رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
saeedtvn

*راهنمایی جهت خرید و ارتقاء قطعات PC و Laptop*

پست های پیشنهاد شده

این جوری نمیشه نظر داد،

شما به ص??حه 1 همین تاپیم مراجعه کن برنامه cpu-z با حجم 2.29 مگابایت دانلود و کارهایی که گ??تم انجام بده تا دقیق معلوم بشه مادربوردت چی هست،

به خاطره اینکه اینجوری هیچ کاری نمیشه کرد....

میشه یک مادربورت با قلبلیت های خوب که قیمتش حد اکثر300000تومن باشه معر??ی کنی

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
میشه یک مادربورت با قلبلیت های خوب که قیمتش حد اکثر300000تومن باشه معر??ی کنی

سلام،

بله ??قط شما اول بایستی مشخص کنی که از چه CPU(پردازنده) پشتیبانی کنه مثلا مادر بورد سری AMD یا مادربورد سری Intel،

اگر cpu core i3/5/7 برای خرید مد نظر داشته باشی مدلهای گیگابایت زیر مناسب هستن اما حر??ه ای نیستن :

GA-P61A-D3

GA-B75-D3V

GA-P61-B3

مدلهای ذکر شده با قیمت پایه 290تا310 هزاارتومن به همراه گارانتی آواژنگ ارائه میشن،البته ماربورد دومی احتمالا تحت گارانتی نباشه کهباید سرچ کنی..

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

اقای gamer-2013 بین دو کارت گرا??یک asus geforce gt610 2gigو nvidia gt430 2gigکدوم واسه بازی بهتره؟

ویرایش شده توسط saeedtvn

لینک به ارسال
اقای gamer-2013 بین دو کارت گرا??یک asus geforce gt610 2gigو nvidia gt430 2gigکدوم واسه بازی بهتره؟

gt430 تا دوبرابر سریعتر از gt610 عمل میکنه به خاطر ت??اوت memory interface 128bit که در gt610 به مقدار 64bit کمترهست.

چون امکان داره گیج شده باشی به جای128bit-64bit:

یک اوتوبان 2بانده رو با یک اوتوبان 4 بانده مقایسه کن و خیلی راحت میشه ??همید که از اوتوبان 4 بانده ماشینهای خیلی بیشتری نسبت به اوتوبان2بانده امکان عبور دارند،

پس گرا??یک gt4302gig اطلاعات لازم برای اجرای بازی رو تا دوبرابر سریعتر از gt6102gig منتقل میکنه ،

به نظر من شما از یک سایت benchmark خوب است??اده بکنی زودتر به نتیجه میرسی اما گرا??یک gt430 باوجود اینکه 2سال از gt610 قدیمیتر هست برای اجرای بازیها بهتر عمل میکنه اما سازگاری gt610 با ویندوزهای جدید بیشتر هست...

لینک به ارسال

سلام اقای gamer-2013 میخواستم بپرسم بین این دو کارت گرا??یک کدوم واسه بازی بهتره؟

1-nvidia gt430 2gig

2-sapphire hd 6670 2gig

لینک به ارسال
gt430 تا دوبرابر سریعتر از gt610 عمل میکنه به خاطر ت??اوت memory interface 128bit که در gt610 به مقدار 64bit کمترهست.

چون امکان داره گیج شده باشی به جای128bit-64bit:

یک اوتوبان 2بانده رو با یک اوتوبان 4 بانده مقایسه کن و خیلی راحت میشه ??همید که از اوتوبان 4 بانده ماشینهای خیلی بیشتری نسبت به اوتوبان2بانده امکان عبور دارند،

پس گرا??یک gt4302gig اطلاعات لازم برای اجرای بازی رو تا دوبرابر سریعتر از gt6102gig منتقل میکنه ،

به نظر من شما از یک سایت benchmark خوب است??اده بکنی زودتر به نتیجه میرسی اما گرا??یک gt430 باوجود اینکه 2سال از gt610 قدیمیتر هست برای اجرای بازیها بهتر عمل میکنه اما سازگاری gt610 با ویندوزهای جدید بیشتر هست...

