رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
iman620

مشکل صد در صد شدن هارد در ویندوز 8.1 کمک لطفا

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان ی چند وقتی هست وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم خیلی دیر بالا میاد اول ی ص??حه مشکی نشون میده حدود 30 ثانیه و بعد wellcome ویندوز میاد وقتی هم سیستم بالا میاد حدود 5 دقیقه system و local system ااز هارد است??اده شدید میکنن و هارد صد در صد میشه و حتی مثلا ی برنامه ساده مثل کروم باز میکنم هارد صد میشه درجا ویندوز م همش ی ه??تس عوض کردم و حتی اپدیتم کردم مثلا وقتی gta v بازی میکنم هارد خیلی شدید کار میکنه و چراغ روشن کامل میشه و باعث لگ در بازی میشه اینم مشخصات سیستم حتی هارد رو هم دی??راگ کردم ??ایده نداشت cpu g840 2.80ram 4gvga amd 6670 2 gbhard western 500 gb

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

آره کلا از 8 به اونور این شکلیه اگه بیا کارائی از طریق خود ویندوز بگیری میبینی قسمت هارد از همه امتیازش کمتر میشه!

این مشکل علت های مختل??ی از جمله پربودن هارد و برنامه های استارت آپ و غیره داره اما تنها راه حل مشکل که زیاد محدود نشی ??قط گر??تن ssd و نصب وین روی اون هست.(سری های جدیدش 3 ماه دیگه میاد که موجب میشه قیمت ها قبلی ها ا??ت کنه)

اگه مشکلت می خواد موقتا حل بشه از اطلاعاتت پشتیبانی بگیر و یک ??رمت کامل هاردت رو بکن یا اینکه درایو هایت رو defrag کن با یک نرم ا??زار مخصوص یا از این سا??ت های بهینه کننده بریز شاید ات??اقی ا??تاد .

مو??ق باشی ! :)

لینک به ارسال

:biggrin2: سلام من هم این مشکل خیلی وقت دارم

احتمالا مدل هاردت باید وسترن دیجیتال باشه

تو خیلی از ??ورم های خارجی هم مثل بهترین سایت سخت ا??زاری دنیا tomshardware هم مشکلم گ??تم اما اونا هم نتونستن جواب مناسبی بهم بدن سایت سخت ا??زار مگ بهترین سایت سخت ا??زار و نرم ا??زار ایران و همچنین مایکروسا??ت

ولی تجربه شخصی من میگه که این کارها تا حدودی کمک میکنه که این مشکل کمتر بشه

1- همه برنامه ها رو از لیست start up حذ?? کن

2- از آنتی ویروسی است??اده کن که کمترین میزان است??اده از سخت ا??زار داشته باشه

3- اینترنتت رو جوری تنظیم کن که موقع روشن کردن سیستم وصل نباشه و نیاز به کلیک داشته باشه واسه وصل شدن هر بار که سیستمت رو ریستارت یا روشن میکنی

4- آنتی ویروست رو جوری تنظیم کن که قبل از لود شدن خود ویندوز لود نشه چون وقتی زودتر لود میشه خودش باعث کند شدن ویندوز و هارد میشه میشه

5- سعی کن ??ایل های کم حجم در تعداد زیاد نگه نداری خودش باعث کند شدن میشه

6- سعی کن تا اونجایی که میشه از درایوی که توش ویندوز نصبه است??اده نکنی که معمولا دیسک سی هست

7- حداقل برنامه ها رو نصب کن بیشتر سعی کن از نسخه های پرتابل است??اده کنی

8- واسه گیم وقتی این ات??اق می ا??ته بعد از اینکه سیستم روشن کردی و گیم رو شروع کردی و این ات??اق ا??تاد از گیم بیا بیرون چند دقیقه صبر کن و دوباره وارد بازی شو این تا حدودی کمک میکنه

