اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

بازیابی رمز جیمیل تلفنی

Collapse
X
 • فیلتر
 • زمان
 • نمایش
پاک کردن همه
new posts

 • بازیابی رمز جیمیل تلفنی

  آموزشی را که در حال خواندن آن هستید درباره بازیابی رمز جیمیل می باشد که می توانید غیر از آموزش زیر آن را به صورت تلفنی از مرکز همراه رایانه بپرسید .

  متن زیر درباره دو سایت می باشد که آموزش مناسبی در این باره قرار داده اند که در انتها نتوانستید جیمیل خود را بازیابی کنید از شماره 9099070345 همراه رایانه استفاده کنید .
  1- بازیابی رمز جیمیل با شماره تلفن

  بهترین روش و اولین روشی که خود Gmail به شما پیشنهاد می دهد بازیابی رمز جیمیل با استفاده از شماره تلفنی است که در هنگام ثبت نام درج کرده اید . برای این کار مراحل تصویری زیر را انجام دهید .

  ابتدا مطابق تصویر به سایت Gmail.com بروید .  بعد از لود صفحه با تصوبر بالا مواجه می شوید حال برای انجام تمامی مراحل بازیابی بایستی روی دکمه Sign In کلیک کنید .

  بعد از کلیک با تصویر زیر رو به رو میشوید .

  در کادر بالا ایمیل خود را وارد کرده و روی دکمه Next کلیک کنید .

  نکته : در این قسمت توجه داشته باشید میتوانید نام جیمیل خود را بدون @gmail.com نیز وارد کنید و تنها قسمت اختصاصی به هر ایمیل را وارد کنید . در نهایت می بینید که خود گوگل در صفحه بعدی@gmail.com را در انتهای نام جیمیل شما قرار می دهد.

  خب کار ما در این قسمت آغاز می شود و آن هم این است که شما پسورد و رمز عبور خود را اشتباه وارد کرده و فراموش کرده اید و میخواهید برای برگرداندن و بازیابی رمز خود اقدام کنید .

  برای این کار روی گزینه Forgot password کلیک کنید . این گزینه برای زمانی است که شما رمز عبور را فراموش کرده اید و میخواهید آن را بازیابی کنید .

  بعد از کلیک تصویر بالا را مشاهده می کنید .

  گوگل از شما در قسمت کادر مشخص شده می خواهد که آخرین پسوردی را که به خاطر می آورید وارد کنید که در این قسمت شما نیز همین کار را انجام داده و آخرین پسوردی که به خاطر می آورید را وارد کرده و روی دکمهNext کلیک کنید .

  نکته : در این قسمت ممکن است شماره موبایل را از شما در خواست نکند پس در این صورت عکس زیر را نادیده گرفته و به مرحله بعد توجه کنید . در صورتی که گوگل از شما در خواست کرد که شماره موبایلی را که در هنگام ثبت نام ( برای این جیمیلی که قصد بازیابی رمز آن را دارید ) ست کرده اید را وارد کنید شما مطابق عکس شماره موبایل خود را بدون صفر وارد می کنید و روی دکمه Send کلیک می کنید .  و در نهایت پیامی متنی برای شما ارسال می شود که بایستی طبق شکل زیر آن را وارد کنید .  حالا در صورتی که گوگل از شما درج تلفن ( که هنگام ثبت نام از شما خواسته بودند ) را درخواست نکرد با تصویر صفحه زیر مواجه می شوید.

  خب همانطور که در تصویر بالا ملاحظه می کنید از شما درخواست می شود که از یکی از دو روش Text وCall استفاده کنید و با شماره تماسی را که دو رقم آخر آن را برای شما نمایش داده جیمیل خود را بازنشانی رمز کنید .

  Text : با استفاده از این گزینه شرکت گوگل در ظرف چند ثانیه تا چند دقیقه یک پیام متنی که حاوی کد تایید و احراز هویت شماست برای شما ارسال می کند .

