رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
kazy

پولی شدن اینترنت شبانه؛ مثبت یا منفی

پست های پیشنهاد شده

ارسال شده در (ویرایش شده)

cdd15d737f67ac68931c7f4ed90dfbf1_XL.jpg

حتما اخباری درباره‌ی حذ?? اینترنت رایگان شبانه در سرویس‌های ADSL شنیده‌اید. از بازپس‌گیری هدیه، تا کاهش کی??یت خدمات ارایه شده و از بین ر??تن اعتماد کاربران همه مواردی است که در اعتراض به برداشتن هدیه رایگان و اینترنت مجانی شبانه وارد شده است. در این گزارش به جنبه‌های مثبت و من??ی این اقدام می‌پردازیم.

در هیچ جای دنیا ا??زایش رضایتمندی کاربران با کاهش کی??یت خدمات ارائه شده، مخصوصا اگر تحت عنوان هدیه داده شده باشد، همراه نیست یا اینکه کاربران گزینه سرویس رایگان شبانه را یکی از ملاک‌های اصلی خود در این تصمیم می‌دانند و شایسته نیست پس از عقد قرارداد و پرداخت هزینه به‌صورت یک‌طر??ه کی??یت خدمات مشترکان را کم کرده و یا کاهش داد. خوشبختانه برخی از سرویس‌دهنده‌ها، حذ?? اینترنت شبانه را تنها برای کاربران جدید خود اعمال خواهند کردو کاربران قدیمی همچون گذشته می‌توانند از اینترنت رایگان نیمه شب است??اده کنند.

اگر یکی از مشترکانی باشید که شب هنگام را برای دانلود ??یلم و سریال‌های مورد نظرتان انتخاب می‌کنید، حتما شما هم در زمره معترضان خواهید بود، اما پرداختن به این قضیه هم حایز اهمیت است که بسیاری از کاربران ساعاتی از شب را برای انجام کارهای تحقیقاتی و وبگردی در اینترنت اختصاص می‌‌دهند.

همه می‌دانیم که ساختار اینترنت ADSL نه تنها در ایران، بلکه در سایر نقاط دنیا، بین تعدادی کاربر مشترک است و است??اده نادرست برخی از کاربران در هر زمانی موجب اختلال در کار و ??عالیت سایرین می‌شود. در واقع سرویس‌های ADSL اساسا، نوعی سرویس اشتراکی هستند که پهنای مشخصی بین تعداد معینی کاربر به اشتراک گذاشته می‌شود حال اگر برخی از کاربران مصر?? دیتای بیشتری داشته باشند، ظر??یت بسیار کمی برای دیگران باقی می‌ماند و اینترنت آن‌ها یا بسیار کند می‌شود یا بطور کامل از دسترس خارج می‌شود.

از سویی از شرکتی همانند پارس‌آنلاین که قرار است سرویس رایگان شبانه را حذ?? کند، خواسته شده که اگر این شرکت واقعا به‌دنبال کسب رضایتمندی مشتریان خود است، باید چنانچه در ارائه این سرویس بنا به سواست??اده برخی کاربران در دانلود بی‌رویه، دچار اختلال شده است، کی??یت و کمیت خدمات خود را بالا ببرد و نهایتا همانند سایر شرکت‌های مشابه محدودیت‌هایی را برای آن‌دسته از کاربران ذکر شده، لحاظ کند، نه آن که کلا در جهت عکس عمل کرده و به‌شیوه سنتی ترا??یک شبانه را باز پس گیرد.

