رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
GOW

تاپیک بررسی مسائل و مشکلات ps3

پست های پیشنهاد شده

سلام داداش ??ریمورت چیه ؟؟؟ چون برا منم اینجوری شده یه باز از کابل hdmi بود یه بازم بدون دانگرید ??ریمور زده بودم اونجور شد .
??ریمور 4.50 ferrox الان هم دارم بدون مشکل بازی میکنم.نمیدونم یک د??عه چی شد . مشکل پیدا کنه هم میدم درست کنن ولی الان زمان مدرسه هاست عمرا بتونم برم. در ضمن ممنون بابت جواب داداش مرتضی

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
سلام عزیزان الان یه کنسولم یه طوری شد داشتم سکته میکردم. این ps3 slim که هنوزم دارمش داشتم باهاش جی تی ای بازی میکردم بعد یه ربع کنسول رو روشن گذاشتم به حال خودش و ??قط مانیتور رو خاموش کردم بعد که مانیتور رو روشن کردم دیدم یه ص??حه پره بر??ک یا همون پارازیت اومده!!!بعد کنسولو خاموش کردم روشن کردم درست شد!!!مشکل چیه به نظرتون؟؟من این قدر از این کنسول دارم کار میکشم که ببینین وحشت میکنین!!!در ضمن با این که اسلیمه ولی صدای ??نش بعضی وقت ها بلند میشه در حد چی!!!باید چی کار کنم؟ :electricf:

علی جان این چیزی که مرتضی عزیز گ??ت احتمالش بیشتر هست چون قبلا به منم گ??ته بود که این مشکل رو تجربه کرده.

جدا از مسئله ??ریمور که خیلی هم مهم هست معمولا باز کردن کنسول و چک کردن خمیر سیلیکون RSX و CPU (به عنوان آخرین راه) کنسول مشکلات حرارتی حل میشه اما زیاد شدن دور ??ن کولر مستر به معنی مشکلات آی سی های مربوط روی برد هم هست و بیشتر برای FAT این مشکل پیش میاد،

قیل از اینکه ??ریمور رو تعویض کنی یا اینکه کنسولت رو ببری برای چک کردن میتونی روش زیر رو هم انجام بدی.

در PS3 FAT و SLIM یک تریک(تر??ند) سخت ا??زازی وجود داره که بهش میگن Self Clean و برای تمیز کردن Heatsing و FAN کولر مستر کنسول از این روش است??اده میشه بعنی هیچ نیازی به باز کردن قاب PS3 در این روش نیست.

نحوه انجام Self Clean در PS3 SLIM :

1.دیسک اوریجینال رو از رام کنسول در بیار.

2.کابل برق کنسول رو جدا کن.

3.انگشتت رو روی دگمه Eject نگه دار و در حالیکه انگشتت روی Eject هست کابل برق رو به کنسول متصل کن.

روش بالا برای من که یک SLIM 120GB دارم جواب داد برای FAT هم میشه از سوییچ پشت کنسول به جای درآوردن کابل است??اده کرد.

اگر 3 راه بالا رو به ترتیب انجام بشه بعد از اتصال کابل به کنسول،کنسول روشن شده و دور ??ن بالا میره و صدای زیادی هم تولید میکنه که برای چند ثانیه با انجام این تریک خاک و دوده از کولر مستر کنسول خارج میشه اما اگر خیلی کثی?? باشه که حتما باید قاب برداشته شده و سرویس بشه..........

لینک به ارسال
علی جان این چیزی که مرتضی عزیز گ??ت احتمالش بیشتر هست چون قبلا به منم گ??ته بود که این مشکل رو تجربه کرده.

جدا از مسئله ??ریمور که خیلی هم مهم هست معمولا باز کردن کنسول و چک کردن خمیر سیلیکون RSX و CPU (به عنوان آخرین راه) کنسول مشکلات حرارتی حل میشه اما زیاد شدن دور ??ن کولر مستر به معنی مشکلات آی سی های مربوط روی برد هم هست و بیشتر برای FAT این مشکل پیش میاد،

قیل از اینکه ??ریمور رو تعویض کنی یا اینکه کنسولت رو ببری برای چک کردن میتونی روش زیر رو هم انجام بدی.

در PS3 FAT و SLIM یک تریک(تر??ند) سخت ا??زازی وجود داره که بهش میگن Self Clean و برای تمیز کردن Heatsing و FAN کولر مستر کنسول از این روش است??اده میشه بعنی هیچ نیازی به باز کردن قاب PS3 در این روش نیست.

