رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
saman mi

برای بازی کنسول بهتره یا pc ؟!

پست های پیشنهاد شده

همیشه این نبرد بین کنسول باز ها و PC باز ها در جریان هستش هر کدوم از ??ن ها دلایل خاص خودشون رو نسبت به برتری پلت??رم مورد علاقشون دارند ولی در این چند وقت اخیر که رشد ??روش کنسول ها ا??زایش داشته این رقابت شدیدتر شده حالا بحث این است برای بازی کنسول بهتره یا کامپیوتر های خانگی PC !؟

خوب جواب دادن به این سوال کمی مشکل هستش چون اول باید نقاط ضع?? و قوت هر یک مشخص بشه و همینطور شرایط یک ??رد برای داشتن هر کدوم از پلت??رم ها البته یکی از مهمترین شرایط وضعیت مالی ??رد هستش که در ادامه به مهم بودن این مسئله خواهیم پرداخت البته پول همیشه یکی از مهمترین شرایط در زندگی امروزیه :|

۱ . گرا??یک و جزئیات بصری :

1.jpeg

اولین و اصلی ترین چیزی که سر اون همیشه بحث میشه این دو عنصر هستش بذارید خیالتون رو راحت کنم از نظر قدرت گرا??یکی PC همیشه برتر بوده !! به دلیل اینکه سخت ا??زار های PC قدرت بسیار بالاتری در پردازش دارند اینو همه کنسول باز هم میدونند که گرا??یک PC بهتر بوده و شکی در اون نیست . ولی من نمیخوام بدون مدرک حر??ی رو بزنم .

سخت ا??زار :

ساختمان سخت ا??زاری PC تا حدی شبیه به کنسول ها هستش اما قدرت اونها اصلا قابل مقایسه با کنسول نیست قدرت سخت ا??زاری کامپیوتر به مراتب خیلی بالاتره !! و حتی کامپیوتر ها میتونن حتی یک بازی رو که از حد توان قدرت سخت ا??زاری خودشون خارج هست رو با همون کی??یت اصلی ساپورت کنن البته با کمی لگ و FPS پایین :(

قابلیت مچ بودن سخت ا??زار :

مچ بودن تک تک سخت ا??زار ها با بازی هم یکی از اصلی ترین ??اکتور هاست که برنده این رقابت کنسول است ! به این خاطر که بازی ساز ها وقتی نسخه کنسول ها رو پورت میکنند باید طوری اون رو برای کنسول برنامه نویسی کنند که ۱۰۰ درصد با سخت ا??زار مچ باشه تا هیچ گونه لگی در کار نباشه بخاطره همین هم هست که همه بازی های کنسول ها دارای FPS برابر با ۱۰۰ هستند و بازی در کنسول هیچ گونه لگی نداره . اما مسئله اصلی اینجاست که درسته که شما هیچ گونه لگی رو در کنسول تجربه نمیکنید ولی هیچ وقت هم نمیتونید طعم یک گرا??یک خیره کننده و قوی رو حس کنید چون برای اینکه بازی در کنسول مچ باشه باید یک سری جزئیات گرا??یکی و بصری از اون حذ?? بشه .

به این ۲ عکس که مربوط به بازی Crysis ۳ هستش نگاه کنید :

pc-vs-xbox.png

maxresdefault.jpg

ت??اوت جزئیات بصری و گرا??یکی رو میبیند ؟؟ رنگ ها در نسخه PC خیلی روشن تر و زنده تر هستند .

البته بد نیست نگاهی هم به این نمودار که قدرت گرا??یکی PC برای بازی های نسل ه??تمی در سال های مختل?? هست بندازید .

graph_3.jpg

اما خوب این مسئله برای کنسول های نسل ه??تمی بود ولی کنسول های نسل هشتمی یک بحث دیگری دارند. کنسول های نسل هشتمی یعنی XBOX ONE و PS4 از نظر قدرت گرا??یکی وجزئیات میشه گ??ت با نسخه PC برابر هستند اما باز هم در این میان کمی PC بهتر هستش ولی اونقدر نیست که متوجه اون بشید مثلا در کنتراست بالاتر رنگهاست !!

