رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
saeedtvn

*راهنمایی جهت خرید و ارتقاء قطعات PC و Laptop*

پست های پیشنهاد شده

سلام،

اگر این گرا??یک موجود باشه ??کر میکنم با گارانتی الماس ارائه بشه،

5815-asus-gtx780-3gb-jpg

به هر صورت اگر منظورت گرا??یک بالا هست قیمتی حدود 2 میلیون و 760 هزار تومن داره که باید یک پاور 650 تا 680 گرین هم کنارش بخری که سیستم کم نیاره.

از همین گرا??یک گیگابایت هم دو سری معمولی و آورکلاک تولید و وارد بازار کرده که قیمت مدل معمولیش تقریبا مثل ایسوس هست.

5816-gigabyte-gtx780-3gb-jpg

برای خرید باید تشری?? ببری ولیعصر پاساژ رضا-پاساژ ایرانیان و پاساژ ولیعصر نزدیک میدون اگر باشه اونجا پیدا میکنی..

ممنون بابت راهنمایی.

??ک کنم قبلا بهت گ??تم سر سیستم قبلیم چه بلایی اومد :gigglesmile:

من از همون قطعات دوباره گر??تم البته کارت گرا??یک و دی وی دی رایتر رو نگر??تم.قطعاتم هم الان اینه:

INTEL CORE I7-2700K 3.50GHZ

ECS-ELITEGROUP BLACK DELUXE P67H2-A2

EVO-CORSA RAM GEIL 8GB DDR3 1600MHZ *2TA* DAR KOL:16GB

TOSHIBA 1TB

رو این جواب میده؟در ضمن منظورت که گارانتی الماس ایران نیست؟؟؟اگه باشه که یا نمیگیرم یا اگه بگیرم مشکل دار بود پدرشون رو درمیارم چون خیلی ها باهاش مشکل دارن

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
ممنون بابت راهنمایی.

??ک کنم قبلا بهت گ??تم سر سیستم قبلیم چه بلایی اومد :gigglesmile:

من از همون قطعات دوباره گر??تم البته کارت گرا??یک و دی وی دی رایتر رو نگر??تم.قطعاتم هم الان اینه:

INTEL CORE I7-2700K 3.50GHZ

ECS-ELITEGROUP BLACK DELUXE P67H2-A2

EVO-CORSA RAM GEIL 8GB DDR3 1600MHZ *2TA* DAR KOL:16GB

TOSHIBA 1TB

رو این جواب میده؟در ضمن منظورت که گارانتی الماس ایران نیست؟؟؟اگه باشه که یا نمیگیرم یا اگه بگیرم مشکل دار بود پدرشون رو درمیارم چون خیلی ها باهاش مشکل دارن

آره قبل گ??ته بودی که کیس ترکید:76:

اشتباه کردی که CPU رو 2700K گر??تی چون برای رمهای 1600 به بالا باید آورکلاک انجام بدی البته اگر گارانتی واسط عوض کرده که هیچ ولی اگر خودت خرید اشتباه کردی چون اگر corei 7 3770K برمیداشتی حداقل تا یکی دوسال دیگه هیچ مشکلی برای بازیها نداشتی از بابت سازگاری با رم و گرا??یکهای جدید.

بهتر بود مادربرد رو Asus یا Gigabyte میگر??تی چون هم کی??یت و هم گارانتی بهتری دارن(Asus با گارانتی سازگار ارقام و Gigabyte با گارانتی آواژنگ ??روخته میشن)

رمها هم چون CPU از ??رکانس 1333 بیشتر ساپورت نمیکنه برای 1600 باید OverClock انجام بدی حالا یا با برنامه و یا از طریق ص??حه BIOS.

منظور من از الماس دقیقا گارانتی الماس ایران بود مگه گارانتی دیگه ای از الماس هم هست؟:blink:

اون گارانتی الآن شده الماس خاورمیانه یا همون ویستا،

گرا??یکهای Asus با گارانتی سازگارارقام و اصلی هم در بازار موجود هستن،

اگر گیگابایت هم بخری گارانتی خوبی داره........

لینک به ارسال
آره قبل گ??ته بودی که کیس ترکید:76:

اشتباه کردی که CPU رو 2700K گر??تی چون برای رمهای 1600 به بالا باید آورکلاک انجام بدی البته اگر گارانتی واسط عوض کرده که هیچ ولی اگر خودت خرید اشتباه کردی چون اگر corei 7 3770K برمیداشتی حداقل تا یکی دوسال دیگه هیچ مشکلی برای بازیها نداشتی از بابت سازگاری با رم و گرا??یکهای جدید.

بهتر بود مادربرد رو Asus یا Gigabyte میگر??تی چون هم کی??یت و هم گارانتی بهتری دارن(Asus با گارانتی سازگار ارقام و Gigabyte با گارانتی آواژنگ ??روخته میشن)

رمها هم چون CPU از ??رکانس 1333 بیشتر ساپورت نمیکنه برای 1600 باید OverClock انجام بدی حالا یا با برنامه و یا از طریق ص??حه BIOS.

