رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
saeedtvn

*راهنمایی جهت خرید و ارتقاء قطعات PC و Laptop*

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان...

میدونم این سوالم هیچ ربطی به موضوع نداره ولی چون خیلی ??وریه امیدوارم اساتید به بی ربطی این موضوع ایراد نگیرن!

می خواستم بدونم میشه مث لپتاپ ها توی کامپیوتر هم کارت گرا??یک رو به کار گرا??یک اینتل اسویچ کرد؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوستان...

میدونم این سوالم هیچ ربطی به موضوع نداره ولی چون خیلی ??وریه امیدوارم اساتید به بی ربطی این موضوع ایراد نگیرن!

می خواستم بدونم میشه مث لپتاپ ها توی کامپیوتر هم کارت گرا??یک رو به کار گرا??یک اینتل اسویچ کرد؟

سلام،

برای این کار باید از تنظیمات موجود در ص??حه bios است??اده کنی..........

لینک به ارسال
سلام،

برای این کار باید از تنظیمات موجود در ص??حه bios است??اده کنی..........

من یه مشکل دیگه هم دارم و اون اینه که وقتی کلید دلیت رو میزنم تا بره توی بایوس مادربرد سیستم مثل این که هنگ میکنه و چیزی نشون نمیده...!

این مشکلم چطور حل میشه؟!

لینک به ارسال
من یه مشکل دیگه هم دارم و اون اینه که وقتی کلید دلیت رو میزنم تا بره توی بایوس مادربرد سیستم مثل این که هنگ میکنه و چیزی نشون نمیده...!

این مشکلم چطور حل میشه؟!

سلام،

دوست عزیز لط??ا به عنوان و موضوع تاپیک دقت داشته باش چون بهتر بود سوالاتت رو در بخش مشکلات سخت ا??زاری مطرح میکردی،

اما به عنوان آخرین جواب در این تاپیک میگم :

1.پنل I/O یا همون پنل پشتی مادربرد که ??یش اسپیکر و پورت موس و کیبرد بهش متصل هست رو چک کن ممکنه کثی?? شده یا اتصالی داشته باشه چراکه همین مسئله اجازه نمیده کیبرد خوب عمل بکنه و نتیجتا بایوس هم باز نمیشه.

2.رم سیستمت رو باید چک کنی یعنی یکبار از اسلات خارجکرده-تمیزش کنی و دوباره سرجای خودش برگردونی.

3.بعضی اوقات به خاطر Boot نشدن هارد ص??حه بایوس هم باز نمیشه که باید یکبار هارد رو هم از مادربرد جداکرده و دوباره متصل کنی.

4.??نهای اضا??ی که باعث ایجاد اضا??ه بار روی مادر برد میشن رو قطع کن همینطور اگر هاردت هیتسینگ داره اون رو هم از سوکت پاور جداکن.

5.ار با چک کردن نکات بالا نتیجه ای حاصل نشد میتونی باطری BIOS رو دربیاری و دوباره روی مادربرد جاسازی کنی(برای اینکار بهتر هست که تمام قطعات Assemble شده روی ماردبرد Disassembly بشن تا مشکلی پیش نیاد مثل اضا??ه بار)

6.خود cpu هم میتونه مشکلاتی ایجاد بکنه اما احتمالش خیلی کمه و شما باید نکات بالا رو چک بکنی.......

لینک به ارسال

سلام به همه دوستان خسته نباشید و دستتون درد نکنه

یک کیس کامل میخوام ببندم حداقل میخوام واسه 2 سه سال اینده واسه بازی و دیگه کارا به دردم بخوره range قیمتش 2300000 تا 2500000 در توانم هست اگه میشه دو تا pc مت??اوت معر??ی کنید یکی cpu intel و vga nvidia و motherboard giga ویه سیستم دیگه cpu amd و vga amd و motherboard مورد نیازش که msi ??ک کنم خوبه

اگه قیمت تک تک و مشخصاتشون بهم معر??ی کنید ممنونتون میشم

قربون همتون منتظرم

لینک به ارسال

سلام دوستان...

