اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

دکمه سر دست

Collapse
X
 • فیلتر
 • زمان
 • نمایش
پاک کردن همه
new posts

 • دکمه سر دست

  دکمه سردست یا سرآستین دکمه‌ای است که برای بستن آستین پیراهن به‌کار برده می‌شود و نیز ممکن است جواهراتی برای پسران و مردان شمرده شود. دکمه سردست می‌تواند از انواع مختلف مواد مانند شیشه، سنگ، چرم، فلز گرانبها و یا ترکیبی از این‌ها باشد.

  images (2)


  دکمه‌های سرآستین در ابتدا صرفاً برای طبقهٔ اشراف و ثروتمندان بود. یکی از مدل‌های اصلی دکمه سرآستین، یک دایرهٔ خیلی کوچک است که به وسیلهٔ یک میلهٔ فلزی به دایرهٔ تزئینیِ بزرگتری متصل می‌شود.  ایده‌ی ساخت و خرید دکمه سردست به صد‌ها سال پیش باز می‌گردد. درآغاز، بشر برای اتصال دو سمت سر‌آستین از دكمه و جا دكمه‌ایی كه در سمت دیگر سر‌آستین ایجاد شده بود، استفاده می‌كرد. از گذشته تا‌كنون روش‌های مختلفی برای انجام این كار وجود داشته ‌اند. این دكمه‌ها در ابتدا از جنس فلزات بودند و بعدها مزین به برخی سنگ‌ها شدند.
  پیش از اختراع دکمه پلاستیکی و تولید انبوهش، دکمه هم برای خودش ارج و قربی داشته و فقط مال مرفهین بی‌درد بوده. حالا معلوم نیست سر آستین فقرا در آن دوره پس به چی بند بوده، اما تا همین حالا هم دکمه سردست، یک اکسسوری لوکس محسوب می‌شود. پیراهن‌هایی که می‌شود دکمه سر آستین‌شان بست، خاصند و به جای دکمه و جادکمه، دو تا جادکمه در دو طرف آستین دارند. دکمه سرآستین‌ها هم می‌توانند از جنس‌های ساده‌ای مثل استیل تا جنس‌های خفنی مثل طلا ساخته شوند و سنگ تزیینی‌شان هم می‌تواند استخوان نهنگ سفید باشد یا زمرد چند قیراطی. وصل کردن دکمه سرآستین بدلی و بی‌ارزش، آن هم با پیراهن راه راه و شلوار کتان نشان از یک بیماری به نام سندروم خزوخیل دارد که متاسفانه عده زیادی به آن مبتلا هستند! دکمه سرآستین را بگذارید برای کت و شلوار رسمی دامادی یا مراسم دریافت جایزه نوبل یا اسکار از دست داوران. در بقیه حالات همان دکمه پلاستیکی‌تان را ببندید و خودتان را سبک نکنید.

  دكمه سر‌دست به‌طور معمول برای لباس رسمی آقایان (به تازگی بر‌روی لباس خانم‌ها) درموقیت‌های رسمی،مهمانی‌ها و حتی بر‌روی لباس‌های غیر‌رسمی مشاهده می‌شود. همان طور كه واقفید از دكمه سر‌دست علاوه بر كاربرد روزانه در موقعیت‌های رسمی و مراسم ازدواج نیز استفاده می‌شود. كاربردهای آن بی‌شمارند.هنگامی كه تصمیم به خرید دكمه سر‌دست گرفتید موارد خاصی را باید در نظر بگیرید، به‌طور مثال: آیا آنها با سبك و رنگ اغلب كت و شلوارهای شما هماهنگی دارند؟ آیا با دیگر زیور‌الات شما (ساعت،انگشترها و غیره) تناسب دارند؟ و در آخر این‌كه چه نوع دكمه سر‌دستی را ترجیح می‌دهید؟ (دكمه سر‌دست‌های" یك جهته Single-Sided" یا " دو جهته Double-Sided"و غیره). به علاوه، اندازه‌ی دكمه سر‌دست می‌بایستی در حدی باشد كه حلقه از سوراخ به راحتی خارج نشود.

  كیفیت دكمه‌های سر‌دست همانند دیگر جواهرات با یكدیگر متفاوت است. هنگام خرید می‌بایستی به كیفیت فلز و سنگ‌های نصب شده بر‌روی آن توجه كرد. نحوه‌ی ساخت و تكنیك‌های مورد استفاده در تولید دكمه سر‌دست نشانگر كیفیت آنها می‌باشند. به علاوه لعاب استفاده شده در ساخت دكمه سر‌دست از دیگر عوامل تأثیرگذار بر‌روی كیفیت آن است.
  به‌طوركلی، اشخاص از طریق انتخاب دكمه سر‌دست مناسب، سبك شخصی و سلیقه‌ی خود را نشان می‌دهند. دكمه‌های سر‌دست چه از جنس پلاتین و مزین به الماس وچه ساده و شیك باشند به هر ترتیب موجب زیباتر جلوه دادن شما هستند و دقت و توجه شما را به جزئیات نشان می‌دهند.
  http://farnian.com/marketing-consult...trategy-guide/
صبر کنید ..
X