رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
mohamad72

۶ آنتی ویروس برتر دنیای کامپیوتر

پست های پیشنهاد شده

[h=1]آنتی ویروس برتر دنیای کامپیوتر[/h]

۶ آنتی ویروس برتر دنیای کامپیوتر

 

انتخاب یک آنتی ویروس خوب هیچ وقت انتخاب آسانی نبوده؛ حتی برای آنهایی که خود را کاربر حر??ه ای می دانند. دغدغه مهمی که هر سال با پیچیده تر شدن تهدیدات امنیتی مشکل تر از قبل می شود. اینکه کدام آنتی ویروس از بقیه بهتر است یا کدام یک می تواند انتظارات ویژه شما را برآورده کند. سوالاتی هستند که بی تردید پاسخ های متنوعی هم دارند. بسیاری از بسته های امنیتی امروزی در حال گذار از شیوه های قدیمی شناسایی و مقابله با بدا??زارها به شیوه های جدید هستند. همین موضوع موجب شده تا خیلی از بهترین های آنتی ویروس های قدیم امروزه دیگر بهترین نباشند. در گزارش این ص??حه ما ??هرستی از شش آنتی ویروس برتر سال ۲۰۱۷ را پیدا می کنید.

 

1515110_597-1.jpg

 

 

۶ آنتی ویروس برتر دنیای کامپیوتر

با وجود سارقان مرورگر که ص??حه جستجویتان را هد?? قرار می دهند و یا ransomware هایی که تمام ??ایل های شما را کد گذاری می کنند همه کامپیوتر های شخصی (و حتی اسمارت??ون ها!) به یک بسته آنتی ویروس مناسب برای کنترل این خطرات احتمالی نیاز دارند. تنها به آنتی ویروس مایکروسا??ت یعنی Windows Defender اتکا نکنید. درست است که این نرم ا??زار رایگان بوده و کار با آن ساده است اما آزمایشات نشان می دهند که میزان محا??ظت آن گاهی به ۹۵% و گاهی پایین تر نیز ا??ت می کند که در مقایسه با آمار ۹۹% دیگر رقبا کم به نظر می رسد.

این موضوع به این معنی نیست که می بایست شروع به پول سوزاندن کنید، خیر. در واقع کاربران با تجربه می توانند با است??اده از ترکیب ابزار های آنتی ویروس رایگان و دیگر محصولات اوپن سورس امنیتی راهکار های امنیتی بسیار خوبی بسازند. بسته های امنیتی تجاری معمولا (اما نه همیشه) بهترین امنیت و ح??اظت ممکن را ارائه می کنند و گاهی برنامه های اضا??ی ای نظیر مدیریت کننده کلمه عبور، وب ??یلترینگ و غیره را در خود جای می دهند. اگر می خواهید بیشترین امنیت ممکن را داشته باشید بهتر است سر کیسه را شل کنید.

BitDefender Antivirus Plus 2018

1515111_772-1.jpg

۶ آنتی ویروس برتر دنیای کامپیوتر

+ محا??ظت قوی و قابل اتکا+ دقیق

+ مدیریت پسورد

_ ممکن است سنگین باشد

در دنیایی که مملو از نرم ا??زار های امنیتی رایگان است، هزینه سالیانه ۳۹٫۹۹ دلار برای آنتی ویروس Bitdefender Plus 2018 کمی گران به نظر می رسد. مخصوصا وقتی که امسال در مقایسه با سال گذشته این بسته تنها بر روی یک وسیله قابل نصب شدن می باشد در حالی که تا سال گذشته امکان نصب آن بر روی ۳ دستگاه به طور همزمان وجود داشت.

با این حال جنبه های مثبتی نیز وجود دارد. موتور بیت د??ندر یکی از دقیق ترین و قابل اتکا ترین های بازار است که تمام تست کننده های مستقل بزرگ آن را تایید می کنند.

وب ??یلترینگ نیز دسترسی به وبسایت هایی حامل بدا??زار را مسدود می کند، مرورگری ایمن مطمئن می شود که تراکنش های مالی تان در ??ضایی ایمن انجام می شوند و نرم ا??زار مدیریت پسورد موجود هم در پر کردن خودکار اطلاعات کارت اعتباری در خرید های اینترنتی به شما کمک خواهد کرد.

ماژول آنتی ??یشینگ بسیار خوبی نیز در بسته موجود است که شما را از وجود لینک های بد در نتایج جستجو آگاه می کند و دسترسی به وبسایت های خطرناک را مسدود می کند.