نحوه انجام Self Clean در PS3 SLIM :

1.دیسک اوریجینال رو از رام کنسول در بیار.

2.کابل برق کنسول رو جدا کن.

3.انگشتت رو روی دگمه Eject نگه دار و در حالیکه انگشتت روی Eject هست کابل برق رو به کنسول متصل کن.

روش بالا برای من که یک SLIM 120GB دارم جواب داد برای FAT هم میشه از سوییچ پشت کنسول به جای درآوردن کابل است??اده کرد.

اگر 3 راه بالا رو به ترتیب انجام بشه بعد از اتصال کابل به کنسول،کنسول روشن شده و دور ??ن بالا میره و صدای زیادی هم تولید میکنه که برای چند ثانیه با انجام این تریک خاک و دوده از کولر مستر کنسول خارج میشه اما اگر خیلی کثی?? باشه که حتما باید قاب برداشته شده و سرویس بشه..........

بله من همین راه رو انجام داده بودم واسه ps3 ??تی که داشتم.مرتضی هم میدونه ولی صداش عین هوا پیما میره بالا !!!:76: الان انجام دادم ولی اون چراغ جلوی دکمه روشن خاموش دیگه روشن نیست و هی میزنم رو دکمه کنسول روشن نمیشه!!!!!!!!چی کار کنم؟

لینک به ارسال

الان سیم رو از کنسول جدا کردم و دوباره وصل کردم و کنسول روشن شد!مشکلی که پیش نیومده؟الان که صداش خیلی اومده پایین.راستی موقع چرخش ??نش یه صدای وحشتناک بلندی اومد که تو عمرم رو ps3 slim ندیده بودم!!من میدونستم این راه برای ??ت هست ولی ??کر نمیکردم برای اسلیم هم باشه!راستی من وقتی این اموزش رو پیدا کردم گ??تن مشکله کنسول مشکل پیدا کنه!!

لینک به ارسال
بله من همین راه رو انجام داده بودم واسه ps3 ??تی که داشتم.مرتضی هم میدونه ولی صداش عین هوا پیما میره بالا !!!:76: الان انجام دادم ولی اون چراغ جلوی دکمه روشن خاموش دیگه روشن نیست و هی میزنم رو دکمه کنسول روشن نمیشه!!!!!!!!چی کار کنم؟

خوب معلومه وقتی کابل وصل نباشه LED قرمز وضعیت Stand By هم روشن نمیشه آخه برقی بهش نمیرسه که روشن بشه.:76:

الان سیم رو از کنسول جدا کردم و دوباره وصل کردم و کنسول روشن شد!مشکلی که پیش نیومده؟الان که صداش خیلی اومده پایین.راستی موقع چرخش ??نش یه صدای وحشتناک بلندی اومد که تو عمرم رو ps3 slim ندیده بودم!!من میدونستم این راه برای ??ت هست ولی ??کر نمیکردم برای اسلیم هم باشه!راستی من وقتی این اموزش رو پیدا کردم گ??تن مشکله کنسول مشکل پیدا کنه!!

داداش 3 مرحله بیشتر نیست که من خودم 3 بار تا حالا برای ر??ع دوده و خاک اینکار رو روی SLIM 120 انجام دادم اون صدا هم طبیعیه جون ??ن کولر داره با تمام توان میچرخه

،بعد از انجام Self Clean صدا کم میشه و ??ن حرکت نمیکنه اون موقع 3 تا بوغ میزنه و کنسول خاموش میشه و مقداری از آلودگی ای که گ??تم از کولر مستر خارج میشه.

من تا حالا هیچ ??رومی رو ندیدم که توش دلیلی مبنی بر اشباه بودن این تریک آورده باشن چون این روش هر چند ماه یه بار باید انجام بشه پس مشکلی هم ایجاد نمیکنه........:thumbup:

لینک به ارسال

سلام

عذر میخوام , دسته من چند وقتیه قاطی کرده یعنی تو بازی خودش عمل میکنه . مثلا تو بازی bf4 یه د??عه خودش تیر میزنه , میپره , خشاب عوض میکنه و اینا ...

خلاصه اعصاب خورد کنه . و تا دسته رو یه بار خاموش و روشن نکنی همینجوریه . شما میدونید مشکلش چیه ؟؟؟

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)
سلام

عذر میخوام , دسته من چند وقتیه قاطی کرده یعنی تو بازی خودش عمل میکنه . مثلا تو بازی bf4 یه د??عه خودش تیر میزنه , میپره , خشاب عوض میکنه و اینا ...