پورت کارت گرا??یک اینتل روی مین بورد است و باید کابل مانیتور رو بهش وصل کنید درغیر اینصورت خیر چون درگاه درون لپتاپ مشترک است و در پی سی خروجی ها جدا

در لپتاپ این کار رو انجام میدن برای اینکه درمواقعی که کار گرا??یکی سنگین در حال انجام نیست بااست??اده یک کارت کم مصر?? عمر شارژ باتری بیشتر باشد،در کامپیوتر کاربردی ندارد

لینک به ارسال
سلام به همه دوستان خسته نباشید و دستتون درد نکنه

یک کیس کامل میخوام ببندم حداقل میخوام واسه 2 سه سال اینده واسه بازی و دیگه کارا به دردم بخوره range قیمتش 2300000 تا 2500000 در توانم هست اگه میشه دو تا pc مت??اوت معر??ی کنید یکی cpu intel و vga nvidia و motherboard giga ویه سیستم دیگه cpu amd و vga amd و motherboard مورد نیازش که msi ??ک کنم خوبه

اگه قیمت تک تک و مشخصاتشون بهم معر??ی کنید ممنونتون میشم

قربون همتون منتظرم

سلام.اگه واسه یه مدت طولانی قراره جوابگو باشه بهتره صبر کنید تحولات سخت ا??زاری زیادی توی راهه

اول از همه اینکه قیمتها روز به روز در حال کاهش است صبر کنید سیستم بهتری میتونید ببندید

دوم رابط نسل بازی های جدید مثل بتل??یلد 4 میگن قراره با dx11.1 درست بشود که کارتهای جدیدتر dx11.2 هم ساپورت میکنن اگر الان dx11 خریداری کنید تا سال دیگه همین موقع سیستم همچنان سیستم روزی نخواهد بود

درنهایت اینکه نسل ddr4 توی راهه نمیدونم کی رونمایی میشه ولی نسل ddr3 میشه گ??ت رو به قدیمی شدن داره میره الان سیستم ببندید خیلی وقتی در اوج نمیمونه.باس پایه ddr4 هستش 2133 الان ddr3 همین ??رکانس بخواهید ببندید نسبت به ddr4 خیلی هزینه باید کنید و بااین هزینه بیشتر باید همون 1600 ببندید

الیته این دیدگاه من است همیشه واسه خرید یه قطعه "جدید" یه مدت صبر میکنم اگر عجله دارید میتونیم لیست قطعات و قیمت براتون تهیه کنیم

مو??ق باشید

لینک به ارسال

دوستان سلام.

من یه سیستم دارم که میخواستم بخرم.

به نظرتون هماهنگ هست یا نه؟

مادربرد:GA-Z77-D3H

سی پی یو:intel core i5

رم:4GB ddr3

گرا??یک:amd radeon hd 7770

هنوز منبع تغذیه مناسبی برا این سیستم ندارم.

لط??ا بهم معر??ی کنین...

مر30

لینک به ارسال
دوستان سلام.

مادربرد:ga-z77-d3h

رم:4gb ddr3

لط??ا بهم معر??ی کنین...

مر30

سلام،

مدل و نوع کامل گرا??یک رو ب??رست( مقدار گیگ-نوع توان و ولتاژ معمولی یا oc روهم ب??رست)

معمولا انتهای گرا??یکهای مخصوص آورکلاک عبارت oc قرار داده شده.........

لینک به ارسال
دوستان سلام.

مادربرد:GA-Z77-D3H

رم:4GB ddr3

لط??ا بهم معر??ی کنین...

مر30

سلام،

به مدل cpu خیلی دقت داشته باش تا یک وقت سری Snday Bridge رو جای Ivy Bridge نخری که خیلی از لحاظ کارکرد باهم ??رق دارن اگر خواستی مدل CPU و رم رو ب??رست ببینیم چی هست؛

تمام سریهای موجود تولید شده از ATI 7770 HD اعم از Gigabyte و ASUS به 485 وات توان و برق نیاز دارن که شما باید از یک پاور گرین 535 و یا یک 600 وات است??اده کنی که قیمتها به ترتیب 208 تا 210 و 232 تا 235 هزارتومن هست هرکدوم که مدنظرت هست رو بگو تا قیمت جدید رو ب??رستم........

لینک به ارسال

سلام.ممنون از راهنماییت.

خوب حالا دیگه یه سیستم در نظر گر??تم ببین خوبه یا نه؟ دیگه بودجم جواب نمیده:ohnoes:

مادربرد:giga مدل GA-Z77-D3H

سی پی یو:INTEL CORE I3-3.3GHZ-3220

پاور:GP600A-EU مدل ATX12V v2.31

رم:apacer 4GB 1333

گرا??یک اگه خدا بخواد:ASUS-GEFORCE GTX 650 1GB GDDR5

اگه چیزی جا انداختم بهم بگو...

ببین هماهنگ هست یا نه؟

لینک به ارسال
سلام.ممنون از راهنماییت.

