رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
kazy

بیشترین هزینه برای یکی از کندترین اینترنت های جهان

پست های پیشنهاد شده

web-design40.jpg

اينترنت از نگاه بسياري از کارشناسان بين 10 دستاورد برتر بشر پس از زبان، آتش، چرخ، برق و موارد ديگر قرار دارد، زيرا سبب ايجاد بزرگترين تحول در زندگي و ارتباطات شده است و اما ايران در کجاي اين معادله قرار دارد؟

همزمان با برنامه ريزي وزارت ارتباطات براي بهره برداري از نسل سوم و بالاتر اينترنت براي پاسخگويي به نيازهاي روز کاربران و توسعه کشور، محمود واعظي وزير ارتباطات توسط برخي نمايندگان تهديد به استيضاح شد. در حالي که مرکز پژوهش هاي مجلس شوراي اسلامي چندي پيش گزارش داده بود که کاربران ??ضاي مجازي در ايران مجبورند بيشترين پول را در جهان بابت اينترنت بپردازند، يک گزارش تازه به قعرنشيني ايران در اين دستاورد بزرگ بشري اشاره مي*کند.

براساس اعلام اين مرکز، هزينه اينترنت در ايران دو برابر ا??غانستان و ٣٥٠٠ برابر ژاپن است اما داستان وقتي براي کاربران اينترنت ??وق العاده گران در ايران جالب تر مي شود که پايگاه "نت ايندکس" رتبه ميانگين سرعت اينترنت در کشور ما را ١٦٩ اعلام کرده و ??قط 23 کشور بعد از ايران قرار دارند. براي اين که زحمت مقايسه سرعت اينترنت در ايران را با کشورهاي پيشر??ته اي مانند کره جنوبي، ژاپن و سنگاپور که در صدر پرسرعت ترين ها قرار دارند، نکشيد، کا??ي است بدانيد سرعت اينترنت در کشور ما حتي پايين تر از ليبي و ا??غانستان جنگ زده است. براساس ارزيابي هاي صورت گر??ته، در حالي که متوسط سرعت اينترنت در ايران 0.63 مگابايت گزارش شده، کاربران در ا??غانستان چندي پيش شاهد ارتقاي سرعت از 0.83 مگابايت به بالاتر از يک مگابايت بودند.

از ديگر سو "اريتره" جنگ زده و کوبا از جمله کشورهايي هستند که پس از ايران لاک پشتي ترين اينترنت را در جهان دارند و کره شمالي هم که هيچ ارتباطي با اين ??ناوري ندارد.

همزمان با قعرنشيني ايران در اين زمينه، کاربران اينترنت در ترکيه کشور همسايه که به عنوان يکي از 3 پايتخت برخوردار از پرسرعت ترين اينترنت جهان است، سرعت حدود 6.05 مگابايت را تجربه مي کنند. قطري ها هم با سرعت 3.19 کار مي کنند، بحرين 2.31، سوريه 1.57 و در پاکستان هم اينترنت 1.46 مگابايت سرعت دارد. به گزارش ايرنا اما داستان اينترنت کند ايران آن جا جالب تر مي شود که بنا به گزارش مرکز پژوهش هاي مجلس، نرخ مصوب اينترنت يک مگابايت در ثانيه براي ايراني ها ماهانه ٤٣٠ هزار تومان اعلام شده است ولي در کره جنوبي ماهانه حدود ٢ هزار و ٦٤٠ تومان، در ژاپن ١٢٠ تومان، در بلغارستان ٢ هزارتومان و در مولداوي ٣ هزار و ٥٤٠ تومان هزينه دارد. (مبناي محاسبه دلار سه هزار توماني است)

با اين حال اقدام اخير وزارت ارتباطات در خصوص ارائه مجوز اينترنت پرسرعت به اپراتورهاي تل??ن همراه، موجي از حمايت و اعتراض نسبت به اين اقدام به پا خاست. مخال??ان، نبود پيوست ??رهنگي را مهم ترين ضع?? اين اقدام عنوان مي کنند و معتقدند ارائه اين مجوز بدون در نظر گر??تن پيامدهاي من??ي و ناهنجاري هاي اخلاقي و امنيتي آن، به ضرر کشور و مردم خواهد بود. مدا??عان اين اقدام نيز مخال??ان را به محا??ظه کاري و ??ناوري ستيزي متهم مي سازند. همه اين ها نشان مي دهد که کشور به شدت از نبود برنامه اي واحد در خصوص تصميم گيري و سياست گذاري حوزه ??ناوري اطلاعات رنج مي برد.

