رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
mariyaa25

چند نکته که به هنگام مراجعه به آتلیه نوزاد وکودک باید رعایت کنید

پست های پیشنهاد شده

ارسال شده در (ویرایش شده)

 

 

در روز مراجعه به آتلیهبه هيچ وجه ??رزندتان را از خواب بيدار نكنيد. اجازه دهید تا خودش از خواب بيدار شود و مطمئن شوید كه خوابی كامل داشته است. براي همين زماني كه برای عکاسی نوبت رزرو ميكنيد حتما به زمان بيدار شدن كودكتان توجه کنید.

 

صبحانه مقوي و م??صل يا اگر نوزاد هست شير به موقع رو ??راموش نكنيد.

 

عصبانيت،دعوا و يا جر و بحث با ??رزندتان رادر روز مراجعه به آتلیه كلا تعطيل كنيد. به دلش ر??تار كنيد. و حتي وعده چيزي كه دوست دارد را به او بدهيد البته یادتان نرود حتما به آن عمل کنید.

براي بيرون آمدن از خانه تا جايي كه ممكن است لباسي را به کودک یا نوزاد خود بپوشانيد كه ميخواهيد ابتدا با آن عكس بگيرد به اين دليل كه هنگام رسيدن به آتليه بعضي از بچه ها محو دكورهای آتلیه عکاسی ميشوند و لباس عوض كردن ناراحتشان ميكند. علاوه بر اينكه در وقت خودتان هم صر??ه جويي ميشود. البته ??صل سال هم مهم هست.

 

آتلیه های تخصصی کودک و نوزاد معمولا محیط جذابی دارند.اجازه بدهيد كه كودكتان داخل استوديو دور بزند و اطرا??ش را مشاهده کند.

به عكاس اعتماد كنيد و اجازه دهید با ??رزندتان دوست شود و دكورهای آتلیه را به او نشان دهد. عجله نكنيد بگذاريد تا با محيط آشنا شود به خصوص اگر ??رزند شما كمي خجالتي يا حساس است. با عكاس همكاري كنيد و آرام آرام به سمت دكور يا بكگراند مورد نظر همراهيش كنيد.

 

چند لحظه اي كنار کودکتانبمانید. وسيله ها را به او نشاندهید و به او احساس امنيت و آرامش بدهيد. کودکتان را به ناگاه داخل دكور آتلیه تنها نگذاريد. آرام آرام زماني كه مطمئن شديد كه سرگرم شده از كادر خارج شوید. اما همچنان با صحبت كردن به ??رزندتان اطمينان بدهيد كه هستيد و بگذاريد صدای شما را بشنود. حالا وقت شكلك در آوردن ، سر و صدا كردن و نشان دادن اسباب بازيهاي مورد علاقه به کودکتان است. خجالت نكشيد. اين زمان شماست كه بايد به بهترين نحو از آن است??اده كنيد. و مطمئن باشيد یک عكاس نوزاد و کودک به این حرکات عادت دارد و هيچ حركتي از جانب شما برایش عجيب نيست.

 

در داخل استودیو عکاسی و به هنگامی که عکاس مشغول عکسبرداری است جايي بايستيد كه يا پشت سر عكاس باشيد يا در يك زاويه مناسب. (عكاس شما را راهنمايي خواهد کرد) اگر جايي باشيد كه مادام به كادر ر??ت و آمد داشته باشيد ممكن است بعضي از لحظات طلايي به خاطر حضور شما در كادر از دست برود به صورتي كه حتي با ??توشاپ هم قابل اصلاح نباشد.

وق??ه ای در عکاسی ایجاد کنید و به نوزادتان يا بچه هايي كه هنوز شير ميخورند حتما حتما شير بدهيد. اين كار باعث آرامش گر??تن ??رزندتان از بدن شما ميشود.

 

به عكاس اعتماد كنيد. اين نكته بسيار مهمي است. به خودتان يادآوري كنيد كه شما يك ??رزند داريد ولی عکاس یک آتلیه کودک و نوزاد در طول روز شايد 10 يا 20 تا بچه را ميبيند و با آن ها كار ميكند پس تجربه بيشتري دارد. اگر به نظر عكاس لباسي متناسب با دكور نیست سعي كنيد با او همكاري كنيد.

 

در انتخاب عکس ها دقت کنید و اگر نکته خاصی در عکس وجود دارد که ??کر می کنید لازم است اصلاح شود حتما با عکاس در میان بگذارید.

امیدوارم نکات بالا مورد است??اده شما مادران گرامی قرار گر??ته باشد.

 

 

برای عکاسی نوزاد در آتلیه عکاسی ، چه لباسی باید به نوزاد پوشاند؟

اغلب آتلیه های عکاسی، عکاسی نوزاد را در حالی انجام می دهند که نوزاد لباسی بر تن ندارد. بنابراین برای روز عکاسی در آتلیه بهتر است از لباسی است??اده کنید که برتن کردن و درآوردن آن آسان باشد. اگر دوست دارید عکاسی نوزاد دلبندتان را در حالی انجام دهید که لباس بر تن دارد بهتر است در انتخاب لباس مناسب دقت کنید.

ویرایش شده توسط mariyaa25
عکاسی نوزاد در منزل

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...