خوب حالا دیگه یه سیستم در نظر گر??تم ببین خوبه یا نه؟ دیگه بودجم جواب نمیده:ohnoes:

مادربرد:giga مدل ga-z77-d3h

سی پی یو:intel core i3-3.3ghz-3220

پاور:gp600a-eu مدل atx12v v2.31

رم:apacer 4gb 1333

گرا??یک اگه خدا بخواد:asus-geforce gtx 650 1gb gddr5

اگه چیزی جا انداختم بهم بگو...

ببین هماهنگ هست یا نه؟

سلام،

cpu برای بازی معمولی هست،

مادربرد خوبه.

رم رو سعی کن 4 تا 8 گیگ باباس 1600 بخری نه 1333

گرا??یکی که مدنظر داری هم اگر oc نباشه این پاور ک??ایت میکنه.،

البته من پیشنهاد میکنم cpu و ram قوی برداری تا یک گرا??یک گرون و 1 گیگ.....

لینک به ارسال

اقا این گرا??یکو ارتقا بدم؟البته من با PC ??قط PES بازی میکنم

nvidia ge force

GF9500GT 1G DDR2

HDMI 128 BIT

لینک به ارسال

خودمم تو همین ??کر بودم.

یعنی رم رو 8GB و سی پی یو رو i5 بگیرم؟

یه کارت گرا??یک خوب بهم پیشنهاد کن.دمت گرم:;-):

لینک به ارسال

آقا اینا خوبن؟

RAM APACER 4GB 1600

ASUS-AMD RADEON HD 6670 2GB DDR3

:thumbup:

لینک به ارسال
اقا این گرا??یکو ارتقا بدم؟البته من با pc ??قط pes بازی میکنم

nvidia ge force

gf9500gt 1g ddr2

hdmi 128 bit

سلام،

این گرا??یک که ddr2 هست باید مدل کامل و مشخصات مادربرد رو ب??رستی،(از برنامه cpu-z که در ص??حه اول قرار داده شده است??اده کن)

اگر میخوای آخرین بازی کنی باید حداقل یک گرا??یک 2 گیگ 128 بتی ddr3 بخری که مستلزم آپدیت بقیه قطعات کامپیوتر هم هست....

لینک به ارسال

سلام. لط??ا جواب من هم بدید:

میخوام گرا??یک بخرم الانamd 4650هستش میخوام دایرکس 11 ساپورت کنه و حالا حالا بازی بکشه

سیستم من:

رم3

cpu:2.8GHz

ویندوز 32 بیت 7

سیستم من خوبه؟

لینک به ارسال
خودمم تو همین ??کر بودم.

یعنی رم رو 8GB و سی پی یو رو i5 بگیرم؟

یه کارت گرا??یک خوب بهم پیشنهاد کن.دمت گرم:;-):

آقا اینا خوبن؟

RAM APACER 4GB 1600

ASUS-AMD RADEON HD 6670 2GB DDR3

:thumbup:

سلام،

حامد عزیز قبلا هم گ??ته بودم شما باید بگی چقدر بودجه داری یعنی نهایت پول شما چقدر هست؟

اینجوری نمیشه چیزی رو پیشنهاد داد!

گرا??یک GTX650 1024 128Bit یک گرا??یک DDR5 هست و اصلا از لحاظ کارکردی و کی??یت با ATI 6670 2GB 128Bit DDR3 قابل مقایسه نیست که طبیعتا قیمتش هم نسبت به GTX650 پایینتر هست،

اگر بخوای Core i/5 بخری باید 675 تا 690 هزارتومن ??قط برای یک سی پی یو core i/5 3570K بزاری کنار البته الآن قیمتهای CPU مقداری بالاتر ر??ته.

مادربرد هم حدود 600 تا 610 هزارتومن هست.

رم های 4 گیگ هم دونه ای 110 تا 115 هزار تومن.

پاور هم حدود 232 تا 235 هزارتومن هست.

گرا??یک GTX650 بالای 600 هزار تومن هست و ATI 6670 2GB رو قیمت ندارم ولی حدود 400 هزارتومن قیمت داشت که اگر خواستی بخری اطلاع بده تا قیمت این دو گرا??یک رو در صورت موجودی برای شما ب??رستم..........