منظور من از الماس دقیقا گارانتی الماس ایران بود مگه گارانتی دیگه ای از الماس هم هست؟:blink:

اون گارانتی الآن شده الماس خاورمیانه یا همون ویستا،

گرا??یکهای Asus با گارانتی سازگارارقام و اصلی هم در بازار موجود هستن،

اگر گیگابایت هم بخری گارانتی خوبی داره........

من تنها بازی که میخوام روش انجام بدم ارکهام سیتی و بقیه بازی های سری ارکهام بتمن هست.بله گارانتی عوض کرده برام اونم با هزار بدبختی... پس یعنی cpu ضعی??ه؟؟زکی

من ??ک میکردم چه قدر قویه

لینک به ارسال
من تنها بازی که میخوام روش انجام بدم ارکهام سیتی و بقیه بازی های سری ارکهام بتمن هست.بله گارانتی عوض کرده برام اونم با هزار بدبختی... پس یعنی cpu ضعی??ه؟؟زکی

من ??ک میکردم چه قدر قویه

سی پی یوت ضعی?? نیست ??قط از نسل سندی بریج هست که هر ترانزیستورش 32 نانومتر هست و متأس??انه یک نسل عقب تر هست از ایوی بریج و هزول که هر دو 22 نانومتری هستن و ترانزیستوراشونم ساختار سه بعدی داره

و گرا??یک مجتمع سی پی یو های آیوی بریج و هزول دوبرابره سندی بریج هست و این یعنی V-syncقوی تر

البته ??رق خیلی محسوسی بین آیوی بریج و هزول که هر دو 22 نانومتری هستن نیست جز در سوکت مادربرد

اما ت??اوت بین سندی بریج (مدلی که شما خریدی) و این دوتائی که 22 نانومتری هستن (آیوی بریج و هزول) زیاده:mellow:

میتونی تو گوگل این عبارت رو سرچ کنی تا بطور کامل ??رق بین سی پی یوت و سی پی یوئی که آقای Gamer_2013 پیشنهاد دادن رو متوجه بشی

ا"ت??اوت سندی بریج و آیوی بریج"

لینک به ارسال

سلام داداش گیمر...

یه درخواستی ازت داشتم.من از این کارت گرا??یک nvidia gforce gt640 خوشم اومده.میخواستم یه قیمت به روز بهم بدی.

و اینکه اگه شما این کارتو تست کردی میخواستم بدونم کاراییش چجوریه؟

تو سایت رایان صبا یه پرینت از مشخصاتش گر??تم ولی تا حالا امتحانش نکردم ببینم چجوریه...

مرسی

لینک به ارسال

با سلام خدمت اساتید و دوستان گرامی

کسی از دوستان قیمت به روز taitan رو میدونه

البته غلط املایی هم داشتم خودتون به بزرگیتون ببخشید.

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)
با سلام خدمت اساتید و دوستان گرامی

کسی از دوستان قیمت به روز taitan رو میدونه

البته غلط املایی هم داشتم خودتون به بزرگیتون ببخشید.

سلام،

شما باید مدل دقیق و کامل گرا??یک مورد نظرت رو ب??رستی.....

ویرایش شده توسط Gamer_2013

لینک به ارسال
سلام داداش گیمر...

یه درخواستی ازت داشتم.من از این کارت گرا??یک nvidia gforce gt640 خوشم اومده.میخواستم یه قیمت به روز بهم بدی.

و اینکه اگه شما این کارتو تست کردی میخواستم بدونم کاراییش چجوریه؟

تو سایت رایان صبا یه پرینت از مشخصاتش گر??تم ولی تا حالا امتحانش نکردم ببینم چجوریه...

مرسی

سلام،

من از این کارت تا حالا است??اده نکردم اما از روی Specifications یا همون جزییاتش میگم با بودجه شما گرا??یک خوبی هست.

ولی اگر بخوای با GTX650 1GB مقایسه کنی ??قط مقدار رم بالاتری داره که بقیه امکانتش پایینتر بوده و خود کارت هم ضعی??تر هست.

برای دیدن مشخصات Asus GT640 2GB و دو مدل Asus GTX650 1GB روی عکسهای زیر کلیک کن.

5835-asusgt640-2gb-jpg

5836-asusgtx650-dc-1gb-jpg

5837-asusgtx650-dct-1gb-jpg

لینک به ارسال

حامد جان،

قیمت Asus GT640 2GB حدود 420تا 445 هزارتومن هست ،

به این دلیل حدودی گ??تم چون قیمت تغییر میکنه......

لینک به ارسال

سلام

یه سوال داشتم

بهترین کارت گرا??یک حال حاضر بازار که در ایران هم موجود باشه و سوکت وی جی ای داشته باشه کدومه !!

البته سوکت وی جی ای انواعی داره که من منظورم این نوعش که عکسش رو میذارم هست

[ATTACH=CONFIG]5838[/ATTACH]

من یه سرچ کردم تو اینترنت بهم gtx550 رو نشون داد که این نوع سوکت رو هم داشت اما میخوام بدونم کارت قوی تری هست که این سوکت رو داشته باشه

ممنون میشم پاسخ بدین:619379pjx9hv71jb:

لینک به ارسال
سلام

یه سوال داشتم

بهترین کارت گرا??یک حال حاضر بازار که در ایران هم موجود باشه و سوکت وی جی ای داشته باشه کدومه !!