.برای پیگیری بهتر ماجرا با شرکت پارس آنلاین تماس گر??تیم، خدایان میخ‌چی، مدیر امور مشتریان پارس‌آنلاین، درباره حذ?? بخشی از سرویس رایگان شبانه‌ی این شرکت به زومیت گ??ت:

شرکت پارس آنلاین از دهم آذر ماه جاری برای آن دسته از کاربرانی که به تازگی مشترک سرویس این شرکت شده، یا اشتراک خود را تغییر داده‌اند، قانونی اعمال کرده که در ساعات 2 تا 7 بامداد، یک‌سوم هزینه‌ای که پیشتر به شکل رایگان در اختیار مشترکان قرار داشت را پرداخت خواهند کرد. البته در راستای احترام به مشتریان، کسانی که تا قبل از تاریخ تعیین شده، مشترک پارس آنلاین شده یا قرارداد مدت‌دار دارند، مشمول این قانون نمی‌شوند. پارس آنلاین آخرین شرکت ISP است که اقدام به حذ?? بخشی از سرویس رایگان شبانه خود کرده و پیشتر سایر شرکت‌های ارائه دهنده سرویس اینترنت چنین طرحی را ارائه کرده‌اند.

-خدایان میخ‌چی، مدیر امور مشتریان پارس‌آنلاین

میخ‌چی درباره اعتراض بسیاری از کاربران پس از اجرایی شدن این طرح گ??ت:

اکثر کاربران ساعاتی از شب را که سرویس اینترنت به شکل رایگان در دسترس است، برای دانلود ??یلم و سریال‌ اختصاص می‌دهند و ??قط از ساعت مشخص شده، کامپیوتر خود را روشن می‌کنند، روی کلید دانلود ??یلم و سریال یا برنامه مورد نظرشان کلیک کرده و تا ساعت مشخصی این کار ادامه پیدا می‌کند، بدون اینکه کسی پشت این سیستم نشسته باشد.

وی در ادامه به سرعت اینترنت در روز و شب اشاره کرد:

معمولا روز سرعت اینترنت مقبول‌تر است و شب هنگام ترا??یک اینترنت به اوج خود می‌رسد و سرعت آنقدر کند می‌شود که کار را برای بسیاری از ا??راد که در آن ساعت از شب نیاز به دسترسی وب دارند، دشوار می‌کند، بنابراین این اقدام در راستای احترام به آن دسته از مشتریانی که ساعاتی از شب را به کارهای ضروری یا تحقیقاتی خود می‌پردازند، صورت گر??ته است.

در نهایت این طرح به سود ا??رادی است که قصد دارند شب هنگام به است??اده از اینترنت برای وب گردی، مطالعه و امور جدی بپردازند و به ضرر علاقمندان ??یلم و سریال که در بعضی اوقات حتی ??رصت نمی‌کنند ??یلم‌های دانلود شده را تماشا کنند. شما جزو کدام دسته از کاربران هستید؟ ا??رادی که از کندی سرعت اینترنت در ساعات دانلود رایگان گله دارند یا جزو طر??داران ??ایل‌های تورنت و دانلود‌های شبانه؟

زومیت

ویرایش شده توسط kazy
  • Like 1

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
مهمان مهمان

من صبا نت داشتم 1 ساله گر??ته بودم هنوز یک ماه نگذشته بود که ترا??یک شبانه رو برداشت تازه وقتی خواستم تخلیه کنم کاری به سر ما آورد که راضی شدیم کل ترا??یکمون رو مصر?? کنیم بعد تخلیه کرد خیلی نامردن .اینم از اینترنت نداشته ایران

لینک به ارسال

شاتل هم که از امشب گند زد و سرویس های 1 -2 و 4 مگ رو هم جزو سرویس هایی قرار داد که ترا??یک شبانه رایگان ندارن یعنی برای است??اده از ترا??یک رایگان شبانه ماهیانه باید 3500 تومن تو جیب مبارکشون پول زور بریزیم

پارس آنلاین هم که کلا گند زد

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

نت ذغالی تبدیل شد به نت ??ضایی توی هیچ کشوری اینطوری نت پیدا نمیشه :76:

تر زدن حسابی. پارس انلاینم که من مشترک دائمیش بودم. از سال 88 مشتریشم .داره از دست میده مشتری هاشو

ویرایش شده توسط Black Hawk

لینک به ارسال

بنابراین این اقدام در راستای احترام به آن دسته از مشتریانی که ساعاتی از شب را به کارهای ضروری یا تحقیقاتی خود می‌پردازند، صورت گر??ته است.