سلام اقای gamer-2013 میخواستم بپرسم بین این دو کارت گرا??یک کدوم واسه بازی بهتره؟

1-nvidia gt430 2gig

2-sapphire hd 6670 2gig

لینک به ارسال

1-nvidia gt430 2gig

2-sapphire hd 6670 2gig

سلام،

این دو هیچ ربطی به هم ندارن چون gt430 از نوع DDR3 هست اما Sapphire از نسل DDR5 هست که مادربوردهای DDR2 از لحاظ سخت ا??زاری در نهایت کارایی بیشتر از DDR3 توانایی پشتیبانی رو ندارن و sapphire ماگزیمم رم گرا??یک رو در حالت اورکلاک و است??اده از رم سیستم به 4گیگ ا??زایش میده و از لحاظ gaming خیلی پرقدرت تر از gt430 هست اما میزان ورودی پاور هم مقداری بالاتر ر??ته .

درکل مقایسه منطقی و معقولی نیست چراکه این تکنولوژی بسیار قویتر از نسل قبلی بوده و ??قط در صورت است??اده روی مادربوردهای تقریبا حر??ه ای DDR3 با پشتیبانی از intel lga1155 یا am3-FX بهترین کارایی رو خواهد داشت...

لینک به ارسال
سلام،

این دو هیچ ربطی به هم ندارن چون gt430 از نوع DDR3 هست اما Sapphire از نسل DDR5 هست که مادربوردهای DDR2 از لحاظ سخت ا??زاری در نهایت کارایی بیشتر از DDR3 توانایی پشتیبانی رو ندارن و sapphire ماگزیمم رم گرا??یک رو در حالت اورکلاک و است??اده از رم سیستم به 4گیگ ا??زایش میده و از لحاظ gaming خیلی پرقدرت تر از gt430 هست اما میزان ورودی پاور هم مقداری بالاتر ر??ته .

درکل مقایسه منطقی و معقولی نیست چراکه این تکنولوژی بسیار قویتر از نسل قبلی بوده و ??قط در صورت است??اده روی مادربوردهای تقریبا حر??ه ای DDR3 با پشتیبانی از intel lga1155 یا am3-FX بهترین کارایی رو خواهد داشت...

ممنون:93:

ولی تو سایت رایان سبا نوشته بود SAPPHIRE HD 6670 2GB DDR3 منم ??کر کردم اون هم ddr3 هستش.

لینک به ارسال
ممنون:93:

ولی تو سایت رایان سبا نوشته بود SAPPHIRE HD 6670 2GB DDR3 منم ??کر کردم اون هم ddr3 هستش.

بله درست میگی چون به مقدار رم توجهی نداشتم گمان کردم که شاید منظورشما مدل DDR5 هست.:93:

از طر??ی 9 مدل از سری 6670 HD رو در بازار پخش شده که تنها 3 مدل از 9مدل DDR3 هستن.

در هر صورت Sappire HD 6670 2GB DDR3 در مقایسه با GT430 2GB DDR3 برتری نداره ،

[ATTACH=CONFIG]4010[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]4009[/ATTACH]

البته من قبلا هم گ??تم که بهتر این هست که از یک سایت benchmark برای مقایسه کی??یت کارکرد و ارزش خرید است??اده کنین چون این مقایسه ها شما رو به هیچ نقطه ای نمیرسونه و ??قط روی کاغذ درحال مقایسه برندها هستی،

در ضمن قرار شد یک مادربورد از لیستی که برای شما آماده و ارسال کردم انتخاب کنی پس اگر این گرا??یکها مدنظرت هست سریع مادربوردی رو که مناسب میدونی انتخاب کن تا قیمت رو ب??رستم....

ویرایش شده توسط Gamer_2013

لینک به ارسال

برای اطلاع از مشخصات و کارایی قطعه،سایت sakhtafzarmag به مراتب بهتر از رایان سبا هست چون رایان سبا سایت مربوط به ??روش بوده و برای مشاوره باید مکاتبه یا تماس تل??نی داشته باشی...

لینک به ارسال

سلامgamer

cou:AMD Athlon64x2DUAL CORE PROCESSOR 5200+2.70GHz

installedmemory(ram): 4.00gb

VGA:NVIDIA GEFORCE GT 430

MOTHERBOARD: ASUSTEK COMPUTER INC......MODEL:M4N78 SE

خب این سیستم من RAMمن DDR2هستش می خوام RAMومادر بوردم روعوض کنم گرا??یکمم همینطور که میدونی DDR3هستش پس یک مادر بورد و پاور درست با قینت برام معر??ی کن

لینک به ارسال
بله درست میگی چون به مقدار رم توجهی نداشتم گمان کردم که شاید منظورشما مدل DDR5 هست.:93:

از طر??ی 9 مدل از سری 6670 HD رو در بازار پخش شده که تنها 3 مدل از 9مدل DDR3 هستن.