ولي آن چه مسلم مي باشـد اگـر اين خـلاء پر نشود اخلاقيات، عادات و ر??تارهايي در کاربران ??ضاي مجازي نهادينه مي شود که به شدت به ضرر ??رهنگ قالب جامعه ايران است.

*ه??ته نامه بایت روزنامه خراسان*

از پرداختن به بحثهای اونطوری خودداری کنید.:93:

??قط میخواستم تعر??ه ها دستتون بیاد :wink:

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

آقا ما اگه بخوایم یه ه??ته بریم ا??غانستان چقدر باید پول بیلیط بدیم؟و یه مطلبه دیگه.خاک تو سر اونایی که با پرسرعت کردن اینترنت موبایل مخال??ن.

ممنون داداش کاظم.

ویرایش شده توسط FARZAN CRASH 007

لینک به ارسال

سلام برا من قبلا دمو ??ی??ا 15 میاورد

ولی الان هم اوریجین و ??ی??ا رو میزنم این ارورو میده

http://8pic.ir/images/mo0hzd9e0za50bwuxsaz.png

داداش اسپم نده.برو تو تاپیک مربوط به بازیت اونجا مطرح کن.

http://forums.p30day.com/t13086.html

لینک به ارسال

اینترنت موبایل الان از adsl خیلی پرسرعت تره ولی کاشکی ps4 سیمکارت میخواد ??کر کن انلاین میزدیم راحت تنها مشکلی که من الان با adslم دارم قطع و وصل شدن اخیر که بخاطر ا??زایش پهنای باند کل کشوره

لینک به ارسال

یکی از ??انتزیام اینه که ??قط یه ساعت برم کره، هر چی می خوامو دانلود کنم. به خدا بعدش بر می گردم

لینک به ارسال

نرخ مصوب اينترنت يک مگابايت در ثانيه براي ايراني ها ماهانه ٤٣٠ هزار تومان اعلام شده است ولي در کره جنوبي ماهانه حدود ٢ هزار و ٦٤٠ تومان، در ژاپن ١٢٠ تومان، در بلغارستان ٢ هزارتومان و در مولداوي ٣ هزار و ٥٤٠ تومان هزينه دارد. (مبناي محاسبه دلار سه هزار توماني است)

این وضعیت در شرایطی که کمترین درآمد در خارج از ایران هر ساعت 10 دلار که در ماه میشه نزدیک به 7 میلیون تومان (البته این کمترین دستمزده) ولی تو ایران کمترین دستمزد حدود 700 هزار تومانه!

واقعا تاس?? باره.

لینک به ارسال

آقا چرا مغلطه میکنید من نت دو مگا بیت برثانیه دارم که در روز هشت مگابیت برثانیه اس و سرعت دانلودم میشه یک مگابایت بر ثانیه و ماهانه 7 گیگ رو چیزی حدود 17500 تومن میدم و خیلی راضیم 430 هزار از کجا آوردی؟؟؟؟

لینک به ارسال

مجید جان منظورش پهنای باند اختصاصی هست نه از این مدل ایرانی که بین n ن??ر تقسیم میشه،یعنی واقعا 5 مگ پنج مگه

لینک به ارسال

منم میخوام برم کره دانلود کنم ببینم چطوریه عقدش تو دلم نمونه:78:

ویرایش شده توسط thewanted225

لینک به ارسال
آقا چرا مغلطه میکنید من نت دو مگا بیت برثانیه دارم که در روز هشت مگابیت برثانیه اس و سرعت دانلودم میشه یک مگابایت بر ثانیه و ماهانه 7 گیگ رو چیزی حدود 17500 تومن میدم و خیلی راضیم 430 هزار از کجا آوردی؟؟؟؟

داداش محدود به چه دردی میخوره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

میتونی یه بازی دانلود کنی >؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:glare:

لینک به ارسال

الان این جملرو برای من توضیح بده:

من نت دو مگا بیت برثانیه دارم: خب یعنی سرعتت باید 250 کیلوبایت بر ثانیه باشه!

در روز هشت مگابیت برثانیه اس: یعنی روزا از 250 کیلوبایت میشه 8 مگابایت برثانیه؟!:17: 32 برابر میشه؟؟؟!!!

سرعت دانلودم میشه یک مگابایت بر ثانیه: مگه نگ??تی میشه 8 مگ؟! چجوریاست شد یک مگ؟!

کلا یک سوال دیگه دارم!

اگه به قول خودت 1 مگ برثانیه دانلود داری؛ یک وبگردی ساده هم بکنی کم کم تو 2-3 روز 7 گیگ تموم میشه که! نه؟!

