رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
P30Mania

تغییر boot Screen و Logon Screen ویندوز

پست های پیشنهاد شده

اگه مي خوايين boot Screen و Logon Screen اسكرين ويندوزتون رو عوض كنيد حتما اين آموزش رو بخونيد.

اولاش براي خودم يه سوال بود كه چطوري ميشه اينا رو تغيير داد ، اينقدر در مورد اين موضوع تو اينترنت گشتم و گشتم و گشتم تا بلاخره يه جورايي سردراوردم و با نرم ا??زار هاي زيادي آشنا شدم كه هم امكاناتشون بيشتر بود و هم كاركردن باهشون.

كه من ساده ترين راهش رو مي گم

اونم است??اده از نرم ا??زار TuneUp Utilities هستش ، البته اگه يكم اهل كنجكاوي و دقت باشين حتما بايد با اين نرم ا??زار يه آشنايي داشته باشين.( نمي گم آشنايي كامل اما حداقل بايد يه آشنايي مختصري داشته باشين و يا حداقلش اسم نرم ا??زار رو بايد تاحالا شنديده باشين.)

اين نرم ا??زار در عين سادگي كارايي بالايي داره و حتي در بعضي مواقع كارهاي بسيار مهم و حياتي رو براي ويندوز شما انجام مي ده و ... كه من از گ??تنشون صر?? نظر مي كنم اما به طور خيلي خلاصه كاراييش رو بهتون مي گم:

برخي از قابليت هاي كليدي اين نرم ا??زار عبارتند از :

• قابليت ر??ع بيش از 400 خطاي مختل?? و رايج در ويندوز

• قابليت پيكربندي و بهينه سازي مرورگر Mozilla Firefox

• قابليت س??ارشي سازي icon هاي ويندوز،تغيير Style ها و ص??حات Boot و Welcome ويندوز

• اسكن اتوماتيك سيستم و ر??ع مشكلات آن جهت جلوگيري از كاهش سرعت سيستم

• امكان حذ?? مطمئن و هميشگي اطلاعات حساس شما از هاردديسك

• حذ?? كليه ??ايل هاي زائد و غيرضروري از هاردديسك

• داراي قابليت Defragments و پاكسازي Registry ويندوز

• قابليت بازيابي اطلاعاتي كه تصاد??ي توسط كاربر حذ?? شده اند

• داراي وي**ژگي تقويت كننده سرعت اتصال به اينترنت

• قابليت خالي كردم حا??ظه رم جهت ا??زايش سرعت و كارايي در انجام عمليلت هاي مختل??

• مديريت كامل بر پردازشگر سيستم و برنامه هاي در حال اجرا

• دارا برنامهStartUp Manager جهت مديريت بر برنامه هاي ثبت شده در بخش StartUp ويندوز

• داراي بخش System Information جهت آشنايي بيشتر با قطعات سخت ا??زاري و نرم ا??زاري سيستم خود

• و ...

همونطور كه مشاهده كرديد امكانات زيادي داره كه مي شه به راحتي از اونا است??اده كرد كه موضوع آموزش ما نيست!

خوب بريم سر اصل مطلب خودمون !!!

1) براي تغيير در boot Screen ابتدا برنامه را اجرا كنيد و سپس از گروه Customize Windows بر روي Boot Screen كليك كنيد.

1d6e9e210b64441791ac.jpg

2) پس از اينكه پنجره ي مورد نظر باز شد بر روي Create New كليك كنيد.

889ba1c2980048f7843e.jpg

3) حالا در پنجره ي جديدي كه باز مي شود بر روي Open Image كليك كنيد و عكس دلخواه خودتون رو كه مي خوايين به عنوان Boot Screen است??اده شود رو Open كنيد.( البته اين رو ??راموش نكيد عكس هايي كه در Boot Screen است??اده مي شن از 8 رنگ (8 Bit) بيشتر پشتيباني نمي كنه، پس عكسي كه مد نظرتون هست زياد رنگي نباشه و اگر هم رنگي هستش مثل من در ??توشاپ عكس رو به GrayScale تبديل كنيد)

7b8d77252c864f94a3ca.jpg

4) حالا مي تونيد نوع و رنگ Progress Bar رو تنظيم كنيد كه در كجاي ص??حه باشه ، كه من اونو در پايين قرار مي دم. (البته مي تونيد تغييرات ديگه هم در عكس ايجاد كنيد كه من از گ??تن اونا صر?? نظر مي كنم و خودتون با يكم كنجكاوي مي تونيد به اونا پي ببرين. ) و در پايان هم بر روي Save Boot Screen كليك كنيد.

488129713ea54fbe9d58.jpg

5) حالا براي جايگزين شدن Boot Screen به عنوان پيش ??رض ويندوز بر روي Apply كليك كنيد.

8d95587250564d4897bb.jpg

تموم شد، ديديد چقدر راحت بود.

راستي تا يادم نر??ته اينو بگم كه در مورد Logon Screen هم به همين طريق اگه پيش برين مي تونيد يكي واسه ي خودتون درست كنيد، كار زياد سختي نيست، ??قط كا??يه ي امتحان كنيد.

اگه در ساختن boot Screen و Logon Screen با مشكل برخورديد در همين تاپيك مطرح كنيد تا مشكلتون رو حل كنن.

تا یادم نر??ته این نرم ا??زار رو می تونید از اینجا دانلود کنید::

[http://www.p30day.com/tuneup-utilities-2010-final-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D9%87%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1-2832.html]

اميدوارم كه اين آموزش براتون م??يد بوده باشد.

اين مطلب در انجمن پي سي دي توسط P30Mania نوشته شده و در اين انجمن گذاشته شده است.

تمامي حقوق به P30Mania متعلق است، لط??ا پس از كپي برداري نام نويسنده و انجمن را هم ذكر كنيد.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ممنون ولی ??سیلستان بودها !!!

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• جدید...