لینک به ارسال
سلام. لط??ا جواب من هم بدید:

میخوام گرا??یک بخرم الانamd 4650هستش میخوام دایرکس 11 ساپورت کنه و حالا حالا بازی بکشه

سیستم من:

رم3

cpu:2.8GHz

ویندوز 32 بیت 7

سیستم من خوبه؟

سلام،

دوست عزیز اینجوری هیچ نظری نمیشه داد چه برسه به اینکه پیشنهاد خرید گرا??یک بدیم،

شما از پست شماره 7 ص??حه 1 همین تاپیک برنامه CPU-Z رو دانلود و نصب کن،بعد از نصب تمامی اطلاعات مربوط به CPU-VGA-RAM و Mother Board رو ب??رست ببینیم چی هست و چقدر اصولی میشه قطعه روش Assemble کرد...........

لینک به ارسال

داداش بزار یه چیز رو روشن کنم.

خرید مادربرد و رم و پاور حتمی هست.

یعنی تا الآن ??ک کنم شده 930000 هزار تومن.

ولی اینا به جدا من یه گرا??یک و سی پی یو خوب هم میخوام.اگه یه گرا??یک خوب متناسب با همین سیستم بهم معر??ی کنی ممنون میشم.تا همین 400000 تومن خوبه.مرسی

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)
داداش بزار یه چیز رو روشن کنم.

خرید مادربرد و رم و پاور حتمی هست.

یعنی تا الآن ??ک کنم شده 930000 هزار تومن.

ولی اینا به جدا من یه گرا??یک و سی پی یو خوب هم میخوام.اگه یه گرا??یک خوب متناسب با همین سیستم بهم معر??ی کنی ممنون میشم.تا همین 400000 تومن خوبه.مرسی

سلام،

میدونی مشکل کجاست شما نمیگی نهایت پولی که میتونی برای قطعات هزینه کنی چقدرهست.

من از حر??های شما اینطوری ??همیدم که نهایتا 1میلیون و 330 هزار تومن بودجه داری درسته؟

خوب اگر قیمت قطعات ص??حه قبلی رو جمع بزنی میشه حدود 2 میلیون 125 هزار تومن با گرا??یک ATI 6670 2GB 128Bit که شما 795 هزارتومن کمبود بودجه داری،

البته میتونی پاور 535 یا 585 وات برداری اما توی هزینه کل آنچنان ??رقی ایجاد نمیکنه،

اگر یک گرا??یک و CPU خوب میخوای یا باید بودجه رو ارتقا بدی یا صبر کنی شاید شرایط $ و بازار کامپیوتر تغییر کنه و یا اینکه اگر خیلی عجله داری که سیستم ببندی ??علا روی CPU و مادربرد تمرکز کنی چون اگر یک cpu ضعی?? بخری 100در100 بعدا با یک گرا??یک خیلی قوی هم سیستم شما حین Gaming راندمان بالایی نداره،

مادربردی که شما انتخاب کردی هم اسلات PCI3.0 و هم 2.0 رو داره و میتونی گرا??یکهای PCIExpress قدیمیتر روش بزاری،

به نظر من اگر عجله داری و بودجه ت تغییر نمیکنه به جای GA-Z77-D3H مادربرد GA-H77-DS3H رو بردار که ??قط در میزان آورکلاک نهایی رم و CPU مقداری با z77-d3h ت??اوت داره(یعنی از رمهای DDR3 با انجام آورکلاک تا ??رکانس 2200 مگاهرتز رو پشتیبانی کرده ولی z77-d3h تا 2400 رو پشتیبانی میکنه)اما مابقی آپشنها رو مثل z77-d3h داره،

اگر این مادربرد رو برداری با احتساب پاور گرین 600 وات سری EU و CPU Corei 5 3570K 6MB Cash( رنج قیمت این سی پی یو 675 تا 700 هزارتومن هست) و همینطور رم 4گیگی Apacer 1600 باید 1میلیون و 425 هزار تومن هزینه کنی که این قیمت ممکنه بالاتر هم باشه و چه بسا پایینتر چون بازار درحال تغییر هست(قیمت این مادربرد 375 تا 380 هزارتومن با گارانتی دوساله شرکت آواژنگ)

با این حال اگر بخوای CPU رو از مدل پایینتری مثل corei 3 3220 انتخاب کنی هزینه شما با انتخاب یک پاور 535 وات گرین حدود 412 هزار تومن از این هزینه کمتر میشه و با خرید مادربرد GA-H77-DS3H شما باید 1 میلون و 15 هزار تومن هزینه کنی که میتونی مابقی رو برای خرید گرا??یکهایی مثل Asus GTX650 2GB-AsusGT640 2GB هزینه بکنی ولی توجه داشته باش که این گرا??یکها با این cpu برای Gaming راندمان حالبی ندارن و خیلی نباید انتظلر بالایی داشته باشی چون cpu قدرت و ??رکانس پایینتری نسبت به مدلی که گ??تم داره.