لینک به ارسال

در روز هشت مگابیت برثانیه اس: یعنی روزا از 250 کیلوبایت میشه 8 مگابایت برثانیه؟!:17: 32 برابر میشه؟؟؟!!!

سرعت دانلودم میشه یک مگابایت بر ثانیه: مگه نگ??تی میشه 8 مگ؟! چجوریاست شد یک مگ؟!

کلا یک سوال دیگه دارم!

اگه به قول خودت 1 مگ برثانیه دانلود داری؛ یک وبگردی ساده هم بکنی کم کم تو 2-3 روز 7 گیگ تموم میشه که! نه؟!

منم آسیاتک دومگ دارم ماهی 10 گیگ 44200 میدم

البته شبانه رایگانم داره از یک تا هشت

سرعتم تو روز حدود 500 کیلوبایته و شبا که رایگانه حدود 120 تا 130

اون دوستمونم منظورش این بود که تو روز هشت مگابیت هست یعنی میشه حدود یک مگابایت دانلود بر ثانیه

لینک به ارسال
منم آسیاتک دومگ دارم ماهی 10 گیگ 44200 میدم

البته شبانه رایگانم داره از یک تا هشت

سرعتم تو روز حدود 500 کیلوبایته و شبا که رایگانه حدود 120 تا 130

اون دوستمونم منظورش این بود که تو روز هشت مگابیت هست یعنی میشه حدود یک مگابایت دانلود بر ثانیه

بله بله درست می??رمایید؛

خوش به حال شما! من که به دلیل مشکل شهرداری با مخابرات ??قط میتونم از مخابرات اینترنت بگیرم!

سرعت 512 (اسمی)

40 تا 60 کیلوبایت میره سرعتش ولی خیلی نوسان داره، خیلی زیاد مثلا از 60 یهو میره تا 80 بعد میاد رو 20! ولی میانگینش همون 40 تا 60ه.

نامحدود، ماهی 23 ت.

لینک به ارسال
بله بله درست می??رمایید؛

خوش به حال شما! من که به دلیل مشکل شهرداری با مخابرات ??قط میتونم از مخابرات اینترنت بگیرم!

سرعت 512 (اسمی)

40 تا 60 کیلوبایت میره سرعتش ولی خیلی نوسان داره، خیلی زیاد مثلا از 60 یهو میره تا 80 بعد میاد رو 20! ولی میانگینش همون 40 تا 60ه.

نامحدود، ماهی 23 ت.

داداش من نزدیک دو سال سرویس 512 نامحدود از پیشگامان داشتم سرعتش 60 بود ولی نامحدود

انقد دانلود میکردم که همش سیستم روشن بود

بعدش که سرعتش خیلی کم شد ر??تم آسیاتک گر??تم

شمام اگه مخابرات نامحدوده خوبه ??علا

من دارم ماهی 44 تومن میدم برام یکم زیاده ولی چون ت??ریحی دیگه نداریم همینو میگیرم ??علا :glare:

چیکار کنیم دیگه چاره نداریم

لینک به ارسال

سلام خدمت بچه ها

من بیشتر شرکت های اینترنتی رو تست کردم اینو بگم همشون کلاهبردارن خوبشون پارس انلاین هست شاتل که اصل نامردیه اسیا تکم همینطور اسم سرویس هاشو عوض کرده که اگه خواستی شکایت کنی تنظیم مقررات رادیویی نتونی ادعا کنی من خودم هم شاتل داشتم هم اسیاتک هم چند تا دیگه بنظرم بهترین اینها پارس انلاینه حداقل یکم صادق ترن ولی در کل سرویسی که باید به یه ن??ر ب??روشن تقسیم میکنن به چند ن??ر من خودم 2 مگ دارم گاهی 700 کیلوبایت دان میکنم شبها 200 تا 300 رنج دانلودمه ولی رضایت ندارم

:35i6tub:اینمcheerleader بازی والیبال تو لهستان

لینک به ارسال
داداش محدود به چه دردی میخوره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

میتونی یه بازی دانلود کنی >؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:glare:

واسه کارم ک??ایت میکنه برا داتلود شبانه با سرعت 130-230 کیلو میگیرم رایگان....

ولی حر??م اینه ت??اوت اینقدر ??احش نیس

وقتی کشوری مصر?? کننده باشه چه انتظاری داری؟

ویرایش شده توسط majidnewman

لینک به ارسال

کلا یک سوال دیگه دارم!

