رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
sitedar1

اهمیت ابزار ScoreCard و Impact Calculator برای سرعت سایت و سئو

پست های پیشنهاد شده

ابزاری که نشان می دهد یک سایت چگونه در رقابت های تل??ن همراه قرار می گیرد.

 

در سال های اخیر، گوگل روی بهبود تجربه کاربری سایت ها در موبایل توجه ویژه ای دارد.در کنگره جهانی موبایل که به تازگی در بارسلونا برگزار شد، غول جستجو یعنی گوگل اعلام کرد که دو معیار و منبع جدید برای این ات??اق منتشر کرده است: یک ScoreCard موبایلی جدید و یک Conversion impact Calculator (محاسبه گر تاثیر تبدیل).

 

هر دو ابزار به بازاریابان یک آمار بصری واضح می دهد و آنها را کمک می کند تا اطلاعات بیشتری راجع به سرعت سایت های موبایلی بدست بیاورند.

 

ابزار ScoreCard (کارت امتیاز) از گزارش داده های تجربه کاربران در کروم (Chrome) و مقایسه سرعت چندین سایت موبایلی است??اده می کند.این همان پایگاه داده ای است که کروم در ماه ژانویه برای سنجش سرعت به وسیله ابزار insight آن است??اده کرد.گوگل می گوید که ابزار ScoreCard می تواند از هزاران سایت در 12 کشور گزارش دهد.

 

به عنوان یک راهنما، گوگل توصیه می کند که یک سایت با سرعت اینترنت 3G به طور متوسط در 5 ثانیه و با سرعت اینترنت 4G به طور میانگین باید در 3ثانیه بارگزاری شود و بتوان از آن است??اده کرد.

 

برای اینکه بتوان چشم اندازهای تقریبی مالی سایت ها را به وسیله ScoreCard بدست آورد، Impact Calculator جدیدی طراحی شد تا بتواند میزان نرخ تبدیلی که به دلیل سرعت پایین بارگزاری سایت از دست ر??ته و کاهش داشته است (ا??رادی که از سایت خارج شده و به مشتری ثابت تبدیل نشده اند) را محاسبه کند.

 

محاسبه گر تاثیر تبدیل بر پایه وضعیت و بازدهی سایت های خرده ??روشی آنلاین که در آوریل 2017 گزارش شده می باشد و این گزارش هم نشان می دهد که هر ثانیه تاخیر بارگزاری در سایت های خرده ??روشی می تواند به نرخ تبدیل تقریبا 20 درصد آسیب بزند؛ هر چه ثانیه های لود سایت ا??زایش یابد، این زمان هم بیشتر شده و سود سایت هم کاهش می یابد.

 

[h=2]بررسی دقیق تر[/h]

این روزها مشتریان انتظار دارند سایت های سریع و یکپارچه را روی موبایل مشاهده کنند.

 

به همین دلیل است گوگل به تازگی این ابزار را برای کمک به صاحبان وب سایت منتشر کرده است، تا آنها هم بتوانند تجربه بهتری را به مشتریان ارائه دهند.

 

براساس تحقیقی که خود گوگل در سال 2016 صورت داد، 53 درصد از بازدید های سایت از موبایل به این دلیل ترک می شوند که لود شدن سایت 3 ثانیه و یا بیشتر طول می کشد.

 

در کنگره ای که در بالا هم اعلام شد هد?? اصلی از راه اندازی ابزار Speed ScoreCard این بود که شرکت ها سرعت سایت های موبایلیشان را با وب سایت شرکت های دیگر مقایسه کنند.

 

[h=3]سرعت بیشتر وب سایت به معنای تبدیل بالا می باشد.[/h]

خب منظور از تبدیل، تبدیل کاربران معمولی یا بازدیدکنندگان به مشتریان و??ادار و مشترکین می باشد.

 

شرکت های زیادی هستند که از AMP (Accelerated Mobile Pages) برای اینکه سرعت بارگزاری سریعتری را به کاربران ارائه دهند است??اده می کنند.پس یکی از روش های خوبی که می توانید است??اده کنید AMP می باشد.

 

گوگل هنوز اطلاعات بیشتری از این دو ابزار ارائه نداده است.

 

[h=2]درباره AMP[/h]

سرعت ص??حه ??رود شما می تواند مرز تبدیل کاربر یا از دست دادن آنرا مشخص کند.خب گ??تیم که بیشتر بازدیدکنندگان، اگر بارگزاری سایت بیش از 3 ثانیه طول بکشد آن را ترک خواهند کرد.این درحالی است که سایت هایی وجود دارند که باگزاریشان به طور میانگین 19 ثانیه طول می کشد.برای این که در رقابت حضور داشته باشید، ص??حه ??رود خود را با AMP بهینه کنید.

 

[h=3]مزایا[/h]

AMP به شما اجازه می دهد تا ص??حاتی ایجاد کنید که به سرعت بارگزاری شوند، که خب این سرعت بالای بارگزاری باعث رضایت بیشتر کاربر و بالا ر??تن نرخ تبدیل شما می شود.ص??حه ??رود و سرعت آن ??اکتور بسیار مهمی برای نمره کی??ی (Quality Score) می باشد.

