رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
Pani

۱۲ روش و ایده برای عکاسی بهتر!

پست های پیشنهاد شده

اگرچه که عکاسی در مراسم جشن تولد و عروسی ها یا عکس های خانوادگی نیاز به مهارت خاصی ندارد ، ولی اگر بخواهید عکس های حر??ه ای مثلا برای تبلیغ یک محصول یا گذاشتن عکس در سایت تان ، باید مهارت های را بلد باشید تا بتوانید عکس های خوب و حر??ه ای را ثبت کنید.

حالا ما دوازده تا ایده برای عکاسی به شما معر??ی میکنیم:

برای اولین ایده از خانه شروع میکنیم:

برای نمونه عکس برداری از وسایلی که روزمره در خانه ازشون است??اده میکنید شروع میکنیم . امروزه عکس برداری در عصر دیجیتال ساده شده و میتوانید از یک شیئ در زاویه های مختل?? و نور های مت??اوت به راحتی عکس برداری کنید.

شیئ که من در خانه برای عکس برداری انتخاب کردم چیزی هست که من هر صبح از آن است??اده میکنم ، این شیئ یک ??نجان قهوه سیاه و یک نعلبکی هست ، ممکنه چیز خاص و ویژه ای برای عکس برداری نباشد ولی آن چیزی که منو به عکسبرداری از این ??نجان کرده ، س??ید بودن ??نجان و سیاه بودن داخل ??نجان هست .

در این منطقه ای که من مشغول عکسبرداری هستم هوا ابری هست و کمی نور از پنجره آشپزخانه به داخل وارد میشود .

کمی به اطرا?? خانه خود نگاه کنید مثلا اگر هر روز کتاب میخوانید به سمت ق??سه کتاب ها بروید شاید یک منظره خوبی برای عکسبرداری وجود داشته باشد.

photoideas_2.jpg

ثبت تصاویر قطره های باران یا شنبم:

من حدود ۵ سال پیش موقع عکسبرداری از منظره متوجه زیبای بیش از حد قطرات باران بر روی برگ درختان شدم و به نظر من یکی از بهترین ایده ها برای عکس برداری از منظره همین قطرات باران هست.

من برای عکس برداری از این قطرات از دوربین Powershot G9 است??اده کردم ، البته بدون سه پایه ، که اگه سه پایه در دست باشه عکس دقیق تری از آب در میاد ، سرعت عکسبرداری از این قطرات به عنوان مثال باید یک به صد و بیست و پنچ ۱/۱۲۵th باشد ، و همچنین برای ا??زایش دقت عکس از نرم ا??زار Aperture 2.0 است??اده کنید.

photoideas_11.jpg

عکسبرداری بدون ??وکوس:

احتمالا میدانید کار ??وکوس چیست. در هنگام بارش باران اگر داخل خودرو هستید میتوانید با دوربین تان از پنجره ماشین عکسبرداری کنید ، اما نه در حالت ??وکوس .

نقطه دوربین را روی قطراتی که روی پنجره هستند ??یکس کنید به طوری که اجسام پشت پنجره تار باشند.

برای عکس برداری بهتر از دوربین ۳۵mm است??اده کنید.

photoideas_17.gif

عکس های هنری:

بعضی از منتقدان میگویند عکاسی هنر هست ، اما نه ساخت یک تصویر از تصویر دیگر ، مثلا مخلوط چند تصویر با یک دیگر که تقلب به حساب میاد.

شما میتوانید به راحتی از یک قطعه هنری یک عکس زیبا خلق کنید ، ولی این شرم آور نیست که آن قطعه هنری را با عکس گر??تن به نام خود ثبت کنید؟

این عکس را من در هنگام ترمز کردن از داخل اتوموبیل گر??تم.

photoideas_15.jpg

عکس های خیابانی:

این نوع عکسبرداری یکی از انواع جالب برای عکس گر??تن هست ، من قبلا یک پروژه تحقیقاتی در مورد این مدل عکسبرداری داشته ام .

عکس ها میتونه از مردمی که در خیابان ها در حال کار کردن و در حالی که آنها از شما بی خبر هستن باشد ، و یا ا??رادی که برای شما جالب هستند ،

این عکس من از یک پیرمردی که در حال استراحت هست گر??ته شده .

البته قبل از عکس گر??ت باید بهشون درخواست عکس دادن بکنید و اگر درخواست شما را رد کرد باید به دنبال یک ??رد دیگه بروید.

بهتره این نوع عکس ها دور از محیط های شلوغ و خارج از خانه باشد تا به بهترین عکس تبدیل شود.

photoideas_13.jpg

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

یک ایده دیگر اینبار در باغ وحش:

یک ایده خوب برای عکاسی چیست؟ بله ! ر??تن به باغ وحش !

به باغ وحش شهرتان بروید ، اگر جای مناسبی هست ، بنابراین با یک دوربین حداقل ۱۰۵mm به اطرا?? خود نگاه کنید و ببینید چه چیز جالبی برای عکس گر??تن پیدا میشود.