البته سوکت وی جی ای انواعی داره که من منظورم این نوعش که عکسش رو میذارم هست

5838-download-jpg

من یه سرچ کردم تو اینترنت بهم gtx550 رو نشون داد که این نوع سوکت رو هم داشت اما میخوام بدونم کارت قوی تری هست که این سوکت رو داشته باشه

ممنون میشم پاسخ بدین:619379pjx9hv71jb:

سلام،

به این پورت میگن D-Sub و هر کارخونه ای در مدلهای پایین تایتان و معمولی این پورت رو گذاشته چون در مقابل DVI و HDMI کی??یت پایینتری رو از گرا??یک به مانیتور می??رسته.

در ایران که باید به مراکر ??روش در تهران برای اطلاع از موجودی قطعه رجوع کنی اما من پیشنهاد میکنم از لینکهای زیر رو برای اطلاع از وجود این پورت در I/O گرا??یک است??اده کنی :

لیست گرا??یکهای چیپست AMD و NVIDIA موجود در سایت اصلی Gigabyte (کلیک کن!)

لیست گرا??یکهای چیپست NVIDIA موجود در سایت اصلی Asus (کلیک کن!)

در بعضی از سریهای GTX550-GTX560-GTX550 Ti-GTX560 Ti-GTX650 و GTX650 Ti پورت D-Sub موجود هست ولی در بقیه نیست......

لینک به ارسال

سلام اقا دمت گرم عجله ی به خصوصی ندارم میخوام اوایل سال نو 1393 ببندم اگه بتونی یک سیستم عالی برام بگی که مشخصات کاملش دستم بیاد ممنون میشم اگه هم میگی وایسم که خوب اوایل سال بهت پ بدم . خبرشو بهم بده حتما

بازم ممنون

لینک به ارسال
سلام اقا دمت گرم عجله ی به خصوصی ندارم میخوام اوایل سال نو 1393 ببندم اگه بتونی یک سیستم عالی برام بگی که مشخصات کاملش دستم بیاد ممنون میشم اگه هم میگی وایسم که خوب اوایل سال بهت پ بدم . خبرشو بهم بده حتما

بازم ممنون

سلام،

اگر منظور شما Tragzes عزیز بود بهتر هست برای ایشون پیام خصوصی ب??رستی ،

اما اگر روی صحبتت با من هست من توصیه میکنم چند ماه دیگه برای خرید اقدام کن تا گرا??یکهای Directx11.2 وارد بازار بشن و بتونی یک رم و مادربرد بهتر هم تهیه کنی.

بهترین کاری که شما میتونی الآن انجام بدی است??اده از سایتهای Benchmark برای مشاهده قدرت-کارایی و ارزش RAM-CPU و Graphic هست تا یک سری نکته هم دستگیرت بشه،

در سایتهای ایرانی مثل دیجیکالا-رایان صبا-دیجی آنلاین و سخت ا??زار مگ مشخصات قطعات قرار داده شده که میتونی از اونها است??اده کنی،

باز بستگی به این داره که شما طالب چه نوع CPU-GPU و مادربردی هستی!!

برای CPU در سوکت LGA1155 شرکت اینتل بهترین مدل ??علی Corei 7 3770K هست که میتونی از گوگل و سایت Intel برای ارزیابی و اطلاع از مشخصات این CPU است??اده کنی.

CPU های AMD هم به نظر من سری FX8000 کارایی خیلی خوبی دارن،

مادربرد Asus و Gigabyte با چیپست Z77 برای اینتل گزینه های خیلی خوبی هستن و برای amd هم پیشنهاد من Asus هست.

گرا??یک های چیپست ATI سری 7000 خوبن و چیپست NVIDIA هم سری 700 و 700 تایتان خیلی عالی هستن.

بهترین رمها برای سازگاری با cpuهای intel اول Apacerو Corsair بعد G.Skill هست و برای AMD اول G.skill و بعد Corsair و Apacerهست.

نکات بالارو صر??ا از این نظر گ??تم تا شما هم یک تحقیقی در این مدت قبل از خرید داشته باشی که این مطالب برای شما قابل ??همتر بشه........

لینک به ارسال

سلام. من سیستمم الان اینه.

CPU: Intel Corei5-2400 3.1GHz

Ram: 2GB Transcend DDR3 - 667MHz

GPU: Nvidia Geforce 8500 GT - 256 MB

MB: MSI PH61A-P35

البته گرا??یک رو تو dxdiag میزنه 1024 مگ که حتماً از رَم میگیره.

الان میخواستم گرا??یک و رم رو ارتقا بدم.

گرا??یک رو ATI بگیرم بهتره برای بازی یا NVidia ؟ تا حالا همیشه NVidia داشتم.

و رم رو یه 4 گیگ تک کانال 1666 بگیرم بندازم کنار این خوبه ؟

باز اگه نکته ای هست راهنمایی کنید. ممنون.

