رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
مهمان مهمان

مشاوره خرید سیستم گیمینگ تا 5.5 میلیون

پست های پیشنهاد شده

مهمان مهمان

سلام میخوام یه سیستم دور و بر 5 یا 5.5 میلیون جمع آوری کنم.

قطعاتی که مدنظرم هست ایناست:

قیمت : 600,000 - Motherboard : ASRock Fatal1ty Z97X Killer

قیمت : 1,100,000 - CPU : Intel Core i7 4790K

قیمت : 1,650,000 VGA : Gigabyte GTX 970

قیمت : 300,000 RAM : Gskill Ripjaws X 8GB 4GBx2 1600Mhz CL7 DDR3

قیمت : 200,000 HDD : WD Blue 1TB

قیمت : 60,000 ODD : ASUS 24X SATA

جمع قیمت تا حالا : 4 میلیون تومن

الان با 1.2 میلیون بودجه باقی مانده(آخه موس و کیبورد و هدست گیمینگ هم میخوام) یه کیس و پاور 750W (میدونم واسه این سیستم 750W زیاده ولی در آینده یه هارد 1 ترا دیگه و یه SSD میندازم. به احتمال قوی OverClock خواهم کرد و در ضمن شاید یه SLI راه بندازم، نمیخوام پاور زیاد برام دردسر درست کنه) و یه مانیتور 1080p چی پیشنهاد میدین؟ (است??اده اکثرا گیمینگ)

قطعه دیگه ای هست که از قلم ا??تاده باشه؟ ??ن و ...

در ضمن با توجه به این که ??علا قصد هیچ اورکلاکی رو ندارم (لازم هم نیست) آیا ضروریه یه واتر کولینگ بخرم؟

واسه خرید سیستم هم عجله ای ندارم. آیا ارزششو داره تا تیر یا مرداد صبر کنم؟ قیمت ها تا اون موقع چقدر پایین میاد؟

با تشکر :=-0:

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

اول اینکه قطعاتی که جمع کردی خوبه ولی با 1.2 باقی مانده نمیشه هم مانیتور و هدست و موس و کیبورد حر??ه ای و گیمینگ خوب برداشت.مگر اینکه بخوای معمولی برداری.مانیتور پیشنهادی Asus VG248QE که قیمتش 1 میلیون و 400 هزار تومان هست که در اون صورت پولی برای چیزهای دیگه نمی مونه.

در مورد خنک کننده سی پی یو هم سی پی یو شما با ??ن استوک خودش توی ??رکانس پایین کار خواهد کرد و اگه میخواید ??رکانس بوست کار کنه باید که خنک کننده (هیچ کاری هم به اورکلاک نداریم) تهیه کنید.واتر کولینگ خیلی نیاز نیست یه ایر کولر هم کا??یه.پیشنهاد من noctua nh-d15 با قیمت 350 هزار تومان یا noctua nh-u14s با قیمت 280 هزار تومان هست.رم رو هم اگر 16 گیگ بردارید آینده نگری بهتری کردید.پاور هم اگه با گرین مشکلی ندارید green gp750b-oc+ platinum هست با قیمت 400 هزار تومان.اگر هم مثل من با corsair حال می کنید corsair rm750 gold هست با قیمت 550 هزار تومان.

ویرایش شده توسط Crazy Joker

لینک به ارسال
مهمان مهمان
اول اینکه قطعاتی که جمع کردی خوبه ولی با 1.2 باقی مانده نمیشه هم مانیتور و هدست و موس و کیبورد حر??ه ای و گیمینگ خوب برداشت.مگر اینکه بخوای معمولی برداری.مانیتور پیشنهادی Asus VG248QE که قیمتش 1 میلیون و 400 هزار تومان هست که در اون صورت پولی برای چیزهای دیگه نمی مونه.

در مورد خنک کننده سی پی یو هم سی پی یو شما با ??ن استوک خودش توی ??رکانس پایین کار خواهد کرد و اگه میخواید ??رکانس بوست کار کنه باید که خنک کننده (هیچ کاری هم به اورکلاک نداریم) تهیه کنید.واتر کولینگ خیلی نیاز نیست یه ایر کولر هم کا??یه.پیشنهاد من noctua nh-d15 با قیمت 350 هزار تومان یا noctua nh-u14s با قیمت 280 هزار تومان هست.رم رو هم اگر 16 گیگ بردارید آینده نگری بهتری کردید.پاور هم اگه با گرین مشکلی ندارید green gp750b-oc+ platinum هست با قیمت 400 هزار تومان.اگر هم مثل من با corsair حال می کنید corsair rm750 gold هست با قیمت 550 هزار تومان.