برای اینکه بهتر ت??اوت گرا??یکی کنسول های نسل ه??تمی رو با نسل هشتمی ب??همید این عکس ها رو ببینید :

WzO0SFb.jpg

call-of-duty-ghosts-ps3-ps4-comparison-1.jpg

p3aNQa3.png

و اما حالا نوبت به انتخاب میرسه ! کنسول بهتره یا PC ؟؟

از نظر گرا??یکی : تا حد ۹۹ درصد برابر هستند .

ارگونومیک در طراحی و راحتی : سلیقه ایی !

از نظر پورت بازی ها : به جز بازی های اختصاصی یکی هستند .

امکانات : کنسول دارای امکانات جانبی بیشتری برای بازی هستش .

قیمت : کنسول ارزان تره ! قیمت یک PC که از نظر سخت ا??زاری با کنسول یکی باشه تقریبا ۲ برابره .

راحتی اجرای بازی ها : بازی با کنسول از راحت هم راحت تره ??قط کا??یه دیسک بازی رو داخل دستگاه بذارید و شروع به لذت بردن از بازی خودتون کنید ولی این مسئله برای PC باز ها یک کابوسه !! چون پس از خرید بازی و نصب اون باید انتظار ارور های مدوام و مچ نبودن بازی با سخت ا??زار و کلی مشکلات دیگه در اجرای بازی باشید ! مثل آپدیت نبودن کارت گرا??یک و سخت ا??زار ها . که اصلا برای گیمر هایی که تخصص کامپیوتری ندارن کمی سخت و گیج کننده خواهد بود .

قیمت بازی ها : تقریبا یکی هستند . قیمت هر بازی ارجینال در بازار ایران ۲۰۰ هزار تومنه .

هک و کرک : کنسول های نسل ه??تمی همه هک شده هستند . ولی کنسول های نسل هشتمی هنوز هک نشده اند پس قیمت هر بازی ارجینال اونها حدود ۲۰۰ هزار تومنه اما بازی های PC همه کرک شده بوده و قیمتی زیر ۲۰ هزار تومن دارند . البته از قابلیت آنلاین و مولتی پلیر محرومند !

watch-dogs_6.jpg

پس میشه اینطوری تصمیم گیری کرد که اگر از نظر مالی مشکلی ندارید و بازی با PC براتون زیاد لذت بخش نیست و حوصله لگ و ارور و مشکلات اجرا نشدن بازی رو ندارید کنسول بهترین گزینه برای شماست و میتونید تا ۱۰ سال با اون زندگی کنید و از بازی کردن بدون لگ لذت ببرید . ولی اگر از نظر مالی کمی مشکل دارید بازی های PC قیمت خیلی کمی دارند ولی قیمت سخت ا??زار های اون بسیار بالاست به طوری که یک کارت گرا??یک PC یا یک CPU اون اندازه قیمت کل خود کنسول هستش .

برای من که یک طراح و وبلاگ نویس هستم بهترین گزینه کامپیوتر PC هست و همینطور راحتی بیشتری در حین بازی کردن با PC دارم و از اونجایی که من ??قط نمیخوام بازی کنم و احتیاج به امکانات دیگه ایی دارم که کنسول نمیتونه اونها رو در اختیار من بذاره . امیدوارم این مقاله براتون م??ید باشه و بتونید بهترین انتخاب رو در پلت??رم خودتون داشته باشید – مو??ق باشید

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بر خلا?? این مقاله که میخواد pcرو برتر از کنسول نشون بده من کنسول بیشتر قبول دارم

just sony:6:

just Ps4:4:

just ps3 :4:

just ps2:4:

just ps1:4:

لینک به ارسال

من دوست دارم یه PS4 بخرم اما 2 تا مشکل باهاش دارم:

1-چون هنوز هک نشده قیمت بازیهاش گرونه مثلا من پک کامل Infamous با کلاه خود شخصیت بازی قیمت کردم 290 هزار تومن.

2- موس و کیبورد نمیشه بهش وصل کرد.

اگه این 2 تا مشکل حل شه قطعا یه PS4 میگیرم.

لینک به ارسال

با دلیل اولت موا??قم ولی سومی تو لذت بردن از بازی تاثیری نداره(نظر شخصی خودم)

لینک به ارسال
من دوست دارم یه PS4 بخرم اما 2 تا مشکل باهاش دارم:

1-چون هنوز هک نشده قیمت بازیهاش گرونه مثلا من پک کامل Infamous با کلاه خود شخصیت بازی قیمت کردم 290 هزار تومن.