لینک به ارسال

سلام اقا دمت گرم ??قط این قیمت هاش چجوریه به اون دو میلیون تا دو میلیون و پانصدی که من گ??تم میرسه یا از اینا خیلی بالاتر میره

ممنون میشم بگی :619379pjx9hv71jb:

لینک به ارسال
سلام. من سیستمم الان اینه.

CPU: Intel Corei5-2400 3.1GHz

Ram: 2GB Transcend DDR3 - 667MHz

GPU: Nvidia Geforce 8500 GT - 256 MB

MB: MSI PH61A-P35

البته گرا??یک رو تو dxdiag میزنه 1024 مگ که حتماً از رَم میگیره.

الان میخواستم گرا??یک و رم رو ارتقا بدم.

گرا??یک رو ATI بگیرم بهتره برای بازی یا NVidia ؟ تا حالا همیشه NVidia داشتم.

و رم رو یه 4 گیگ تک کانال 1666 بگیرم بندازم کنار این خوبه ؟

باز اگه نکته ای هست راهنمایی کنید. ممنون.

سلام،

cpu سیستم شما از نسل 32 نانومتری یا همون Sandy Bridge هست که در حالت نرمال رمهای DDR3 رو تا باس 1333 مگاهرتز پشتیبانی میکنه و اگر رم 1600 بخوای روی مادربرد Assemble و مونتاژ کنی باید چک کنی ببینی مادربرد شما از آورکلاک نهایی این cpu پشتیبانی میکنه یا نه،

مقدار و FSB رم ??علی شما خیلی پایین هست و اولین کاری که باید انجام بدی این هست که این رم رو ب??روشی و یک یا 2 رم 4 گیگ Apacer 1333 بخری و روی سیستم قرار بدی.

درضمن رم 1666 نداریم رمهای DDR3 از 1333 شروع شده و تا 1600-1800-1866-2000 و الی 3000 مگاهرتز تولید میشن که از 1600 به بالا روی مادربردهایی با cpu های سری 2000 اینتل یا همون sandy bridge برای است??اده از ??رکانس 1600 باید آورکلاک انجام داد،

در مادربردهای جدید این قابلیت در ص??حه BIOS قرار داده شده و کاربر میتونه Clock رم رو از 1333 به صورت دستی به 1600 تغییر بده منتها باید از برنامه هم است??اده بشه .

گرا??یک شما خیلی قدیمی هست و درست حدس زدی مابقی رم رو از روی رم سیستم برمیداره یا به اصطلاح Share میکنه.

روی این مادربرد تا 16 گیگابایت رم DDR3 با FSB یا همون باس 1333 در 2 اسلات به صورت 8 گیگ میشه دو رم اسمبل کرد که بهتره از یک مدل یکسان حالا یا Dual یا Single است??اده کنی.

راجب گرا??یک هم چون مادربرد شما به صورت پیش??رض از PCIExpress 3.0 پشتیبانی میکنه میتونی از گرا??یکهای سری 6000 ATI و همینطور سری 500 تا 600 از NVIDIA است??اده کنی که پیشنهاد من به شما گرا??یکهای Asus GT6302 GB و Asus GT640 2GB هست البته گیگابایت هم برای مادربردهای گیگا انتخاب مناسبتری هست.....

لینک به ارسال
سلام اقا دمت گرم ??قط این قیمت هاش چجوریه به اون دو میلیون تا دو میلیون و پانصدی که من گ??تم میرسه یا از اینا خیلی بالاتر میره

ممنون میشم بگی :619379pjx9hv71jb:

هم میتونی بالاتر برداری که هزینه بالاتر میره و هم میتونی مناسب قطعه برداری که تا 2 میلیون 700 و نهایتا 900 باید هزینه کنی البته من با احتساب یک پاور و مادربرد خوب این قیمت رو گ??تم و الا با 2 میلیون و 500 تا 600 هم میتوی یک سیستم خوب ببندی......

لینک به ارسال
سلام،

به این پورت میگن D-Sub و هر کارخونه ای در مدلهای پایین تایتان و معمولی این پورت رو گذاشته چون در مقابل DVI و HDMI کی??یت پایینتری رو از گرا??یک به مانیتور می??رسته.

در ایران که باید به مراکر ??روش در تهران برای اطلاع از موجودی قطعه رجوع کنی اما من پیشنهاد میکنم از لینکهای زیر رو برای اطلاع از وجود این پورت در I/O گرا??یک است??اده کنی :

لیست گرا??یکهای چیپست AMD و NVIDIA موجود در سایت اصلی Gigabyte (کلیک کن!)

لیست گرا??یکهای چیپست NVIDIA موجود در سایت اصلی Asus (کلیک کن!)

در بعضی از سریهای GTX550-GTX560-GTX550 Ti-GTX560 Ti-GTX650 و GTX650 Ti پورت D-Sub موجود هست ولی در بقیه نیست......

