رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
Pani

سازگار نمودن افزونه‏های قدیمی فایرفاکس پس از ارتقا به نسخه جدید مرورگر با روشی ابتکار

پست های پیشنهاد شده

بدون شک در حال حاضر مرورگر ??ایر??اکس پرطر??دارترین مرورگر اینترنتی در جهان است. یکی از دلایل محبوبیت این مرورگر، وجود ا??زونه???های ??راوان برای آن است که به کمک هر یک از این ا??زونه???ها امکانات جانبی خاصی به مرورگر اضا??ه می???شود. شاید شما نیز به مشکل شایعی که پس از ارتقای ??ایر??اکس به نسخه جدید پیش می???آید برخورده باشید. پس از به???روزرسانی مرورگر به نسخه جدید، سازندگان ا??زونه???ها نیز بایستی نسخه جدیدی از ا??زونه را ارائه کنند تا با نسخه جدید مرورگر هماهنگ و سازگار باشد. گاهی ممکن است برخی ا??زونه???ها پس از آپدیت شدن مرورگر، از جانب سازنده به روز نشوند. در نتیجه پس از نصب نسخه جدید مرورگر، دیگر امکان است??اده از ا??زونه???های قدیمی نیست. در این تر??ند قصد داریم نحوه سازگار نمودن ا??زونه???های قدیمی ??ایر??اکس با نسخه???های جدید مرورگر را با است??اده از روشی جدید و ابتکاری برای شما بازگو نماییم.

 

بدین منظور:

پیش از هر کاری از منوی Start به Control Panel بروید. سپس وارد Folder Options شده و در پنجره باز شده به تب View بروید. اکنون اطمینان پیدا کنید تیک گزینه Show hidden files, folders, and drives خورده باشد. همچنین اطمینان پیدا کنید گزینه Hide extensions for known file types تیک نخورده باشد. سپس بر روی دکمه OK کلیک کنید.

همچنین اطمینان پیدا کنید ا??زونه ناسازگار را بر روی مرورگر نصب کرده???اید.

 

در ابتدا بایستی پوشه???ای که ا??زونه???ها در آن نگه???داری می???شوند را بیابید و وارد آن شوید. در نتیجه اگر از ویندوز ویستا یا 7 است??اده می???کنید ابتدا Computer را باز کنید و به مسیر زیر بروید:

C:\Users\Username\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles

 

و اگر از ویندوز XP است??اده می???کنید My Computer را باز نموده و مسیر زیر را طی کنید:

C:\Documents and Settings\Username\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles

 

دقت کنید در مسیر بالا درایو C به عنوان درایوی که ویندوز در آن نصب شده، ??رض شده است. همچنین منظور از Username نام کاربری شما در ویندوز است.

 

پس از ورود به این ??ولدر، ??ولدر دیگری که به default. ختم می???شود به چشم می???خورد. این نام می???تواند چیزی شبیه به ij44zlfo.default باشد (تعداد این ??ولدرها بسته به تعداد پرو??ایل???های شما در ??ایر??اکس دارد). وارد این ??ولدر شوید.

در درون این ??ولدر نیز تعدادی ??ولدر دیگر مشاهده می???کنید. اکنون وارد ??ولدر با نام extensions شوید.

پوشه???های موجود در ??ولدر extensions، هر کدام یکی از ا??زونه???های نصب شده بر روی مرورگر هستند. نام برخی از ??ولدرها مشخص کننده نام ا??زونه است و برخی دیگر نامی ترکیب شده از عدد و حرو?? دارند.

اکنون در این میان این ??ولدرها بایستی جستجو کنید (تر??ندستان) و ??ولدر مربوط به ا??زونه ناسازگار را پیدا کنید. از آن جایی که ??ولدرها نام مشخصی ندارند و معلوم نیست کدام ??ولدر متعلق به کدام ا??زونه است این موضوع می???تواند کمی گیج کننده باشد. برای حل این موضوع، بهترین کار این است که ??ایل به نام install.rdf که در کلیه پوشه???ها وجود دارد را به وسیله یک نرم???ا??زار ویرایشگر متن نظیر Notepad ویندوز باز کنید (برای این کار Notepad ویندوز را اجرا کنید و از منوی File و انتخاب گزینه Open ??ایل install.rdf مربوط به هر پوشه را ??راخوانی کنید). پس از باز نمودن این ??ایل توسط Notepad در خطوط اولیه آن می???توانید عنوان ا??زونه را پیدا کنید و پی ببرید ??ولدر مربوط به ا??زونه ناسازگار کدام است.

