رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
site2017

آموزش بهینه سازی برای مبتدیان در سال 2016 قسمت اول

پست های پیشنهاد شده

سئو چیست؟

 

 

به معنی بهینه سازی وب سایت، آنالیز، بکار گیری تاکتیک ها و پردازش هوشمندانه برای نمایش بهتر سایت شما در موتورهای جستجو است، برای جهت دادن مشتریان به سمت وب سایت شما.

این سه موضوع به شما برای ساخت سایت هوشمندانه ی کاربر-پسند کمک می کند، بر اساس تجربه 15 ساله من برای رتبه بندی سایت ها برای گوگل. اگر به خدمات بهینه سازی نیاز دارید به SEO سر بزنید.

 

یک معر??ی

 

این یک راهنمای شروع برای سئو کاران کلاه س??ید است. یک سری از این تکنیک ها ممکن است "کلاه خاکستری" به نظر برسد،آنطوری که گوگل نگران آن است، چیزی که امروز "کلاه خاکستری" است در آینده امکان دارد جزو "کلاه سیاه ها" باشد.

هیچ سایت آموزش تک ص??حه ای نمی تواند به این حد کامل و پر محتوا باشد. چیزی شما اینجا لازم دارید جواب سوالاتی است که خود من در شروع کار داشتم.

 

"قوانین"

 

گوگل اصرار دارد تا مدیران سایت با تولید محتواهایی با کی??یت بالا و است??اده از تکنیک های "کلاه س??ید" به رنک یا رتبه بالا دست پیدا کنند.

قابل بحث است که گوگل سایت هایی را که قوانین را زیر پا بگذارند به اصطلاح پنالتی می کند. این ها "قانون" نیستند، اما راهنمایی برای دسترسی به رتبه بالا در گوگل هستند. به هر حال بعضی از رتبه گر??تن ها در گوگل غیر قانونی هستند یا به نوعی هک به شمار می روند. شما مختارید هر مدلی را که دوست دارید انتخاب کنید ولی احتمال دارد تیم اسپمر وب گوگل شما را مجازات کند.

کلاه س??ید کار را قانونی و کلاه سیاه کار را غیر قانونی انجام می دهد.

چیزی که در این مقاله می خوانید این است که به وسیله راهنمایی های قانونی باعث می شود تا ترا??یک سایت شما به طور طبیعی ا??زایش پیدا کند . (SERPs)

 

تعری??

 

تعری?? های زیادی از بهینه سازی گوگل وجود دارد.(بهینه سازی در انگلیس، کانادا، آمریکا، نیوزیلند). اما بهینه سازی اساسی در سال 2016 بیشتر درباره ا??زایش ترا??یک رایگان به سمت سایت های شماست، که به وسیله بیشتر موتور جستجو های جهان انجام می شود.

 

1454568803-Search-Engine-Market-Share-In-The-UK-2015-12-18-at-04.27.24.png

 

??رصت ها

 

هنر است??اده از سئو به دروغ درباره م??اهیم اینکه چگونه ا??راد جستجو می کنند و اینکه چه نتایجی را گوگل به کاربران نمایش می دهد صحبت می کند.

یک سئو کار خوب باید بداند چگونه گوگل ص??حات نتایج را برای هدایت کاربران، اطلاعات و کلمات کلیدی درخواستی را جمع بندی می کند.

 

مدیریت ریسک

 

یک بازاریاب سئو خوب، به خوبی درباره ریسک متن های بلند و کوتاه در موتورهای جستجو با خبر است. همچنین درباره م??اهیم محتوا برای موتورهای جستجو و نتیاج ص??حات جستجو با خبر است.

آن ها قوانینی هستند که یا باید دنبال شوند یا از آن ها باید چشم پوشید، باید ریسک ها را پذیر??ت، این درباره جنگی است که یا پیروز می شوید یا می بازید.

 

ترا??یک رایگان

 

یکبار یک سخنران موتورهای جستجو را "سلطان بازاریابی" خواند، این در واقع دروغ نیست.