2- موس و کیبورد نمیشه بهش وصل کرد.

اگه این 2 تا مشکل حل شه قطعا یه PS4 میگیرم.

داداش اون روز بهم گ??تی در رابطه با موس و کیبرد بهت گ??تم نمیشه! ولی تو PlayStation Live یکی هست هر روز دستینی رو با موس و کیبرد بازی میکنه! نمیدونم چجوری؟!

در رابطه با هک هم بگم، اگه هک شه از تموم امکانات مثل بازی آنلاین، شیر پلی، پلی استیشن لیو و هزار تا امکان ارتباطی از بین میره و میشه مثل یه پی سی! باید منتظر ??یکس و هزار تا کو??ت و زهر مار باشی!!!

لینک به ارسال

من یک PC gamer هستم. یکی از بزرگترین مشکلاتی که داشتم (و دارم) اینه که الان اکثر بازی های مطرح در درجه اول برای کنسول ساخته میشن و یا اصلا برای PC نمیان و یا به شکل ا??تضاحی port میشن. مثل resident evil 4 (نسخه قدیمی) که کنترلش شکنجه بود و یا devil may cry و ... که اصلا از mouse پشتیبانی نمی کنند.

لینک به ارسال

100 درصد کنسول(ps4) هیچی هم که نداشته باشه حد اقل خیالت از بابت ارتقا کارت گرا??یک و رم و سی پی یو و هزارتا کو??ت دیگه راحته

لینک به ارسال
من یک PC gamer هستم. یکی از بزرگترین مشکلاتی که داشتم (و دارم) اینه که الان اکثر بازی های مطرح در درجه اول برای کنسول ساخته میشن و یا اصلا برای PC نمیان و یا به شکل ا??تضاحی port میشن. مثل resident evil 4 (نسخه قدیمی) که کنترلش شکنجه بود و یا devil may cry و ... که اصلا از mouse پشتیبانی نمی کنند.

موا??قم . :thumbup:

من هم بیشتر از بخش انحصاریش که سبک real-time strategy باشه خوشم میاد.:thumbup:

لینک به ارسال
من یک pc gamer هستم. یکی از بزرگترین مشکلاتی که داشتم (و دارم) اینه که الان اکثر بازی های مطرح در درجه اول برای کنسول ساخته میشن و یا اصلا برای pc نمیان و یا به شکل ا??تضاحی port میشن. مثل resident evil 4 (نسخه قدیمی) که کنترلش شکنجه بود و یا devil may cry و ... که اصلا از mouse پشتیبانی نمی کنند.

داداش dmc که رو pc خییییییییییییلیییییییییییییی باحال بود.اصلا با موس مشکلی نداشت.خییییییییلیییییییییی راحت میشد بازی کرد.

لینک به ارسال
با دلیل اولت موا??قم ولی سومی تو لذت بردن از بازی تاثیری نداره(نظر شخصی خودم)

چرا داداش بازی با موس و کیبورد یه چیز دیگست.دسته رو هم دوست دارم اما ??قط تو بازی های ریسینگ.

لینک به ارسال

اگه پول بیشتری میداشتم مسلما pc در کنارش هم کنسول...

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

اگه 2 سال پیش بود منم میگ??تم PC اما الان که PS4 عرضه شده بدون تردید ??قط کنسول به صر??ه هست

از نظر قیمت که ??قط 2 میلیون باید برای رم گرا??یک پردازنده هزینه کنید در حالی که کنسول نهایتا تا 1.500 می تونید بخرید

بازی ها رو ??قط یکبار خرید می کنید و بعد می تونید با پرداختن حدود 20 تومن تعویض کنید با بازی دیگه که اینم میشه تقریبا هم قیمت PC چون بازی های جدید الان معمولا بالای 30گیگ حجم دارند و برای خرید DVD حدود 10-15 تومن باید پرداخت

PC نهایتا تا 3 سال آینده جواب میده بعدش باید دوباره به اجبار دست به جیب بشید ولی کنسول حتی اگه پول هم نداشته باشین می تونین از جدیدترین بازی های روز لذت ببرین (بدون هیچ دردسری)