چندین مشکل با این نرم ا??زار وجود دارد، منابع پردازشی بیش از حد متوسط مصر?? می کند و ممکن است با برخی نرم ا??زار ها مشکل داشته باشد. اما با این حال باز هم این آنتی ویروس بسیار دوست داشتنی بوده میزان تشخیص خطر عالی، عملکردی عالی و قابلیت های اضا??ی زیادی دارد که قیمت بالای آن را توجیح می کند.

همچنین می توانید نسخه Total Security 2018 را با قیمتی نه چندان بالاتر خریداری کنید. این بسته ??ایروال، کنترل والدین، آنتی اسپم، رمز گزاری ??ایل ها و غیره را هم در خود جای داده و می توان آن را بر روی تا ۵ دستگاه ویندوزی، مک و اندروید (IOS به زودی ارائه می شود) نصب کرد.


ESET NOD32 Antivirus

1515112_874-1.jpg

۶ آنتی ویروس برتر دنیای کامپیوتر

+ قابلیت شخصی سازی بالا+ کنترل دسترسی به دستگاه

_ نسبتا گران

_ برای ا??راد تازه کار مناسب نیست

اگر اغلب آنتی ویروس ها را بر اساس قابلیت های گوناگونی که دارند قضاوت می کنید احتمالا NOD32 شما را نا امید خواهد کرد. این بسته نه ??ایروال دارد، نه مدیریت پسورد، نه ??ایل شردر، اسکنر آسیب پذیری سیستم و یا هر آپشن اضا??ی ای که در دیگر آنتی ویروس ها می بینید.

البته این بدین معنی نیست که این آنتی ویروس در قدرت چیزی کم دارد بلکه ??قط تمرکز اش را بر روی اساس های اصلی یک آنتی ویروس متمرکز کرده است. آنتی ویروس ESET NOD32 دارای محا??ظت از بد ا??زار به صورت زنده (real-time malware protection)، لایه ای ضد ابزار های اخاذی اینترنتی(anti-ransomware layer)، محا??ظ از ا??شا شدن اطلاعات، ??یلترینگ URL برای مسدود کردن وبسایت های بد و ماژولی دارد که با است??اده از اسکریپ های بد ا??زار ها و Powershell از حمله ی بد ا??زار ها جلوگیری می کند.

بیشتر بخوانید: با جدیدترین ویژگی‌های ویندوز ۱۰ آشنا شوید

 

یک ماژول کنترل دستگاه (Device control) نیز وجود دارد که خطر آلودگی ناشی از دیگر دستگاه ها را با کنترل دسترسی به ،USB، هارد درایو های اکسترنال و حتی دستگاه هایی که به وسیله بلوتوث و FireWire متصل می شوند را نیز کنترل می کند. این قابلیت کمی عجیب به نظر می رسد اما اگر به و??ور دستگاه های دیگر را به کامپیوتر تان متصل می کند ممکن است وجه تمایز خوبی به شمار رود.

ESET NOD32 کاربران تازه کار را هد?? قرار نداده است. رابطه کاربری آن گاها شلخته است و برخی قابلیت های آن هم بیش از حد پیشر??ته هستند و حتی گزینه Help هم همیشه دقیقا کمک کننده نیست.

کاربران با تجربه قدرت و قابلیت تنظیم پذیری ESET NOD32 را با آغوش باز می پذیرند. میزان محا??ظت بیش از حد معمول این آنتی ویروس شما را ایمن نگه می دارد و طراحی سبک آن نیز سیستم شما را کند نخواهد کرد.


F-Secure Antivirus

1515113_563-1.jpg

۶ آنتی ویروس برتر دنیای کامپیوتر

+ بسیار کاربر محور+ ارزش زیاد نسبت به هزینه پرداختی

_ نسبت به خطرات بعضاً ضعی?? عمل می کند

اگر سنگین بودن برخی آنتی ویروس ها خسته شده اید، آنتی ویروس F-Secure تغییر خوبی برایتان خواهد بود. در این بسته هیچ گونه گزینه اضا??ی بلااست??اده ای وجود ندارد تنها با خرید این بسته محا??ظت اینترنتی و آنتی ویروس دریا??ت خواهید کرد.

اینکه همه چیز ساده و بی آلایش است به معنی از بین ر??تن امنیت شما نخواهد بود. عموما این بسته در تست های AV از لحاظ محا??ظت و امنیت امتیاز کامل دریا??ت می کند و در مقایسه های صورت گر??ته از سوی AV نیز امتیازات بالایی می گیرد. همچنین گ??ته می شود که این آنتی ویروس نسبت به بسیاری از رقبا موارد مثبت بیشتری را به عنوان خطر شناسایی می کند اما اینکه این موضوع بر کار شما چه تاثیری می گذارد بستگی به این دارد که چگونه از کامپیوتر تان است??اده می کنید.