 

[h=3]چگونه کار می کند؟[/h]

AMP به سرعت بارگزاری سایت کمک بسیار زیادی می کند.مرورگرها AMP را راحت تر (و البته سریعتر) ت??سیر می کنند، زیرا آنها بسیار ساده می باشند و خصوصا برای کمک به توسعه دهندگان طراحی شده تا از برنامه نویسی رایج که باعث کندی سایت ها میشود جلوگیری کند.

 

حتی بهتر اینکه، ص??حات AMP را می توان به طور مستقیم از حا??ظه Google AMP به خدمت گر??ت.هر زمان که ممکن باشد، گوگل انتخاب خواهد کرد که نسخه کپی شده در حا??ظه را بارگزاری کند، که این کار بارگزاری بسیار سریعی را در پی دارد.زمانی که نتواند از Cache سیستم اطلاعات را نمایش دهد (به دلیل ناسازگاری ویژگی ها یا هر دلیل ??نی دیگری)، ص??حه ??رود AMP شما از وب سرور بارگزاری خواهد شد.

 

اگر چه بارگزاری از وب سرور، همانند بارگزاری در حا??ظه سریع نخواهد بود، اما همچنان از بارگزاری بدون AMP، بسیار سریعتر خواهد بود.

 

به بررسی دقیق تر AMP می پردازیم، برای اینکه بخواهیم از سرعت بیشتر در دستگاه های موبایلی بهره مند باشیم حتما باید از این تکنولوژی است??اده کنیم.بسیاری از شرکت های طراحی سایت و سئو کار هنگام طراحی سایت این تکنولوژی را به کار??رمایان توصیه می کنند، پس بریم که اطلاعات بیشتری راجع به این موضوع داشته باشیم که با ابزارهای Scorecard و محاسبه گر اثر، ارتباط مستقیم دارد.

 

[h=2]AMP دقیقا چیست؟[/h]

مخ???? عبارت Accelerated Mobile Pages می باشد که یک استاندارد کدنویسی برای ناشران وب می باشد.هد?? AMP برای این ناشران این است که بتوانند سایت خود را به سرعت در تل??ن های همراه بارگزاری کنند، چون منابع دسکتاپی سنگین و زیاد می باشد و می تواند بارگزاری سایت در تل??ن همراه را به شدت کاهش دهد.اگر بخواهیم با خودمان کمی صادق باشیم، بسیاری از بخش ها و المان های سایت در نسخه های دسکتاپی غیر ضروری می باشند.

 

تا همین اواخر، AMP صر??ا برای تجربه کاربری بهتر بود.اما الان قضیه ??رق کرده و گوگل وب سایت ها را به پیروی و است??اده از این تکنولوژی تشویق می کند.

 

[h=2]چرا AMP مهم است؟[/h]

خب گ??تیم که AMP برای سرعت سایت های موبایلی و دو ابزار بالا بسیار مهم می باشد.

 

تا حالا سعی کردید سایت خود را در موبایل بارگزاری کنید؟ آیا از سرعت بارگزاری آن راضی هستید؟ به طور طبیعی ا??رادی که سایت را در موبایل باز می کنند، نسبت به ا??رادی که این کار را در دسکتاپ انجام می دهند صبر کمتری دارند.ضمن اینکه سرعت اینترنت در دستگاه های دسکتاپی عموما پایدارتر است تا تل??ن همراهی که در حرکت است.

 

به زبان ساده، گشت و گذار در اینترنت به وسیله موبایل که در حال حرکت است و در جای ثابت قرار ندارد، سرعت اینترنت همیشه سریع نیست.پس بهتر است تجربه کاربری و کاوش در وب سایت را برای تمامی کاربران (حتی آنان که سرعت پایین یا ناپایدار اینترنت دارند بهبود دهیم و این حداقل چیزی است که گوگل می خواهد ات??اق بیا??تد) به وسیله AMP استاندارد کنیم.

 

[h=2]چه کسی بیشترین سود را از Google AMP می برد؟[/h]

بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند که در ص??حات ??رود خدمات و محصولات بهتر است که از این استاندارد است??اده نشود.این ات??اق می تواند اولین تاثیراتی که سایت باید روی کاربر بگذارد را کاهش دهد، و ممکن است که هد?? اصلی طراحی شما را دچار مشکل کند.پس به نظر من هر سایتی نباید از AMP است??اده کند.??کر کردن به برخی از ص??حات که سرویس ارائه می دهند و با AMP استاندارد شده اند می تواند غیر قابل تصور شود؛ حتی ممکن است خودتان هم پس از ورود به ص??حه سایتتان آن را ترک کنید.

 

سایت هایی که می توانند تا بالاترین حد از مزایای این تکنولوژی بهره بگیرند، وب سایت های ناشر هستند؛ سایت هایی که محتوا تولید و ارائه می کنند.بخش هایی همانند اخبار، به روز رسانی ها و وبلاگ ها و مقالات، بخش هایی است که می توان به AMP منتقل کرد.