در هر صورت Sappire HD 6670 2GB DDR3 در مقایسه با GT430 2GB DDR3 برتری نداره ،

4010-2-jpg4009-1-jpg

البته من قبلا هم گ??تم که بهتر این هست که از یک سایت benchmark برای مقایسه کی??یت کارکرد و ارزش خرید است??اده کنین چون این مقایسه ها شما رو به هیچ نقطه ای نمیرسونه و ??قط روی کاغذ درحال مقایسه برندها هستی،

در ضمن قرار شد یک مادربورد از لیستی که برای شما آماده و ارسال کردم انتخاب کنی پس اگر این گرا??یکها مدنظرت هست سریع مادربوردی رو که مناسب میدونی انتخاب کن تا قیمت رو ب??رستم....

سلام اقای gamer-2013 من یک مادربرد از لیست شما انتخاب کردم:GA-Z77-D3H

یک سری هم به سایت رایان سبا زدم و به این دو مدل رسیدم:asus-p8h61-mx usb3 و asus-p8h61-m lx3 r.2

ولی از انجایی که قیمت مادربرد های شما رو نمیدونم منتظر قیمت میمونم.[h=1][/h]

لینک به ارسال
سلامgamer

cou:AMD Athlon64x2DUAL CORE PROCESSOR 5200+2.70GHz

installedmemory(ram): 4.00gb

VGA:NVIDIA GEFORCE GT 430

MOTHERBOARD: ASUSTEK COMPUTER INC......MODEL:M4N78 SE

خب این سیستم من RAMمن DDR2هستش می خوام RAMومادر بوردم روعوض کنم گرا??یکمم همینطور که میدونی DDR3هستش پس یک مادر بورد و پاور درست با قینت برام معر??ی کن

سلام،

هزینه CPU با سوکت جدید رو هم باید اضا??ه کنی چون با تعویض مادربورد CPU ??علی قابل Assemble و است??اده نیست.

??علا که CPU دوباره ا??زایش قیمت داشته اما شما باید سرچ داشته باشی تا با بودجه خودت cpu و مادربوری تهیه کرده تا همگی با هم مچ باشن،

پاور خریدش خیلی راحته و اول شما باید قطعاتی که گ??تم رو مشخص کنی بعد پاوری با ولتاژ 480تا530 تهیه کنی که پیشنهاد میدم چیزی به غیر از گرین نخری،

برای قیمتها هم نگران نباش شما هر وقت cpu مورد نظرتی رو انتخاب کردی یه حبری بده یا اینکه کل بودجه رو اطلاع بده.

لینک به ارسال
سلام اقای gamer-2013 من یک مادربرد از لیست شما انتخاب کردم:GA-Z77-D3H

یک سری هم به سایت رایان سبا زدم و به این دو مدل رسیدم:asus-p8h61-mx usb3 و asus-p8h61-m lx3 r.2

ولی از انجایی که قیمت مادربرد های شما رو نمیدونم منتظر قیمت میمونم.

به روی چشم ،

من در سریعترین زمان قیمتها رو می??رستم اما پیشنهاد میکنم شما برای cpu intel lga1155 مادربورد گیگابایت رو انتخاب کنی بنا به دلایلی که در ص??حات قبل توضیح دادم و asus هماهنگی بیشتری با cpuهای amd داره...

لینک به ارسال

کمک در خرید قطعه کامپیوتر

آقا این سیستم من هست

رم : 4گیگ

سی پی یو : g620 2.60 ghz dual core

گرا??یک :gt520 2gigi ddr3

مادربرد: p8h61

میخوام این کارت گرا??یک را بخرم

gt640 2gig ddr3 inno3d

بنظر شما اگر کارت گرا??یک ر ارتقا دهم دیکر برای اجرای بازی های امروزی مشکلی ندارم و میتوانم راحت و به طور high بازی کنم یا سی پی یو هم باید تغیر کند؟؟؟

اگر یک راهنمایی کلی من را کنید ممنون می شم

لینک به ارسال
به روی چشم ،

من در سریعترین زمان قیمتها رو می??رستم اما پیشنهادی میکنم شما برای cpu intel lga1155 مادربورد گیگابایت رو انتخاب کنی بنا به دلایلی که هزاران بار در ص??حات قبل توضیحداد و asus هماهنگی بیشتری با cpuهای amd داره...

عذر می خوام من هم میخواستم گیگابایت انتخاب کنم ولی تو سایت نبود هواسم هم به این موضوع نبود.

