رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
FARZAN CRASH 007

تصاویر جدید از «بچه پولدارها» این بار در تبریز

پست های پیشنهاد شده

هنوز مدت زیادی از جنجال عکس‌های «بچه پولدارهای تهران» و حاشیه‌های ??راوان آن نمی‌گذرد که این بار ص??حه‌ای با عنوان «بچه پولدارهای تبریز» نشان داد که تبریزی‌ها خیال ندارند به سادگی از مقام شهر اولین‌ها بودن شانه خالی کنند!

پایگاه خبری - تحلیلی «نصرنیوز» با این مقدمه نوشت: چندی پیش انتشار عکس‌هایی از ت??ریحات، لباس‌ها، اتومبیل‌های گران‌قیمت، ساعت‌های مچی، خانه‌های لوکس و

پنت‌هاوس‌ها و ... از بچه پولدارهای تهران تبدیل به تیتر یک بسیاری از رسانه‎های داخلی و خارجی شد که انگار این بار می‌خواست روی دیگری از زندگی برخی از پایتخت‌نشین‌ها را نشان دهد.

همزمان با انتشار همین عکس‌ها بود که جامعه‌شناسان و مردم عادی شروع به تحلیل ابعاد و زوایای جامعه مدرن و شهری ایران کردند. آشنایی بیشتر با جزئیات قشر ثروتمند ایرانی جرقه‌ای بود برای شروع اعتراض‌هایی که از ??قر و اختلا?? طبقاتی می‌گ??تند و در نهایت بچه پولدارهای تهران را حاصل ثروت‌های بادآورده می‌خواندند!

در نهایت تمام آن حر?? و حدیث‌ها و جنجال‌ها بود که خبر بسته شدن ص??حه‌ بچه پولدارهای تهران منتشر شد تا مصادیق اختلا?? ??احش طبقاتی حداقل در ظاهر امر از بین ر??ته و ??راموش شود.

حالا با ??اصله‌ای نه‌چندان زیاد از بسته شدن آن ص??حه، این بار «بچه پولدارهای تبریز» با ایجاد ص??حه‌ای اعلام موجودیت کرده‌اند و با استناد به گ??ته خودشان معتقدند: «بذار یه دنیا ببینه که تبریز در چه سطحی داره ن??س میکشه.»

در این ص??حه هم عکس‌هایی از ت??ریحات، لباس‌ها، ساعت‌های مچی گران‌قیمت، اتومبیل‌های لوکس، خانه‌های شیک تبریز و ... دیده می‌شود که توسط خود بچه پولدارهای

تبریز برای است??اده در این ص??حه قرار می‌گیرند و همین کا??ی‌ است برای اینکه باور کنیم هیچ شوخی‌ای در کار نیست و زیر آسمان تبریز یک میلیون و 700 هزار ن??ری هم عده‌ای این چنین زندگی می‌کنند.

شاید قبول اینکه تبریزی‌های بسیاری مشمول این قاعده می‌شوند با نگاهی به آمار اخیر بانک مرکزی ایران که اعلام کرده آذربایجان‌ شرقی بعد از پایتخت، با ۳۳ میلیون و ۱۶۷ هزار تومان درآمد سرانه، پردرآمد‌ترین استان کشور است، زیاد هم دور از انتظار نباشد.

ولی روی دیگر این سکه انگار چیز دیگری می‌گوید. یک‌سوم از جمعیت تبریز با 60 هزار خانه در دو هزار و 520 هکتار از با??ت ??رسوده‌ همین شهر زندگی می‌کنند.

تبریز بر اساس اعلام مسئولان شهری با حدود نیم میلیون حاشیه‌نشین، پس از مشهد رتبه دوم کشور را در این زمینه دارد که اغلب مناطق حاشیه‌نشین تبریز در بخش شمالی شهر و در کوه «عینالی» قرار دارد.

کا??ی‌ است از بالای عینالی سرخ نگاهی به شهر بیندازیم تا عمق ??اجعه و خطر را خیلی نزدیک‌تر احساس کنیم. کوچه‌های باریک و بلند با پله‌های طولانی، خانه‌های کوچک

و نه‌چندان مقاوم را کنار هم جای داده‌اند؛ خانه‌هایی که در برابر تبریز زلزله‌خیر یارای ایستادن ندارند و کوچه‌هایی که در مواقع اضطراری جایی برای عبور هیچ امدادرسانی نیست.

نمونه‌ای از تصاویر منتشرشده در شبکه اجتماعی اینستاگرام بچه پولدارهای تبریز را در ادامه می‌بینید:

141538199996381.jpg

141538200002192.jpg

141538200007043.jpg

14153820001184.jpg

141538200016735.jpg

141538200021876.jpg

14153820002657.jpg

141538200031498.jpg

141538200036869.jpg

1415382000415810.jpg

1415382000464511.jpg

1415382000515112.jpg

1415382000564613.jpg

[h=4][/h]

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بجز یکی دو مورد مالی نبودن؛ ??کر کنم اختلا?? قیمت یک قصر n هزار متری تو شمال تهران با زمینای تبریزو یادشون ر??ته!

