اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

نکاتی برای بالا بردن کیفیت ترجمه مقالات

Collapse
X
 • فیلتر
 • زمان
 • نمایش
پاک کردن همه
new posts

 • نکاتی برای بالا بردن کیفیت ترجمه مقالات

  مترجمینی که کار ترجمه را انجام می دهند فقط به اصول و قوانینی که در ترجمه باید رعایت شوند اکتفا نمی کنند. فنی که در ترجمه مقالات به کار برده می شود فقط مهارت یه مترجم نیس، بلکه نیاز اصلی و دانش حرفه ای است که از شروع رشد علم و دانش حس شده یک حرفه است. این حرفه به عنوان یک فن جهانی شناخته شده است که به صورت چشمگیری در حال پیشرفت است و تا به الان از محبوب ترین حرفه ها که یه صورت پروژه ای یا دور کاری انجام می شود شناخته شده است. زمانی که شما ترجمه مقاله خود را به یک مترجم حرفه ای یا دارای تخصص می سپارید باید نکات لازمی را برای بالا بردن کیفیت ترجمه مقالهرعایت کرد:

  بهبود در بالا رفتن کیفیت انجام ترجمه

  از نرم افزاری استفاده کنید که مناسب برای این کار باشد.

  به طورمعمول از نرم افزارهای متنوع و کامپیوتر برای انجام پروسه ترجمه مقاله استفاده می شود. یک مترجم متخصص از ابزارهایی نظیر گوگل ترنسلیت بسیار کم استفاده می کند و تنها به این ابزار اکتفا نمی کند و آن را در حاشیه قرار می دهد. غالبا کسانی که کار ترجمه را انجام می دهند از ابزارهایی مانند cat استفاده می کنند. البته این موضوع را باید در نظر داشت که برای ویرایش متن برای بهبود پروسه ترجمه مقاله می توان از نرم افزارهای ویراسایت ترجمه - ترجمه تخصصی ترجمه مقاله یشگر استفاده کرد. استفاده کردن از ابزارهای پیشرفته ای که کار ویرایش متن را انجام می دهند کار ترجمه متن را تمیزتر انجام می دهند.

  بهینه سازی متن های منبع و مرجع


  زمانی که از سورس یا منبع خوبی استفاده شود، ترجمه مقاله را با کیفیت می کند. متن اصلی باید خوانایی خوبی داشته باشد و بتوان آن را فهمید. قدم اولی که مترجم در ترجمه مقاله انجام می دهد این است که آن متن را از همه نظر بررسی کند و اگر مشکلی نداشت می تواند ترجمه را شروع کند.

  در نظر گرفتن فاکتورهای متنوع در ترجمه مقاله


  موردی که کمک به بالا رفتن کیفیت ترجمه مقاله می کند داشتن حواس و توجه همه جانبه به ترجمه است. در نظر گرفتن حجم کاری و تعداد کلمات و زمان مواردی که مترجم باید به آن دقت داشته باشد.

  برای که بدانید زمان مناسب برای ترجمه چه قدر است و هرکلمه را تخمین بزنید می توانید از همین ابزارهای آنلاین مدرن استفاده کنید.


  سایت ترجمه - ترجمه تخصصی -ترجمه مقاله

صبر کنید ..
X