مرسی بهترین کارت با این پورت

ASUS GeForce® GTX 650 Ti performance graphics

هست که خیلی ضعی??ه مخصوصأ که 128 بیتی هست:blink:

یه سوال دیگه داشتم

ارزونترین مانیتور ال ای دی بازار که رزلوشنش ??ول اچ دی داشته باشه 1920

و رزلوشن بالاتر از 1920 رو دیگه ساپورت نکنه اما 1920 رو حتمأ ساپورت کنه

و حتمأ ال ای دی باشه

اینچش هم اصلأ مهم نیست

??قط هر چی ارزونتر بهتر (واسه محل کار)

چی پیشنهاد میدین

ممنون

ویرایش شده توسط nazyaryan

لینک به ارسال
مرسی بهترین کارت با این پورت

ASUS GeForce® GTX 650 Ti performance graphics

هست که خیلی ضعی??ه مخصوصأ که 128 بیتی هست:blink:

یه سوال دیگه داشتم

ارزونترین مانیتور ال ای دی بازار که رزلوشنش ??ول اچ دی داشته باشه 1920

و رزلوشن بالاتر از 1920 رو دیگه ساپورت نکنه اما 1920 رو حتمأ ساپورت کنه

و حتمأ ال ای دی باشه

اینچش هم اصلأ مهم نیست

??قط هر چی ارزونتر بهتر (واسه محل کار)

چی پیشنهاد میدین

ممنون

سلام،

GTX 650 Ti و GTX650 Ti Boost ضعی?? هستن اون وقت چرا؟؟؟؟؟؟؟:blink::blink::blink:

شما یه بار دیگه حتما Specifications رو بادقت چک کن چون برای گرا??یک با مموری اینتر??یس 128 بیتی داشتن Engine Clock 928 تا 1058 مگاهرتز خیلی پوینت مثبتی هست جدا از این مسئله این سری از لحاظ Performance در Benchmarkها در کنار ATI 7850 قرار گ??ته.

این دو سری گرا??یک وقتی در کنار رم قوی قرار بگیره و مموری رو تا 5 گیگ Share کنه دیگه نمیشه بهش گ??ت ضعی?? چون وقتی آور انجام بشه و تا 5 و 6 گیگ رم ا??زایش پیدا بکنه اون مقدار 128 یا 384 بیتی زیاد به چشم نمیاد البته نه برای یک گیمر ولی برای است??اده در محل کار اون هم با مانیتوری با رزولوشن پایینتر از قدرت این گرا??یک به چشم نمیاد چون رسیور تصویر شما که همون مانیتور باشه ت??کیک بالایی نداره.

در سری تایتان بوست مموری باس یا همون مموری اینتر??یس رو 192 بیت درنظر گر??تن که تنها مشکلی که این گرا??یک داره این هست که در I/O به جای D-Sub از Display Port است??اده شده که این هم مشکلی ایجاد نمیکنه و شما میتونی از یک مبدل برای خروجی d-sub است??اده کنی یا اصلا همین گرا??یک رو از طریق پورت HDMI به مانیتور HDMI متصل کنی( مانیتور LED/HD قطعا در پنل پشتی D-Sub,DVI و HDMI رو داره) تا یک گرا??یک قویتر از سری 1 گیگ GTX650 و GTX650 Ti داشته باشی اون هم با 192 بیت که سرعت لود دیتای بالاتری داره.

مانیتور LED/HD با قیمت پایین و کی??یت مناسب من LG سری IPS رو پیشنهاد میدم البته اگر موجود باشه قیمتی حدود 480 تا 500 هزارتومن داره و در Back Panel هر سه پورت موردنیاز یعنی DVI,D-Sub و HDMI رو داره...........

لینک به ارسال
سلام،

cpu سیستم شما از نسل 32 نانومتری یا همون Sandy Bridge هست که در حالت نرمال رمهای DDR3 رو تا باس 1333 مگاهرتز پشتیبانی میکنه و اگر رم 1600 بخوای روی مادربرد Assemble و مونتاژ کنی باید چک کنی ببینی مادربرد شما از آورکلاک نهایی این cpu پشتیبانی میکنه یا نه،

مقدار و FSB رم ??علی شما خیلی پایین هست و اولین کاری که باید انجام بدی این هست که این رم رو ب??روشی و یک یا 2 رم 4 گیگ Apacer 1333 بخری و روی سیستم قرار بدی.

درضمن رم 1666 نداریم رمهای DDR3 از 1333 شروع شده و تا 1600-1800-1866-2000 و الی 3000 مگاهرتز تولید میشن که از 1600 به بالا روی مادربردهایی با cpu های سری 2000 اینتل یا همون sandy bridge برای است??اده از ??رکانس 1600 باید آورکلاک انجام داد،

در مادربردهای جدید این قابلیت در ص??حه BIOS قرار داده شده و کاربر میتونه Clock رم رو از 1333 به صورت دستی به 1600 تغییر بده منتها باید از برنامه هم است??اده بشه .

گرا??یک شما خیلی قدیمی هست و درست حدس زدی مابقی رم رو از روی رم سیستم برمیداره یا به اصطلاح Share میکنه.

روی این مادربرد تا 16 گیگابایت رم DDR3 با FSB یا همون باس 1333 در 2 اسلات به صورت 8 گیگ میشه دو رم اسمبل کرد که بهتره از یک مدل یکسان حالا یا Dual یا Single است??اده کنی.