رتبه بالا و قرارگیری در ص??حات اول گوگل بسیار با ارزش است- یک راه تبلیغ رایگان و بهترین راه تبلیغ در کل دنیا است.

ترا??یکی که از طریق گوگل به سمت سایت ها می آید هنوز بهترین و با ارزش ترین نوع ترا??یک در کل دنیا است. در واقع می تواند یک تجارت را بسازد یا آنرا نابود کند.

طرز بازی در سال 2016، به این معنی است که هنوز می توانید جز رهبران بلند مرتبه باشید، به طور رایگان، ??قط با بهینه سازی وب سایت برای مشتریان، برای محصولات یا خدمات.

همان طور که مطلع هستید رقابت های بسیاری برای ترا??یک گوگل وجود دارد. شما نباید با گوگل رقابت کنید. شما باید با رقیبان خودتان رودررو شوید.

 

پیشر??ت

 

مو??قیت می تواند به دست بیاد، در خانه یا در محل کار، اما تجارت همیشه شامل ماهر بودن در رشته های گوناگون است که شامل تکنیک های بازاریابی گوناگون می شود و حدی برای آن ها وجود ندارد:

 • طراحی سایت
 • در دسترس بودن
 • کاربردی بودن
 • تجربه کاربران
 • ارتقا سطح وب
 • PHP,HTML,Css و...
 • مدیریت سرور
 • مدیریت دامنه
 • حق چاپ
 • ص??حات گسترده
 • تحلیل لینک های وارد شده به سایت
 • تحلیل کلمات کلیدی
 • ارتقا در شبکه های اجتماعی
 • گسترش نرم ا??زارها
 • آنالیز و تحلیل داده ها
 • معماری اطلاعاتی
 • تحقیقات
 • و همیشه به دنبال گوگل بودن

در سال 2016 سطح رقابتی برای رتبه برتر سخت شده.

 

تجربه شخصی کاربران

 

مهم ترین برچسب گوگل ا??زایش کی??یت کاربران سایت است.

اگر انتظار دارید در سال 2016 در گوگل رتبه بگیرید، بهتر است پیشنهادهای باکی??یت تری داشته باشید، نه شیوه های و تکنیک های قدیمی و از کار ا??تاده که قبلا آموزش دیده اید.

برای تجربه بهتر کاربران بهتر است به سایت goog user experience یک نگاهی بی اندازید

اگر نه- آگاه باشید "رتبه دهنده ها به کی??یت" در الگوریتم جدید پاندای گوگل به دنبال سایت هایی با کی??یت پایین می گردند و به دنبال طبقه بندی تجربه بد کاربران هستند.

گوگل در حال ا??زایش نمودار کی??ی خود در هر سال است.

مو??قیت آنلاین در هر سال شامل کی??یت بالاتر روی محتوای هر ص??حه است، معماری وب سایت ها، کاربردی بودن آن ها، مقایسه بهینه بودن آن ها، و ارتقا آن ها.

اگر شما به مسیر امیت نمی دهید، محتوای شما هر ساله به وسیله الگوریتم های گوگل در حال ا??ت کردن است.

 

یک استراتژی مو??ق چیست؟

 

قابل اعتماد بودن، محبوب بودن، مرتبط بودن.

این نوشته ??قط درباره مهارت های سال 2016 نیست.

درباره این است که محتوای با کی??یت و کاربردی به سایتتان اضا??ه کنید تا با توجه به هد??تان باعث حس خوب کاربران سایتتان شود.

اگر درباره ایجاد ترا??یک رایگان از موتورهای جستجو به سمت سایتتان جدی و مصمم هستید، آماده شوید تا روی زمان خودتان سرمایه گذاری کنید تا وب سایت و بازاریابی شما را تحت تاثیر قرار دهد.

 

کنترل کی??یت

 

گوگل به دنبال رتبه بندی اسنادی است که در نتایجش نمایش می دهد. اگر دوست دارید که محتویات زیاد و خوبی را به وب سایتتان اضا??ه کنید، و برای شرکتتان یک آوازه بسازید، گوگل به شما رتبه خوبی خواهد داد.