دیسک هات دی??رگ نکن بدترش میکنه مشکلت

من شخصا تجربه کردم مشکل شدید تر میکنه

دیسک هات با خود برنامه ویندوز analyze کن

نسخه پرتابل memboost رو نصب کن و بذارش روی 120ثانیه و start up -ش ??عال کن

در پایان بهت بگم این که اگه توی نت بگردی همین سوال تو ??روم سایت مایکروسا??ت هم پرسیدن و عملا هیچ جوابی که مشکل حل کنه از سوی مهندسین اونجا هم داده نشده

به نظرم باید دعا کرد که ویندوز 10 این مشکل نداشته باشه خخخ

مو??ق باشی دوست عزیز:4:

• Like 1

لینک به ارسال

سلام . دوست منم این مشکل رو توی 8.1 داشت, بهم گ??ت که با پاک کردن idm درست شده. حالا شما هم امتحان کن ببین

لینک به ارسال
:biggrin2: سلام من هم این مشکل خیلی وقت دارم

احتمالا مدل هاردت باید وسترن دیجیتال باشه

تو خیلی از ??ورم های خارجی هم مثل بهترین سایت سخت ا??زاری دنیا tomshardware هم مشکلم گ??تم اما اونا هم نتونستن جواب مناسبی بهم بدن سایت سخت ا??زار مگ بهترین سایت سخت ا??زار و نرم ا??زار ایران و همچنین مایکروسا??ت

ولی تجربه شخصی من میگه که این کارها تا حدودی کمک میکنه که این مشکل کمتر بشه

1- همه برنامه ها رو از لیست start up حذ?? کن

2- از آنتی ویروسی است??اده کن که کمترین میزان است??اده از سخت ا??زار داشته باشه

3- اینترنتت رو جوری تنظیم کن که موقع روشن کردن سیستم وصل نباشه و نیاز به کلیک داشته باشه واسه وصل شدن هر بار که سیستمت رو ریستارت یا روشن میکنی

4- آنتی ویروست رو جوری تنظیم کن که قبل از لود شدن خود ویندوز لود نشه چون وقتی زودتر لود میشه خودش باعث کند شدن ویندوز و هارد میشه میشه

5- سعی کن ??ایل های کم حجم در تعداد زیاد نگه نداری خودش باعث کند شدن میشه

6- سعی کن تا اونجایی که میشه از درایوی که توش ویندوز نصبه است??اده نکنی که معمولا دیسک سی هست

7- حداقل برنامه ها رو نصب کن بیشتر سعی کن از نسخه های پرتابل است??اده کنی

8- واسه گیم وقتی این ات??اق می ا??ته بعد از اینکه سیستم روشن کردی و گیم رو شروع کردی و این ات??اق ا??تاد از گیم بیا بیرون چند دقیقه صبر کن و دوباره وارد بازی شو این تا حدودی کمک میکنه

نسخه پرتابل memboost رو نصب کن و بذارش روی 120ثانیه و start up -ش ??عال کن

در پایان بهت بگم این که اگه توی نت بگردی همین سوال تو ??روم سایت مایکروسا??ت هم پرسیدن و عملا هیچ جوابی که مشکل حل کنه از سوی مهندسین اونجا هم داده نشده

به نظرم باید دعا کرد که ویندوز 10 این مشکل نداشته باشه خخخ

مو??ق باشی دوست عزیز:4:

سلام راه حل هات کاملا درست بودند منم این مشکل رو دارم منتها با هارد دیسک سامسونگ

حالا یه سوال (در مورد راه حل شماره 4) من از نسخه ی رایگان آنتی ویروس آویرا است??اده میکنم چطور تنظیمش کنم که قبل از ویندوز اجرا نشه، کاملا احساس میکنم همین موضوع باعث شده خیلی سرعت بالا آمدن ویندوزم پایین بیاد.

یه سوال دیگه چرا گ??تید دی??رگ کردن مشکل رو بدتر میکنه؟

متشکرم

لینک به ارسال

دوست عزیز کار analyze ??قط شناسایی پراکندگی های دیسکه و انجام دادن و ندادنش هیچ ??رقی به حال ویندوز و سرعت هارد و... نمیکنه(مثل اینکه شما به جزوات خودتون نگاه کنید و تشخیص بدید که برگه شماره1 ر??ته وسط جزوه).اگر قبل از defrag دکمه analyze رو نزنی مشاهده میکنی که اول دیسک رو analyze میکنه و بعد از اون عمل defrag رو انجام میده. و این که شما میگید "من شخصا تجربه کردم" دلایل دیگه ای داره.