راجب گرا??یک هم چون مادربرد شما به صورت پیش??رض از PCIExpress 3.0 پشتیبانی میکنه میتونی از گرا??یکهای سری 6000 ATI و همینطور سری 500 تا 600 از NVIDIA است??اده کنی که پیشنهاد من به شما گرا??یکهای Asus GT6302 GB و Asus GT640 2GB هست البته گیگابایت هم برای مادربردهای گیگا انتخاب مناسبتری هست.....

ممنون از راهنمایی های واقعا م??یدت.

الان مشکل من با باس رَم هست. بالاخره الان من میتونم یک یا دو تا رم 4 گیگ با باس 1600 رو این سیستم سوار کنم یا نه ؟ مشکل از مادربرده یا سی پی یو؟ چطوری میتونم چک کنم که مادربردم از اورکلاک سی پی یو پشتیبانی میکنه یا نه ؟

یعنی اول باید ببینم مادربرد از اورکلاک سی پی یو پشتیبانی میکنه یا نه ، بعد اگه میکرد، سی پی یو رو اورکلاک کنم و بعد رم 1600 بزارم؟

و یکی هم آخر اون جمله گ??تید که "منتها باید از برنامه هم است??اده بشه ." منظورتون چه برنامه ای هست ؟

و سوال آخرم این که ت??اوت این دو تا کارت گرا??یک که گ??تید تو چیه ؟ غیر از اینکه Core Clock Speed گرا??یک 640 100 تا بیشتر از 630 هست ولی در عوض 640 از HD TV پشتیبانی نمیکنه. ولی قیمتاشون حداقل 100-150 تومن با هم ??رق داره !!!!!!!!

بازم ممنونم.

لینک به ارسال
سلام،

GTX 650 Ti و GTX650 Ti Boost ضعی?? هستن اون وقت چرا؟؟؟؟؟؟؟:blink::blink::blink:

شما یه بار دیگه حتما Specifications رو بادقت چک کن چون برای گرا??یک با مموری اینتر??یس 128 بیتی داشتن Engine Clock 928 تا 1058 مگاهرتز خیلی پوینت مثبتی هست جدا از این مسئله این سری از لحاظ Performance در Benchmarkها در کنار ATI 7850 قرار گ??ته.

این دو سری گرا??یک وقتی در کنار رم قوی قرار بگیره و مموری رو تا 5 گیگ Share کنه دیگه نمیشه بهش گ??ت ضعی?? چون وقتی آور انجام بشه و تا 5 و 6 گیگ رم ا??زایش پیدا بکنه اون مقدار 128 یا 384 بیتی زیاد به چشم نمیاد البته نه برای یک گیمر ولی برای است??اده در محل کار اون هم با مانیتوری با رزولوشن پایینتر از قدرت این گرا??یک به چشم نمیاد چون رسیور تصویر شما که همون مانیتور باشه ت??کیک بالایی نداره.

در سری تایتان بوست مموری باس یا همون مموری اینتر??یس رو 192 بیت درنظر گر??تن که تنها مشکلی که این گرا??یک داره این هست که در I/O به جای D-Sub از Display Port است??اده شده که این هم مشکلی ایجاد نمیکنه و شما میتونی از یک مبدل برای خروجی d-sub است??اده کنی یا اصلا همین گرا??یک رو از طریق پورت HDMI به مانیتور HDMI متصل کنی( مانیتور LED/HD قطعا در پنل پشتی D-Sub,DVI و HDMI رو داره) تا یک گرا??یک قویتر از سری 1 گیگ GTX650 و GTX650 Ti داشته باشی اون هم با 192 بیت که سرعت لود دیتای بالاتری داره.

مانیتور LED/HD با قیمت پایین و کی??یت مناسب من LG سری IPS رو پیشنهاد میدم البته اگر موجود باشه قیمتی حدود 480 تا 500 هزارتومن داره و در Back Panel هر سه پورت موردنیاز یعنی DVI,D-Sub و HDMI رو داره...........

GTX 650 Ti و GTX650 Ti Boost ضعی?? هستن اون وقت چرا؟؟؟؟؟؟؟:blink::blink:

راستش این سوال رو واسه یکی از ??امیلامون پرسیدم که کارت gtx 630 داره ابا همین پورت آبیه

و با توجه به این کارتی که داره 650 هر چقدم قوی باشه ??رقی نمیکنه واسش

??کر نکنم زیاد ??رقی بین 650 با 630 باشه واسه همین گ??تم ضعی??ه وگرنه کارت خوبیه

به نظر نمیاد شما هم توصیه کنی از 630 بره رو 650 البته خودش میگه بازی های جدید رو 630 ا??ت ??ریم دارن واسه همین میخواست بدونه آیا گرا??یک قوی تری مثلا در حد 6970 هست که همچین پورتی داشته باشه

سی پی یوشم زیاد جالب نیست آخه

ای ام دیه

مدلشو یادم ر??ت چی بود:mellow: اما جالب نبود

به هر حال مرسی

حالا یه سوال دیگه

مادربردش این پورت آبی رنگ رو داره

البته پورتش ??علأ خرابه

شل شده یکم و نیاز به تعمیر داره

اگه روی همین سیستم یک کارت قوی مثلأ مثل 6970 است??اده کنه و بعد پورت مادربردش رو درست کنه و تصویر رو از مادربرد بگیره مشکلی پیش نمیاد واسش برای اجرای بازی؟ اصلأ میشه اینجوری!