اگر سعی داشته باشید نتایج گوگل را دستکاری کنید، تاوان آنرا خواهید پرداخت.

برای مثال لینک هایی که در سایت های دیگر ایجاد کرده اید، تا به این وسیله سایتتان را به نتایج بهتر در گوگل برسانید ، هنوز این کار شدنی است و به همین خاطر کلاه سیاه ها از اینکار است??اده زیادی می کنند.

اگر شما یک تجارت واقعی دارید و به دنبال ساختن یک برند هستید- شما نمی توانید از شیوه های کلاه سیاه ها است??اده کنید. کاملا این کار را متوق?? کنید.

اگر به وسیله گوگل جریمه شوید ، ر??ع این مشکل یا خطای شما الزاما مانند قبل ترا??یک را به سایت شما بر نمی گرداند.

احیا شدن از لیست پنالتی های گوگل یک روند بسیار زمان بر است به همان اندازه باید مراحل پاکسازی را انجام دهید.

 

رتبه بندی گوگل به طور دائمی شناور است

 

این کار گوگل است تا دستکاری ص??حات نتایج موتور جستجو یا به اصطلاح SEPRs را سخت کند.

بنابراین- ا??رادی که در پشت الگوریتم های گوگل هستند، در حال تغییر قوانین و ا??زایش کی??یت استاندارد برای ده رتبه اول هستند.

گوگل در مورد "رمز کارش" بسیار پنهان کار است و گاهی اوقات کمک می کند و بعضی اوقات نصیحت های مبهمی دارد- و بعضی ها می گویند این پیشنهاد ها مسیر اشتباهی است – در این باره که چگونه ترا??یک بیشتری را می توان از طر?? گوگل داشت.

گوگل مدام در حال گ??تن این است که کسانی که به دنبال بهینه سازی هستن باید حجم محتوای باکی??یت خود را ا??زایش دهند- است??اده از استراتژی های کم کی??یت می تواند سایت را به عنوان هرزنامه طبقه بندی کند.

از دیدگاه هسته گوگل، بهینه سازی موتور جستجوی گوگل هنوز مربوط به کلمات کلیدی و لینک ها است. درباره ارتباط، شهرت و اعتماد است. درباره کی??یت محتوا و رضایت مندی کاربران است.

تجربه خوب کاربران کلید مو??قیت شما است-و رتبه شما را در بالاترین حالت عمودی نتایج نگه می دارد.

 

ارتباط، توان و اعتماد

 

بهینه سازی یک وب سایت این است که ص??حه وب شما باید با کلمات جستجو شده کاربران مربوط باشد، و به اندازه کا??ی برای رتبه بندی بالا یا رنک گر??تن مورد اعتماد باشد.

بحث در باره رتبه گر??تن یا رنک گر??تن کلمات کلیدی شما در جملات طولانی است. شما می توانید با قوانین "کلاه س??ید" که توسط گوگل پیاده سازی شده بازی کنید، تا به طور طبیعی اعتماد سازی کنید و قدرت خودتان را نمایش دهید. یا می توانید دست رد به آن بزنید و کل زمانتان را به است??اده از "کلاه سیاه" بگذرانید.

بعضی وقت ها ، باتوجه به اینکه چه کسی از چه تکنیکی است??اده می کند و چگونه آنرا گسترش می دهد، بیشتر تاکتیک های سئو هنوز جواب می دهند.

هر مسیری را که انتخاب کنید، بدانید اگر گوگل شما را وقتی که در حال تغییر و یا دستکاری نتایج گوگل هستید گیر بی اندازد، آن وقت شما را جزو وب سایت های اسپمر یا هرزنامه ای طبقه بندی می کند، و سایت شما پنالتی خواهد شد(دیگه برای آن دسته از کلمات کلیدی رنک یا رتبه بالا نخواهید گر??ت)

 

جریمه گوگل

 

در سال 2016، لازم است بدانید چیزی که باعث ا??زایش رنک یا رتبه شما می شود می تواند شما را پنالتی یا مجازات کند(شیوه هایی با نتیجه گیری سریع)

تیم هرزنامه ای گوگل یا اسپمر گوگل در حال حاضر به تغییر جایگاه سایت هایی مشغول هستند که لینک های غیر طبیعی تولید می کنند و یا به دستکاری تاکتیک ها می پردازند. و در حال حاضر الگوریتم های زیادی برای اینکار تعبیه شده تا اینگونه سایت ها را شناسایی کرده و آن ها را پنالتی کنند.

