رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
mr_samyar

تربیت جنسی کودک چیست ؟

پست های پیشنهاد شده

ارسال شده در (ویرایش شده)

تربیت جنسی کودک چیست ؟

تربیت جنسی ، پروردن و اوج دادن به ر??تارهای جنسی نیست بلکه پرورش، تعدیل و جهت دهی است.

 

9778321321331761761201010649217215113220222.jpg

 

 

 

 

امروزه پیشر??ت سریع دنیا در حیطه ارتباطات ، خانواده ها و ??رزندان آن ها را در معرض هجوم ??راوان اطلاعات مناسب و نامناسب قرار داده. همین طور محدوده روابط و وسایل ارتباطی با گستردگی و پیچیدگی بسیاری مواجه شده و دنیای ??رزندان ما از محدوده کوچک خانه و مدرسه بسیار ??راتر ر??ته و پای تبادل ا??کار و اطلاعات حتی به آن سوی مرزها هم کشیده شده. این مسئله در کنار جوانب مثبتی که دارد ، عواقب خطرناکی هم برای خانواده ها و ??رزندان آن ها دارد. بعید نیست در این گیر و دار ، عواقب سوء وضعیت نابسامان مسائل جنسی در دنیای غرب ، آلودگی ها و لغزش ها و بیماری های ناشی از این انحرا??ات دامن گیر خانواده و ??رزندان ما نیز بشود.

 

در چنین اوضاعی اولین و سودمند ترین اقدام از طر?? والدین توجه بیشتر به آموزش و تربیت جنسی است. تربیت جنسی ، پروردن و اوج دادن به ر??تارهای جنسی نیست بلکه پرورش، تعدیل و جهت دهی است. منظور از تربیت جنسی در واقع هدایت درست احساسات جنسی ??رزندان در مسیری است که موجب شکو??ایی و رشد آن ها شود. متاس??انه در جامعه ما گاه بزرگ تر ها نقش ضعی??ی در تربیت جنسی ??رزند خود عهده دار می شوند و بیشتر آموزش های موجود به شکل غیر رسمی در بین دوستان و همسالان رد و بدل می شود.

 

 

ریشه اختلالات و انحرا??ات جنسی در کودکی

 

گر چه اغلب مشکلات جنسی در دوره بزرگسالی به وجود می آید، اما ریشه واقعی و علل اصلی این مشکلات در مسائل دوران کودکی و نوجوانی و عوامل تربیتی آن دوران نه??ته است. والدین باید با شناخت این عوامل ، توجه به آن ها و پیشگیری از وقوعشان ، زندگی جنسی سالمی را برای ??رزندان خود ??راهم کنند. عواملی چون:

 

 

ویرایش شده توسط Milad
حذ?? تبلیغات

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...