 

[h=2]ت??اوت بین سایت های موبایلی که از AMP است??اده می کنند و آنهایی که است??اده نمی کنند چیست؟[/h]

یکی از بزرگترین ت??اوت ها اینست که ص??حات AMP چیزهای زیادی برای تجربه کاربری پیچیده تر ندارند.

  • AMP شما را مجبور به است??اده از یک نسخه ساده و موثر از CSS می کند.
  • اجازه است??اده از جاوا اسکریپت به هیچ عنوان وجود ندارد؛ در واقع خیلی ها در حال کش?? روش ایجاد دکمه اشتراک در ص??حات AMP می باشند.

اساسا زمانی که شما AMP را برای یکپارچه سازی ص??حات موبایلی خود است??اده می کنید، در واقع باید سرعت و خوانایی را در بالاترین اولویت نسبت به هر چیز دیگری قرار دهید؛ حتی بالاتر از قابلیت به اشتراک گذاری محتوا...

 

ص??حات AMP ص??حاتی ساده هستند که ??وق العاده سریعتر از ص??حات معمولی می باشند که البته نمی توان در برخی از ص??حات خاص از آن است??اده کرد.

 

[h=2]چرا گوگل، AMP را ساخت؟[/h]

طبق گ??ته اریک انژ (Erick Enge)، مدیر عامل شرکت بازاریابی دیجیتال Stone Temple، ا??رادی که در وب کاوش می کنند نتایج را با سرعت بیشتر می خواهند.به این معنی می باشد که گوگل می خواهد به کاربرانش، در این عصر که رقابت جدی است، سرعت ارائه بدهد.انژ همچنین می گوید، صاحبان سایت و کسب و کارها اگر بتوانند با سرعت خوب محتوا را ارائه دهند، می توانند از بازار به خوبی حمایت کرده و سهم بالایی از بازار را به خود اختصاص می دهند.گوگل هم می خواهد که مردم را در ص??حات وب موبایلی حضور داشته باشند.

 

[h=2]AMP برای سئو چه م??هومی دارد؟[/h]

به گ??ته ریچارد گینگراس مدیر ارشد اخبار و محصولات اجتماعی در گوگل AMP مستقیما یک ??اکتور رتبه بندی برای موتورهای جستجو محسوب نمی شود و سایت هایی که از AMP است??اده می کنند، ا??زایش رتبه قابل ملاحظه ای در موتورهای جستجو نخواهند داشت.

 

اما به گ??ته گینگراس، سرعت یک مسئله حیاتی در رتبه بندی موتورهای جستجو می باشد.خود AMP در رتبه بندی گوگل تاثیر ندارد اما سرعتی که به ص??حات سایت می بخشد، به سئو و تجربه کاربری سایت کمک شایانی خواهد کرد.اگر ما دو ص??حه مت??اوت اما با مقاله هایی که کاملا یکسان داشته باشیم، اما سرعت بارگزاری یکی از ص??حات سریعتر باشد، طبیعتا ص??حه و مقاله ای که سرعت بارگزاری بیشتری دارد مو??ق تر خواهد بود.

 

AMP همچنین می تواند به طور غیر مستقیم، در جایگاه ص??حات در نتایج گوگل تاثیرگذار باشد.چون AMP کلیک های بیشتری را برای سایت در پی خواهد داشت و به دلیل سرعت بالای بارگزاری، نرخ bounces (میزان خروج ??وری کاربران از سایت) کمتر خواهد بود، گوگل ص??حه را برای کاربران ص??حه ای ارزشمند تشخیص داده و رتبه بهتری برای ص??حه و سایت در نتایج جستجو در نظر می گیرد.به همین دلیل است که می گوییم تکنولوژی "ای ام پی" به صورت غیر مستقیم روی سئو و رتبه سایت در موتورهای جستجو تاثیر می گذارد.

 

گوگل مرتبا تغییراتی را در قوانین خود اعمال می کند و بهترین پلت??رم ها برای جستجو را تغییر می دهد.اما چیزی که الان در دنیای وب و موتورهای جستجو به خصوص گوگل مهم است این است که آیا وب سایت شما با موبایل سازگار است و تست های سرعت در دستگاه های موبایلی را گذرانده است؟ اگر پاسخ من??ی باشد یعنی سایت شما خلا?? قوانین موتورهای جستجو عمل کرده و این روی نتیجه ص??حه برای رتبه بندی تاثیر خواهد گذاشت.

 

 

 

پس اهمیت سرعت سایت های موبایلی روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می کند و گوگل هم با این دو ابزار جدید، ثابت کرد که چه تمرکزی روی این قضیه دارد.خود گوگل هم با استانداردی با نام AMP به سایت ها در این امر یاری رسانده است.می توانید برای گر??تن پاسخ سوالاتی که در ذهن دارید با دارکوب تماس گر??ته تا کارشناسان اطلاعات بیشتری در مورد وب سایت، سئو، نسخه های موبایلی و... به شما بدهند.

 

 

 

طراحی سایت دارکوب

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...