رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
saeedtvn

*راهنمایی جهت خرید و ارتقاء قطعات PC و Laptop*

پست های پیشنهاد شده

250 به بالا

ارزون تر هم میشه پیدا کرد اگه سرعت واست مهم نیست 220 یا 230 هم میشه پیدا کرد

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
سلام،

آره شما درست میگی من اصلا حواسم نبود دارم راجب لپتاپ حر?? میزنم واسه core i3 های مثلا 3120 همون IntelHD 4000 isj و برای core i3 های نسل قبلی یعنی 2000 همون intelHD 3000 هست که رم ddr3 رو تا باس 1333 به صورت نرمال بدون انجام آورکلاک شناسایی میکنن که بهشون Sandy Bridge هم میگن.

حالا زیاد مهم نیست شما میتونی تا 4 گیگ رم 1333 یا 1600 روش Assemble کنی البته 1600 خیلی بهتره.

آدرس ??روشنده هم خواستی بگو پ.خ کنم.......

گیمر جان من این لب تاپ رو خریدم! الان با برنامه cpu-z که نگاه می کنم می نویسه گرا??یکش همون 4000 هستش و حا??ظش هم نزدیک 900 مگ هست! می خوام بپرسم یعنی هر بازی که گرا??یک کمتر از 900 مگ بخواد ، بالا میاره و اجرا می کنه؟

و درضمن چرا نمیشه رمش رو تا 8 گیگ ا??زایش داد؟ الان این لب تاپ دو تا جا داره واسه رم که میشه دو تا 4 گیگ روش گذاشت!

با تشکر

لینک به ارسال
ارزون تر هم میشه پیدا کرد اگه سرعت واست مهم نیست 220 یا 230 هم میشه پیدا کرد

مارک یا همون شرکت سازنده هم مهمه و قیمت میره بالا عوضش خیالت راحته جنس بنجول نیس مخصوصا در آرشیو کردن دیتا

لینک به ارسال

سلام

مشخصات سیستم من اینه

Processor Name: Intel® Core2 Quad CPU Q8300 @ 2.50GHz

BIOS Name: Award Modular BIOS v6.00PG

Video card Name: NVIDIA GeForce GT 240

Installed Memory: 4.00 GB

*** Motherboard ***

Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.

Product: EP43T-USB3

Version: x.x

Ports: 10

Slots: 2

می دونم خیلی قدیمیه ، می خواستم بدونم ارزش ارتقا داره ؟ چقدر خرجش میشه؟

من بازی هایی مثلCall of Duty نسخه ی قبل ازCall of Duty :ghost و Assassin's Creed قبل از این جدیده رو بازی میکردم با این سیستم

اما دیگه با این رم نمیشه بازی های جدید اجرا کرد

علاوه بر بازی می خوام با 3ds MAx و After Effect هم کار کنم البته می خوام یاد بگیرم

ممنون میشم راهنماییم کنید

لینک به ارسال
گیمر جان من این لب تاپ رو خریدم! الان با برنامه cpu-z که نگاه می کنم می نویسه گرا??یکش همون 4000 هستش و حا??ظش هم نزدیک 900 مگ هست! می خوام بپرسم یعنی هر بازی که گرا??یک کمتر از 900 مگ بخواد ، بالا میاره و اجرا می کنه؟

و درضمن چرا نمیشه رمش رو تا 8 گیگ ا??زایش داد؟ الان این لب تاپ دو تا جا داره واسه رم که میشه دو تا 4 گیگ روش گذاشت!

با تشکر

سلام،

عزیز UP To 900 MHz هست که یعنی مقداری از این حا??ظه مخصوص گرا??یک رو از رم لپتاپ برمیداره یا به اصطلاح Share میکنه.

ولی میتونی یه سری بازیها رو باهاش اجرا کنی اما نه بازیهایی مثل BF4-AC IV -GAT V و...