 

عوامل رتبه بندی

 

گوگل صدها‌ عامل رتبه بندی دارد که روزانه، ماهانه و سالانه در حال تغییر است. تا کارایی رتبه بندی سایت شما را با توجه به رقیبان شما در ص??حات نتایج موتور جستجو یا SERPs بالاتر ببرد.

شما هیچ وقت تمامی عوامل رتبه بندی در گوگل را نخواهید ??همید. خیلی از این عوامل داخل ص??حات و داخل سایت است و خیلی از این عوامل در خارج ص??حات و خارج سایت هستند. خیلی از عوامل رتبه بندی و نمایش نتایج به موقعیت جغرا??یایی شما و اینکه قبلا چه جستجوهایی داشتید بستگی دارد.

من 15 سال در حر??ه بازاریابی آنلاین ??عالیت می کنم. در این مدت، خیلی از این ها تغییر پیدا کرند. در اینجا تمرکز روی عواملی است که به خوبی سرمایه گذاری ها و زحمت های شما را به شما بازمی گرداند.

 

آموزش مبتدی سئو...

 

در ایجا تعدادی عوامل سئو برای مبتدیان آورده شده است:

 • اگر شما تازه شروع کردید، ??کر نکنید می توانید گوگل را در تمام مدت احمق ??رض کنید. گوگل احتمالا تاکتیکی را که می خواهید به کار بی اندازید قبلا دیده.بنابراین، بهتر است برنامه خودتان را ساده نگه دارید. مرتبط بمانید، محبوب بمانید. خوب هد?? گذاری کنید، تجربه بازدید کنندگان از سایتتان باید راضی کننده باشد. اگر تازه شروع کردید – شما ابتدا باید راهنمای گوگل برای مدیران سایت را مطالعه کنید . اگر می خواهید راهنمای گوگل را دنبال کنید یا اینکار را انجام ندهید سریع تصمیم بگیرید،در مورد یک پروژه مهم میانه روی نکنید.
 • اگر به هر نحوی تصمیم گر??تید بازدید کنندگان شما از طر?? گوگل باشد. بدانید گوگل دوست شما نیست. گوگل در هر سطح رتبه بندی به سختی دوست شما است – اما شما او را به عنوان یک دشمن هم نمی خواهید داشته باشید. گوگل ترا??یک رایگان بسیار زیادی را به سمت سایت شما روانه می کند. پس گوگل خیلی هم بد نیست.
 • خیلی از تکنیک های خوش بینانه که رتبه سایت را به شدت بالا می کشد بر خلا?? راهنمایی های گوگل عمل می کنند. برای مثال است??اده از لینک های خیلی زیاد درون سایت که به سایت شما صدمه می زنند امکان دارد سایت شما را به رتبه های بالا بکشانند. این لینک ها در آینده امکان دارد به سایت شما لطمه بزنند.
 • انتظار نداشته باشید در هر زمینه ای شماره 1 شوید بدون اینکه کار، و سرمایه گذاری کرده باشید، یک شبه انتظار نتیجه گر??تن نداشته باشید.انتظار زیاد در زمان کم امکان دارد سایت شما را توسط تیم هرزنامه های گوگل شناسایی کند.
 • شما لازم نیست چیزی پرداخت کنید تا به وسیله سایت های گوگل و بینگ شناسایی شوید،اینکار رایگان است و ممکن است چند روز به طول بی انجامد. وقتی سایت شما به روزرسانی می شود موتورهای جستجو از طریق (نقشه xml و یا RSS) متوجه آن می شوند.
 • برای لیست شدن و رتبه خوب گر??تن در گوگل و سایر موتورهای جستجو، واقعا باید منتظر قوانین گوگل و راهنمای رسمی گوگل باشید.