-----

کسی که کار ضروریش رو میذاره برای 2 شب به بعد لیاقتش همونه که اینترنت کندی داشته باشه

شما خودتون اسمش رو گذاشتید دانلود شبانه پس قراره مردم تا صبح بیدار باشن چیکار کنن مردک بیشعور؟

رضایت مشتری چرندی بیش نیست همه ذیگه میدونن این شرکت های بی شر?? برای چاپیدن مردم از هر تر??ندی دیگه است??اده میکنن چرا؟ چون من مطمئنم اگه نت برگرده به Dial-up و مردم باز برن کارت اینترنت بخرن بازم صدایی از کسی درنمیاد

یه بحث دیگه ای هم که بعضی ها میگن اینه که ما مملکت اسلامی داریم و شرعا است??اده از اینترنت پر سرعت حرامه چه معنی میده؟

وزیر ارتباطات هم که هر روز میگه اینترنت ارزان شد پهنای باند اینترنت ا??زایش پیدا کرد نتیجش رو خدایی داریم می بینیم

واقعا متاس??م

لینک به ارسال

آخه میمون خر، کی ساعت 2 تا 5 تو اینترنت تحقیق میکنه؟؟؟

لینک به ارسال

خنده دار ترین قسمتش میدونی کجاست اونجایی هست که گ??ته شده ( این اقدام در راستای احترام به آن دسته از مشتریانی که ساعاتی از شب را به کارهای ضروری یا تحقیقاتی خود می‌پردازند ، صورت گر??ته است. )پس احترام به اون دسته دیگه چی ؟ یعنی اونا کشک؟آخه چرا همیشه باید خودشون رو در جایگاهی بدونن که راست و غلط رو به مردم ب??همونن و بگن تو که کارت ??یلم دانلود کردنه اشتباهه و تو که وب گردی میکنی کارت درسته.! یعنی من آرزو به دل موندم برای 1 بار هم شده دقیقا پاسخ درست رو از یه کسی که یه بخش رو مدیریت میکنه بشنوم و جوری حر?? نزنن که انگار با یه سری انسان های اولیه طر?? هستن.

آخه کجای ایران 1 مورد کوچیک احترام به مشتری گزاشته شده تا اینجا بشه.

یکی نیست بگه است??اده از اینترنت ??قط وب گردی و انجام کار تحقیقاتی نیست بلکه این 2 مورد جزء کوچکی از اون ها هستن. پس اون دسته که علاقه مند به ??یلم و سریال هستن چی یعنی باید همیشه حق یه عده خورده بشه تا یه سری دیگه مثلا به حقشون برسن.

لینک به ارسال

بابا اسم اینا رو که نمیشه گزاشت اینترنت

لینک به ارسال

آخه اگر حر?? دلمون هم بزنیم سیاسی میشه و انجمن ***** میشه ولی در کل اندکی به شرا??ت اینها باور ندارم . حروم زاده که تهمته ولی حروم لقمه براشون حقه ...

لینک به ارسال

مدیر و رئیس یه شرکت اینترنتی اینو بگه دیگه خدا بقیه رو رحم کنه

لینک به ارسال

آخه مرتیکه ??لان ??لان شده آخه کدوم ک..............شی 3 شب میره وب گردی که میخواید به حقوقش احترام بذارید.

لینک به ارسال
آخه مرتیکه ??لان ??لان شده آخه کدوم ک..............شی 3 شب میره وب گردی که میخواید به حقوقش احترام بذارید.

من نت مخابرات دارم

ولی این حرکتشون دیگه ته دزدیه

لینک به ارسال

من 1 مگ مخابرات دارم . تازه ام قرار داد نوشتم 1 ساله . 1 شب تا 7 صبح رایگان ! محدود. 2 ماهی 31,000 تومن

هر شبم یا با تورنت دانلود میکنم یا دانلود منیجر ! بعضی شبا سرعت دانلودم 90 Kb/s بعضی شبا هم 200 Kb/s

لینک به ارسال
من نت مخابرات دارم

ولی این حرکتشون دیگه ته دزدیه

منم همین طور.به جان خودم اینا master thief ان.