راجب مقدار رم هم چون لینکی که از دیجیکالا ??رستاده بودی در Specification لپتاپ ذکر کرده بود این سری corei /3 تا 4 گیگ بیشتر پشتیبانی نمیکنه روی اون حساب گ??تم؛

خب 2 تا اسلات داره که داره باید ببینی Maximum Ram قابل پشتیبانی روی این لپتاپ چقدر هست!!

حالا شما میتونی بری پاساژ رضا یا پاساژ ولیعصر حضوری مثلا روی یک اسلات رم 4 گیگ 1333 و روی اون یکی 2 گیگی 1333 تست کنی ببینی بوت میشه یا نه اگر شد 2 تا 4 گیگی 1333 بزار ببینی بوت میشه و ??رکاسن رم رو در Bios چند مگاهرتز نشون میده اگر 8192 یا 8096 مگابایت رم رو با باس 1333 یا 1:3 یا 13 شناسایی کرد که هیچ اگر نکرد باید رم 2 و 4 رو تست کنی یا 2 تا رم 2 گیگ 1333،

قبل از خرید رم از Bios چک کن ببین Clock رم لپتاپت چقدر هست یعنی تا چه مگاهرتزی ست میشه مثلا 1333 یا 1600....

لینک به ارسال
سلام دوستان

ارزونترین هارد 1tra و 2tra موجود در بازار قیمتش چقده

??قط واسۀ ذخیرۀ ??ایل های rar میخوام و ازشون هیج است??ادۀ دیگه ای نمیخوام بکنم

buffer و.... اصلأ مهم نیست

سلام،

اگر زیر 180 هزار تومن میخوای هزینه کنی که باید هارد لپتاپ بخری که اون هم 8MB Buffer هست و اصلا Performance نداره که برای آرشیو هممناسب نیست.

اگر 180 تا 215 هزارتومن برای 1TB میخوای هزینه کنی به نظر من 3 مدل زیر بد نیستن :

MAXTOR SATA 1000Gb DiamondMax 22 32MB Buffer

قیمت : 182 تا 215 هزارتومن

HITACHI Deskstar SATA 1TB 32MB Buffer

قیمت : 178 تا 185 هزارتومن

Seagate Barracuda SATA 3 1TB 32MB Buffer

قیمت : 185 تا 196 هزارتومن

از هاردهای 2TB با رنج قیمت 259 تا 305 هزار تومن 3 مدل زیر مناسب هستن :

TOSHIBA SATA 3 2TB

قیمت : 270 تا 275 هزارتومن

Seagate ES.3 SATA 3 2TB

قیمت : 298 تا 302 هزارتومن

Seagate Barracuda SATA 3 2TB

قیمت : 259 تا 276 هزارتومن

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)
سلام

مشخصات سیستم من اینه

Processor Name: Intel® Core2 Quad CPU Q8300 @ 2.50GHz

BIOS Name: Award Modular BIOS v6.00PG

Video card Name: NVIDIA GeForce GT 240

Installed Memory: 4.00 GB

*** Motherboard ***

Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.

Product: EP43T-USB3

Version: x.x

Ports: 10

Slots: 2

می دونم خیلی قدیمیه ، می خواستم بدونم ارزش ارتقا داره ؟ چقدر خرجش میشه؟

من بازی هایی مثلCall of Duty نسخه ی قبل ازCall of Duty :ghost و Assassin's Creed قبل از این جدیده رو بازی میکردم با این سیستم

اما دیگه با این رم نمیشه بازی های جدید اجرا کرد

علاوه بر بازی می خوام با 3ds MAx و After Effect هم کار کنم البته می خوام یاد بگیرم

ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام،

عزیز چون سوکت مادربرد شما LGA775 هست اگر صادقانه بخوام بگم ،میگم ارزش خرج کردن رو نداره اما :

چون CPU سیستم شما تقریبا یک CPU خوب بین CPU های سکوت LGA775 هست و از رمهای DDR3 بدون انجام OverClock تا باس 1333 مگاهرتز پشتیبانی میکنه و از Cache سری L2 با مقدار 4MB برخردار هست بازهم میشه با این cpu کنار اوومد.

