رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
sitesazz

نکاتی در رابطه با ویژگی‌‌ های محتوا برای شبکه های اجتماعی

پست های پیشنهاد شده

امروزه وجود شبکه‌های اجتماعی مختل?? موجب گستردگی روابط و کسب وکارها شده‌اند. ا??رادی زیادی با است??اده از شبکه‌های اجتماعی مختل?? به گسترش و رونق کسب و کار و تجارت خود پرداخته‌اند ولی تعدادی هم وجود دارند که هنوز از این قا??له عقب هستند. بنابراین نکته‌ی مهم نحوه‌ی حضور و محتوا گذاری در آنها است. در این مقاله درباره‌ی ویژگی‌‌ های محتوا برای شبکه های اجتماعی صحبت خواهیم نمود. social_media_and_content_1.jpg

 

 

ویژگی‌‌ های محتوا برای شبکه های اجتماعی:

 

 

1- از تصاویر است??اده نمایید:

 

با توجه به ویژوال بودن مغز انسان، به خاطر سپاری و یادآوری مطالب و نوشته‌های توام با عکس برای انسان‌ها راحت‌تر است. و همچنین ذهن تمایل و کشش به مطالعه‌ی نوشته‌هایی دارد که همراه با عکس باشند. است??اده از تصاویر و عکس‌های جذاب و با کی??یت در شبکه‌های اجتماعی حر?? اول را می‌زنند. بنابراین حتما در نوشته‌ها و محتواهایی که در شبکه‌های اجتماعی مختل?? قرار می‌دهید از عکس است??اده نمایید. یکی از دلایل مو??قیت اینستاگرام تصویر محور بودن آن است.

 

 

2- محتواهای متناسب با مناسب‌ها:

 

همه‌ی شما می‌دانید که تقویم کشورمان سرشار از مناسبت‌ها و آیین‌ها است. می‌توانید در مناسبت‌های مختل?? محتواهای جذابی تولید کنید قطعا این محتواها باز بازدید زیادی روبرو خواهند شد. حتی می‌توانید در مناسبت‌های جهانی هم محتوا تولید کنید.

 

3- عنوان محتوا بسیار مهم است:

 

برای محتواهای خود از عناوین جذاب است??اده نمایید. ??راموش نکنید هر چقدر محتوای شما غنی و با کی??یت باشد ولی عنوان ضعی?? و غیر جذاب داشته باشید با تعداد کلیک‌ها و بازدیدهای کمتری روبرو خواهید شد. برای انتخاب عنوان‌های خود زمان مناسبی صر?? کنید چون تیترهای جذاب یکی از عوامل بسیار مهم برای به اشتراک گذاری مطالب و محتواها هستند.

 

4- محتواها نباید خیلی طولانی باشند:

 

به طور کلی می‌توان گ??ت مطالب طولانی موجب خستگی کاربران می‌شوند. مطالب خلاصه شده و چکیده بیشتر مورد استقبال کاربران قرار می‌گیرد. مخصوصا با توجه به اینکه بیش از 70 % کابران با است??اده از موبایل از شبکه‌ها اجتماعی است??اده می‌کنند تمایل بیشتری به مطالعه و به اشتراک گذاری مطالب کوتاه‌تر دارند.

social_media_and_content_3.jpg

 

 

5- با مخاطبین خود بیشتر در ارتباط باشید:

 

آیا تاکنون از خود پرسیده‌اید که هد?? شما از حضور و ??عالیت در شبکه‌های اجتماعی چیست؟ قطعا باید ا??زایش تعامل با کاربران به عنوان یکی از مهم‌ترین اهدا?? شما قرار گیرد. از شبکه‌های اجتماعی برای بهبود و ا??زایش کی??یت و خدمات خود است??اده کنید. در شبکه‌های اجتماعی از مشتریان و کاربران خود نظر سنجی کنید. نظرات آنها را درباره‌ی خدمات خود بپرسید حتی می‌توانید از آنها بخواهید پیشنهاداتی در جهت بهبود و ر??ع نقاط ضع?? شما بدهند. در واقع شما با است??اده از شبکه‌های اجتماعی می‌توانید مخاطبین خود را به چالش بکشید.

 

6- از محتواهای ویدئویی است??اده کنید:

 

محتواهای ویدئویی طر??داران زیادی در دنیای مجازی دارند. شبکه‌های اجتماعی مکان مناسبی برای انتشار ویدئوهای شما هستند. سعی کنید در زمینه‌ی ??عالیت و تخصص خود ویدئوهایی تولید کنید و در اختیار کاربران و مخاطبان خود قرار دهید زیرا بسیاری از ا??راد تمایل دارند موارد آموزشی را به صورت ویدئویی یاد بگیرند و همچنین ویدئوهای آموزشی جزء محتواهایی هستند که درصد به اشتراک گذاری بالایی دارند ولی سعی کنید زمان ویدئوهای شما خیلی طولانی نباشند.

 

7- کی??یت مهم‌تر از کمیت است:

 

در تولید محتوا همواره به کی??یت اهمیت دهید. محتواهای کوتاه ولی با کی??یت بازدید بیشتری نسبت به محتواهای بلند دارند. آنچه که اهمیت دارد این است که شما هد?? مطلب را به مخاطبین خود برسانید که گاها یک تصویر یا gif یا حتی یک جمله‌ی کوتاه هم می‌تواند گویای هد?? مطلب باشد و حتی تاثیر بیشتری هم بر ذهن مخاطب خواهند داشت.

 

نتیجه گیری:

 

شبکه‌های اجتماعی ??قط برای گذراندن زمان و یا ت??ریح نیستند بلکه بستر مناسبی برای گسترش ??عالیت و پیشر??ت در کسب و کار نیز ??راهم می‌کنند. بنابراین با حضور ??عال و برنامه‌ریزی شده در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید مسیر رسیدن به اهدا?? خود را کوتاه‌تر نمایید.

 

منبع: سایت ساز زرین

# طراحی سایت

# سئو و بهینه سازی سایت

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...