عکس من از یک ببری هست که در کنار شاخ و برگ در حال قدم زدن هست ، شما هم میتوانید عکس های مثله این تهیه کنید.

photoideas_1a.jpg

عکسبرداری از ساختمان های قدیمی:

یکی از چیز های که در اطرا?? خانه ام مورد تن??ر میشه وجود ساختمان های مدرن و مکان های بیش از حد عمومی هست و کمتر ساختمان های قدیمی و تاریخی مخصوصا کلیسا های قدیمی به چشم میایند.

امروزه ساختمان های قدیمی جای خود را به اماکن تجاری داده اند مثله کلیسا های قدیمی که به کلیسا های مدرن تر تبدیل شده اند ، امکان داره من یا شما مذهبی نباشیم ولی آنچه که ما در کلیسا های قدیمی دنبالش هستیم گر??تن عکس های زیبا از این ساختمان ها هست.

این عکس من از نمای بالایی یک کلیسای قدیمی گر??ته شده ، که در بالای این کلیسا چند صلیب وجود دارد و عکس را تا یک حدی مذهبی کرده است.

photoideas_3.jpg

عکاسی با سرعت پایین:

گاهی اوقات باید عکس ها حرکت یک چیز را نمایش بدن ، مثلا جسم مورد نظر معلوم شود که در حال حرکت هست . برای این کار باید دوربین خود را روی درجه سرعت قرار بدهید و از سرعت یک به بیست و پنج ۱/۲۵th است??اده کنید.

سعی کنید برای عکس برداری شیئ مورد نظرتان قطار ، اتوموبیل و… در حال حرکت باشه ، این عکسی که من گر??تن از یک ترن در حال حرکت هست.

photoideas_9.jpg

عکاسی با سرعت بالا:

اگر میخواهید از چیز های که به سرعت در حال حرکت هستند به طوری عکس بگیرید که ثابت باشند ، از سرعت یک به چهارصد ۱/۴۰۰th است??اده کنید ، به طور مثال تصور کنید تمام اجسام در حال حرکت به یک باره یخ بزنند.

این عکس من از یک اسکیت بورد سوار هست که من از آن خواستم در حین پرش ازش عکس بگیرم ، عکس به طوری هست که انگار آن در هوا معلق مانده است.

photoideas_12.jpg

مخلوط رنگ ها در عکس:

این آخرین ایده عکاسی با تنظیم سرعت عکس گر??تن هست که به شما نشان میدهم ، سرعت دوربین باید یک به پنچ ۱/۵th و در یک محیط کاملا روشن عکسبرداری شود .

برای اینگونه عکس گر??ت باید هنگام عکس برداری دوربین خود را به آرامی به جهات بالا پایین چپ و راست تکان دهید ، به یاد داشته باشید که این تکان دادن نباید خیلی طولانی یا زیاد باشد و در همان لحظه عکسبرداری این عملیات را انجام دهید.

این عکس از یک قطعه هنری که چندین رنگ در آن وجود داشت گر??ته شد ، و بهتر است برای اینجور عکاسی از منظره های که در آن چند رنگ وجود دارد است??اده کنید.

photoidea20.png

لینک به ارسال

عکاسی بیچهره:

عکاسی بیچهره یعنی به ظوری عکس گر??تن از مردمی که چهره شان در عکس معلوم نشود . به طور مثال عکس گر??ت از پاها یا بازو ها یا اینکه عکسبرداری از پشت سر شخص که صورت آن ??رد نمایان نشود.

من این عکس را در مرکز شهر از دو ن??ر که در حال دوچرخه سواری بودن گر??تم ، به صورتی که چهره آنها معلوم نیست و ??قط پاهایشان معلوم است که در حال رکاب زدن هستند.

photoideas_10.jpg

ترکیب عکس سیاه س??ید و رنگی:

این کار مستلزم کار با ??توشاپ بعد از عکاسی هست . برای این کار باید عکس مورد نظر خود را به سیاه س??ید تبدیل کنید ، و سپس بعضی از نقاط عکس را رنگی میکنید . این ??رآیند در ??توشاپ نسبتا آسان هست ، و باید این عملیات را انجام دهید:

عکس مورد نظر خود را در ??توشاپ از گزینه Open باز کنید ، کلیک بر روی گزینه adjustment layer که در قسمت Layers palette و در پایین نرم ا??زار قرار دارد ، انتخاب گزینه Black & White ، حالا عکس شما سیاه س??ید شده است.

حالا بر گردید به عکستان ، و ابزار Brush را انتخاب کنید و در حالت برگشت رنگ تنظیم کنید ، یعنی به صورتی که قلم را روی عکس میکشید رنگ به صورت اول در بیاید.

حالا قلم را روی نقاط مختل?? بکشید و بعضی از قسمت ها رو رنگی کنید ، این عکس از کلاس آموزش رقص گر??ته شده و من بعضی از ا??راد داخل عکس را به صورت رنگی در آوردم و بقیه ا??راد به صورت سیاه س??ید هستن.

photoideas_6.jpg

لینک به ارسال

دستتون درد نکنه عالی بود مخصوصا آخریه.امتحانش کردم مرسی

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• جدید...