مادربرد شما از رمهای DDR3 با باس 1333 بدون انجام آورکلاک پشتیبانی میکنه و شما میتونی تا 16 گیگ یعنی 2 رم 8 گیگابایت 1333 روی این مادربرد Assemble کنی.

اما مشکلی که این وسط هست این هست که گیگابایت تا BIOS F5D رو برای این مادربرد منتشر کرده که به همین علت احتمال داره که نشه 16 گیگ رم روی این مادربرد assemble کرد.

برای کار طراحی مخصوصا کاربا 3DMAX پیشنهاد میکنم یک مادربرد بخری تا با cpu های سوکت LGA1155 یعنی سری COREi سازگار باش اون موقع هم میتونی رم DDR3 با باسهای بالاتری رو به صورت Default است??اده کنی همینطور این سری مادربرد با گرا??یکهای PCIExpress3.0 سازگاری خیلی بهتری هم داره........

ویرایش شده توسط Gamer_2013

لینک به ارسال
سلام،

عزیز UP To 900 MHz هست که یعنی مقداری از این حا??ظه مخصوص گرا??یک رو از رم لپتاپ برمیداره یا به اصطلاح Share میکنه.

ولی میتونی یه سری بازیها رو باهاش اجرا کنی اما نه بازیهایی مثل BF4-AC IV -GAT V و...

راجب مقدار رم هم چون لینکی که از دیجیکالا ??رستاده بودی در Specification لپتاپ ذکر کرده بود این سری corei /3 تا 4 گیگ بیشتر پشتیبانی نمیکنه روی اون حساب گ??تم؛

خب 2 تا اسلات داره که داره باید ببینی Maximum Ram قابل پشتیبانی روی این لپتاپ چقدر هست!!

حالا شما میتونی بری پاساژ رضا یا پاساژ ولیعصر حضوری مثلا روی یک اسلات رم 4 گیگ 1333 و روی اون یکی 2 گیگی 1333 تست کنی ببینی بوت میشه یا نه اگر شد 2 تا 4 گیگی 1333 بزار ببینی بوت میشه و ??رکاسن رم رو در Bios چند مگاهرتز نشون میده اگر 8192 یا 8096 مگابایت رم رو با باس 1333 یا 1:3 یا 13 شناسایی کرد که هیچ اگر نکرد باید رم 2 و 4 رو تست کنی یا 2 تا رم 2 گیگ 1333،

قبل از خرید رم از Bios چک کن ببین Clock رم لپتاپت چقدر هست یعنی تا چه مگاهرتزی ست میشه مثلا 1333 یا 1600....

یعنی میگی کارت گرا??یک Intel HD 4000 حا??ظه ی داخلی نداره و از رم است??اده می کنه؟

لینک به ارسال
یعنی میگی کارت گرا??یک Intel HD 4000 حا??ظه ی داخلی نداره و از رم است??اده می کنه؟

علیک سلام؛

نمیگم حا??ضه داخلی نداره میگم وقتی در مشخصات قطعات لپتاپت برای IntelHD4000 زده Up To 900MHz یعنی از رم لپتاپ هم برمیداره تا به به این Clock برسه.........

لینک به ارسال

mhossein عزیز برنامه زیر رو دانلود و نصب کن و از چارت سمت چپ برنامه از قسمت RAM از ص??حه باز شده و Memory Slots ببین جلوی Total Memory Slots چه عددی نوشته مثلا برای من 4 هست و 3 تا اسلات خالی هم دارم.....