لینک به ارسال
ممنون از راهنمایی های واقعا م??یدت.

الان مشکل من با باس رَم هست. بالاخره الان من میتونم یک یا دو تا رم 4 گیگ با باس 1600 رو این سیستم سوار کنم یا نه ؟ مشکل از مادربرده یا سی پی یو؟ چطوری میتونم چک کنم که مادربردم از اورکلاک سی پی یو پشتیبانی میکنه یا نه ؟

یعنی اول باید ببینم مادربرد از اورکلاک سی پی یو پشتیبانی میکنه یا نه ، بعد اگه میکرد، سی پی یو رو اورکلاک کنم و بعد رم 1600 بزارم؟

و یکی هم آخر اون جمله گ??تید که "منتها باید از برنامه هم است??اده بشه ." منظورتون چه برنامه ای هست ؟

و سوال آخرم این که ت??اوت این دو تا کارت گرا??یک که گ??تید تو چیه ؟ غیر از اینکه Core Clock Speed گرا??یک 640 100 تا بیشتر از 630 هست ولی در عوض 640 از HD TV پشتیبانی نمیکنه. ولی قیمتاشون حداقل 100-150 تومن با هم ??رق داره !!!!!!!!

بازم ممنونم.

سلام،

من خیلی واضح گ??تم که بهترین کار این هست که شما یک یا 2 عدد رم 4 گیگ باس 1333 بخری و روی مادربرد قرار بدی چون این عاقلانه ترین کار هست و به دردسرهای ا??زایش ولتاژ-کلاک رم و نهایتا آورکلاک نمیو??تی.

سری H61 مادربرد قدیمی هست و بعید میدونم بشه روی این مادربرد cpu رو برای هماهنگی با رمهای 1600 تنظیم کرد اما اگر در ص??حه بایوس تنظیمی به نام Memory Multiplier وجود داشته باشه میتونی کلاک یا همون ??رکانس رم رو از 1333 به 1600 ا??زایش بدی.

انجام آورکلاک نیازمنده سرمایه-دقت-دانش و البته تجربه هست.

اما معنی Over Clock :به زبان ساده ا??زایش ??شار کاری بر روی قطعات سیستم برای رسیدن به یک سیستم سریعتر و پایدارتر رو آورکلاک میگن،

انجام آورکلاک نیازمند است??اده از برنامه های تستری چون 3DMARK-G3D-PCMARK و ... هست که ??شار کاری روی قطعاتی چون cpu و ram رو تا حد توان و ??راتر از توان قطعه دریک مدت و اونهم با ا??زایش مقادیر کم ??رکانس بالا میبرن تا ببینن میشه از این قطعه در شرایط سخت هم انتظار Performance و اجرای عملیاتی بالا و پایداری داشت یا نه!

معمولا بیشتر آورکلاکهای رم در ص??حه بایوس انجام میشه اما مشکل کار هماهنگ کردن مقدار FSB و VCore یا همون ولتاژ CPU هست تا مثلا برای یک رم 1600 چه مگاهرتزی به رم و cpu ??شار وارد کنی که حتما باید از سایتهای جامع مرتبط با آورکلاک این اطلاعات رو بدست بیاری چون :

1.دانش شما به اندازه پیشکسوتهای این زمینه نیست.

2.تجربه کا??ی نداری.

3.سرمایه کا??ی هم لازم هست چون عاقلانه نیست روی یک سیستم ثابت آور انجام بشه چراکه خیلی از رم ها و سی پیو ها حین کار سوختن.

4.برای این عملیات سیستمهای خنک کننده تقریبا خوبی برای رم و سی پیو لازم هست چون اولین مشکل در آورکلاک گرمای زیاد تولیدی در اثر ??شار کاری بالا روی قطعه هست و از HeatSing-CoolerMaster و FANهای مناسب برای کاهش این میزان دما باید است??اده کرد و اگر بدون داشتن سیستم خنک کننده دست به آورکلاک رم و cpu بزنی در اثر Over Heat کردن cpu شما میسوزه که میتونی نتایج آور غیر اصولی رو در گوگل پیدا کنی.

درمورد گرا??یک من مدلهای 2 گیگ 640 و 630 رو مقایسه کردم که ات??اقا هردوتا پورت HDMI رو دارن،

درضمن 240 مگاهرتز(??رکانس هسته 630 حداکثر 810 مگاهرتز هست ولی 640 از 940 مگاهرتز شروع میشه و به 1050 مگاهرتز میرسه) در اجرای بازیهای سنگینی مثل Crysis 3 عدد کمی نیست و اینکه 640 علاوه بر Core Clock بالاتر Shader Clock بالاتری هم داره اما قبول دارم که قیمتیش یک ذره بالاترهست.

