رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
Siawash

آذرخش

پست های پیشنهاد شده

1277011740_67zhqx3.jpg

آذرخش، برق، صاعقه یا آتشه نوعی تخلیه الکتریکی است که در اثر الکتریسته ساکن بین دو ابر و یا ابر و زمین ایجاد می*شود.

در اثر برخورد ذرات آب یک جبهه هوای گرم به ذرات یخ یک جبهه هوای سرد، الکتریسیته ساکن بوجود می*آید که نسبت به زمین دارای بار الکتریکی من??ی بوده و در صورتی که ??اصله منبع جریان الکتریکی نسبتاً نزدیک به سطح زمین باشد، آذرخش بروز می*کند. در رعد و برقهای شدید معمولاً بیشترین تخلیه الکتریکی صورت می*گیرد. دما در محل اصابت برق ??وق العاده بالا می*رود (حدود ۲۸٬۰۰۰ درجه کلوین که حدود ۵ برابر دمای سطح خورشید است)

در هنگام آذرخش معمولاً مقداری از نیتروژن هوا به ترکیبات نیتریدی محلول در آب تبدیل می*شود. رعد و برقی که بین ابر و زمین است معمولاً از ابر به زمین می*زند (رعد من??ی) ولی در برخی موارد نادر هم رعد از زمین به ابر می*زند (رعد مثبت).در این حالت (رعد مثبت) زمین دارای بار من??ی است و ابر دارای بار مثبت.

آتش آرش ، آتش کمانگیر:

آتش آرش و یا آتش کمانگیر نام یک پدیده جوی الکتریکی است، که با تخلیه بارهای الکتریکی همراه است. این پدیده درخششی است که در هوای تو??انی و مرطوب، پیرامون صخره های بلند و نوک تیز، دیده می شود. بر طبق یک اصل ??یزیکی، بارهای الکتریکی در نوک اجسام جمع می شوند. این بارها مولکولها و یونهای موجود در هوا را به سوی خود می کشند. این بارهای الکتریکی موجب تخلیه الکتریکی می شوند که با نور و درخشش همراه است. دریانوردان اروپایی در سده پانزدهم به بعد، نام این پدیده را آتش سنت المو نهاده اند.

نکته: برای مشاهده تصاویر در اندازه بزرگتر و ذخیره آن بر روی تصویر مورد نظر کلیک کنید

1277012042_29_fr.jpg

1277011999_img_6250_fr.jpg

1277012024_lightningtoronto.jpg

نظر شما چیه؟!

??کر میکنید اگر همچین چیزی به انسان بخوره چه چیزی ات??اق میو??ته..؟!:17:

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

تبدیل میشه به چوب:huh:

اگر هم شانس باهاش باشه که ??لج میشه ولی باز با یه مرده ??رقی نمی کنه پس بهتر که تبدیل بشه به چوب

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• جدید...