رابط کاربری این نرم ا??زار خود نکته مثبت بزرگی است. کار با آن بسیار راحت است، بسیار سبک و روان بوده و اغلب اوقات هم می توانید برنامه را به حال خود گذاشته تا از کامپیوتر تان محا??ظت کند. برنامه تاثیر بسیار کمی بر روی عملکرد سیستم تان می گذارد و اگر نیازی به دست ورزی در آن داشتید می توانید تنها با چند کلیک مشکل را حل کنید.

رقبایی نظیر Bitdefender و Kaspersky محا??ظت بهتر و قابلیت های بیشتری دارند اما همچنان بسته آنتی ویروس F-Secure گزینه ای جذاب به نظر می رسد: سریع، سبک بوده و به راحتی می تواند بدون تداخل با دیگر ابزار های امنیتی کار کند. ارزش آن نسبت به قیمت هم بسیار خوب به نظر می رسد.


Kaspersky Antivirus 2017

1515114_618-1.jpg

۶ آنتی ویروس برتر دنیای کامپیوتر

+ امینتی قابل اطمینان برای تازه کار ها و حر??ه ای ها+ یکی از بهترین آنتی ویروس ها از لحاظ عملکرد

+ کار کردن با آن بسیار آسان است

_ بسته های کامل آن ارزش بهتری نسبت به قیمت دارند

 

۶ آنتی ویروس برتر دنیای کامپیوتر

آنتی ویروس کاسپرسکی ۲۰۱۷ بسته ای صا?? و ساده است که تمرکز اش بر روی نیاز های ضروری امنیتی است، چیز هایی نظیر وب ??یلترینگ برای مسدود کردن آدرس های اینترنتی خطرناک، موتور آنتی ویروس دقیق که خطرات را شناسایی و از بین می برد و تکنولوژی های نظارت بر خود (Self monitoring) که اعمال خطرناک را شناسایی کرده و بازگردانی می کند.

خوشبختانه چیز هایی که دریا??ت می کنید بسیار خوب کار می کنند. خیلی، خیلی خوب! همواره مشاهده می کنیم که آنتی ویروس کاسپرسکی یکی از بهترین آنتی ویروس ها در شناسایی و حذ?? بد ا??زار ها از سیستم های آلوده بوده و علاوه بر این در وبسایت هایی نظیر AV-Comparatives از آن دسته است که بیشترین رتبه را دریا??ت می کنند.

کار با آن نیز آسان است. رابط کاربری آن به خوبی طراحی شده است و به اندازه کا??ی کلید و آپشن دارد اما خیلی هم ساده نیست و خیلی هم پیچیده و ترسناک نیست. در ص??حه اصلی آن نیز آموزش های زیادی برای توضیح نحوه عملکرد امکانات مختل?? برنامه وجود دارد. حتی یک ??رد تازه کار هم خیلی سریع به آن عادت می کند.

در بهترین شرایط هم می توان گ??ت قیمت آن هم متوسط است. اگر به دنبال ارزش خرید بالاتری هستید سرغ Kaspersky Total Security بروید. این بسته نه تنها این بسته کامل بوده و محا??ظت از حریم شخصی، کد گذاری، مدیریت پسورد، کنترل والدین و دیگر قابلیت ها را دارد بلکه به دلایلی قیمتی کمتر از Kaspersky Antivirus 2017 نیز دارد.

بیشتر بخوانید: تولید کوچکترین تراشه نمایشگر ??ول اچ دی با تکنولوژی دی ال پی

 

اما اگر تنها به دنبال آنتی ویروسی دقیق، قابل اتکا و مدام هستید، Antivirus کاسپرسکی کار شما را راه می اندازد.


Norton AntiVirus Basic

1515115_734-1.jpg

۶ آنتی ویروس برتر دنیای کامپیوتر

+ حتی بد ا??زار های جدید را هم مسدود می کند+ تاثیر کم بر روی منابع پردازشی کامپیوتر

_ ا??زونه های مرورگری که در بسته قرار دارند قابل اتکا نیستند

آنتی ویروس نورتون یک ضد بد ا??زار با کی??یت است که به صورت خودکار از کامپیوتر تان محا??ظت می کند اما آپشن ها و تنظیمات زیادی دارد که ا??رادی که به آن ها نیاز دارند از آن است??اده کنند.