لینک به ارسال

کمک برای خرید کارت گرا??یک

سلام دوستان

من حدود دو ماه پیش یه سیستم خریدم و ??روشنده برای اینکه خرجش زیاد نشه بهم یه سیستم پیشنهاد داد با مادربورد elitegroup a75f2-a2 وگ??ت این مادریورد بدون کارت گرا??یک یک گیگ گرا??یک رو ساپورت میکنه بعدش گ??ت اگر بخوای میتونی بعدا یک کارت گرا??یک هم بندازی روش که با این مادربرد بوست میشه و گرا??یک دوئل بهت میده سیستم خوبیه ولی من از گرا??یکش راضی نیستم میخوام یه کارت بگیرم اما نمیدونم چه کارتی بگیرم که به قول ??روشنده با این مادربورد بوست بشه اگر کسی میتونه کمک کنه ازش ممنون میشم.

اینم لینک مشخصات مادر بورد:

ECS Web Site > A75F2-A2 (V1.0)

لینک به ارسال
mhossein عزیز برنامه زیر رو دانلود و نصب کن و از چارت سمت چپ برنامه از قسمت RAM از ص??حه باز شده و Memory Slots ببین جلوی Total Memory Slots چه عددی نوشته مثلا برای من 4 هست و 3 تا اسلات خالی هم دارم.....

داداش ممنون

اینو نصب کردم نوشته چهارتا اسلات است که الان یکیش پره با رم 2 گیگ! اگه چهار تا اسلات داشته باشه ??ک کنم این لب تاپ تا 16 گیگ هم ساپورت کنه! نه؟

لینک به ارسال
داداش ممنون

اینو نصب کردم نوشته چهارتا اسلات است که الان یکیش پره با رم 2 گیگ! اگه چهار تا اسلات داشته باشه ??ک کنم این لب تاپ تا 16 گیگ هم ساپورت کنه! نه؟

سلام،

:4:

خب شاید روی این 4 تا اسلات بشه 4 تا 2 گیگی 1333 اسمبل کرد که اون رو نمیدونم شما یک بار دیگه برنامه رو باز کن از قسمت مربوط به Motherboard مدل کامل مادربرد لپتاپت رو گوگل کن ببین Maximum Ram که این مادربرد شناسایی و پشتیبانی میکنه چقدر هست و اینکه اصلا برای این مادربرد ورژن جدید BIOS منتشر شده یا نه چون در اکثر مواقع برای شناسایی قطعات جدید به سیستمهای قدیمی باید نرم ا??زار مادربرد یا همون بایوس رو FLASH کرد.

البته بارم میگم راحتترین راهش اینه که بری ولیعصر اونجا حضوری واسط تست کنن اما میشه از نت هم ته و توش رو درآورد.........

لینک به ارسال

اقا یعنی کسی نمیدونه چه کارت گرا??یکی با مادربرد من بوست میشه اگه کسی میدونه راهنمایی کنه چون من اصلا ازش سر در نمیارم کمک کنید خواهشا

لینک به ارسال
اقا یعنی کسی نمیدونه چه کارت گرا??یکی با مادربرد من بوست میشه اگه کسی میدونه راهنمایی کنه چون من اصلا ازش سر در نمیارم کمک کنید خواهشا

سلام،

شما برنامه های CPU-Z و GPU-Z رو از لینکهای زیر دانلود و نصب کن و مشخصات کامل قطعات سیستمت ازجمله رم-cpu-motherboard و graphic رو ب??رست تا دقیقتر بشه شمارو راهنمایی کرد.

دانلود برنامه CPU-Z جهت اطلاع از مشخصات قطعات سیستم (کلیک کن*)

دانلود برنامه GPU-Z جهت اطلاع از مشخصات کامل گرا??یک (کلیک کن*)

من ??کر نمیکنم در pc بشه گرا??یک onboard رو برای boost کردن با گرا??یک pci است??اده کرد چون باید در BIOS نوع گرا??یک رو تنظیم کرد و معمولا این قابلیت در laptop وجود داره.

البته بعضی از مادربردها در آن واحد میتونن از دو گرا??یک با دو ورودی مختل?? پشتیبانی کنن ولی ??کر نمیکنم این قضیه در مورد گرا??یکهای onboard صادق باشه حداقل برای من روی مادربرد Gigabyte H77 که نشد........