لینک به ارسال

جدیدترین قیمتها با گارانتی آواژنگ به شرح زیر بوده که همگی به تومان هستن :

ga-h61m-s2pv 280-285

ga-h61ma-d2v 235-240

ga-p61-d3 295-300

ga-p75-d3 342-350

ga-h77-ds3h 418-425

ga-z77-d3h 610-615

دوست گرامی این نکته رو عرض کنم که این قیمتهای جدید قطعات هست و به دلیل نواسانات نرخ $ امکان ا??زایش و کاهش هست و بنده نمیتونم قاطع بگم که قیمت ثابت هست که حقیقت نداره پس این امکان هست که با خرید قطعه ،قیمت کاهش و با نخریدن ا??زایش داشته باشه و یا بالعکس.

درضمن اگر مدلهایی جایگزین یا حذ?? شده به خاطر مواردی چون :

خارج شدن از کارانت و موجود نبودن هست

لینک به ارسال
جدیدترین قیمتها با گارانتی آواژنگ به شرح زیر بوده که همگی به تومان هستن :

ga-h61m-s2pv 280-285

ga-h61ma-d2v 235-240

ga-p61-d3 295-300

ga-p75-d3 342-350

ga-h77-ds3h 418-425

ga-z77-d3h 610-615

دوست گرامی این نکته رو عرض کنم که این قیمتهای جدید قطعات هست و به دلیل نواسانات نرخ $ امکان ا??زایش و کاهش هست و بنده نمیتونم قاطع بگم که قیمت ثابت هست که حقیقت نداره پس این امکان هست که با خرید قطعه ،قیمت کاهش و با نخریدن ا??زایش داشته باشه و یا بالعکس.

درضمن اگر مدلهایی جایگزین یا حذ?? شده به خاطر مواردی چون :

خارج شدن از کارانت و موجود نبودن هست

با تشکر از زحماتت انتخاب من:

ga-h61ma-d2v

لینک به ارسال

Gamer به نظر تو با سق?? هزینه 300 تومن میشه این کار ها رو کرد در ضمن من اطلا عات کا??ی از cpu مادر بورد و پاور ندارم خودت میشه معر??ی کنی راستی ادرس ??یس بوکت رو نگ??تیاهمچنین در مورد ramکه باید عوضش کنم یا نه

لینک به ارسال

راستی با ??روش ramمیشه ramddr3خرید حتما در جریان هستی ram ddr2دو برابر ddr3هستش یعنی میشه ddr3 ram 4.00gbخرید در مورد cpuبه نظرت چقدرش رو تامیین میکنه اگرم شد میخوام خورد خورد بخرم

لینک به ارسال

عزیزم با 200 هزار تومن نمیتونی هیچ کارتی بخری که حتی بازی کرایسس رو روی رزلوشن اچ دی رو گرا??یک متوسط هم نشون بده چه برسه گرا??یک بالا. حالا ??ول اچ دیش که دیگه بماند :meatballs:

حتی با کارت گرا??یک 680 جی تی ایکس که قیمتش دومیلیون و دویست هزار تومنه بزور میشه این بازی رو روی بالاترین حالت بازی کرد

البته میدونی چیه هر چی گرا??یک قوی تر میخری بیشتر تحریک میشی رزلوشن رو ببری بالا و همین امر باعث میشه حتی بالاترین کارت ها هم گاهی ا??ت ??ریم بدن

پیشنهاد من اینه بیخیال بشی با این هزینه

زیادم حالا مهم نیست گرا??یکش بالا باشه

من این بازی رو روی رزلوشن 2560 روی بالاترین گرا??یک بازی کردم اما هنوز بارونش زیاد طبیعی نیست اما خیس شدگی زمینش او?????????????? ??وق العاده بود

تازه با کارت من گاهی ??ریم میر??ت رو 29 تا :=-0:

سی پی یوتم چندان جالب نیست

سیستم خوب واسه گیم حداقل 2 میلیون باید پول گرا??یکش رو بدی

من بهترین مادر برد با ال جی ای 1155 رو خریدم که باس رمش تا 2800 هم ساپورت میشه با بهترین سی پی یو در ردۀ های اند دسک تاپ core i7 3770k تازه با این همه گاهی 29 تا ??ریم میگر??تم این بازیو دیگه خود دانی گلم

