رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
ariandoping

تعمیر هارد

پست های پیشنهاد شده

[h=2]تعمیر هارد[/h]۱- انواع هارد دیسک اینترنال واکسترنال (معیوب سوخته)

۲- تعمیرهارد با انواع برند و ظر??یت های مختل??

Segate – samsung – maxtor – western digital – Toshiba – fujistu – quantom – hitachi – IBM

۳-تعمیرهارد و بازیابی اطلاعات انواع حا??ظه های ssd

Intel`indilinx`jmicron

marrel`ocz`samsung`seagate

۴- تعمیر و بازیابی اطلاعات انواع ??لش مموری ÷کارت های حا??ظه داخلی

۵-تعمیر هارد وبازیابی اطلاعات انواع هارد SCSI , SAS , NAS و انواع مختل?? رید (۰ , ۱ , ۰+۱ ,۵ و …)

۶- تعمیر هارد با انواع ??ایل سیستم

NTFS , FAT 16 , FAT32 , Linux , MAC

تعمیر هارد با PCB یا برد خراب

برای تعمیر هارد برد خراب لازم است بدانیم که برد هارد صر??ا یک رابط است بین مدیا با سایر دستگاه ها که مدیا وظی??ه ذخیره اطلاعات را بر عهده دارد اما بدین معنا نیست که برد کم اهمیت است چرا که در حال حاضر برد هد هارد منحصر ب??رد همان هارد می باشد یعنی اگر برد به مشکلی بر بخورد نمیتوان کاری کرد به غیر از آنکه همانند سازی با یک برد که از دسته ی دیگری هستند که می توان بر اساس مدل و خانواده ای که دارند مشابه آن را یا??ته و روی مدیای خود کار بگذاریم

hdd-pcb-western-300x222.jpg

[h=2]پلتر[/h]وسط یک اسپیندل موتور کمک میکند به چرخیدن پلتر و روی این اسپیندل موتور به وسیله ی یک سری بوش و پیج ها چندین ص??حه یا دیسک قرار دارد که این ص??حات یا دیسک ها را پلتر می گوییم که جنس آنها از شیشه یا آلومینیوم که حالت صیقلی دارد که روی ان یکسری مواد خاص و روی آن چندین لایه دیگر داریم و دست آخر یک لایه محا??ظ و یک لایه لغزنده داریم که سطح پلتر را تشکیل می دهد . در قدیم بر روی آن اکسید آهن بود ولی با تکنولوژی ا آلیاژ هایی با دارا بودن ذررات قابل باردار شدن کوچکتر است??اده می شود .

pmr-media-structure.jpg

کانون بازیابی اطلاعات با بهره گیری از بروز ترین ابزار ریکاری در دنیا از جمله PC3000 و MRTPRO و تنها نماینده انحصاری دستگاه MRTPRO جهت آموزش و ریکاوری هارد توانایی حل بالغ بر ۹۰% هاردهای معیوب در بازار را دارا می باشد.

تعمیر انواع هارد با انواع خرابی که کانون بازیابی اطلاعات توانایی حل آنها را دارا میباشد

۱- تعمیر هارد دیسکی که شناسایی نمیشود

۲- تعمیر هارد ضربه خورده

۳- تعمیر هارد با خرابی RAID از جمله رید (۰ , ۱ , ۰+۱ , ۵ , … )

۴- تعمیر هارد با وجود بدسکتور

۵- تعمیر هارد با پیغام ??رمت دیسک

۶- تعمیر هارد در پاک شدن پوشه یا ??ایل خاص

۷- عدم شناسایی صحیح یا عدم نمایش ظر??یت درست

۸- تعمیر هارد Fdisk شده

۹- تعمیر هارد با صدای اضا??ه

۱۰- تعمیر هارد با برد سوخته

۱۱- تعمیر هارد با تخریب ویروس

۱۲- تعمیر هارد با تخریب ویروس های گروگانگیر

[h=2]تعمیر هارد[/h]هارددیسک قطعه ای در اندازه های مختل?? که صر??ا جهت نگهداری و ذخیره اطلاعات بر روی کامپیوتر ، لپتاپ و در بعضی از مئارد در دوربین های عکسبرداری و ??یلمبرداری مورد بهره برداری قرار میگیرند .

هارد دیسک که وظی??ه ی نگهداری و ذخیره اطلاعات را بر عهده دارد در اندازه های مختل?? مورد است??اده قرار می گیرد.

هارددیسک در ابعاد مختل??:

هارد ۱ اینچ

هارد ۱٫۸ اینچ

هارد ۲٫۵ اینچ

هارد ۳٫۵ اینچ

در این مقاله قصد داریم مروری مختصر داشته باشیم در مورد انواع خرابی هارددیسک و روش های تعمیر هارددیسک و انواع ایراداتی که ممکن است برای هارددیسک رخ دهد .