لینک به ارسال

سلام...دوستان اگه ممکنه منو راهنمایی کنید

من کارت گرا??یک nvidia geforce GT 240 دارم...همه ی بازی ها رو با اخرین حد گرا??یک بازی کردم

اما الان بخاطر اینکه call of duty ghosts نیاز به directx 11 داره . میخوام گرا??یکم رو عوض کنم...

میخوام موقتا یه چیز ارزون بخرم ... هرجا ر??تم همه کارت گرا??یک : radeon hd 5450 1gb DDR3 رو

پیشنهاد کردن ... بعضی ها هم radeon hd 6450 2gb DDR3 رو گ??تن.بنظرتون برای موقت خوبه؟؟؟

صبح میخوام برم عوض کنم یخورده سر بدم

لینک به ارسال

این کارت گرا??یک رو بخری بهترهradeon hd 6450 2gb DDR3چون اگهradeon hd 5450 1gb DDR3واسه این پول بدی وقتی بخای ب??روشی خیلی زیر قیمت میخرن ولیradeon hd 6450 2gb DDR3این کارت گرا??یک رو 5-6ماه هم است??اده کنی خیلی قیمتش پایین نمیاد:thumbup:

لینک به ارسال

دوستان سلام

??کر کنید 3میلیون پول دارید وبا این پول قصد دارید یه کامپیوتر جمع کنید سیستم موردنظرتون رو بگید من هرچه قدر گشتم هرجا قطعات کامپیوتر رو یه قیمت میگ??تن لط??ا یاری کنید این بنده حقیر رو دوستان

لینک به ارسال
دوستان سلام

??کر کنید 3میلیون پول دارید وبا این پول قصد دارید یه کامپیوتر جمع کنید سیستم موردنظرتون رو بگید من هرچه قدر گشتم هرجا قطعات کامپیوتر رو یه قیمت میگ??تن لط??ا یاری کنید این بنده حقیر رو دوستان

سلام،

سامان جان من قیمت 3 نوع مادربرد-دونوع CPU از Intel سوکت LGA1155 -چند مدل از گرا??یکهای NVIDIA و 2 مدل پاور Green و 2 برند خوب رم برای سازگاری با cpu های intel به شما پیشنهاد میکنم.

Motherboard

--------------------

Gigabyte GA-Z77X-D3H

قیمت : 590 تا 595 هزارتومن

Gigabyte GA-Z77X-UP4 TH

قیمت : 950 تا 955 هزارتومن

Asus P8Z77-V Pro

قیمت : 710 تا 715 هزارتومن

Power Supply

---------------------

Green GP650OB-OC

قیمت : 226 تا 230 هزارتومن

Green GP750OB-OC

قیمت : 429 تا 430 هزارتومن

CPU

-----

Corei 7 3770K 8MB Cache

قیمت : 988 تا 990 هزارتومن

Corei 5 3570K 6MB Cache

قیمت : 670 تا 675 هزارتومن

RAM

------

Apacer Panther 2x4GB DDR3 1600

قیمت : هرکدوم 127 هزارتومن(جمعا 256 هزارتومن)