  Call : با استفاده از این گزینه رباتی از گوگل با شما تماس گرفته و کد احراز هویت به لغت Verificationبرای شما میخواند . بایستی توجه داشته باشید زمانی از این گزینه استفاده کنید که زبان انگلیسی را حداقل در حد اسامی اعداد به انگلیسی بلد باشید .

  حالا با فرض داشتن و استفاده کردن یکی از این دو روش و داشتن کد تایید هویت و یا Verification Code به مرجله بعد میرویم .

  کار بازیابی رمز جیمیل شما تقریبا تمام است و شما بایستی که رمز جدیدی را که برای این جیمیل خود در نظر دارید را وارد کنید تا از این به بعد بتوانید با رمز جدید وارد شوید .  برای این کار مطابق شکل بالا بایستی در قسمت Create Password رمز عبور خود که باید حداقل 8کاراکتر باشد را وارد کنید

  و در قسمت Confirm Password نیز باید همان رمز را یکبار دیگر وارد کنید .

  خب اگر رمز عبور خود را انتخاب و وارد کردید روی گزینه Change Password کلیک کنید .

  همانطور که ملاحظه می کنید با پیغام You’re Signed in مواجه می شوید که به این معنا می باشد که شما وارد جیمیل خود شده اید و کار بازیابی شما به اتمام رسیده است . برای دیدن پست های الکترونیکی خود می توانید از گزینه Countinue to Gmail استفاده کنید .  2- بازیابی رمز جیمیل با ایمیل پشتیبان

  خب همانطور که می دانید غیر از شماره تلفن راه های دیگری نیز برای بازنشانی گذرواژه جیمیلی که دچار فراموشی رمز آن شده اید خود وجود دارد که آن استفاده از ایمیل پشتیبان می باشد .

  برای این کار تمامی مراحلی که برای بازیابی رمز از طریق شماره تلفن توضیح دادیم انجام دهید .

  یعنی وارد سایت جیمیل شده و روی دکمه Sign in کلیک کرده و بعد جیمیل خود را وارد کنید و روی Nextکلیک کنید و در قسمت وارد کردن رمز Forgot Password را کلیک کنید ( آموزش های ورود تا این قسمت را تصویری در قسمت بازیابی رمز جیمیل با شماره تلفن ببنید )  در بازیابی رمز جیمیل با شماره تلفن دیدید که ما در این قسمت اخرین پسوردی که به یاد داریم را در این کادر وارد کرده و روی دکمه Next کلیک می کردیم . حال برای بازنشانی رمز جیمیل با ایمیل پشتیبان بایستی در این صفحه روی لینک Try another way کلیک کنید ( به معنی تلاش برای روش های دیگر )  خب همانطور که می بینید با تصویر بالا مواجه میشوید که اگر به خاطر داشته باشید این تصویر را در روش بازیابی رمز جیمیل با شماره تلفن دیده بودید . حال در پایین این صفحه لینک دیگری وجود دارد که باید روی آن کلیک کنید که آن گزینه I don’t have my phone می باشد ( به این مفهوم که من تلفن برای فرستادن کد احراز هویت را ندارم )

  بعد از کلیک روی این لینک با عکس زیر مواجه می شوید .  در عکس بالا همانطور که می بینید مانند شماره تلفن قسمتی از ایمیل پشتیبانی را برای شما در کنار سروسی پست الکترونیکی (ماندد Gmail,yahoo , ...) قرار داده است که شما را از ایمیل پشتیبانی که در هنگام ثبت نام انتخاب کرده اید با خبر می کند . که با کلیک بر روی دکمه SEND کد تایید یا Verification Codeبرای شما به ایمیل پشتیبان ارسال می شود .

  خب در این مرحله شما کافی است که به ایمیل پشتیبان خود سر زده و کد را در این مرحله وارد کنید .  مطابق شکل بالا در قسمت Enter Code کد تایید ارسالی را وارد کرده و روی گزینه Next کلیک کنید .  حالا کافی است رمز عبور جدید خود را که باید حداقل 8 کاراکتر باشد وارد کنید و در کادر پایین Confirm Password این رمز را تکرار کنید. در انتها نیز دکمه Chane Password را کلیک کرده تا از این پس با این رمز وارد جیمیل خود بشوید .  مطابق شکل نیز رو دکمه Continue to Gmail کلیک کرده تا به Inbox خود منتقل شوید .