لینک به ارسال

سی پیو بی تاثیر نیست اما ارتقاء کارت عالی جواب خواهد داد

لینک به ارسال

سلام،

در صورت اینکه مادربورد شما با cpuهای intel از سوکت LGA1155 سازگار باشه،

??رمایش دوست عزیزمون Tragzes صدق میکنه و با نصب cpu سطح کی??یت و کارایی سیستم رو بالاتر میبرید،

لینک به ارسال
Gamer به نظر تو با سق?? هزینه 300 تومن میشه این کار ها رو کرد در ضمن من اطلا عات کا??ی از cpu مادر بورد و پاور ندارم خودت میشه معر??ی کنی راستی ادرس ??یس بوکت رو نگ??تیاهمچنین در مورد ramکه باید عوضش کنم یا نه

سلام،

قیمت DDR2 دوبرابر قیمت RRD3 نیست و برای ??روش به خاطر پدیده بز خری:icon_346[1]:از شما پایین میخرن و بعد با اختلا?? 10تا15 هزارتومن می??روشن مگر اینکه آشنا داشتیه باشی تا بعد از ??روش قطعات کم کم 150-200 هزارتومن به بودجه شما اضا??ه بشه.

یه چیزی رو قبل از اینکه امیدوار بشی خیلی رک بهت بگم با این بودجه شما پولت به خرید یه کارت گرا??یک نسبتا خوب DDR5 میرسه،اما تازمانیکه مادربود و cpu شما بااین گرا??یک مچ و هماهنگ نباشه به هیچ وجه از خریدت لذت نمیبری پس باید یواش یواش برای Assemble قطعات جدید پول کنار بزاری چون واقعا با این رنج پولیه شما نهایتا بشه ماربورد و رم DDR3 معمولی خرید،

من هم نظر دوستمون nazyaran رو دارم و اگر شما صبر به خرج بدی احتمالا $ قیمتش کمتر بشه از این جهت که قیمت مثلا یه cpu core i 5 lga155 دیروز 30تا35 هزارتومن ا??زایش قیمت داشت و به 700هزار تومن رسید،

درضمن وقت ??یس بوک ر??تن ندارم...:4:

لینک به ارسال

سلام دوست عزیز

یدون شک ارتقای کارت گرا??یک و پرش از سری 500 روی سری 600 تأثیر ??وق العاده ای در کارائی سیستمت داره اما با توجه به دو هسته ای بودن سی پی یو بهتره از سی پی یو های چهار هسته ای است??اده کنی و اونم از سی پی یو هائی که حر?? k در آخرشون دارن که نشون دهندۀ باز بودن سی پی یو برای اوورکلاک هست البته متأس??انه چیپست h61 مادربردت اوورکالاک رو پشتیبانی نمیکنه به نظر میاد موقع خرید به چیپست مادربرد دقت نکردی و دیگه ??رقی نمیکنه سری k هم بخری باز ??رقی نداره از همین معمولیا بخر

به حر حال تمام بازی ها در system requirements شون وقتی صحبت از حداکثر جزئیات میشه همیشه سی پی یو های کئواد ک??ر یا همون 4 هسته ای ها رو پیشنهاد میدن

نظر شخصی من اینه که همیشه ارتقاء بهتره از ثابت موندن

راستی اگه کارت گرا??یک با توان بالاتر خریدی باید ببینی پاور سیستمت قدرت کا??ی برای کارت گرا??یک جدید داره یا نه و اگه نداره پاور رو هم باید عوض کرد وگرنه سخت ا??زارت آسیب میبینه

رسیدم خونه چک میکنم که به چه مقدار پاور نیاز داری:139fs108574:

نکتۀ مهمی که باید در مورد خرید کارت گرا??یک دقت کنی میزان قدرت پردازشی هستۀ کارت گرا??یک هست نه مقدار گیگ اون

و این قدرت رو به مگاهرتز نشون میدن من مدل هائی رو پیشنهاد میکنم که توسط خود کارخونۀ سازنده اوورکلاک شدن و توانشون بالابرده شده و معمولا با اعدادی مثل DC TOP و Ti و..... در آخر نشون داده میشن

مثلا

GTX 550 این مدل معمولی هست

اما

GTX 550 Ti یا GTX 550 DC TOP این دو مدل اوورکلاک کارخونه هستن و حتی سرعت هستۀ این مدل ها تا 975 mhz بالا برده شده که عملا میتونن همۀ بازی ها رو روی رزلوشن HD با بهترین کی??یت نشون بدن اما برای رزلوشن ??ول اچ دی مسلمأ سری 600 خیلی بهتره اونم اگه مدل های dc top و ti بخری

مو??ق باشی:smile:

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• جدید...