 

پس از اینکه ??ولدر مربوط به ا??زونه خود را پیدا کردید، ??ایل install.rdf را توسط Notepad ویندوز باز کنید.

اکنون در میان کدهای موجود، عبارت maxVersion را پیدا کنید. حالت دقیق سطری که عبارت maxVersion در آن درج شده است همانند کد زیر است:

X.X

 

در کد ??وق به جای X.X عدد مربوط به نسخه سازگار مرورگر با این ا??زونه درج شده است. این عدد می???تواند به عنوان مثال 3.6 باشد و به این معناست که ا??زونه ??وق توانایی اجرا بر روی ??ایر??اکس 3.6 به بالا را دارا می???باشد.

شما بایستی به جای این عدد، نسخه مربوط به ??ایر??اکس خود را وارد کنید. یعنی اگر مثلاً ??ایر??اکس شما 3.5 است، عدد 3.5 را به جای عدد قبلی وارد کنید (برای پی بردن به نسخه دقیق ??ایر??اکس خود، در درون برنامه از منوی Help بر روی About Mozilla Fireofox کلیک کنید).

پس از ویرایش این سطر از کدها، ??ایل را با انتخاب گزینه Save از منوی File ذخیره کنید.

 

در قدم بعدی، بایستی از کل محتوای ??ولدر ا??زونه، یک ??ایل ??شرده با ??رمت zip یا rar تهیه کنید. برای این کار می???توانید از نرم ا??زار WinRAR بهره بگیرید. در صورت نصب این برنامه کا??ی است کلیه ??ایل???ها و ??ولدرهای داخل ??ولدر ا??زونه را با راست کلیک و انتخاب گزینه Select All به حالت انتخاب دربیاورید (با ??شردن کلیدهای ترکیبی Ctrl+A نیز می???توانید این کار را انجام دهید). سپس بر بروی یکی از ??ایل???ها و ??ولدرها راست کلیک کنید و گزینه Add to archive را انتخاب کنید. سپس ??ایل ??شرده را در مسیر دلخواه ذخیره کنید. همچنین اگر WinRAR را نصب ندارید، می???توانید پس از انتخاب کلیه ??ایل???های درون ??ولدر ا??زونه و راست کلیک بر روی یکی از آنها، از منوی Send to گزینه Compressed (zipped) folder را انتخاب کنید. ??ایلی با ??رمت zip در همان ??ولدر ساخته می???شود.

اکنون بایستی بر روی این ??ایل ??شرده تازه ساخته شده راست کلیک کنید و Rename را انتخاب کنید. سپس پسوند ??ایل را از zip یا rar به xpi تغییر دهید.

در این لحظه ا??زونه سازگار شده شما آماده است. این ا??زونه با وجود قدیمی بودن بر روی ??ایر??اکس شما نصب می???شود. (تر??ندستان)

 

برای نصب ا??زونه لازم است که ا??زونه قبلی ناسازگار را از روی مرورگر پاک کنید. برای این کار می???توانید در ??ایر??اکس از منوی Tools بر روی Add-ons کلیک کنید. سپس بر روی ا??زونه ناسازگار راست کلیک کرده و Uninstall را انتخاب کنید. پس از نمایش پیغام بر روی دکمه Uninstall کلیک کنید. در آخر مرورگر ??ایر??اکس را کامل ببندید. همچنین به پوشه extension بروید و در صورت موجود بودن ??ولدر ا??زونه، آن را دستی Delete کنید.

حال کا??ی است ??ایر??اکس را مجدد اجرا کنید. سپس از منوی File بر روی Open کلیک کنید. سپس ??ایل با پسوند xpi که ایجاد نموده???اید را انتخاب کرده و Open کنید. پس از نمایش پیغام بر روی دکمه Install Now کلیک کنید تا ا??زونه با سازگاری کامل بر روی مرورگر نصب شود. در نهایت اگر یک بار مرورگر را باز و بسته کنید می???توانید از ا??زونه بدون مشکل است??اده کنید.

 

به نقل از تر??ندستان

 

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...