  همانطور که می بینید رمز شما به درستی بازیابی و تغییر کرد.  3- بازیابی رمز جیمیل با تاریخ ثبت نام و ساخت اکانت گوگل

  همانطور که میدانید شرکت گوگل راه دیگری را نیز برای بازیابی رمز جیمیل تعبیه کرده است که آن تاریخ ثبت نام و زمانی است که شما آن جیمیل را ساخته اید .

  خب برای این کار مراحل زیر را انجام دهید .

  وارد سایت جیمیل شده و روی دکمه Sign in کلیک کرده و بعد جیمیل خود را وارد کنید و روی Next کلیک کنید و در قسمت وارد کردن رمز Forgot Password را کلیک کنید ( آموزش های ورود تا این قسمت را تصویری در قسمت بازیابی رمز جیمیل با شماره تلفن ببنید )  همانند تصویر بالا روی گزینه I don’t have my phone کلیک کرده تا با تصویر زیر مواجه شوید .

  اگر به خاطر داشته باشید این صفحه برای کاربرانی بود که تلفنی که هنگام ثبت نام درج کرده بودند را در اختیار داشته و رمز جیمیل خود را ز این طریق میتوانستند بازیابی کنند ، که ما به دلیل نداشتن این شماره تلفن روی لینک I don’t have my phone کلیک کنید. ( به معنای نداشتن تلفن می باشد )

  همانطور که پیش تر توضیح دادیم این صفحه برای بازیابی رمز جیمل با ایمیل پشتیبان بود . روی گزینه Try another way کلیک کنید که این گزینه نیز به معنای تلاش برای راه های دیگر برای بازیابی گذرواژه جیمیل می باشد .

  حال با کلیک کردن روی این گزینه با تصویر زیر مواجه خواهید شد .  همانطور که در تصویر مشاهده می کنید در قسمت Month ماهی که در آن ثبت نام را انجام داده و در قسمتYear نیز باید سالی که در آن ثبت نام را انجام داده اید را وارد کنید . توجه داشته باشید سال و ماه را باید به صورت میلادی وارد کنید.

  توجه : اگر تاریخ شمسی ثبت نام اکانت گوگل خود را دارید و برای اینکه تاریخ میلادی ثبت نام خودتان را به سرعت به دست آورید می توانید از سایت هایی که این کار را انجام میدهند استفاده کنید . برای این کار میتوانید کلمه تبدیل تاریخ شمسی به میلادی را وارد کنید .

  نکته : بعد از وارد کردن سال و ماه در قسمت های مربوطه روی دکمه Next کلیک کنید تا در صورت درستی رمز شما بازیابی شود .  مانند تصویر بالا با وارد کردن رمز عبور جدید در قسمت Create Password که باید حداقل ( 8 Characters یا 8 کاراکتر ) باشد و تکرار آن در قسمت Confirm password رمز عبور جدید را برای جیمیل خود در نظر بگیرید و روی دکمه Change Password کلیک کنید . تا در انتها با تصویر زیر مواجه شوید .  با کلیک روی گزینه Continue to Gmail وارد جیمیل خود شوید .

  روش اول : بازیابی رمز عبور جیمیل با شماره تلفن

  بهترین و راحت ترین راه ممکن برای بازیابی رمز استفاده از شماره همراهی است که موقع ثبت نام حساب گوگل خود وارد کرده اید. مراحل کار به این شکل است :  وارد سایت Gmail.com شوید گزینه Sign in یا ورود به سیستم را بزنید  در صفحه بعدی بایستی جیمیل خود را وارد کنید  در این صفحه گزینه Forgot Password ( گذرواژه تان را فراموش کرده اید؟ ) را انتخاب کنید  در این صفحه باید آخرین پسورد جیمیل که به خاطر می آورید را وارد کنید و next را بزنید

