رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
datis

10 واقعيت خطرناک در مورد اينترنت !

پست های پیشنهاد شده

شبکه‌ای متشکل از شبکه‌های بی‌شمار که چه بخواهیم چه نخواهیم یکی از بخشهای مهم زندگی‌امان شده است، به گونه‌ای که برخی می‌گویند:??? اگر اینترنت برای 5 ثانیه متوق?? شود، قلب من هم از کار خواهد ا??تاد???. این جمله و این حالات تنها چیزی را که به یادمان می‌آورد واژه‌ نه چندان خوشایندی به نام “اعتیاد??? است.

7812-062813682.jpg&width=500

است??اده بیش از حد از هر چیزی نادرست است و ا??راط حتی بهترین و زیباترین چیزهای دنیا را نیز آلوده و خطرناک می‌کند. در رابطه با اینترنت هم باید دو روی سکه را دید. رویی من??ی که بیشترین اثر را هم بر روی نوجوانان می‌گذارد و دارد کم کم به جایگزینی برای روابط انسانی تبدیل می‌شود، وجودش ارزشمند است، اما در عین حال کلی واقعیت و حقیقت تلخ هم همراهش دارد. در مطلب زیر به 10 تا از تلخترین واقعیت‌های است??اده از اینترنت می‌پردازیم.

 

 

1.تجاوز به حریم خصوصی

 

90613-06281384.jpg

 

 

هک کردن این روزها مثل آب خوردن شده است. ا??رادی هستند که براحتی اکانت شخصی شما را هک کرده و از آن سو است??اده می‌کنند. هرچقدر میزان است??اده از اینترنت بیشتر باشد به همین مراتب میزان نگرانی ما هم نسبت به تجاوز به حریم شخصی‌امان بیشتر می‌شود.

 

 

2. اعتیاد

 

27135-062813778.jpg

 

باز هم می‌گوییم ا??راط در است??اده از هر چیزی بد است. مطالعه‌ای نشان می‌دهد که اعتیاد به اینترنت به سیم کشی عصبی مغز انسان آسیب می‌زند. ا??راد در طول روز ساعتهای زیای را آنلاین می‌گذرانند که همین امر از کی??یت زندگی‌اشان می‌کاهد. پس از مواد مخدر و الکل، اینترنت اعتیاد آورترین چیز در دنیاست. کودکان زیادی را می‌بینیم که تقریبا تمام روز خود را به گونه‌ای با اینترنت می‌گذرانند و از تعاملات انسانی دوری می‌کنند.

 

 

3.قلدری مجازی

 

10937-062813180.jpg

 

متاس??انه قلدری مجازی تبدیل به ناراحت کننده‌ترین و نگران کننده‌ترین واقعیت برای کاربران اینترنتی شده است. این قضیه تنها به کودکان محدود نمی‌شود و بالغین بسیاری هستند که قربانی این نوع سو ر??تار می‌شوند. متاس??انه این حرکت آنگونه که بیشتر نوجوانان ??کر می‌کنند خنده‌دار نبوده و روزانه باعث ایجاد ا??سردگی در خیلی‌ها می‌شود. امروزه بیش از 90٪ نوجوانان به اینترنت و شبکه‌های اجتماعی که خطر بیشتری از این بابت دارد متصلند.

 

 

4.از بین ر??تن قدرت حا??ظه

 

 

46458-062813874.jpg

باور این واقعیت شاید برای خیلی‌ها دشوار باشد، اما بدانید که مغز ما متشکل از میلیاردها یاخته عصبی بوده و ظر??یت حا??ظه ما بی نهایت است، اما تا زمانی که از آن است??اده شود. همگی باید بپذیریم که اینترنت ??ضایی را برای ما ??راهم کرده است که دیگر نیازی به حا??ظه سپردن خیلی چیزها نیست. هر چیزی به ذهنتان می‌آید را تایپ کنید و آنرا بیابید.