لینک به ارسال

من یک پراید ندارم برم تا دانشگاه تا مثل گوس??ند نپرم تو اتوبوس.....

اینا عکسه .....

وللش ...

خدارا شکر :)

لینک به ارسال

عشق دنیا رو اینا میکنن ما هم وضع مون اینطوری بود الان با دمم مون گردو میشکستیم . ما بدبخت ها به زور پولمون میرسه یک گوشی 1 میلیونی بخریم اینا روزی 2 میلیون خرج میکنن

ادم پولدار باشه خوبه ولی جو ورش نداره و خودشو خدا جلوه بده :ohnoes:

لینک به ارسال

ای بابا این تو این روزگار ما زندگی نمیکنیم زندگی ما رو . . .

لینک به ارسال

کلآ ایران بهترین نقطه برای زندگی بچه پولداراست.اگه پول داری بمون و حال کن و اگه نداری برو و حال کن.ایران جای زندگی برای ??قیرا نیست.باید تا 25 سالگی درس بخونی.درس که خوندی دو سال باید بری سربازی{بی پدر مادرا سربازی رو 24 ماه کردن}شدی 27 حدودآ 2 سال دنبال کار باید بگردی یه سه چهار سال هم پول جمع کنی برای ازدواج.به خودت میای میبینی 35 سن داری ولی هیچی نداری.اینا همه عواقب یه دین من دراوردی دیگه.یکه از اشناهامون تو اسپانیا زندگی میکنه.طر?? 20 سالشه بابا شده حالا من که یک سال از اون بزرگترم باید دوسال از بهترین لحظات عمرم رو برم سربازی.با این وضع مطمئنم اینقدری که این اخوندها میگن خدا به جوون ایرانی سخت نمیگیره

لینک به ارسال
بجز یکی دو مورد مالی نبودن؛ ??کر کنم اختلا?? قیمت یک قصر n هزار متری تو شمال تهران با زمینای تبریزو یادشون ر??ته!

داداش من نه بچه پولدارم نه بچه تبریز ولی تا جایی که میدونم سرمایه دارای ایران اکثرا یا تبریزی هستن یا اص??هانی

شما بچه پولدار دیدی بپرس اصلیتشو البته شمالی هم زیاده

سخت میتونی پیدا بکنی کسی و که اصالتش اصیلش تهرانی باشه چون تا زمانی که پایتخت نبود شهر آنچنانی نبود بعده پایتخت شدنشم

همه از اطرا?? اومدن

قصد توهین یا اهانت هم به هیچ دوستی هم ندارم ??قط جهت اطلاع

لینک به ارسال

من اون لامبورگینیو از نزدیک دیدم ارس پلاکه مالی نیست شبیه ??رقونه خخخخخخخخخخخخخخ:76:

لینک به ارسال
کلآ ایران بهترین نقطه برای زندگی بچه پولداراست.اگه پول داری بمون و حال کن و اگه نداری برو و حال کن.ایران جای زندگی برای ??قیرا نیست.باید تا 25 سالگی درس بخونی.درس که خوندی دو سال باید بری سربازی{بی پدر مادرا سربازی رو 24 ماه کردن}شدی 27 حدودآ 2 سال دنبال کار باید بگردی یه سه چهار سال هم پول جمع کنی برای ازدواج.به خودت میای میبینی 35 سن داری ولی هیچی نداری.اینا همه عواقب یه دین من دراوردی دیگه.یکه از اشناهامون تو اسپانیا زندگی میکنه.طر?? 20 سالشه بابا شده حالا من که یک سال از اون بزرگترم باید دوسال از بهترین لحظات عمرم رو برم سربازی.با این وضع مطمئنم اینقدری که این اخوندها میگن خدا به جوون ایرانی سخت نمیگیره

آره انصا??ا حر??ت درسته.

داداش من نه بچه پولدارم نه بچه تبریز ولی تا جایی که میدونم سرمایه دارای ایران اکثرا یا تبریزی هستن یا اص??هانی

شما بچه پولدار دیدی بپرس اصلیتشو البته شمالی هم زیاده

سخت میتونی پیدا بکنی کسی و که اصالتش اصیلش تهرانی باشه چون تا زمانی که پایتخت نبود شهر آنچنانی نبود بعده پایتخت شدنشم

همه از اطرا?? اومدن

قصد توهین یا اهانت هم به هیچ دوستی هم ندارم ??قط جهت اطلاع

منم نگ??تم اونا کجایین!

گ??تم اختلا?? قیمت اصلا یچیزی در حد زیر زمین تا آسمونه!!!

ولی درست میگی همه با اصالت ها ر??تن، برای اثباتشم میشه یه روز ر??ت تو خیابون...

لینک به ارسال

چی میشه گ??ت ! ??قط میتونم بگم هیچ چیز بدتر از اختلا?? طبقاتی نیست . انشا الله که هیچ کسی مشکل مالی نداشته باشه ( یکیشون هم خودم )

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• جدید...