Corsair XMS3 4GB DDR3 1600

قیمت : 152 تا 155 هزارتومن

Corsair Vengeance 4GB DDR3 Dual ChannelKit 2000

قیمت : 170 تا 175 هزارتومن

Graphic

-----------

NVIDIA MSI GTX 760 OC 2GB DDR5 256bit

قیمت : 960 تا 985 هزارتومن

NVIDIA Asus GTX660 DirectCuII 2GB DDR5 192Bit

قیمت : 1 میلیون و 258 تا 1 میلیون و 260 هزارتومن

NVIDIA Gigabyte GV-N660OC2GB DDR5 192Bit

قیمت :1میلیون و 85 تا 1 میلیون و 110 هزارتومن

NVIDIA MSIGTX 650 Ti Boost Gaming TFIII 2GB DDR5 192Bit

قیمت : 765 تا 775 هزارتومن

NVIDIA Asus GTX 650Ti DirectCuII 2GB DDR5 128Bit

قیمت : 770 تا 785 هزارتومن

NVIDIA Gigabyte GV-N650OC 2GB DDR5 128Bit

قیمت : 673 تا 690 هزارتومن

NVIDIA Gigabyte GV-N550WF21GB DDR5 192Bit

قیمت : 529 تا 545 هزارتومن

به این دلیل من تمام قیمتها را حدودی گ??تم و رنج قیمت رو گذاشتم چون قیمتها در بازار کامپیوتر ساعتی و حتی دقیقه ای تغییر میکنه.

حدود 70 هزارتومن هم برای یک خنک کننده مناسب برای CPU باید هزینه بشه...... :4:

لینک به ارسال
سلام...دوستان اگه ممکنه منو راهنمایی کنید

من کارت گرا??یک nvidia geforce GT 240 دارم...همه ی بازی ها رو با اخرین حد گرا??یک بازی کردم

اما الان بخاطر اینکه call of duty ghosts نیاز به directx 11 داره . میخوام گرا??یکم رو عوض کنم...

میخوام موقتا یه چیز ارزون بخرم ... هرجا ر??تم همه کارت گرا??یک : radeon hd 5450 1gb DDR3 رو

پیشنهاد کردن ... بعضی ها هم radeon hd 6450 2gb DDR3 رو گ??تن.بنظرتون برای موقت خوبه؟؟؟

صبح میخوام برم عوض کنم یخورده سر بدم

سلام،

دوست عزیز به دلیل پایین بودن ??رکانس هسته و 64 بیتی بودن نوع مموری اینتر??یس این دو گرا??یک هر دو گرا??یکی که به شما معر??ی کردن قدیمی و ضعی?? هستن و اصلا پیشنهاد نمیکنم که هیچ کدوم رو بخری.

گرا??یک ATI HD 5450 1G DDR3 64bit که اصلا گرا??یک جالبی نیست حداقل ارزش هزینه کردن رو نداره.

گرا??یک ATI HD6450 2G DDR3 64Bit هم که به شما معر??ی کردن ??قط از برند SAPPHIRE در بازار احتمالا موجود هست که اون هم به نظر من حتی برای است??اده ??علی ارزش خرید نداره .

ATI SAPPHIRE HD 6450 2G DDR3 64Bit

6287-sapphire-hd-6450-2gb-ddr3-64bit-png

من پیشنهاد میکنم که یک گرا??یک مناسبتر مثل SAPPHIRE HD 6670 2G برای است??اده ??علی بخری که ارزش هزینه کردن رو نسبت به 6450 داره.......

ATI SAPPHIRE HD 6670 2G DDR3 128Bit

6288-sapphire-hd-6670-2gb-ddr3-128bit-png

لینک به ارسال

motherbord:elitgroup a75f2-a2

cpu:amd a8-5500 apu with redeon tm hd graphic 3.20ghz

ram:4gb kingstomn

اقا این سیستم منه دوست عزیز روی جعبه مادربورد نوشته amd dual graphic 80%boosted این از این خوب من از نظر گیم الان مشکلی ندارم ولی مثلا موقعی که میخوام ویدیو نگاه کنم تصویر بزرگ و کوچیک میشه از یکی پرسیدم گ??ت دلیلش اینه که کارت گرا??یک نداری ??روشنده میگ??ت که گرا??یک رو از cpu میگیره داداش من که سر در نمیارم الان من این برنامهای که شما گ??تید رو دانلود کردم من اصلا کارت گرا??یک الان رو سیستمم نیست ولی تو قسمت گرا??یک نوشته amd radeon hd 7560d;عزیز اگه کمک کنی ممنون میشم راهنمایی کنی که مثلا چه کارتی بگیرم لینک مادر برد رو هم میزارم یه نگاهی بهش بنداز شاید کمک کنه