خلاصه اعصاب خورد کنه . و تا دسته رو یه بار خاموش و روشن نکنی همینجوریه . شما میدونید مشکلش چیه ؟؟؟

سلام،

شما از آموزش و توضیحات تاپیک زیر است??اده کن احتمالا نتیجه میگیری :

کامنتهای ص??حات 3 تا 5 رو هم مطالعه کن......... ویرایش شده توسط Gamer_2013

لینک به ارسال
سلام

من که میگم قبل باز کردن دسته ات اول اون رو Reset کن ببین درست میشه یا نه...بعد به ??کر باز کردنش باش:;-):

واسه Reset کردن پشت دسته کنار اون پیچ وسطی یه سوراخ هست که کا??یه با یه سوزن دکمشو بزنی

لینک به ارسال

دکمه Reset رو هم زدم ولی الان که امتحان کردم بازم همونجوریه !!!!!!! باید باز بشه ؟؟

ی سوال دیگه : میشه راجب این تمیز کردن دستگاه (eject +power ) یه توضیحی بدید چون من تو ی سایتی خوندم که گ??ته بود اینکار رو نکنید !!

لینک به ارسال

مال منم تو بازی ??ی??ا14 همینجوری میشه :blink::mellow:

لینک به ارسال

سلام

آره منم قبلا از هود سایت سونی خوندم که eject +power توصیه نمیشه...حالا دلیلش این میتونه باشه که چون قن با سرعت بالا میچرخه ممکنه آسیبی ببینه...اکا اگه خواستی هر 2 یا سه ماه یه بار انجام بده

راجب دسته هم بگم که اگه ??قط تو اون بازی قاطی میکنه بازش نکن جون ممکنه از بازی باشه و دسته سالمه...حالا بال??رض دسته رو باز کردی که چکارش کنی؟؟؟!!!...:;-):

لینک به ارسال
دکمه Reset رو هم زدم ولی الان که امتحان کردم بازم همونجوریه !!!!!!! باید باز بشه ؟؟

ی سوال دیگه : میشه راجب این تمیز کردن دستگاه (eject +power ) یه توضیحی بدید چون من تو ی سایتی خوندم که گ??ته بود اینکار رو نکنید !!

سلام،

دوست عزیز دگمه تو ر??ته Reset اکثر اوقات برای ر??ع اختلالات عدم شناسایی بوسیله کنسول و عدم شارژ کنترلر بوسیله کنسول و کامپیوتر است??اده میشه و قطعا برای تمیزکاری-چک کردن شل برد و باطری باید کنترلر باز بشه.

در پست 532 همین ص??حه آدرس تاپیک آموزش بازکردن کنترلر رو برای شما قرار دادم و گ??تم کامنتهای ص??حات 3 تا 5 رو هم مطالعه کن نتیجه میگیری اگر نتیجه نگر??تی برد کنترلر مشکل پیدا کرده که احتمال خیلی پایینی داره.

اگر با دقت کنترلر رو باز کنی پست 33 از ص??حه 4 تاپیک بالا احتمال زیاد مشکل شما رو برطر?? میکنه.

درمورد Self Clean یا Fan Test هیچ تاپیک-سایت و ??رومی رو ندیدم که قاطعانه تایید کنه که این تست و عمل باعث خرابی در کنسول میشه چراکه اگر اینطور بود سونی این قابلیت نهان رو در کنسولش قرار نمیداد.

این روش بیشتر برای تست دور گردش ??ن کنسول هست که برای گردگیری مختصر هم ازش است??اده میشه اما نه هر روز و هر ماه بلکه نهایتا سالی 2 بار که ??شار به ??ن کنسول وارد نشه.

در پست 527 از ص??حه قبل نحوه انجام این عمل رو توضیح دادم.

اگر کنسول شما چراغ قرمز-چراغ زرد و تعمیری هست این کار رو انجام نده چون ??شار وارده ممکنه باعث خرابی ??ن بشه.........

لینک به ارسال
سلام

آره منم قبلا از هود سایت سونی خوندم که eject +power توصیه نمیشه...حالا دلیلش این میتونه باشه که چون قن با سرعت بالا میچرخه ممکنه آسیبی ببینه...اکا اگه خواستی هر 2 یا سه ماه یه بار انجام بده

راجب دسته هم بگم که اگه ??قط تو اون بازی قاطی میکنه بازش نکن جون ممکنه از بازی باشه و دسته سالمه...حالا بال??رض دسته رو باز کردی که چکارش کنی؟؟؟!!!...:;-):

سلام،

محمد عزیز لط??ا اطلاعات غلط قرار نده،

اولا خوب و بد بودن این تریک ثابت نشده و هرکس یک چیزی میگه.

