اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

هزینه های دوره عمر یک پمپ آب

Collapse
X
 • فیلتر
 • زمان
 • نمایش
پاک کردن همه
new posts

 • هزینه های دوره عمر یک پمپ آب  از زمان خرید پمپ تا زمان از رده خارج کردن آن، همواره هزینه هایی صرف سیستم پمپ و پمپاژ می شود. این هزینه ها را می توان به دسته های متنوعی تقسیم نمود.


  به صورت سنتی به هنگام انتخاب پمپ، تنها هزینه های خرید، نصب و راه اندازی آن توسط مشتری محاسبه می گردد و معمولاً مجموع این هزینه ها از طرف مشتری بعنوان معیار انتخاب و خرید پمپ آب خانگی مطرح می گردد. حال آنکه علاوه بر هزینه های یاد شده، هزینه های دیگری نیز از زمان خرید تا از رده خارج کردن پمپ وجود خواهند داشت. این هزینه ها را می توان در قالب زیر دسته بندی نمود:  Cin = هزینه های اولیه
  Cinst = هزینه های نصب
  Ce = هزینه های انرژی
  Cop = هزینه های کارکرد
  Cmain = هزینه های تعمیر و نگهداری
  Cdt = هزینه های عدم کارکرد
  Cc = هزینه های زیست محیطی
  Cv = هزینه های از رده خارج کردن
  به مجموع این هزینه ها، هزینه های دوره مصرف پمپ اطلاق می شود. از بین تمام هزینه هایی که بعنوان هزینه های دوره مصرف از آن ها یاد شد، مهمترین عوامل هزینه های مربوط به تامین انرژی (مصرف برق پمپ) و تعمیرات و نگهداری پمپ می باشد که بخش قابل توجهی از کل هزینه های دوره مصرف را شامل می شوند.


  این در حالی است پمپ اب که بسیاری از خریداران گمان می کنند عمده هزینه پرداختی آن ها برای یک دوره کارکرد پمپ، هزینه اولیه خرید پمپ آب است. حال آنکه برق مصرفی پمپ اب در طی زمان کارکرد آن پس از گذشت چندین سال از عمر پمپ، بیشترین هزینه ای است که هزینه های مربوط به دوره مصرف پمپ را شامل می شود.
صبر کنید ..
X