مشکلات کرک و پچ و اپدیت و ... رو هم که دوستان گ??تن و میدونن چه ??اجعه ایه

مورد آخر انلاین هست که واسه PC باید CD Key اوریجینال هر بازی رو خریداری کنید که قیمتشون کمتر از 150 تومن نیست اما شما یه اشتراک 1 ساله PSN Plus به قیمت 180 تومن می خرید و تمام بازی ها رو می تونید آنلاین بازی کنین دیگه تخ??ی?? های PSN و رایگان شدن برخی بازی ها و ... بماند

در کل اگه از نظر اقتصادی در حد متوسط هم باشید خرید PC دیوانگیه

ویرایش شده توسط Masoud

لینک به ارسال
داداش dmc که رو pc خییییییییییییلیییییییییییییی باحال بود.اصلا با موس مشکلی نداشت.خییییییییلیییییییییی راحت میشد بازی کرد.

واقعا ؟!

من منظورم dmc 3,4 بود. از بس باهاشون مشکل داشتم که این dmc جدید رو اصلا بازی نکردم. پس لازم شد یه سری هم به این بزنم.:;-d:

لینک به ارسال
واقعا ؟!

من منظورم dmc 3,4 بود. از بس باهاشون مشکل داشتم که این dmc جدید رو اصلا بازی نکردم. پس لازم شد یه سری هم به این بزنم.:;-d:

آهان داداش.منم 5 دقیقه dmc 3 رو بیشتر بازی نکردم واقعا بد بود.

لینک به ارسال

نکات زیاد دیگه ای هم هست و کونسوها هم همچین راحت بازی اجرا نمیکنن اول قیمت درسته که pc گرونتر از کنسول هست اما هیچ وقت کنسول جای پیسی رو نمیگیره به این معنی نیست که با خرید کنسول از داشتن کامپیوتر بی نیاز میشید در تمام خونها کامپیوتر ویا لبتاب هست با این حساب دوبار هزینه میکنید و نکته بعدی اینه که از کامپوتر تمام خانواده است??اده میکنن اما کنسول ??قط برای بازی کاربورد داره که معمولا یک ن??ر است??اده میکنه با داشتن کامپوتر در بعضی مخارج سر??ه جویی میشه مثل کار اداری و پرینت و... که کنسول ??قط هزینه داره با این حساب داشتن کامپیوتر ارزون تر نباشه گرونتر هم نبوده اما در مورد اجرای بازی چندین چند ساله که بازیها در پیسی به یک شکل نصب و اجرا میشن و مشکلات یکسان داشتن که ??قط کا??یه چند تا بازی نصب کنید کلا همه چیز رو یاد گر??تید اما کونسولها از ps2 به بعد مشکلات زیادی داشتن اگر میخاستید از بازی کرک شده است??اده کنید باید برای همیشه قید بازی اصلی رو بزنید و همیشه در خطر برک شدن کونسول هستید اما در پیسی میتوند هرزمان خاستید اصلی ویا کرک بازی کنید در کنسولهای جدید مدام به اپدیت نیاز دارید گاهی به ??اصله چند روز راجب کرک کونسولها چیزی نگم بهتره دنیایی از مشکلات دارن اما ??رض به این میگیریم که اور÷نال بازی کنید مگر اینکه در ایران نباشید در قیر این صورت قیمت بازیها یک مشکل نبود بازیهای متوسط به دلیل اینکه ??روشندها ریسک اوردن بازیهایی که احتمال ??روشش کمه رو نمیارن و اگه قرار باشه بازیها رو به صورت دست دوم معاوضه کنید باید مدتها سبر کنید تا بازیهای جدید ??روخته بشن بعد دباره به ??روشگاه برگردن تا دست دوم حساب بشن بتونید با اختلا?? قیمت کم در حدود 20 تا 70 هزار تومان معاوضه کنید ویا به نصب قیمت بازی تون رو ب??روشید ودوبرابر قیمت بازی روز روبخرید مشکل دیگه کنسول ها اینه کشه اگه یک خرابی بسار کم سخت ا??زاری بوجود بیاد امکان تعویض سخت ا??زاریی گاهی قیرممکن میشه و کل کنسول قابل است??اده نیست و همچنین گاهی مشکلات نرم ا??زاری به دلیل اینه در ایران پشتیبانی ندارن به مسیبت تبدیل میشه اما در کامپوتر هیچ کدام از مشکلاتی که گ??تم وجود نداره