دوما این عمل رو به خاطر ??شار زیادی که روی کولر مستر کنسول وارد میکنه نباید هر 2-3 ماه انجام داد بلکه سالی 2 نهایتا 3 بار میشه این تست و تمیز کاری رو انجام داد.

راجب باز کردن-تمیز کردن و ر??ع اون مشکل قاطی کردن عملکرد دگمه ها در تاپیک باز کردن کنترلر برای دوستان توضیحاتی قرار داده شده که اگر دوستان دقت داشته باشن ات??اقی نمیو??ته و احتمال زیاد مشکل اونها برطر?? میشه چون خود ما تست کردیم و زمانیکه کنترلر اوریجینال مشکلاتی از این قبیل داشت به نتیجه رسیدیم..........

لینک به ارسال

ممنون بابت رانماییتون ... :thumbup:

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)
سلام،

محمد عزیز لط??ا اطلاعات غلط قرار نده،

اولا خوب و بد بودن این تریک ثابت نشده و هرکس یک چیزی میگه.

دوما این عمل رو به خاطر ??شار زیادی که روی کولر مستر کنسول وارد میکنه نباید هر 2-3 ماه انجام داد بلکه سالی 2 نهایتا 3 بار میشه این تست و تمیز کاری رو انجام داد.

راجب باز کردن-تمیز کردن و ر??ع اون مشکل قاطی کردن عملکرد دگمه ها در تاپیک باز کردن کنترلر برای دوستان توضیحاتی قرار داده شده که اگر دوستان دقت داشته باشن ات??اقی نمیو??ته و احتمال زیاد مشکل اونها برطر?? میشه چون خود ما تست کردیم و زمانیکه کنترلر اوریجینال مشکلاتی از این قبیل داشت به نتیجه رسیدیم..........

داداش اطلاعات غلط کجا بود

کلا روش eject +power توصیه نمیشه...من از خود سایت سونی 1سال پیش خوندم که نوشته بودن زیاد از این روش است??اده نکنید و در مواقع نادر که محیط کنسول گرد وغبار زیادی داره از اون است??اده کنن

راجب دسته دوستمون گ??ت که ??قط توی اون بازی این مشکلو داره پس ??ک نکنم به باز کردنش ربطی داشته باشه...:blink:

ویرایش شده توسط mohammads77

لینک به ارسال
داداش اطلاعات غلط کجا بود

کلا روش eject +power توصیه نمیشه...من از خود سایت سونی 1سال پیش خوندم که نوشته بودن زیاد از این روش است??اده نکنید و در مواقع نادر که محیط کنسول گرد وغبار زیادی داره از اون است??اده کنن

راجب دسته دوستمون گ??ت که ??قط توی اون بازی این مشکلو داره پس ??ک نکنم به باز کردنش ربطی داشته باشه...:blink:

عزیز ناراحت نشو من کلی گ??تم.:dancegirl2:

از این بابت گ??تم اطلاعات غلط چون قاطعانه گ??تی ضرر داره که این طور نیست و اینکه گ??تی 2-3 ماه یه بار باید انجام بشه که این هم اشتباه هست و اینکه شما اشاره ای به کاربرد این تست و روش نکردی ونگ??تی که چرا ممکنه باعث خرابی بشه که یک مورد نادرش رو من اشاره کردم.

درضمن مشکلات عملکرد کنترلر تا 80 درصد با بازکردن یا Disassembly برطر?? میشن شما اگر به پست 33 از اون تاپیکی که آدرس دادم مراجعه کنی متوجه میشی چرا میگم برای این مواقع Reset کارایی چندانی نداره و اشکال داخلی هست البته در بعضی از گیمها این ات??اق میو??ته که با نظرت موا??قم.........

