رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
masterina

نکات و راهنمای خرید سیسمونی نوزاد

پست های پیشنهاد شده

رسم سیسمونی یکی از رسم های ایرانیان برای نخستین بچه خانواده است که اغلب، خانواده دختر آن را به عهده می گیرد اما هستند پدر و مادرهای جوانی که دوست دارند در تهیه این هدیه، خودشان هم دخیل باشند تا هم مستقل بمانند و هم کمکی به خانواده ها کرده باشند. اما از آنجا که شروع یک کار، بر ادامه آن اثر می گذارد، روش های تربیتی که پدر و مادر می خواهند در طول زندگی برای تربیت ??رزند خود به کار بگیرند از جایی مثل همین خرید سیسمونی شروع می شود.یک سیسمونی خوب و مثبت، خریدی است که در آن شرط هدیه بودن وسایل رعایت شود و در آن اجبار و بحث های غیرصمیمی به خاطر نوع خرید پیش نیاید.source.gif

 

در این سیسمونی منطقی آنچه برای تدارک حضور نوزاد لازم است، بدون نگرانی از اینکه مبادا بخواهد قحطی بیاید و بعد ها دیگر نشود خرید کرد انجام می گیرد. قبل از این خرید خوب، خانواده باید شرایط خود را مرور کند تا خرید موجب دردسر های بعدی و زحمت دوباره نشود.

 

در تهیه لوازم نوزاد هم مانند خرید جهزیه نیاز به یک لیست کامل سیسمونی نوزاد از موارد ضروری است دقت کنید مواردی که نیاز به خرید آن ها برای کوچولوی دوست داشتنی شماست نه الزامی برای چشم و هم چشمی های خانوادگی! پس با ما همراه باشید تا جزییات آن را با هم مرور کنیم.

 

%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D9%85%D9%88%D9%86%DB%8C.jpg

راهنمای خرید سیسمونی برای نوزاد

 

پیش از هر موضوعی سوالات زیر را از خود بپرسید تا به راحتی بتوانید براساس نیاز خود خرید کنید:

 

محل زندگی شما گنجایش چه وسایلی را دارد؟ اگر مستأجر هستید آیا به ??کر راحتی حمل ونقل وسایل خود هم هستید؟

 

??رزند شما در چه ??صلی متولد می شود، نیازهای مرتبط با ??صل و سن او چیست ؟

 

حداکثر توانایی مالی شما چه میزان است ؟ نیازها را با قدرت خریدتان هماهنگ کنید تا نیمه کاره رها نشود.

 

جنسیت ??رزندتان چیست ؟ برخی نیازها با جنسیت رابطه دارد و این آگاهی از اسرا?? جلوگیری می کند.

 

بعد از تعیین شرایطتان می توانید برای خرید اقدام کنید. نکات این لیست خرید با هد?? کمک به خریدی کاربردی و کا??ی است.

 

راهنمای خرید سرویس کالسکه

%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D9%85%D9%88%D9%86%DB%8C.jpg

چند سالی است که نسخه خرید سیسمونی به جای ر??ع نیازها به سمت تجمل گرایی و ا??راط ر??ته است. خرید سرویس کالسکه انجام می شود درحالی که وضعیت جسمی مادر اجازه بلند کردن و بستن کالسکه های سنگین را به او نمی دهد و یا موقعیت های حمل کودک با کالسکه برای این خانواده قابل توجه نیست. تنها چیزی که مورد توجه والدین هست این نکته است که اقلام موردنظر باید در سیسمونی باشد.

 

با وجود این اگر به دنبال خرید این سرویس برای کودک هستید به این نکات توجه کنید:

 

در اغلب این سرویس ها وسیله حمل ونقلی به نام کریر به چشم می خورد. بهتر است بدانید این وسیله اغلب تا حدود 6 ماهگی گنجایش نگهداری از کودک را دارد. برای این مدت کوتاه شاید قرض گر??تن این وسیله از یک دوست و آشنا که حالا برای او بدون است??اده است منطقی تر باشد. روکش جدید شما و یک آویز زیبا می تواند ساک حمل کودک دوست تان را تزئین و برای است??اده کودک شما آماده کند.

 

انتخاب رنگ مناسب برای این سرویس که نیاز به شست وشوی دائم نداشته باشد و یا کاور پلاستیکی برای تمیز نگه داشتن آن نیز پیشنهاد می شود. رنگ هایی که جنسیت ندارد در این خرید ها به است??اده از آن در آینده کمک می کند.

 

اگر قصد خرید آغوشی برای نوزادتان را دارید، نوعی از آن که امکان خوابیدن کودک در آن وجود دارد و محا??ظ گردن هم در آن تعبیه شده پیشنهاد بهتری است.

 

 

راهنمای خرید لوازم بهداشتی نوزاد

%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D9%85%D9%88%D9%86%DB%8C.jpg

 

لیست وسایل بهداشتی سیسمونی هر سال تغییر می کند. اغلب معرو?? ترین آنها عبارت است از:شیردوش، شیشه شیر، پستانک نوزادی که البته از معمولی تا مدل های ارتودنسی دار موجود است، کرم های بهداشتی، دماسنج، ناخن گیر، دندان گیر، پوشک، دستمال مرطوب، پودر بچه و... همگی جزئی از این مایحتاج می باشد که به مرور هم می توانید آن را تهیه نمایید.