مرسی. نه با 1.2 میلیون یه کیس و پاور و مانیتور میخوام. با 300 تومن بقیه ماوس و هدست و کیبورد میخرم

لینک به ارسال

من با مادربوردت آشنا نیستم اما اگه یکم روش بذاری asus سری rampage عالیه (معرکست)

Motherboards | RAMPAGE V EXTREME/U3.1 | ASUS Global

لینک بالا رو نگاه کن (می تونی سری سبک تر که extreme نیست رو بگیری )

*اینو گ??تم چون گ??تی شاید اور کنی(مادربورد رو با asus میشناسن )

بقیه مادربوردا هم خوبن اما سلیقه شخصی من رو asus هست

اگه رو 6.5 بودجه رو بذاری خوب میشه

این رو بگم که مهم ترین قطعه همانطور که خودت هم می دونی تو گیم گرا??یکه

اگه 980 ببندی خیلی بهتر میشه

??علا با موس گیم چینی 70 تومنی سر کن

پولاتو جمع کن مدل های خاص razor رو بگیر چون مدل های 200 تومنی و ... با موس معمولی هیچ ??رقی نداره

اگه تونستی تو انجمن بازی هم این پست رو بذار ممکنه ا??رادی باشند با قطعات که بستی یا خواهی بست آشنایی بیشتری داشته باشند

مو??ق باشی!

لینک به ارسال

لینک به ارسال
مهمان مهمان
من با مادربوردت آشنا نیستم اما اگه یکم روش بذاری asus سری rampage عالیه (معرکست)

Motherboards | RAMPAGE V EXTREME/U3.1 | ASUS Global

لینک بالا رو نگاه کن (می تونی سری سبک تر که extreme نیست رو بگیری )

*اینو گ??تم چون گ??تی شاید اور کنی(مادربورد رو با asus میشناسن )

بقیه مادربوردا هم خوبن اما سلیقه شخصی من رو asus هست

اگه رو 6.5 بودجه رو بذاری خوب میشه

این رو بگم که مهم ترین قطعه همانطور که خودت هم می دونی تو گیم گرا??یکه

اگه 980 ببندی خیلی بهتر میشه

??علا با موس گیم چینی 70 تومنی سر کن

پولاتو جمع کن مدل های خاص razor رو بگیر چون مدل های 200 تومنی و ... با موس معمولی هیچ ??رقی نداره

اگه تونستی تو انجمن بازی هم این پست رو بذار ممکنه ا??رادی باشند با قطعات که بستی یا خواهی بست آشنایی بیشتری داشته باشند

مو??ق باشی!

من تو 5 سال اخیر 3 مدل ازراک گر??تم و واقعا کی??یتش برام اثبات شده است. اگه یه سرچ کنی میبینی این مدل خیلی عالی تو نقد ها ظار شده.

9.7 از 10

ASRock Fatal1ty Z97X KILLER (Intel LGA 1150) Review | techPowerUp

4.3 از 5

ASRock Fatal1ty Z97X Killer Motherboard Review | KitGuru - Part 13

95 از 100

ASRock Z97X Fatal1ty Killer (Intel Z97) Motherboard Review - Pricing, Availability and Final Thoughts

و خیلی جا های دیگه.

همین سیستمم بتل 4 رو در حالت Ultra و 4K بالای 40 ??ریم اجرا میکنه. با توجه به این که من 1080p بازی خواهم کرد ??کر کنم این سیستم کا??ی باشه و ارزششو نداشته باشه 1 میلیون بیشتر هزینه کنم.

مرسی از پاسخت.

لینک به ارسال
مهمان مهمان

خوبه ولی نهایت میتونم 600 تومن خرج کنم.

در ضمن 27 اینچ واسه آنلاین ??کر نکنم مناسب باشه. چون کل ص??حه تو میدان دید قرار نمیگیره. 23-22 مناسب تره به نظر من.

در کل ممنون.

لینک به ارسال
خوبه ولی نهایت میتونم 600 تومن خرج کنم.

در ضمن 27 اینچ واسه آنلاین ??کر نکنم مناسب باشه. چون کل ص??حه تو میدان دید قرار نمیگیره. 23-22 مناسب تره به نظر من.

در کل ممنون.

ببینید دوست عزیز.شما وقتی یه سیستم خ??ن میبندید باید مانیتور شما هم خ??ن باشه.برای سایز 23 باید حدود 750 تا یک تومن خرج کنید.تا اون کی??یتی رو که اون کارت گرا??یک بهش میده رو خوب نشون بده.یه 200 تومن دیگه بذار رو اون 600 تومن یه مانیتور ایسوس خوب بگیر چون واقعا حی??ه واسه این سیستم مانیتور قیمت پایین بگیری

http://www.asuscenter.ir/category/128-%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D9%88-%D8%AA%D9%84%D9%88%DB%8C%D8%B2%DB%8C%D9%88%D9%86-monitor-tv.aspx

