رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
datis

داستانی جالب از فضای صمیمانه حاکم بر n@ughty dog

پست های پیشنهاد شده

06285276697080161931.jpg

دوره Crunch یکی مقاطع مخو?? و ترسناکی است که هر بازیساز در روند توسعه بازی با آن رو به رو می شود . در دوره Crunch سازندگان باید کی??یت نهایی پولیش محصول را به حد مورد انتظار برسانند و در این دوره ساعاتی زیادی از زمان خود را صر??ا صر?? بهتر کردن محصول می کنند . در دوره Crunch سازنده ها صر??ا در حال بهتر کردن محصول هستند و ممکن است بارها برای ارتقا یک بخش کدنویسی های خسته کننده ای را انجام دهد و معمولا این کار تنها برای بهبود کی??یت نسخه نهایی است و ممکن است برخی از استودیو ها چندان تاکیدی بر روی آن نداشته باشند . با این وجود دوره Crunch برای تمامی بازیسازان من??ی و مخو?? نیست . Max Dyckhoff از برنامه نویسان ارشد استودیو Naughty Dog زمان زیادی از وقت خود را به طور ??شرده برای ارتقا کی??یت تریلر E3 عنوان Uncharted 4 و بازی The Last Of Us قرار داده است تا نتیجه نهایی چیزی شود که همه را تحت تاثیر قرار دهد . Max Dyckhoff در دوران Crunch بازی The Last Of Us و تریلر E3 بازی Uncharted 4 چالش ??راوانی را داشت . از یک سو تمرکز او باید بر روی کارش می بود و از سوی دیگر او باید به امور خانواده اش نیز رسیدگی می کرد اما سیاست و جو حاکم بر Naughty Dog به او اجازه داد تا هم مراقب The Last Of Us باشد و هم مراقب دختر کوچکش و اینکار با پشتیبانی و همکاری سایر کارکنان Naughty Dog هموار شد .Max Dyckhoff پیرامون این موضوع در بلاگی اعلام کرد :" من و سایر همکارانم دوره crunch را پشت سر می گذاریم زیرا عاشق آن هستیم که تمام تلاش خود جهت بهبود اوضاع بازی و رقم زدن یک تجربه بی نقص برای شما را مهیا کنیم . من می خواهم در حال حاضر داستانی کوتاه از روند ساخت The Last Of Us را به اشتراک بگذارم که به من کمک کرد که این دوره را کاملا تحمل کنم و زمان توسعه برای من و سایر همکارانم بسیار شاد و لذت بخش باشد . خانواده سه ن??ره ما در زندگی یک برنامه مشخص با عنوان 2-2-5-5 را دارد . روز های دو شنبه و سه شنبه همسر من باید از دختر ما "کامی" مراقب کند و کارهای او را انجام دهد و روزهای چهارشنبه و پنج شنبه نیز من باید مراقب او باشم و روزهای جمعه ، شنبه و یک شنبه همه با هم هستیم . این یعنی من در روزهای چهار شنبه و پنج شنبه و در حین روند توسعه The Last Of Us مجبور بودم ساعت 5 بعد از ظهر محل کار را ترک کنم و دخترم را از مدرسه به خانه ببرم .این روند در دوران crunch نیز ادامه داشت و من با سختی زیاد آنرا تحمل می کردم و البته ساعت بسیار خوبی را در کنار همکارانم داشتم زیرا آنها به من برای پشت سر گذاشتن این دوره کمک کردند .نکته جالب این است پس از گذشت 9 ماه هنوز هم من احساس می کنم هیچ نیازی به متوق?? کردن کارم ندارم . پس از هر دوره crunch که من تجربه کردم که تقریبا در روند پروژه چهار بار ات??اق آ??تاد من تا یکی دو ه??ته بیشتر شبیه یک مرده متحرک بودم . کسل ، خسته روحی و روانی و نیازمند یک روز تعطیل برای استراحت بودم . پس از پایان دوران توسعه The Last Of Us من احساس ??وق العاده ای داشتم . زیرا من دیگر می توانستم بخش زیادی از وقتم را با دخترم بگذرانم ، می توانستم در خانه آشپزی کنم ، می توانستم همراه با دوستانم باشم ، می توانستم همره با خانواده ام به سینما بروم و ??یلم تماشا کنم و در این زمان بود که احساس بی نظیری داشتم و احساس می کردم یک ??رد سالم در جامعه هستم نکته ??وق العاده در مورد Naughty Dog این است که آنها کاملا شرایط مرا درک می کنند و به آن احترام می گذارند . گاهی اوقات من در حال بحث های عمیق و مهمی با بروس ، ایوان و سایر همکاران بودم و ناگهان به ساعتم نگاه می کردم و در این لحظه متوجه میشدم که زمان تعطیل شدن مدرسه دخترم است . در همین لحظه به آنها می گ??تم که باید بروم دنبال "کامی" چون مدرسه اش تعطیل شده است و آنها بدون هیچگونه واکنشی کاملا به این تصمیم احترام می گذاشتند حتی اگر ما در میان بحث مهمی قرار داشتیم .این مسئله و این جو صمیمی در تمام استودیو حاکم بود . من گاهی اوقات عذاب وجدان می گر??تم چون بدلیل مشکلات خانوادگی نمی توانستم زمان بیشتری را برای کار با همکارانم بگذرانم اما در هر صورت این تعامل و این موضوع باعث شد که یک تعادل سالم در زندگی من حاکم باشد . من سعی می کردم همیشه به بهترین شکل در اختیار کار و خانواده ام باشم و هر روز اصلاح می کردم و به با بهترین تیپ به محل کار می ر??تم ! در نهایت لط??ا به یاد داشته باشید که تحمل دوره Crunch کاملا به انتخاب خود من بوده است . زیرا من عاشق پروژه ای هستم که داریم بر روی آن کار می کنیم و دوست دارم کی??یت آن نیز ا??زایش پیدا کند "تجربه Max بدون شک جالب است و نکته جالب تر ??ضا و جو حاکم بر استودیو Naughty Dog است که باعث می شود تمام کارمندان با علاقه قراوان کار خود را انجام دهند . نظر شما در این مورد چیست ؟

منبع:پردیس گیم

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• جدید...