لینک به ارسال

آهای بروبچ یکی کمک کنه من با مشکلی روبرو شدم:

من بازی COD Ghosts و Beyond رو دانلود کردم ولی وقتی از منوی XMB اجرا میکنم ص??حه سیاه میشه کسی روشی نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

راستی من جدیدا هاردمو عوض کردم ولی اخیرا به مشکلی برخوردم که از طریق FTP نمیتونم کانکت بشم یه PS3 لط??ا در مورد این هم راهنمایی کنید>

??ریمورم هم ریباگ4.46 هست

لینک به ارسال

سلام

من هاردم رو میخوام عوض کنم اگه عوض باید دوباره دستگاه رو کپی خور کنم ؟

بعد اگه نتوستم راه بندازم سیستم رو میتونم دوباره هارد قبلی رو وصل کنم و بدون مشکل است??اده کنم ؟

لینک به ارسال
سلام

من هاردم رو میخوام عوض کنم اگه عوض باید دوباره دستگاه رو کپی خور کنم ؟

بعد اگه نتوستم راه بندازم سیستم رو میتونم دوباره هارد قبلی رو وصل کنم و بدون مشکل است??اده کنم ؟

نه اما بعد از اینه هارد رو دوباره به دستگاه وصل کردی باید از طریق ریکاوری دوباره ??ریمور ??علی رو نصب کنی

لینک به ارسال
آهای بروبچ یکی کمک کنه من با مشکلی روبرو شدم:

من بازی COD Ghosts و Beyond رو دانلود کردم ولی وقتی از منوی XMB اجرا میکنم ص??حه سیاه میشه کسی روشی نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

راستی من جدیدا هاردمو عوض کردم ولی اخیرا به مشکلی برخوردم که از طریق FTP نمیتونم کانکت بشم یه PS3 لط??ا در مورد این هم راهنمایی کنید>

??ریمورم هم ریباگ4.46 هست

وارد مولتی من بشین و روی بازی دکمه مثلث رو بزنین و به Game Settings برید و از اونجا تیک گزینه های BD-Mirror و Internal رو بزنین مشکل حل میشه .

لینک به ارسال
نه اما بعد از اینه هارد رو دوباره به دستگاه وصل کردی باید از طریق ریکاوری دوباره ??ریمور ??علی رو نصب کنی

??ریمور ??علی دستگاهم ??کر کنم rogero 4.46 هستش اینو من از کجا بیارم میتونم بکاپ بگیرم ؟

لینک به ارسال
??ریمور ??علی دستگاهم ??کر کنم rogero 4.46 هستش اینو من از کجا بیارم میتونم بکاپ بگیرم ؟

بیا دوست گلم:

دانلود کاستوم ??ریمور Rogero CFW 4.46 v1.01 + آموزش نصب

لینک به ارسال

سلام

نمیدونم سوالات سخت ا??زاری رو میشه اینجا پرسید یا نه ولی میخوام بدونم

راه حلی هست که بشه صدای ??ن دستگاه رو کم کرد چون واقعاٌ سر درد آوره دستگاه من ??ت هستش

لینک به ارسال

سلام دوستان

مشکل دسته من ر??ع شد . دسته من هی قاطی میکرد و خودش عمل میکرد که با باز کردن و تمیز کردن طبق گ??ته Gamer - 2013 عزیز در تایپ مربوط مشکل قاطی کردنش حل شد.

بابت راهنمایی و کمکتون بسیار ممنونم .:thumbup:

لینک به ارسال
سلام

نمیدونم سوالات سخت ا??زاری رو میشه اینجا پرسید یا نه ولی میخوام بدونم

راه حلی هست که بشه صدای ??ن دستگاه رو کم کرد چون واقعاٌ سر درد آوره دستگاه من ??ت هستش

سلام،

با یک Homebrew به نام Fan Control Utility میشه دور گردش ??ن کولرمستر کنسول رو تغییر داد اما من پیشنهاد نمیکنم که از این برنامه است??اده کنی چون در بعضی مواقع باعث خرابی کولر مستر و حتی مادربرد کنسول میشه.

متاس??انه یکی از مشکلات PS3 FAT همین زیاد شدن دور گردش ??ن و ایجاد صدای دلخراش هست که با تمیز کردن قاب کنسول-تمیزکردن خود کولرمستر-قرار دادن کنسول به حالت ایستاده و قرار دادن کنسول در جریان هوای متداوم برای ایجاد هوای لازم برای گردش مناسب ??ن میشه حرارت حاصل رو پایینتر آورد که همین کار دور گردش ??ن و درنتیجه صدای ??ن رو هم کمتر میکنه.

البته بعضی مواقع به دلیل کثی?? بودن Heatsing و Fan کولر کنسول صدای ??ن بالا میره و گاهی اوقات هم باید آی سی های مربوط به ??ن روی مادربرد توسط یک تعمیرکار متخصص چک بشن.........

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• جدید...