لینک به ارسال
motherbord:elitgroup a75f2-a2

cpu:amd a8-5500 apu with redeon tm hd graphic 3.20ghz

ram:4gb kingstomn

اقا این سیستم منه دوست عزیز روی جعبه مادربورد نوشته amd dual graphic 80%boosted این از این خوب من از نظر گیم الان مشکلی ندارم ولی مثلا موقعی که میخوام ویدیو نگاه کنم تصویر بزرگ و کوچیک میشه از یکی پرسیدم گ??ت دلیلش اینه که کارت گرا??یک نداری ??روشنده میگ??ت که گرا??یک رو از cpu میگیره داداش من که سر در نمیارم الان من این برنامهای که شما گ??تید رو دانلود کردم من اصلا کارت گرا??یک الان رو سیستمم نیست ولی تو قسمت گرا??یک نوشته amd radeon hd 7560d;عزیز اگه کمک کنی ممنون میشم راهنمایی کنی که مثلا چه کارتی بگیرم لینک مادر برد رو هم میزارم یه نگاهی بهش بنداز شاید کمک کنه

سلام،

عزیز من گ??تم اون برنامه ها رو نصب کن و اطلاعات کامل رو ب??رست حالا اشکالی نداره،

اول اینکه شما مادربردت VGA Onboard هست یعنی یک گرا??یک داخلی برای مادربرد در نظر گر??ته شده که با CPU همکاری داره اما گرا??یک رو از CPU نمیگیره وبرای انجام محاسبات تصاویر HD چون پردازنده مجتمع گرا??یکی داره cpu شما از cpu است??اده میشه مثل cpu های شرکت اینتل که پردازنده مجتمع گرا??یکی از 450 تا 650 مگاهرتز دارن و در مادربردهای گرا??یک آن برد برای render و تحلیل تصاویر HD کمک میکنن.

پس شما مادربردت گرا??یک داره چون اگر گرا??یک نداشته باشه اصلا سیستم بالا نمیاد چه برسه به اینکه بتونی ??یلم باهاش نگاه کنی و بازی باهاش اجرا کنی.

اون کوچیک و بزرگ شدن تصاویر هم مربوط به ورژن درایور گرا??یک داخلی مادربرد هست و هم رزولوشن تصویر که ممکنه پایین باشه یا مثلا مشکل از بابت کانکتورهای تصویری در پشت ماردبرد(HDMI و D-Sub) باشه که معمولا مشکل از بایت قدیمی بودن درایور گرا??یک هست.

6290-ecs-a75f2-a2-v1-0-3-jpg

این مادربرد PICExpress 2.0 هست و از تمام گرا??یکهای سری 6000 از ATI Radeon پشتیبانی میکنه.

چون cpu سیستم شما AMD هست میتونی از گرا??یکهای ATI برای راندمان بهتر است??اده کنی البته میشه از گرا??یکهای سری 500 از NVIDIA هم است??اده کرد.

??قط میمونه مقدار پاور ??علی که باید چک کنی ببینی منبع تغذیه سیستمت چند وات هست چون برای پشتیبانی از گرا??کیهای سری 6000 رادئون مثلا 6970 این گرا??یک به تنهایی به 280 وات توان نیاز داره که این به این معنی هست که پاور سیستم شما حداقل باید 535 وات واقعی باشه.............

لینک به ارسال

اقا خیلی ممنون از کمکتون من زمانی که سیستم گر??تم یه پاور خوبم باهاش گر??تم که یعنی خود ??روشنده گ??ت اینو ببر گرا??یک هم بندازی جواب میده ولی میدونی مشکل من این هستش که یارو گ??ت هر گرا??یکی با این مادر برد boost نمیشه مثلا بهم گ??ت کارتهای nvidia رو میشناسه ولی دیگه گرا??یک مادربرد رو حساب نمیکنه ولی یه سری کارتها هستند که باهاشون boost میشه وگرا??یک بالاتری بهت میده مثلا من اگه کارت یه گیگ بندازم با گرا??یک مادربر دو گیگ بهم گرا??یک میده من مشکلم اینه که چه کارتی بگیرم که گرا??یک مادربرد رو هم حساب کنه مثلا اگه یه کارت xfx ati radeon hd 5450 1gb بگیرم چطوره بهتر از این چه چیزی میتونم بگیرم باهاش boost بشه