لینک به ارسال
سلام راه حل هات کاملا درست بودند منم این مشکل رو دارم منتها با هارد دیسک سامسونگ

حالا یه سوال (در مورد راه حل شماره 4) من از نسخه ی رایگان آنتی ویروس آویرا است??اده میکنم چطور تنظیمش کنم که قبل از ویندوز اجرا نشه، کاملا احساس میکنم همین موضوع باعث شده خیلی سرعت بالا آمدن ویندوزم پایین بیاد.

یه سوال دیگه چرا گ??تید دی??رگ کردن مشکل رو بدتر میکنه؟

متشکرم

سلام

برای این کار ابتدا اینترنتت رو قطع کن و بعد آنتی ویروس اویرا رو کامل پاک کن و دوباره نصبش کن در قسمت نصب دو گزینه واست میاد که یکیش گزینه advanced هست موقع نصب .... و گزینه advance رو انتخاب کن و اگه یکمی اینگیلیسی بلد یاشی تو گزینه های بعد از اون که میاد میتونی تنظیمش رو ببینی که دقیقا یادم نمیاد چی نوشته بود ولی یه چیزی تو مایه های این بود که قبل از بوت سیستم آنتی ویروس شروع بع ??عالیت کنه یا نه جلوش یه تیک داره که باید نگاه کنی دقیقا یادم نیست ولی همین کاری که گ??تم انجام بده مشکلت حل میشه

...... ??قط وقتی اینکارو انجام دادی باید کامپیوترت جوری تنظیم کنی که وقتی روشنش میکنی خودش اتوماتیک وصل نشه به اینترنت چون وقتی قراره آنتی ویروست دیرتر از خود ویندوز بالا بیاد بین ??اصله ای که آنتی ویروست میخواد بیاد بالا اگه به نت وصل باشی ممکنه آلوده شی باید جوری تنظیم کنی که هر بار که سیستم روشن میکنی یا ریستارتش میکنی همون بار اول ویندوزت اتوماتیک وصل نشه به اینترنت

مو??ق باشی

لینک به ارسال
دوست عزیز کار analyze ??قط شناسایی پراکندگی های دیسکه و انجام دادن و ندادنش هیچ ??رقی به حال ویندوز و سرعت هارد و... نمیکنه(مثل اینکه شما به جزوات خودتون نگاه کنید و تشخیص بدید که برگه شماره1 ر??ته وسط جزوه).اگر قبل از defrag دکمه analyze رو نزنی مشاهده میکنی که اول دیسک رو analyze میکنه و بعد از اون عمل defrag رو انجام میده. و این که شما میگید "من شخصا تجربه کردم" دلایل دیگه ای داره.

دوست گرامی سلام وقتی من میگم دی??رگ بدترش میکنه مطمئن باش یه چیزی از روی هوا نمیگم و تحقیق کردم دربارش و شخصا هم تجربش کردم

بعدشم درباره آنالیز هم میتونی بری تو انجمن tomshardware بپرسی ببینی ??رق داره یا نه!

به محض اینکه بپرسی حدود 15 دقیقه دیگه بهت جواب میدن چون بهترین و بزرگترین انجمن سخت ا??زار دنیا هست که حتی خیلی از سازنده های کارت های گرا??یک مهر این سایت رو به عنوان تبلیغات روی کارتن محصولاتشون میزنن!!

