اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

حسابداری مدیریت

Collapse
X
 • فیلتر
 • زمان
 • نمایش
پاک کردن همه
new posts

 • حسابداری مدیریت

  حسابداری مدیریت
  اهمیت حسابداری مدیریت بر اطلاعاتی است که به مدیران سازمان ها بابت تصمیم گیری آگاهانه در کسب و کار میدهد و این تبادل اطلاعات در حسابداری مدیریت برای ارزیابی و کنترل کردن یک واحد تجاری و استفاده درست از منابع انها می باشد. در این شاخه از حسابداری، اطلاعات به جای واحد پولی، بر اساس تعداد، درصد و … هستند.
  حسابداری مدیریت ارائه گزارشهای مالی برای گروه های غیر مدیریتی ذینفعان ، سازمان های قانون گذار را دارا میباشد. فعالان این بخش با نگاه به جلو و تصمیماتی که اتخاذ مینمایند آینده شرکت را تحت نظر میگیرند. بطور معمول اطلاعات مربوط به این شاخه از حسابداری محرمانه بوده و فقط در دسترس مدیران قرار میگیرد.
  طبق تعریف انجمن حسابداران خبره مدیریت (cima)، “حسابداری مدیریت فرآیند تعریف، اندازه‌گیری، تجمیع، تجزیه و تحلیل، مهیاسازی، تفسیر و تبادل اطلاعات مورد استفاده مدیریت جهت برنامه‌ریزی، ارزیابی و کنترل یک واحد تجاری و جهت اطمینان از استفاده مناسب و پاسخگویی به منابع‌شان می‌باشد”.
  حسابداری مدیریت الزام به رعایت استانداردهای حسابداری ندارد و اطلاعات تهیه شده در آن، بر اساس نیاز مدیریت، خواهد بود.
  از وظایف حسابداری مدیریت موارد زیر قابل اشاره است.
  • بودجه‌بندی سرمایه‌ای: حساباری مدیریت موظف به تهیه بودجه بندی سرمایه خواهد بود . مشاوران و حسابداران با تحلیل اطلاعات مربوط به جریانات نقدی مرتبط با طرح های سرمایه گذاری کمک به تصمیم بهتر مدیریت جهت شرکت در طرح های سرمایه ای می نماید.
  • بودجه‌بندی سالانه: در بودجه بندی سالانه بخش مدیریت حسابداری در بازه های زمانی مختلف بودجه تعریف میکند. که این بودجه میتواند پولی باشد مانند سود و زیان سال آینده و یا غیر پولی باشد مانند تعدادی که از یک محصول باید تولید شود.
  • تجزیه‌ و تحلیل خرید و اجاره: زمانی که مدیریت یک شرکت و یا سازمان تصمیم به خرید یک دارایی گران قیمت کند این حسابداری مدیریت است که با برآورد مزایا و مضرات طرح های مختلف در تصمیم گیری به مدیریت کمک مینماید.

  نوشته شده توسط مشاورین تهران و شرکا
  جستجوهای مرتبط با ما شرکت جسابداری : شرکت حسابداری تهران، شرکت حسابداری در تهران، حسابداری تهران، حسابداری در تهران، مشاوره مالی، مشاور مالیاتی، موسسه حسابداری ، موسسه حسابداری در تهران ، خدمات حسابداری ، خدمات حسابداری تهران، خدمات مالیاتی


صبر کنید ..
X