  در صفحه بعد باید انتخاب کنید که کد تایید گوگل به چه روشی برای شما ارسال شود. گزینه Text کد را برای شما پیامک می کند و گزینه Call یک تماس صوتی برقرار می کند. و سیستم کد را برای شما میخواند .  شماره تلفن خود را وارد کنید و ارسال را بزنید .  در این مرحله کدی برای شما ارسال می شود آن را در صفحه بعدی وارد کرده و Next را بزنید

  رمز جیمیل شما با موفقیت بازیابی می شود حالا کافی است که رمز عبور جدید را وارد کنید و از این پس با رمز عبور جدید وارد جیمیل خود شوید .

  روش دوم : بازیابی رمز جیمیل با ایمیل پشتیبان

  این روش زمانی به کار می آید که شما زمان ساخت حساب جیمیل خود یک ایمیل پشتیبان وارد کرده باشید مراحل کار مانند شکل قبلی که برای شما توضیح دادیم می باشد همان مراحل را طی کنید و در ادامه مراحل ایمیل پشتیبان را طی کنید :

  وارد سایت Gmail.com شوید گزینه Sign in را بزنید

  در این صفحه گزینه Forgot Password ( گذرواژه تان را فراموش کرده اید؟ ) را انتخاب کنید .

  اینجا هر چیزی که از پسورد قبلی به خاطر دارین وارد کنید .  بازیابی رمر جیمیل فراموش شده برای زمانی که به تلفن دسترسی نداریم.

  در این قسمت گزینه I don’t have my phone (به تلفن دسترسی ندارم ) را انتخاب کنید.  در صفحه بعد ۳ حرف از ایمیل پشتیبان شما نشان داده می شود. گزینه Send را انتخاب کنید تا کد تایید گوگل برایتان ایمیل شود

  در صفحه جدید کدی که برایتان در جیمیل پشتیبان ارسال شده را وارد کنید

  در این مرحله رمز جیمیل شما با موفقیت بازیابی می شود حالا کافی است که رمز عبور جدید را وارد کنید و از این پس با رمز عبور جدید وارد جیمیل خود شوید .

  روش سوم : بازیابی رمز جیمیل به کمک تاریخ ساخت اکانت ( بدون نیاز به شماره تلفن یا ایمیل پشتیبان ) :

  آخرین راه حل برای بازیابی رمز جیمیل که شاید کمی از روش های قبلی سخت تر باشد استفاده از تاریخ ساخت اکانت است مراحل گفته شده را مانند روش های قبل (که با تصویر توضیح دادیم) دنبال کنید

  وارد سایت Gmail.com شوید گزینه Sign in را بزنید

  در این صفحه گزینه Forgot Password ( گذرواژه تان را فراموش کرده اید؟ ) را انتخاب کنید

  اینجا هر چیزی که از پسورد قبلی به خاطر دارین وارد کنین

  در این قسمت گزینه I don’t have my phone را انتخاب کنید

  اینجا وارد قسمت ورود با ایمیل پشتیبان شده اید. برای گذر از این مرحله روی گزینه Try another way کلیک کنید  در این صفحه ماه و سال ساخت اکانت خود را به سال میلادی وارد کنید ( ماه : month و سال : Year )

  در این مرحله رمز جیمیل شما با موفقیت بازیابی می شود حالا کافی است که رمز عبور جدید را وارد کنید و از این پس با رمز عبور جدید وارد جیمیل خود شوید .

  تذکر : ممکن است زمانی که شما روش های بالا را امتحان می کنید گزینه ها با عکس های موجود متفاوت باشند. ما در تصاویر بالا سعی کردیم حالات کلی را بررسی کنیم
  برای بازدید از دو سایت مربوط به مطالب بالا می توانید به اینجا و نیز اینجا سر بزنید .
  ویرایش توسط jafar mohammadi : http://forums.p30day.com/member/61491-jafar-mohammadi در ساعت 11-11-2018, 07:23
صبر کنید ..
X