((اگه هارد رو مثل یک کتاب که همه ورق ها و برگه هاش از هم جدا شده و هر کدوم یه گوشه اتاق ا??تاده در نظر بگیریم دی??رگ مثل این میمونه که تک تک اون برگه ها و ورق ها رو بصورت ص??حه به ص??حه و از روی شماره ص??حه مرتب کنیم ولی آنالیز مثل این میمونه همه برگه ها رو بدون اولویت ص??حه ??قط بچینی کنار هم که دیگه حداقل تو اتاق پخش نباشه)) این متن داخل پرانتز دقیقا مثالی بود که واسه من تو اون سایت یک مهندس سخت ا??زار زد همچنین میتونی بری تو ??ورم مایکروسا??ت بپرسی بهت میگن همون آنالیز لحظه ای از هیچی بهتره و تاثیر داره

اما در مورد این مشکل 100 درصد شدن هارد هیج جا حتی توی ??ورم خود سایت مایکروسا??ت هم کسی دی??رگ رو به عنوان راه حل پیشنهاد نداده و نمیده چون اصلا ربطی به این موضوع نداره تازه بدترش هم میکنه

بازم اگه شک داری خودت برو بپرس

یک راه بهتر این هست که از هارد های اس اس دی است??اده کنین و ویندوز رو توی اون نصب کنید اینجوری هم سرعت کامپیوتر بطور چشمگیری بالا میره هم اگه هارد هنگ کنه دیگه سیستم هنگ نمیکنه البته اس اس دی ها گرون تر هستن و خریدشون زیاد به صر??ه و اقتصادی نیست

لینک به ارسال
دوست گرامی سلام وقتی من میگم دی??رگ بدترش میکنه مطمئن باش یه چیزی از روی هوا نمیگم و تحقیق کردم دربارش و شخصا هم تجربش کردم

بعدشم درباره آنالیز هم میتونی بری تو انجمن tomshardware بپرسی ببینی ??رق داره یا نه!

به محض اینکه بپرسی حدود 15 دقیقه دیگه بهت جواب میدن چون بهترین و بزرگترین انجمن سخت ا??زار دنیا هست که حتی خیلی از سازنده های کارت های گرا??یک مهر این سایت رو به عنوان تبلیغات روی کارتن محصولاتشون میزنن!!

((اگه هارد رو مثل یک کتاب که همه ورق ها و برگه هاش از هم جدا شده و هر کدوم یه گوشه اتاق ا??تاده در نظر بگیریم دی??رگ مثل این میمونه که تک تک اون برگه ها و ورق ها رو بصورت ص??حه به ص??حه و از روی شماره ص??حه مرتب کنیم ولی آنالیز مثل این میمونه همه برگه ها رو بدون اولویت ص??حه ??قط بچینی کنار هم که دیگه حداقل تو اتاق پخش نباشه)) این متن داخل پرانتز دقیقا مثالی بود که واسه من تو اون سایت یک مهندس سخت ا??زار زد همچنین میتونی بری تو ??ورم مایکروسا??ت بپرسی بهت میگن همون آنالیز لحظه ای از هیچی بهتره و تاثیر داره

اما در مورد این مشکل 100 درصد شدن هارد هیج جا حتی توی ??ورم خود سایت مایکروسا??ت هم کسی دی??رگ رو به عنوان راه حل پیشنهاد نداده و نمیده چون اصلا ربطی به این موضوع نداره تازه بدترش هم میکنه

بازم اگه شک داری خودت برو بپرس

یک راه بهتر این هست که از هارد های اس اس دی است??اده کنین و ویندوز رو توی اون نصب کنید اینجوری هم سرعت کامپیوتر بطور چشمگیری بالا میره هم اگه هارد هنگ کنه دیگه سیستم هنگ نمیکنه البته اس اس دی ها گرون تر هستن و خریدشون زیاد به صر??ه و اقتصادی نیست

دوست عزیز حر?? شما برای من متین و سنده.ودر این مورد حق باشماست هیچکس defrag رو برای راه حل ارائه نداده.

لینک به ارسال

• [h=4]ضربه خوردن هارد دیسک[/h]

این نوع خرابی از بیشترین مشکلات مراجعه شده به مرکز تعمیرات کامپیوتر است چرا که هارد دیسک ها در هر دو نوع اکسترنال و اینترنال بسیار حساس بوده و با ضربه های خ??ی?? هم آسیب می بینند. کارشناس های مرکز اکیدا توصیه می کنند بعدا از ضربه هارد دیسک را به سیستم متصل نکنید زیرا باعث آسیب بیشتر می شود.

https://service-ir.ir/%D8%AA%D8%B9%D9%85%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1/

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• جدید...