ویرایش شده توسط mga

لینک به ارسال

آقا بالاخره کدومش؟

پی سی یا ps4؟

دارم به ??کر خرید کنسول ps4میشم

آیا ارزش داره؟

لینک به ارسال

صد در صد کنسول بهتره کامپیوتره برای بازی کردن

اگه بازی کردن برات مهمه و گیمر واقعی باشی کنسول و مخصوصا پلی استیشن 4 رو انتخاب میکنی

اما اگه کلا زیاد علاقه به بازی نداری و گاهی وقتا یکم بازی میکنی بهتره پی سی رو ارتقا بدی

با دوستمون mga هم کاملا مخال??م

لینک به ارسال

اگه بازی کردن برات مهمه و گیمر واقعی باشی کنسول و مخصوصا پلی استیشن 4 رو انتخاب میکنی

اما اگه کلا زیاد علاقه به بازی نداری و گاهی وقتا یکم بازی میکنی بهتره پی سی رو ارتقا بدی

من نمیدونم منظور از گیمر واقعی چیه یعنی کمربند داره س??ید زرد مشکی !!! خوب برا من که هر روز بازی میکنم تمام سبکهای بازی رو دوست دارم هربازی جدیدی که بیاد میگرم اگه قرار باشه برا هر بازی حدود 60 دلار بدم در ماه حدود 700 دلار میشه والا ما به ریال درامد داریم حالا اگه قرار بود هر سه ماه یک بازی بکنم میشد یک کاریش کرد ولی من گیمر الکی هستم و ه??ته ای دوتا بازی تموم میکنم

لینک به ارسال

گیمر واقعی بودن چه ربطی به کنسول یا PC باز بودن داره؟:blink:

لینک به ارسال

سلام...خوشحالم باز اینجا پست میزارم

خب دوستان اگه اخبار رو دنبال کرده باشید اخیرا بازی هایی که میاد کلا حتی رو پی سی های ??درتمند لک و مشکلات زیادی وجود داره...از کالا?? بگیر تا اساسین که خدای لکه

در کل کنسول به صر??ه تره و گرا??یک بالایی رو در اختیارت میذاره و بازیای انحصاری که دیگه بحثشون جداست.

ویرایش شده توسط mohammads77

لینک به ارسال

بازم این بحث تکراری. خب بحث نداره که پی سی قویتره گرا??یکش بهتره. موس و کیبورد هم میتونه یه برتری باشه چون بازی باهاش واقعا لذت بخشه. گیم پد و وسایل جانبی هم بهش وصل میشه. کنسول ارزونتره بازی انحصاری داره.همین

لینک به ارسال
سلام...خوشحالم باز اینجا پست میزارم

خب دوستان اگه اخبار رو دنبال کرده باشید اخیرا بازی هایی که میاد کلا حتی رو پی سی های ??درتمند لک و مشکلات زیادی وجود داره...از کالا?? بگیر تا اساسین که خدای لکه

در کل کنسول به صر??ه تره و گرا??یک بالایی رو در اختیارت میذاره و بازیای انحصاری که دیگه بحثشون جداست.

یک نصیحت به اونهایی که ps4 و xbox one دارن یک وقت اساسین یونیتی رو نخرید که ممکنه کنسولتون رو از پنجره پرت کنید بیرون انقدر که لگ و باگ و ا??ت ??رم داره نمیشه بازی کرد

قابل توجه دوستانی که میگن اجرای بازی در کنسولها هیچ مشکلی نداره

ویرایش شده توسط mga

لینک به ارسال
یک نصیحت به اونهایی که ps4 و xbox one دارن یک وقت اساسین یونیتی رو نخرید که ممکنه کنسولتون رو از پنجره پرت کنید بیرون انقدر که لگ و باگ و ا??ت ??رم داره نمیشه بازی کرد

دوست گلم خودم ps4 دارم..یکی از دوستام یونیتی رو گر??ته لک نداره منتهی ا??ت ??ریم داره تو یه جاهایی از بازی...منم نمیخرمش چون بدجور ناامیدم کرده

ولی در کل یوبیسا??ت همیشه اونقد رو بازیاش مانور و تبلیغ میکنه که آخرش حسابی گند میزنن البته به جز سری ??ارکرای...

لینک به ارسال

برای ما لگ نداره ??قط ا??ت ??ریم داره اونم جاهای که ۵۰۰۰ تا npc وجود داره خود PC تون شده استاد لگ و ا??ت ??ریم :619379pjx9hv71jb:

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• جدید...