لینک به ارسال
من 1 مگ مخابرات دارم . تازه ام قرار داد نوشتم 1 ساله . 1 شب تا 7 صبح رایگان ! محدود. 2 ماهی 31,000 تومن

هر شبم یا با تورنت دانلود میکنم یا دانلود منیجر ! بعضی شبا سرعت دانلودم 90 Kb/s بعضی شبا هم 200 Kb/s

مخابرات خوبیش اینه که دزدی نمی کنه...

همین سرویس شما واسه من سرعت 250-320 رو داره

لینک به ارسال
مخابرات خوبیش اینه که دزدی نمی کنه...

همین سرویس شما واسه من سرعت 250-320 رو داره

دزدی نمیکنه ولی زیاد میکنه تو پاچه ملت !!!:icon_346[1]::thumbdn:

لینک به ارسال
دزدی نمیکنه ولی زیاد میکنه تو پاچه ملت !!!:icon_346[1]::thumbdn:

مخابرات که دزد اعظمه :=-0:

منظورش اینه که حجم خوری نمیکنه:hd:

لینک به ارسال
بنابراین این اقدام در راستای احترام به آن دسته از مشتریانی که ساعاتی از شب را به کارهای ضروری یا تحقیقاتی خود می‌پردازند، صورت گر??ته است.

-----

کسی که کار ضروریش رو میذاره برای 2 شب به بعد لیاقتش همونه که اینترنت کندی داشته باشه

شما خودتون اسمش رو گذاشتید دانلود شبانه پس قراره مردم تا صبح بیدار باشن چیکار کنن مردک بیشعور؟

رضایت مشتری چرندی بیش نیست همه ذیگه میدونن این شرکت های بی شر?? برای چاپیدن مردم از هر تر??ندی دیگه است??اده میکنن چرا؟ چون من مطمئنم اگه نت برگرده به Dial-up و مردم باز برن کارت اینترنت بخرن بازم صدایی از کسی درنمیاد

یه بحث دیگه ای هم که بعضی ها میگن اینه که ما مملکت اسلامی داریم و شرعا است??اده از اینترنت پر سرعت حرامه چه معنی میده؟

وزیر ارتباطات هم که هر روز میگه اینترنت ارزان شد پهنای باند اینترنت ا??زایش پیدا کرد نتیجش رو خدایی داریم می بینیم

واقعا متاس??م

گور بابای هرکی که این حر??و میزنه...اسلامی که این قانونو داره نمیدونم چه اسمی براش بذارم احتمالن جدیدن این قانون رو توش ??رو کردن ( ورژن اپدیت شده ):gigglesmile:

لینک به ارسال

ا??تضاح مدیریتی

سلام دوستان. من ??قط میخام یه چی بگم که تقصیر اسلام و دین نیست همین اسلام .پیامبر ما میگه که اگر در جامعه انقد گناه و ??حشا زیاد شد و خداوند بر انها عذاب ن??رستاد(از اسمان سنگ ??رود ن??رستاد)خداوند بر انها کم بارانی را می??رستد وخشکسالی و انسان های دزد و خیانتکار را حکمران انها خواهد کرد.به خدا که این حدیث از حضرت محمد هست آخه بچه ها تا قیامت باید سکوت کرد چون ما بالایی هایمان مشتی....لعنت به انها نه به اسلام:sadface:

لینک به ارسال

:meatballs: دعا کنین این پیر پاتالا هر چه زودتر بمیرن جو طالبانی که روی اینترنت ایران حکم ??رماست یکم عوض بشه.

این اینترنت دیگه ??قط با مرگ ??سیل های آنتی اینترنت درست میشه

از الان دست به دعا بشین که ??ردا دیره :lol:

والا من یه آنتی ویروس بیت دی??ندر رو هم نمیتونم نصب کنم چون با این اینترنت ذغالی ایران آپدیتش ساعت ها طول میکشه

حتی اینترنت ا??غانستان و عراق هم از ایران پر سرعت تره همین مونده بود کشور طالبان از ما جلو بزنه که زد :78:

این رئیس جمهور جدیدم که کیلیداش زنگ زده انگار

:429778le1utwnx4p: سیاسی شد دیگه بسه خخخخخخخ:78:

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• جدید...