 

همچنین بخوانید : نکاتی که پس از زایمان باید رعایت کنید

 

راهنمای خرید اسباب بازی سیسمونی

%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D9%85%D9%88%D9%86%DB%8C.jpg

??روشگاه های اسباب بازی با تنوع جنس ها و رنگ ها و شخصیت های کارتونی و... خریدار سیسمونی را به ولع خرید بیشتر تشویق می کند اما خرید اسباب بازی، خرید ابزار شادی و رشد هوشی و مهارتی کودکان است؛ پس خرید آن با تمام خرید های سیسمونی ??رق می کند اما اگر می خواهید آن را بخرید پیش از خرید نکات زیر را بررسی کنید:

 

یک اسباب بازی خوب بهتر است با توجه به رده سنی خاص کودک تعیین شود و پس از خرید هم در آن بازه سنی در اختیار کودک قرار گیرد.

 

اسباب بازی هایی که رنگ های شاد و هشت پا داشته باشند را ترجیح دهید. در 4 ماه اول دوره نوزادی بهتر است از وسایل بازی درشت تر است??اده کنید تا خطرآ??رین نشود.

 

اسباب بازی های موزیکال برای کودکان نوپا جذاب تر است اما هرچه وسایل بازی امکان دست ???ورزی بیشتری را مهیا کند مثل خمیر های بهداشتی، گل رس و... برای کودکان جذاب تر است؛ البته کودکان امروز به وسایل خانه مثل ظرو?? منزل یا عصا و چوب های معمولی و... علاقه بیشتری دارند. می خواهیم بگوییم که مطمئن باشید ا??راط در خرید اسباب بازی به معنی تضمین لذت از بازی و کمک به رشد کودک نیست. بهتر است حوصله والدین و مهیاکردن بستر بازی بدون خطر و سالم با وسایل بازی را هم برای کودکان تدارک ببینید.

 

خرید کتاب را ??راموش نکنید. بعضی از خوبی ها، خوبی های دیگر را هم به دنبال خود می آورند و انس کودک با کتاب یکی از عادت های خوب تربیتی برای ??رزندان است. یک ق??سه کوچک از کتاب های داستان، زمینه عادت و انس به کتابخوانی را نیز به بچه ها منتقل می کند.کتاب هایی که تهیه می کنید، بهتر است از تصاویر درشت و جذاب بهره مند و دارای موضوعات متنوع باشد.

 

 

راهنمای خرید البسه نوزاد

%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D9%85%D9%88%D9%86%DB%8C.jpg

 

 

یکی از موقعیت هایی که در آن اسرا?? زیادی ممکن است ات??اق بی??تد خرید لباس نوزاد است. به عنوان مثال کودک شما در هر ماهی که از تولدش می گذرد حداکثربه اندازه 3دست لباس نیاز دارد. خرید بیش از اندازه ??قط می تواند به شما ضرر بزند . پیشنهاد ما این است که هر ماه به اندازه نیاز همان ماه او لباس تهیه کنید. با این کار به تنوع مورد نظر خود هم می رسید.

 

به خاطر داشته باشید که در دوران بارداری برای تهیه سیسمونی ??قط برای همان ??صلی که کودک شما متولد می شود خرید کنید چون ممکن است ناگهان چندماه بعد با انبوهی از لباس ها مواجه شوید که اندازه کودک شما نیست، درحالی که پول زیادی بابت آنها داده اید.

 

بسته های سرویس های لباس نوزادی نیز گاهی شامل لباس هایی می شود که مورد نیاز نیست یا سایز مناسبی ندارد؛ اگر بتوانید خودتان از لباس های غیرسرویسی انتخاب کنید خرید م??یدتری دارید.

 

 

راهنمای خرید سرویس تخت و کمد نوزاد

%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D9%85%D9%88%D9%86%DB%8C.jpg

یکی از بخش های گران قیمت سیسمونی را سرویس چوب تشکیل می دهد. برای تعیین هزینه این خرید باید بدانید چه وسایلی لازم دارید. تنوع این خرید می تواند از یک گهواره کوچک شروع شود و تا تخت های 2منظوره با چندین کمد همراه و... ادامه داشته باشد.

 

نکات مهم در خرید سرویس چوب:

 

قبل از خرید تخت و کمد خوب و منص??انه با خودتان ??کر کنید که اگر کودک شما کمد مستقل نداشته باشد، می توان با اختصاص یکی دو قسمت از کمد خودتان به لباس های او، نیاز به خریدن کمد را حذ?? کنید یا نه؟ بعضی از والدین واقعا در خانه خود برای اضا??ه کردن یک کمد دیگر ??ضای خالی ندارند اما ??کر می کنند که واجب است نوزادشان کمد مستقل داشته باشد. سرویس چوب یک وسیله جاگیر است، برای آن به خوبی برنامه ریزی کنید تا ??ضای اتاق کودک یا اتاق مشترک والدین و کودک به نحو دردسرسازی محدود نشود.

 

برخی از این سرویس ها با وجود پرداخت هزینه 2 تخت اما در واقع نمی تواند به صورت همزمان تبدیل به 2 تخت شود. در این تخت ها میله های محا??ظ ??قط بخشی از تخت نوجوان را محدود کرده است و اگر بعدا کودک دیگری داشته باشید، نمی توانید از تخت کودک برای ??رزند کوچک تر و از تخت نوجوان برای ??رزند بزرگ تر است??اده کنید.

 

گاهی بهتر است اگر ??ضای محدودی دارید به خاطر بیاورید که کودک برای حدود 2سال نزد مادر می خوابد و این یعنی تخت غیرقابل حمل و نقل نمی تواند تا چند سال و تا زمان خواب مستقل کودک، کاربرد داشته باشد. در این شرایط یک گهواره یا تخت کوچک برای زمان تولد نوزاد کا??ی است.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...