رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
rafizad

کاربرد مواد افزودنی ماستیک پلی یورتان

پست های پیشنهاد شده

از کاربرد ماستیک تک جزئی میتوان به موارد زیر اشاره نمود : ماستیک تک جزئی بر پایه پلی یورتان مناسب برای سیل نمودن ترکهای تصاد??ی و ترمیم درزهای کنترل . – ترمیم بتن تخریب شده با ماستیک تک جزئی بر پایه پلی یورتان ماستیک تک جزئی بر پایه پلی یورتان مناسب برای پر نمودن درز اطرا?? شیشه و در و … در وسایل نقلیه . مزایای ماستیک تک جزئی بر پایه پلی یورتان ماستیک تک جزئی بر پایه پلی یورتان سریع خشک می گردد.

ÙاستÛÚ© درز بÙØ¯Û Ù¾ÙÛ ÛÙرتا٠| شرکت دÙاÙÙد سÙ??Ûد پارسÛا٠| ÙÙاد اÙ??زÙدÙÛ Ø¨ØªÙ Ø±Ù

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

[h=2]ماستیک چیست[/h] ماستیک یکی از مواد و محصولات آب بندی می باشد. ماستیک ها انواع مختل??ی دارند.از جمله انواع ماستیک ها موضوع آب بندی می توان به ماستیک های قیر گرم اجرا، ماستیک قیری سرد اجرا، ماستیک پلی یورتان و اپوکسی، ماستیک سیلکون، ماستیک اکرولیکی، ماستیک پلی سول??ید و... می باشد. ماستیک ها بسته به نوع خود دارای کاربردها مختل??ی می باشند. برخی از ماستیک ها ویژه آب بندی کانال های آب و ??اضلاب می باشند. برخی دیگر از ماستیک ها ویژه آب بندی مخازن آب و ??اضلاب می باشند یا ک?? سازی ها و برخی دیگر ویژه آب بندی کانالهای آبیاری می باشند. برخی دیگری از ماستیک دارای خواصی مانند مقاومت در برابر مواد ن??تی و بعضی دیگر برای ترمیم ترکهای آس??الت کاربرد دارند. نوعی دیگری از ماستیک جهت آب بندی دور پنجره ها و یا مصار?? سبک به کار برده می شود.

 

ماستیک ها بسته به نوع و کی??یت در عملکرد های مت??اوتی در آب بندی دارند.

 

ماستیک ها بسته به نوع اجرا به دو نوع ماستیک های سرد اجرا و ماستیک های گرم اجرا تقسیم می شود. این امر مربوط به درجه حرارت اجرای مواد در زمان اعمال می باشد.

 

در زمان اجرای ماستیک ها باید شرایط ایمنی به درستی مد نظر قرار گیرد.

 

باید توجه داشت که در زمان اجرای ماستیک های گرم اجرا دمای کار بیش از حد بالا نباشد تا باعث سوخته شدن ماستیک نگردد. همچنین سطح زیر کار اجرای ماستیک ها باید کاملا تمیز و پاکیزه باشد. همچینین باید اجازه داد تا بسته به نوع ماستیک قبل بهره برداری کیورینگ ماستیک مورد نظر به اتمام رسیده باشد.

 

خصوصیات و مزایا :

۱-سریع خشک

۲- مقاومت بالا در برابر اشعه UV

۳-دوام عالی

۴- چسبندگی عالی به بتن، شیشه، سرامیک، سطوح رنگ آمیزی شده و...

۵- مقاومت بالا در برابر تنشهای برشی

۶ ح??ظ انعطا?? در دمای کم و یا زیاد

۷- تحمل زیاد در مقابل تنشهای حرارتی و مکانیکی

۸- مقاوم در مقابل آب و مواد شیمیایی

۹- چسبندگی زیاد به اغلب مواد

 

انواع ماستیک :

 

ماستیکها درپایه‎های مختل?? شیمیایی پلی یورتان، پلی سول??اید، قیری، و سیلیکونی عرضه می‎گردند.

 

قوی ترین و پر کابرد ترین نوع ماستیک‎ها پلی یورتان می‎باشد. ماستیک‎های پلی یورتان به صورت تک جزئی بر پایه رزین پلی یورتان طراحی شده اند و به عنوان نسل جدید الاستومرهای ترموست پرکننده درزهای انبساطی می‎باشند. این نوع ماستیک با مقاومت بالا در برابر نور خورشید و با دوام عالی، سریع خشک می‎شوند و با توجه به ضدجلبک و خزه بودن برای پر نمودن هر نوع درز انبساطی بسیار مناسب هستند.

 

این ماستیک نوعی درزگیر بر پایه پلی یورتان، تک جزئی، ، کاملا تیکسوتروپ است که تحت تاثیر واکنش با رطوبت خشک شده و به محصول الاستیک و نرمی تبدیل می شود. زمان سخت شدن ( گیرش ) به رطوبت، دما و عمق درز وابسته است. بسته به نوع سطح است??اده از پرایمر مناسب توصیه می شودMoisture Cure

 

نوع دیگری از ماستیکها (پر کننده‎های درز)، ماستیکهای پایه قیری بوده که در دو نوع گرم اجرا و سرد اجرا عرضه می‎گردند .ت??اوت ماستیک‎های قیری گرم اجرا و سرد اجرا در نحوه عملکرد و اجرای این مواد می‎باشد، درجه حرارت و عمودی یا ا??قی بودن درز مورد نظر از موا ردی هستند که در هنگام انتخاب این نوع ماستیک‎ها باید به آن‎ها توجه شود.

 

نکته حائز اهمیت در ماستیک‎های قیری گرم اجرا دمای حرارت می‎باشد که در صورت بیش از حد بالا بردن دما، ماستیک دچار پدیده سوخته شدن می‎شود. به همین منظور در اجرا آنها می‎بایست از ابزار آلات ویژه است??اده نمود.

 

در هنگام اجرا سطح زیر کار اجرای ماستیک‎ها باید عاری از هرگونه آلودگی باشد. و در هنگام بهره برداری از این محصول باید کیورینگ این ماده کاملا به اتمام رسیده باشد.

 

کاربرد چسب ماستیک :

 

۱- درزهای انبساط ساختمانی

 

۲- پر کردن و آببندی درزهای پلها

 

۳- منابع آب، استخرها و کانالهای آبرسانی

 

۴- آببندی و ن??وذ ناپذیر نمودن شکا??ها و ترکها

 

۵-پر نمودن درزهای انبساط

 

۶-سیل نمودن ترکهای تصاد??ی و ترمیم درزهای کنترل

 

۷-ترمیم بتن تخریب شده

 

۸-پر نمودن درز اطرا?? شیشه و در و... در وسایل نقلیه

سازه ا??زار http://www.sazeafzar.com

 

ÙÛازÙÙدÛÙØ§Û ØµÙعت ساختÙا٠| ساز٠اÙ??زار

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...