 

 

5.سو است??اده‌های جنسی

 

 

 

36805-072703262.jpg

 

 

شاید صحبت از این قضیه برای خیلی ها دشوار باشد و می‌توان گ??ت که در جامعه‌ای مثل ایران، بیشتر تلاش بر پنهان سازی این وقایع می‌شود. متاس??انه اینترنت را می‌توان وسیله‌ای بسیار مناسب برای سو است??اده‌های اینچنینی دانست. ا??راد زیادی هستند که از اینترنت برای پرداختن به امیال جنسی خود از روش نادرست است??اده کرده و دیگران را نیز گر??تار می‌کنند. روزانه تعداد بیماری‌های روانی ناشی از ??اش شدن این مساله بسیار زیاد است.

 

 

 

6.انحطاط اخلاقی نوجوانان

 

81980-062813569.jpg

رسانه‌های اجتماعی زندگی ما را نابود کرده و روز به روز بی اخلاقی را ترویج می‌دهند. تصور کنید نوجوانانی را که بیشتر زندگی خود را در اینترنت صر?? می‌کنند، چه انتظاری می‌توان از این ا??راد در آینده و زندگی‌ای اخلاقی‌اشان داشت؟رواج بی عاط??گی، خشونت، بیخیالی و خیلی ویژگی‌های بد دیگر را می‌توان به گذراندن ساعتهای زیاد در اینترنت مرتبط دانست.

 

 

 

7. قاتل دیکته درست لغات

 

65782-062813969.jpg

 

متاس??انه غلط و کوتاه نویسی مدتی است که رواج بسیاری پیدا کرده است. روزانه چشم ما با املای غلط واژگانی برخورد می‌کند که تا چند سال پش در نوشتن آنها هیچ مشکلی نداشتیم. حتما برای شما هم پیش آمده که زمان نوشتن یک لغت تردید کنید و املای آنرا چک کنید. متاس??انه این شک همیشگی دستاورد غلط نویسی اینروزها در ??ضای نت است.

 

 

 

8. اتلا?? زمان با ارزش خود به کامنت گذاری

 

 

2303-062813664.jpg

بیشتر اوقات ا??راد متوجه زمانی که به کامنت گذاری مشغولند نمی‌شوند. خیلی‌ها هستند که روی هر پست و تصویری کامنت می‌گذارند، حتی آنهایی که از نظر محتوا کاملا بی ارزش هستند. مواقع زیادی هم ات??اق می‌ا??تد که در کامنتها کار به ??حاشی و هتک حرمت می‌رسد.

 

 

 

9.کاهش ارتباطات رو در رو

 

 

 

32278-072533292.jpg

 

 

از خیلی جهات اینترنت به کاهش روابط رو در رو منجر شده است. ا??راد در حال حاضر زمان زیادی را به چت می‌گذرانند و برای دیدن یکدیگر و زمان گذاشتن برای اینکار چندان حوصله‌ای ندارند. این حالت زمانی به بدترین شکل ممکن خود می‌رسد که طر??ین بدون شناخت یکدیگر مدت طولانی است که ارتباط آنلاین دارند. نشستن جلوی کامپیوتر و لپ‌تاپ جایگزین انجام خیلی کارهای جالبتر و بهتر در زندگی شده است.

 

 

10. تل?? کردن زمان

 

85105-06281366.jpg

 

تقریبا نیمی از ما زمان ارزشمند خود را با مرور ص??حات وب، است??اده از شبکه‌های اجتماعی، بازی، چت و کامنت گذاری می‌گذرانیم و نوجوانان در این بین بیشترین جمعیت را تشکیل می‌دهند و برای آنها یک روز پای اینترنت بودن تنها به اندازه یک ساعت جلوه می‌کند. شاید بتوان اینترنت را حر??ه‌ای‌ترین و بزرگترین دزد زمان دانست. متاس??انه ساعت‌های زیادی از عمر ما در حال سپری شدن به بطالت است و هیچ تضمینی برای خوب بودن آینده‌ای که قرار است در دست ما باشد وجود ندارد.

 

تک شو

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...