لینک به ارسال
مهمان مهمان
ببینید دوست عزیز.شما وقتی یه سیستم خ??ن میبندید باید مانیتور شما هم خ??ن باشه.برای سایز 23 باید حدود 750 تا یک تومن خرج کنید.تا اون کی??یتی رو که اون کارت گرا??یک بهش میده رو خوب نشون بده.یه 200 تومن دیگه بذار رو اون 600 تومن یه مانیتور ایسوس خوب بگیر چون واقعا حی??ه واسه این سیستم مانیتور قیمت پایین بگیری

http://www.asuscenter.ir/category/128-مانیتور-و-تلویزیون-monitor-tv.aspx

سعی خودم رو میکنم :=z:

لینک به ارسال

گ??تم شاید بد نباشه چند تا چیز رو اضا??ه کنم :

1-خرید کارت gtx 980 بجای gtx 970 برای این سیستم با این بودجه چندان توصیه نمی شه چون یک میلیون گرونتره ولی تنها 30% قویتر هست (کلا 10 الا 20 ??ریم).

2-مادربورد های ازراک مادربورد های خوبی هستند و شاید بشه گ??ت تنها ت??اوتش با گیگابایت و ایسوس توی است??اده از متریال ارزان تر و بی کی??یت تر هست.البته من خودم گیگابایت رو بخاطر استحکام و مقاومتش (برای است??اده در زمان های طولانی...24 ساعته روشن) ترجیح میدم که ??کر نمی کنم این دوستمون بخواد سیستمش رو 24 ساعته روشن بزاره یا به سیستمش ??شار بیاره.

3-دوستان razer هست.ات??اقا توی سایتش هم توضیحی درمورد اشتباه گر??تن ا??راد با razor یا rozar و... غیره داده.

4-این رو دوباره میگم که شما باید پول بیشتری برای مانیتور بزاری.ت??اوت مانیتور 500 هزار تومانی با 1 میلیون و 300 هزار تومانی زیاده ولی ت??اوت موس 50 تومانی با 200 هزار تومانی چندان زیاد نیست(اون مدل های خاص و گرون قیمت corsair یا razer هستند که ارزش هزینه کردن 500-600 هزار تومان رو دارند).

مانیتور

Asus VG248QE بدرد شما میخوره که با زمان پاسخگویی 1 میلی ثانیه و ??رکانس 144 هرتز بهترین انتخاب هست.24 اینچ هم هست همونطور که شما میخواید و مانیتوری محبوب با امتیاز های بالا توی هر مجله و سایتی هم هست.یه سرچ کنید متوجه میشید.

لینک به ارسال

سلام دوستان.

بنده حدود 3 4 سال پیش یه چندتا قطعه از خارج از ایران گر??تم اما هنوز نتونستم سیستممو کامل ببندم و این وسایلم هم آک مونده.

MAXIMUS IV EXTREME-Z z68

به این آدرس....

[h=1]The Best Overclocking Experience on Intel Z68-based board[/h][h=2]ENGTX580\DIRECT CU II\1.5GDDR5[/h]384-bit

به این آدرس....

NVIDIA GeForce GTX 580

CORE I7-2600K

اون زمان توی ساین NVIDIA نوشته بود که BATTLEFILED 3 و BATMAN رو روی ULTRA بدون لگ اجرا میکنه.

من اینارو گر??تم که برای OVERCLOCK مَچ باشن.اما به دلایل مختل??ی نتونستم و وقت نکردم سیستم رو کامل کنم.

حالا بعئ از روضه خونی یه چندتا سوال داشتم....

آیا این سیستم رو ببندم gta و مورتال ایکس و بتل??یلد 4 و ??ی??ا 15 خوب و روون اجرا میکنه؟ چون هم PS3 دارم هم PS4.پس هربازی رو نمیخوام رو سیستم بازی کنم.

بیشتر برای اینا میخوام.

آیا این گرا??یک نوش توی بازار اَست که SLI بکنم ؟؟ یا همین یکی جواب میده با نظر به اینکه OVER میشن؟

در ضمن رم کورسیر خوبه یا ژل؟

650 وات برق برای گرا??یک میخواد ??قط چه بگیرم پاور؟

پاور گرین هم 800 وات قیمت خیلی بالا بود.پاورهای دیگه هم اظمینانی ندارم چه بگیرم بازم؟:wi.nk:

و اینکه اگه بخوام ب??روشم کجا بایئ برم که حلال حروم سرش بشه و دزد نباشه؟

??قظ کارتونشون زدگی داره خودشون حتی تستم نشدن.

گرا??یکشو ??قظ 2750 د??رهَم خریدم .

منتظر نظرات ذوستان هستم.

راستی که BLUERAY ROM هم دارم.

مانیتورمم هم LG FLATRON E2260 هست و با گ??تهی دوستمون که میگه واسه آنلاین نبایئ بزرگ باشه هم کاملا موا??قم.مخصوصا توی آنلاین بتل ??یلد :bored:

موس و کیبوردم هم مدل [h=1]Wireless Comfort Desktop 5000[/h]

لینک به ارسال

:bored::bored::bored::bored::bored::bored::bored::bored::bored::bored::bored::bored::bored::bored::bored::bored::bored:

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• جدید...