[h=3]ایرادات منطقی هارد Logical Failure[/h]در اینگونه موارد هارددیسک بخوبی کار میکند و هیچ نشانه آشکاری از خرابی وجود ندارد اما اطلاعات و داده شما روی سطح هارددیسک قابل دسترسی نیست یا ممکن است در کامپیوتر با پیغام ??رمت دیسک مواجه شوید

در بعضی از موارد نیز هعارد بصورت Unallocated مشاهده میشود ، در این موارد برای تعمیر هاردهای ??وق نیاز می باشد اگر اطلاعات روی هارد مهم نمیباشد هارد را ??رمت کرده و مجددا پارتیشن بندی هارد کرد

اما اگر اطلاعات روی هارد مهم باشد به هیچ عنوان هارد را ??رمت نکرده چون این نوع ??رمت اطلاعات شما را برای همیشه از بین میبرد .

در بعضی از موارد نیز هارد شما دچار ا??ت ظر??یت شده است و ظر??یت واقعی خود را نمایش نمیدهد یا یک یا چند پارتیشن شما RAW شده است که در این موارد لازم است هارد از نظر Firmware یا از نظر ساختاری اصلاح شود و پس از اصلاح Firmware هارد قابل است??اده مجدد میباشد

هر هارد نیز شامل یک دی??کت لیست یا همان لیست خرابی میباشد که یک دی??کت لیست ابتدایی یا P-list یعنی زمان ساخته شدن هارد در شرکت سازنده این P-list پر شده و یک لیست خرابی شامل G-list که زمانی که هارد به سیستم متصل می باشد خرابی هایی که در حین کارکرد هارد دچار آنها شده است را در این لیست خرابی قرار میدهد . پر شدن لیست خرابی G-list عامل خرابی های لاجیکالی هارد نیز میشود.

[h=3]خرابی مدیا یا ??یزیکی هارد[/h]در سیستم عامل خرابی هایی که در سطح هارد که به آن خرابی های ??یزیکالی گ??ته میشود ، خرابی ها را در سطح هارد شامل میشود که هارد نه از نظر نرم ا??زاری بلکه از نظر سخت ا??زاری به مشکل خرده است که در این موارد قسمت ??یزیکی معیوب هارد مانند هد یا اسپیندل موتور هارد دچار مشکل شده است که هارد وظی??ه ??یزیکی خود را نمیتواند درست انجام دهد و اطلاعات قابل رویت نیست.

%D8%AE%D8%B1%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%AF.jpg

خرابی ??یزیکی هارد

قبلا در بعضی از موارد هد روی سطح پلتر گیر کرده و با آزاد کردن هد در سطح پلتر اگر به پلتر آسیب نزده باشد ، هارد دوباره قابل است??اده می باشد اما در خرابی های ??یزیکالی دیگر هارد به درد تعمیر نمیخورد مگر اینکه اطلاعات مهم باشد که شروع به تعویض قطعه معیوب هارد کرده و پس از تعویض قطعه مربوطه حال شروع به استخراج داده میکنیم.

[h=3]خرابی های الکترونیکی[/h]مهمترین قسمت الکترونیکی هارد برد آن میباشد که رابط بین هارد و سیم عامل میباشد که اگر قطعه الکترونیکی یا برد وظی??ه خود را درست انجام ندهد هارد به کل یا روشن نمیشود یا نمیتواند قدرت تامین گردش اسپیندل موتور را تامین کند و هارد نیز در این مواقع به کل شناسایی نمیشود ؛ در این مواقع برد را باید تعمیر کرد یعنی با پیدا کردن خرابی نسبت به تعویض آن اقدام کرده و اگر برد به کل قادر به تعمیر نبود میتوان از یک برد مشابه است??اده کرد . لازم به ذکر است که هر هارد دارای یک ROM منحصر ب??رد در روی برد میباشد که اگر برد را عوض کنیم حتما باید نسبت به تعویض رام نیز اقدام کنیم و اگر خرابی ROM رخ دهد امکان شبیه سازی آن ??قط در یک نمونه هارد بیشتر امکانپذیر نیست ، اما اگر خرابی بقیه قسمت های برد باشد میتوان با تعویض برد با برد مشابه هارد را قابل است??اده مجدد کرد.

jjrepair-adata-hard-495x340.jpg[h=3]تعمیر هارد ایدیتا adata[/h]

repair-damaged-hard-495x300.jpg[h=3]تعمیر هارد سوخته[/h]

repair-hard-external-seagate-495x400.jpg[h=3]تعمیر هارد اکسترنال سیگیت[/h]

hard-laptop-repair-495x332.jpg[h=3]تعمیر هارد لپتاپ[/h]

external-hard-repair-wd-495x400.jpg[h=3]تعمیر هارد اکسترنال WD[/h]

external-hard-repair-495x400.jpg[h=3]تعمیر هارد اکسترنال[/h]

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...