این آنتی ویروس یکی از بهترین مسدود کننده URL ها را دارد که دسترسی به وبسایت های حامل بد ا??زار را مسدود می کند. اگر این لایه امنیتی چیزی را جا بگذارد، یک سرویس file reputation عالی خطر را بلا??اصله شناسایی می کند. ولی اگر باز هم بد ا??زار به درون سیستم راه پیدا کرد سیستم نظارت ر??تاری هوشمند سریعا آن را از بین خواهد برد.

اگر از آن دسته هستید که خودتان تمایل دارید دست به عمل شوید می توانید خودتان به صورت دستی اسکن را انجام دهید. و یا اینکه می توانید اسکن های شخصی ساخته و آن ها را ذخیره کنید تا تنها نقاطی که می خواهید را اسکن کنید. حتی می توانید آن ها را زمانبندی کنید تا در زمان به خصوصی انجام شوند اما تنها وقتی که سیستم تان کاری انجام نمی دهد و باتری کا??ی دارد.

ممکن است با ا??زونه های مرورگری این بسته مشکلاتی پدیدی بیاید. ا??زونه Norton Identity Safe یک برنامه مدیریت پسورد بسیار توانا است اما ما متوجه شدیم که ا??زونه کروم آن بی دلیل از کار می ا??تد. گزارش های بسیاری در این مورد ثبت شده است از این رو به نظر می رسد که مشکلی جدی و واقعی در این مورد وجود دارد.

با این حال لازم نیست حتما از Identity Safe است??اده کنید زیرا قابلیت های اصلی Norton Basic تمام چیز های مهم را دارد: کار با آن راحت است، تنظیماتی که حر??ه ای ها می خواهند را دارد، رتبه بالایی در تست ها دریا??ت کرده است و به طوری دقیق طراحی شده است که کمترین لطمه را بر عملکرد سیستم تان می گذارد.


Panda Antivirus Pro

1515116_143-1.jpg

۶ آنتی ویروس برتر دنیای کامپیوتر

+ رابط کاربری کاربر پسندانه+ کار با آن راحت است

_ ??ایروال محدود

شناسایی بد ا??زار به صورت زنده، اسکن ??ضای مجازی سریع، ??یلترنیگ URL برای مسدود کردن وبسایت های حامل بد ا??زار، همه این ها قابلیت هایی هستند که آنتی ویروس Panda از آن ها بهره می برد و چیز هایی هستند که در تمام آنتی ویروس های برتر موجود هستند.

این تازه شروع کار است. یک ??ایروال دو طر??ه ساده امنیت سیستم شما را تضمین می کند. سیستم کنترل اپلیکشن می تواند اینکه چه برنامه هایی در کامپیوتر شما ??عال هستند را کنترل کند و حتی برخی از بد ا??زار های جدید و ناشناخته را نیز متوق?? کند. در آن کیبوردی مجازی هم قرار دارد که به شما کمک میکند اطلاعات محرمانه تان را از دست کی لاگر (Key logger) ها در امان نگه دارید. در این بسته حتی ابزاری قرار دارد که به وسیله آن می توانید یک دیسک USB نجات قابل بوت شدن بسازید که برای حذ?? کردن سرسخت ترین خطرات احتمالی نیز آماده باشد.

برخی از قابلیت های اضا??ی نسبتا ساده هستند. به عنوان مثال ??ایروال وظی??ه اش را انجام می دهد و شما را ایمن تر می کند اما با دیگر ??ایروال های تخصصی قابل مقایسه نیستند. احتمالا کاربران با تجربه به چیزی بیشتر نیاز خواهند داشت.

ساده بودن سیستم حداقل کار کردن با آن را ساده می کند. آپشن ها در یک رابط کاربری سر راست مانند آن چه در ویندوز ۱۰ شاهد آن هستیم قرار گر??ته اند که تمام ماژول ها با یک یا دو کلیک قابل دسترسی هستند. حتی ??ایروال هم به چیزی بیشتر از محل ??علی شبکه تان یعنی :خانه، محل کار یا مکان عمومی، نیاز ندارد.

نتایج چندانی در مورد پاندا از آزمایش های مستقل در دست نیست اما آمار و ارقامی که ما مشاهده کردیم نشان می دهد که این بسته محا??ظتی بیش از حد میانگین ارائه کرده و به طور کلی در مقابله با بد ا??زار ها کارش را به درستی انجام می دهد.

۶ آنتی ویروس برتر دنیای کامپیوتر

 

 

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...