 • گوگل بر اساس کی??یت و تعداد لینک هایی که از خارج به یک وب سایت داده شده است به سایت ها رتبه می دهد(در کنار صدها اندازه گیری های دیگر). همچنین لینک هایی که از یک ص??حه به ص??حات دیگر داده می شود در "چشم" گوگل به عنوان یک امتیاز دیده می شود. هر چقدر امتیاز بیشتری بگیرد یک ص??حه اعتماد بیشتری را نیز جلب می کند و گوگل رنک بالاتری به آن می دهد – در تئوری، رنک به مقدار زیادی به اعتماد کردن گوگل به یک دامنه ای دارد که ص??حه روی آن سوار شده است. بک لینک (backlink) (لینک هایی که از سایت های دیگر به شما داده می شود).
 • من همیشه به این ??کر می کنم که اگر شما در رابطه با سئو مطمئن هستید – خیلی روشن است که گوگل به محتواهایی که قبلا وجود نداشته اند رتبه بالایی می دهد - و به سرعت آن ها را ??هرست بندی می کند. بنابراین مطمئن باشید اگر ص??حه شما به اندازه کا??ی کلمات مخصوص به آن موضوع را دارا است. شما دیگر لازم نیست به دنبال رنک گیری باشید.
 • اگر شما محتوای اصل، و با کی??یت در سایت خودتان داشته باشید، احتمال تولید لینک به سایت شما بیشتر می شود. اگر محتوای سایت شما در سایت های دیگر نیز پیدا شوند. به سختی بک لینک خواهید گر??ت. اگر شما محتوای اصل و آراسته روی وب سایت خودتان داشته باشید می توانید قدرت وب خودتان را به نمایش بگذارید.
 • موتورهای جستجو باید بدانند که یک لینک واقعا لینک است. یک لینک می تواند با است??اده از مقادیر rel nofollow نگذارد موتورهای جستجو آنرا ??هرست کنند.
 • موتورهای جستجو همچنین می توانند سایت شما را به وسیله لینک هایی که به آن شده پیدا کنند. شما همچنین می توانید سایت خودتان را به طور مستقیم در موتورهای جستجو ثبت کنید . اما در 10 سال گذشته هیچ سایتی را در گوگل ثبت نکردم. من آنرا در قسمت مدیریت سایت ها در گوگل ثبت می کنم.
 • گوگل و بینگ هر دو از خزنده ها است??اده می کنند (ربات گوگل و ربات بینگ) که بتوانند لینک های جدید را در سایت پیدا کنند. این ربات ها ممکن است یک لینک را در جایی از وب به ص??حه خانگی شما پیدا کنند و خزنده ها ص??حات شما را اگر همه آن ها به همدیگر وصل شده باشند ??هرست بندی می کنند. برای مثال، اگر وب سایت شما یک نقشه xml داشته باشد، از آن برای ??هرست بندی محتویات است??اده می کند. گوگل تمام ص??حات شما را چه در نقشه سایت باشند چه نباشند ??هرست بندی خواهد کرد.
 • بعضی ها تصور می کنند سایت های جدید تا زمان خودش را سپری نکرده و اعتماد گوگل را بدست نیاورده رتبه بالا بدست نمی آورد – تصور من اینست که به کی??یت لینک های ساخته شده شما اهمیت دارد. گاهی اوقات سایت شما برای مدتی رتبه بالا بدست می آورد و سپس برای چند ماه ناپدید می شود "مانند یک دوره ماه عسل" بدون شک برای اینست که طعم ترا??یک گوگل را به شما بچشاند.
 • گوگل وقتی سایت شما را با خزنده های خود بررسی و ??هرست بندی می کند، بعد به طبقه بندی آن می پردازد. این طبقه بندی برای رتبه دهی سایت شما بسیار موثر است – برای گوگل بسیار مهم است که نیت شما را ب??همد – دوست دارید سایت شما به این صورت طبقه بندی شود که ??قط برای گوگل ساخته شده است. نمی توانید با سیگنال هایی که دارید ارسال می کنید به گوگل ب??همانید که سایت شما یک تجارت واقعی است. و اینکه شما یک هد?? واقعی دارید - و بیشتر از هر چیزی رضایت بازدید کنندگان از بیشترین اهمیت برخوردار است.