لینک به ارسال
اقا خیلی ممنون از کمکتون من زمانی که سیستم گر??تم یه پاور خوبم باهاش گر??تم که یعنی خود ??روشنده گ??ت اینو ببر گرا??یک هم بندازی جواب میده ولی میدونی مشکل من این هستش که یارو گ??ت هر گرا??یکی با این مادر برد boost نمیشه مثلا بهم گ??ت کارتهای nvidia رو میشناسه ولی دیگه گرا??یک مادربرد رو حساب نمیکنه ولی یه سری کارتها هستند که باهاشون boost میشه وگرا??یک بالاتری بهت میده مثلا من اگه کارت یه گیگ بندازم با گرا??یک مادربر دو گیگ بهم گرا??یک میده من مشکلم اینه که چه کارتی بگیرم که گرا??یک مادربرد رو هم حساب کنه مثلا اگه یه کارت xfx ati radeon hd 5450 1gb بگیرم چطوره بهتر از این چه چیزی میتونم بگیرم باهاش boost بشه

من مشخصات مادربرد شما رو مجددا چک کردم و متوجه شدم که مادربرد شما به خاطر نوع سوکت CPU اسمبل شده روی مادربرد به AMD Dual Graphics Technology مجهز هست که این تکنولوژی نسل قبلی ATI Crossfire محسوب میشه.

حر??ی که ??روشنده راجب مچ نشدن گرا??یکهای NVIDIA برای AMD Dual Graphics گ??ته کاملا درسته چون CPU شما باتوجه به پردازنده گرا??یکی مجتمع یا همون APU Graphic یعنی 7560D ??قط میتونه با گرا??یکهای سری 6000 و 7000 مچ بشه که آنچنان Performance و کی??یت بالایی رو به دنبال نداره چراکه اگر شما بخوای یک گرا??یک مثلا 7570 یا 7670 رو برای اینکار است??اده کنی خود گرا??یک به تنهایی توان بالایی داره و اصلا به این کار به اصطلاح Boost نیازی نیست جدا از اینکه کارتهایی که گ??تم قیمت تقریبا بالایی هم دارن.

اما شما میتونی یک گرا??یک ATI HD 6570 حالا یا DDR5 و یا DDR3 رو برای Dual Graphic تست کنی.

6294-6000-7000-gpu-s-a8-apu-png

البته اگر تشری?? ببری پیش اون شخصی که کامپیوتر رو واسط Assemble کرده خیلی بهتره چون اونجوری نیازی نیست سربسته یک گرا??یک رو بخری که ممکنه بعدهم جواب نده ولی اگر بری پیش خودش واسط تست کنه دیگه نیازی نیست به روش آزمون و خطا گرا??یک رو بخری.

گرا??یکهای ATI HD 7570 و 7670 هم برای این گرا??یک داخلی مادربرد شما پیشنهاد شدن البته باید مدل دقیق CPU رو به علاوه اسم اون چک کنی......

لینک به ارسال

اقا خیلی ممنون از کمک که کردید به نظر شما این کارت چطوره البته اگر نگاه نکردید مهم نیست من میخوام خودم اشنا بشم به سیستم این مادربورد: xfx ati randeon hd 5450 2gb ???? ???????? , ???? ??? ??? , ???? ???? , ???? ????? ???????? , ???? ???? ????? ???????? , ???? ????? ???? ?? ???????? , ???? ???? ??? ??? , ???? ???? ?? ??? , ???? ????? ???????? :: XFX Radeon HD 5450 2GB DDR3

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• جدید...