دیگه تصمیم به خود شماست و خودت باید ??کر کنی و تصمیم بگیری هر کمکی در مورد قیمت هم خواستی هم من و هم دوستان کمکت میکنیم.

لط??ا این کامنت رو تا انتها بخون چون یکسری نکته مهم درش قرار دادم.........

ویرایش شده توسط Gamer_2013

لینک به ارسال

داش گیمر من میخوام یه گرا??یک gtx780 بگیرم مدل ایسوس.میخواستم ببینم کجا می??روشن؟چون خیلی کمه

لینک به ارسال

سلام داداش این دیگه واقعا اخرین اطلاعاتمه.

از کمکی که بهم کردی واقعا ممنون.از خرید z77 به h77 تغییر عقیده دادم چون واقعا راست میگ??تی امکاناتشون یکیه...

الان من یه جمعی زدم که مادربرد و پاور و رم میشن 750 تومن.

??قط موندم سی پی یو رو چ مدلی از core i5 بگیرم که نسبت به قیمتش به صر??ه باشه...

??قط یه درخواست ازت دارم.اونم اینه که یه کارت گرا??یک عالی تا سق?? 400000 تومن بهم معر??ی کن که بخرم.دیگه هیچی...

بودجم کلا تا 1.5 میصر??ه...

از راهنماییت واقعا ممنونم:;))::;))::;)):

لینک به ارسال
داش گیمر من میخوام یه گرا??یک gtx780 بگیرم مدل ایسوس.میخواستم ببینم کجا می??روشن؟چون خیلی کمه

سلام،

اگر این گرا??یک موجود باشه ??کر میکنم با گارانتی الماس ارائه بشه،

5815-asus-gtx780-3gb-jpg

به هر صورت اگر منظورت گرا??یک بالا هست قیمتی حدود 2 میلیون و 760 هزار تومن داره که باید یک پاور 650 تا 680 گرین هم کنارش بخری که سیستم کم نیاره.

از همین گرا??یک گیگابایت هم دو سری معمولی و آورکلاک تولید و وارد بازار کرده که قیمت مدل معمولیش تقریبا مثل ایسوس هست.

5816-gigabyte-gtx780-3gb-jpg

برای خرید باید تشری?? ببری ولیعصر پاساژ رضا-پاساژ ایرانیان و پاساژ ولیعصر نزدیک میدون اگر باشه اونجا پیدا میکنی..

لینک به ارسال
سلام داداش این دیگه واقعا اخرین اطلاعاتمه.

از کمکی که بهم کردی واقعا ممنون.از خرید z77 به h77 تغییر عقیده دادم چون واقعا راست میگ??تی امکاناتشون یکیه...

الان من یه جمعی زدم که مادربرد و پاور و رم میشن 750 تومن.

??قط موندم سی پی یو رو چ مدلی از core i5 بگیرم که نسبت به قیمتش به صر??ه باشه...

??قط یه درخواست ازت دارم.اونم اینه که یه کارت گرا??یک عالی تا سق?? 400000 تومن بهم معر??ی کن که بخرم.دیگه هیچی...

بودجم کلا تا 1.5 میصر??ه...

از راهنماییت واقعا ممنونم:;))::;))::;)):

سلام،

حامدجان ??علا با این سق?? بودجه نمیتونی Corei 5 بخری!

یا باید پیشنهادی که من برای قطعات در پست 246 دادم رو بپذیری یا باید قید گرا??یک رو زده و ??قط cpu پرقدرت برداری و یا بالعکس،

درضمن corei 5 هیچ مدلی زیر 550 هزار تومن نداره البته به نظر من بهترین مدلها 3570 و 3570K هستن که قیمتهاشون بالای 675 هزاتومن درمیاد.

گرا??یکهایی که در پست 246 پیشنهاد دادم مناسب هستن چون قیمتها زیر 600 هزار تومن درمیاد،

این دیگه آخرین راهنمایی من بود چون چند ماه پیش هم کلی واسه شما توضیح دادم ولی قطعه نخریدی حالا هم باید خودت دو دوتا چاهارتا بکنی چون الآن همه چیز روشن شده و ??رق و ت??اوت کارکرد هم معلوم هست پس خوب ??کر کن.

برای مقایسه و اطلاع از قیمت میتونی از سایتهای رایان صبا-دیجی آنلاین است??اده کنی.

مو??ق باشی..........:4:

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• جدید...