 • نکته – اگر ص??حه شما ساخته شده تا ??قط از ترا??یک رایگان گوگل به پول برسد – گوگل این را اسپم یا هرزنامه می داند. در ادامه بحث، بیشتر در اینباره توضیح می دهم.
 • مقدار ش??ا??یتی که با نوشته ها و لینک هایی که در سایت خودتان تولید کرده اید تا خودتان را بشناسانید، و اینکه بگویید چه کسی هستید، راه هایی هست که گوگل شما را بر اساس آن ها رتبه بندی می کند. به یاد داشته باشید که گوگل ارتش بزرگ کنترل کی??یت خود را به سمت سایت شما می ??رستند، هنگامی که سایت شما در حال رشد ترا??یک است.
 • برای رنک گیری در زمینه یک کلیدواژه خاص، شما نیاز به یک عبارت از کلمات کلیدی در سایت خود دارید. یا لینک هایی که به ص??حه/وب شما اشاره دارند.
 • در آخر چیزی که برای آن رقابت می کنید به شدت به رقیبان شما و زمینه ای که در آن هد?? گذاری شده بستگی دارد. شما به روشنی باید بدانید رقیبان شما در شرایطی که ??رصت ها سخت تر می شود چه کاری انجام می دهند.
 • نمونه دیگر کی??یت لینک دهی به سایت شما لینک هایی است که در ص??حه های خودتان می دهید که باعث می شود در آینده رتبه سایت شما ا??زایش پیدا کند.
 • بله، شما برای رتبه بالاتر نیاز دارید تا لینک های بیشتری به سمت سایتتان بسازید، که اصطلاحا به آن قدرت دامنه یا اعتماد سازی گ??ته می شود. گوگل یک موتور جستجوی بر پایه لینک است – خیلی متوجه این که یک متن، "خوب" یا "با کی??یت" است نمی شود – اما "عمومی" بودن یک مطلب را متوجه می شود. همچنین محتوای لاغر یا کم و ضعی?? را می تواند شناسایی کند – و سایت شما را برای آن جریمه می کند – یا – حداقل – ترا??یک را بعد از تغییرات الگوریتمی از شما دور نگه می دارد. شما اگر در سایت مدیریت سایتهای گوگل عضو باشید می توانید پیغام هایی را که گوگل با توجه به ??عالیت سایت شما می دهد مطالعه کنید و ایرادات سایتتان را ر??ع کنید.
 • ساخت لینک ??قط بازی با اعداد نیست. یک لینک ??قط از طر?? یک سایت مورد اعتماد گوگل، می تواند به شما رتبه بالایی دهد.بله البته،هرچقدر بیشتر لینک از طر?? سایت های مورد اعتماد گوگل داشته باشید، گوگل بیشتر به شما اعتماد می کند. بدیهی است شما به چندین لینک از چندین سایت مورد اعتماد گوگل نیاز دارید تا بیشترین ها را در سال 2016 بدست آورید.
 • سعی کنید از داخل متن های یک ص??حه به سایت خودتان لینک داشته باشید یا حداقل، از کلمات مرتبط داخل متن ها است??اده کنید.
 • از داخل سایت، به ص??حات دیگر سایتتان از داخل متن لینک بدهید. من معمولا وقتی که آن ها با هم ارتباط دارند اینکار را انجام می دهم. یا وقتی که کلمه کلیدی داخل هر دو ص??حه موجود باشد. من هیچ وقت تولید اتوماتیک لینک ها را انجام نداده ام. گوگل اگر با آن ها روبرو شود اینگونه سایت ها را پناتی خواهد کرد

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

×
×
 • جدید...