مگابیت یعنی یک هشتم مگابایت که تو روز سرعت دو مگابیتم در 8 ضرب میشه و این سیاست مخابرات استانه دلیلشم نمیدونم که 8 مگابیت بر ثانیه میشه 1 مگابایت بر ثانیه

در مورد جمله آخرت نه تموم نمیشه ولی هر ص??حه ای حدود 700 کیلوبایت مصر?? دانلود داره و با دانلود متوسطی که دارم تقریبا 7 گیگ در ماه مصر?? دارم خیلی هم خوبه راضیم ازش

لینک به ارسال

من ??قط از پارس انلاین راضی بودم . بهترین شرکته .

512 اش 500 کیلوبایت سرعتشه

حداقل سرعتم توی روز 400 و حداکثرش 540 کیلوبایته . شب هم همینطور یا یکم کمتر

لینک به ارسال

اگه ا??راد سود جو تو ایران زیاد نبودند الان داشتیم حال می کردیم.

لینک به ارسال

من نت 512 مخابرات نامحدود دارم خیلی راضیم سرعت دانلود میانگین 80 (چون تو محله ما اکثرا شاتل دارن کسی سمت مخابرات نمیره)

4 ماهه ??علا دارم است??اده میکنم ??قط دوبار قعطی داشته اونم نیم ساعت نکشیده قطع شده

درکل خیلی ازش راضیم:sneaky:

لینک به ارسال
من نت 512 مخابرات نامحدود دارم خیلی راضیم سرعت دانلود میانگین 80 (چون تو محله ما اکثرا شاتل دارن کسی سمت مخابرات نمیره)

4 ماهه ??علا دارم است??اده میکنم ??قط دوبار قعطی داشته اونم نیم ساعت نکشیده قطع شده

درکل خیلی ازش راضیم:sneaky:

خب د??عه دیگه از پارس انلاین بگیر سرعتش ??وق العاده هستش . 512 اش 500 کیلوبایت یا حداقل 400 کیلوبایت سرعتشه

من دارم دیگه ازهمه شرکت ها بیشتر از پارس انلاین راضی بودم

اینم سرعت دانلودمه : (البته بعضی مواقع شانسی اینطوری میشه ولی ثابت 480 کیلوبایت میره)

20529702000676451543.png

ویرایش شده توسط Black Hawk

لینک به ارسال
خب د??عه دیگه از پارس انلاین بگیر سرعتش ??وق العاده هستش . 512 اش 500 کیلوبایت یا حداقل 400 کیلوبایت سرعتشه

من دارم دیگه ازهمه شرکت ها بیشتر از پارس انلاین راضی بودم

اینم سرعت دانلودمه : (البته بعضی مواقع شانسی اینطوری میشه ولی ثابت 480 کیلوبایت میره)

20529702000676451543.png

داداش نتت نامحدوده؟چقدر می دی؟

لینک به ارسال
داداش نتت نامحدوده؟چقدر می دی؟

نه 512 محدوده . ماهی 18 تومن ??کر کنم بود 19 یا 18 بین همین 2 تا هستش .

نامحدود 512 ماهی 90 تومنه به نظرم ارزش نداره چون وقتی خیلی دانلود کنی سرعتت میارن پاین

لینک به ارسال
نه 512 محدوده . ماهی 18 تومن ??کر کنم بود 19 یا 18 بین همین 2 تا هستش .

نامحدود 512 ماهی 90 تومنه به نظرم ارزش نداره چون وقتی خیلی دانلود کنی سرعتت میارن پاین

ماهی 18 تومن چند گیگ در ماه بهت میده ؟ دانلود شبانه سرعتش چنده ؟ از ساعت چند تا چنده :glare:

لینک به ارسال

پست های تنش زا پاک شدند!

من مخابرات یک مگ دارم سرعتش بین 270 تا 320 هست.پسر عموم 512 داره اونم سرعتش همینقدره.قبلا دو مگ داشتم سرعت اونم همینقدر بود!!!(قبل این که کدا عوض بشه سرعت دو مگ 120 بود):drool:شبا 1-7 رایگان

امروز دوباره ر??تم تا بپرسم سرعت 10 مگ چقدره؟گ??ت:حدود 400-500!!!...:drool:گ??تم من خودم 1 مگ دارم سرعتش 300 هست گ??ت:نباید باشه!چون خطتون نرماله سرعتش ر??ته بالا(بگذریم که به خاطر ا??زایش پهنای بانده):=Z:

یکی از دوستان می گ??ت 10 مگ حداقل سرعتش باید 900 اینا باشه!!!

دیگه خودتون قضاوت کنید:sleep:

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• جدید...