رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
radmehrr

توریست ماجراجو

پست های پیشنهاد شده

ایران معمولا جایگاه ویژه ای برای توریستها دارد آنها معمولا برای آمدن به ایران خطوط هواپیمایی را انتخاب می کنند و بعد ازرسیدن به ایران با اجاره خودرو بندرعباس به س??ر خود ادامه می دهند اگرچه اجاره ماشین و ون از نظرهزینه س??ر مناسب تر است ولی بعضی س??ر با خودرو شخصی را ترجیح می دهند اما خانم کیم س??ر به ایران را به طریقه ای مت??اوت به پایان رسانید.

کیم برگوت نویسنده، وبلاگ نویس و ماجراجویی است که چند وقت پیش از هلند، زمینی و با ا??راد ناشناس از هلند تا ایران س??ر کرد و هم اکنون در قزاقستان به سر می برد. او در رابطه با س??رش با ایران گزارشی در ها??ینگتون پست نوشته و از زاویه‌ای دیگر به ایران نگاه کرده است.

برگوت در گزارشش نوشته است؛

تاکنون به کشوری نر??ته بودم که تصورات قبلی من از آن با حقیقت ??اصله بسیار زیادی داشته باشد. هیچ جنگی در ایران نیست، به طور کلی این کشور امن است و استانداردهای زندگی در ایران با اروپا قابل مقایسه است. معماری ایران جذاب است، مناظر متنوعی دارد و مردم ایران بهترین هستند

آنها به شکل غیر قابل باوری مهربان و دوستانه هستند و همچنین اشتیاق دارند که با خارجی با لیوانی چای ملاقات کنند. ایران واقعا یک کشور حیرت آور است

با این وجود چه زن باشید چه مرد س??ر زمینی با ا??راد ناشناس در ایران یک چالش است. وقتی که شما از مرز ارمنستان یا ترکیه وارد ایران شوید، ده ها ن??ر با خودرو برای شما متوق?? می شوند، اما خیلی سخت است که متوجه شوید آیا شما را به آخرین ایستگاه اتوبوس می برند یا نه

چیز دیگری که س??ر زمینی با ا??راد ناشناس را در ایران سخت تر می کند، این است که به جای نشان دادن علامت خاص اینکار، باید دست خود را تکان دهید تا خودرویی را نگه دارید. حتی انجام این کار به عنوان یک زن در ایران سخت تر است

چرا به عنوان یک زن با ا??راد ناشناس س??ر زمینی می‌کنی؟

مردم ایران بسیار مهمان نواز هستند و همیشه آماده این هستند که به یک زن یا یک مرد در مواقع نیاز کمک کنند. اما توضیح دادن اینکه شما نیازی ندارید اما می خواهید کنار اتوبان یا جاده ها بایستید و زمینی با ??رد غریبه‌ای س??ر کنید کار سختی است. در روز هایی که من همراه یک زن دیگر که توریست بود س??ر می کردم، مردم می گ??تند این کار خطرناک است؛ آنها ما را به ایستگاه اتوبوس، تاکسی و ... می بردند

اما برعکس در هنگامی که یک توریست مرد هم با ما بود مردم ما را در کنار اتوبان ها پیاده می کردند و به ما اجازه می دادند به این نوع س??ر خود ادامه دهیم. در آن هنگام تعداد د??عاتی که به ما می گ??تند این نوع س??ر خطرناک است از 10 بار به یک بار کاهش پیدا کرد، به نظرم این ??قط یک تبعیض جنسیتی را نشان می داد

اما من به عنوان یک زن مستقل که به این نوع س??ر از هلند تا ایران آمدم چه کاری باید انجام دهم؟

مردم ایران در واقع نگران توریست های زن پر ماجراجو هستند، ایران در واقع بسیار امن است. معمولا بزرگترین چالش برای زنانی که به این شکل س??ر می کنند تمایل جنسی از سمت یک مرد ناشناس است. اما در ایران این مسئله بزرگتری نسبت به هر کشور دیگری که در آن س??ر کرده بودم، نبود. حقیقت این است که مردهای ایرانی بسیار مودب هستند، ??اصله خود را ح??ظ می کنند و به طور کلی بسیار قابل اعتماد بودند

به هرحال قطعا وقتی به عنوان یک زن تنها س??ر می کنید باید اقدامات پیشگیرانه ای انجام دهید، اما در طول 31 روزی که به ایران س??ر کرده بودم هیچ وقت احساس ناامنی نکردم

http://www.arianarent.com/

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• جدید...