درهر صورت اگر یک سیستم قویتر برای گیم میخوای به نظر من 640 رو بخر..........

لینک به ارسال
GTX 650 Ti و GTX650 Ti Boost ضعی?? هستن اون وقت چرا؟؟؟؟؟؟؟:blink::blink:

راستش این سوال رو واسه یکی از ??امیلامون پرسیدم که کارت gtx 630 داره ابا همین پورت آبیه

و با توجه به این کارتی که داره 650 هر چقدم قوی باشه ??رقی نمیکنه واسش

??کر نکنم زیاد ??رقی بین 650 با 630 باشه واسه همین گ??تم ضعی??ه وگرنه کارت خوبیه

به نظر نمیاد شما هم توصیه کنی از 630 بره رو 650 البته خودش میگه بازی های جدید رو 630 ا??ت ??ریم دارن واسه همین میخواست بدونه آیا گرا??یک قوی تری مثلا در حد 6970 هست که همچین پورتی داشته باشه

سی پی یوشم زیاد جالب نیست آخه

ای ام دیه

مدلشو یادم ر??ت چی بود:mellow: اما جالب نبود

به هر حال مرسی

حالا یه سوال دیگه

مادربردش این پورت آبی رنگ رو داره

البته پورتش ??علأ خرابه

شل شده یکم و نیاز به تعمیر داره

اگه روی همین سیستم یک کارت قوی مثلأ مثل 6970 است??اده کنه و بعد پورت مادربردش رو درست کنه و تصویر رو از مادربرد بگیره مشکلی پیش نمیاد واسش برای اجرای بازی؟ اصلأ میشه اینجوری!

سلام،

GTX630 نداریم اون GT630 هست که Memory Interface -Shader Clock -Memory Clock و مهمتر از همه Core Clock مربوط به GT630 از GTX550 و GTX650 Ti و GTX650 Ti Boost پایینتر هست و صدالبته ا??ت ??ریم در 630 بیشتر از سری 550 و 650 هست.

اگر مادررد و cpu خوبی داشته باشن ارتقا به 650از لحاظ کارکرد و هزینه انتخاب مناسبی هست اما باید دید که چه مین برد و cpu داره.

اگر مین برد پورت D-sub یا همون VGA رو داشته باشه نشون میده مادربرد ایشون VGA On Board هست و حداقل من که H77 گرا??یک آن برد دارم تست کردم و از d-sub مادربرد برای گرا??یک PCI که چه d-sub داره و چه d-sub نداره نتونستم تصویر بگیرم حالا ایشون میتونن تست کنن خوب مین بردها باهم ??رق دارن اما hین قابلیت برای گرا??کیهای آن برد هست نه pci.

حالا باز باید از BIOS تنظیمات مربوط به شناسایی گرا??یک رو چک کنن.

6970 نسبت به 650 برتری خاصی نداره تازه ضعی??ترهم هست اما نسبت به 630 در core clock-memory clock و memory interface قویتر بوده ولی ورژن OPENGL موجود در 6970 از 650 و 630 پایینتر هست که در render سایه ها مقداری ضعی?? عمل میکنه........

لینک به ارسال
سلام،

این گرا??یک که ddr2 هست باید مدل کامل و مشخصات مادربرد رو ب??رستی،(از برنامه cpu-z که در ص??حه اول قرار داده شده است??اده کن)

اگر میخوای آخرین بازی کنی باید حداقل یک گرا??یک 2 گیگ 128 بتی ddr3 بخری که مستلزم آپدیت بقیه قطعات کامپیوتر هم هست....

داداش

این مدل مادر برد:

gigabyte technology Co.,ltd

model:H55M-UD2H

این رم مدل رم:

DDR3 4096 MBytes

این مدل cpu:

intel core i3 540 @3.07 GHz

اینم که گرا??یکه:

nvidia ge force

gf9500gt 1g ddr2

hdmi 128 bit

حالا به نظرت ارتقا بدم؟

من اینو 4 سال پیش 750 گر??تم

لینک به ارسال
داداش

این مدل مادر برد:

gigabyte technology Co.,ltd

model:H55M-UD2H

این رم مدل رم:

DDR3 4096 MBytes

این مدل cpu:

intel core i3 540 @3.07 GHz

اینم که گرا??یکه:

nvidia ge force

gf9500gt 1g ddr2

hdmi 128 bit

حالا به نظرت ارتقا بدم؟

من اینو 4 سال پیش 750 گر??تم

ایمان جان سوکت CPU مادربرد شما با Intel Socket LGA1156 سازگار هست و مادربرد نسبتا خوبی داری که میتونی تا 16 گیگابایت از رمهای DDR3 با باس 1333 و 1600 است??اده کنی البته با تعویض cpu به corei 5 و corei 7 میتونی تا باس 2200 مگاهرتز از رمهای DDR3 است??اده کنی.

مدل کامل رم رو ب??رست.

این مادربرد از گرا??یکهای PCI3.0 هم پشتیبانی میکنه.

درضمن اگر بودجه ت رو برای خرید گرا??یک بگی بهتر هست........

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• جدید...