رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
saeedtvn

*راهنمایی جهت خرید و ارتقاء قطعات PC و Laptop*

پست های پیشنهاد شده

یعنی اینقدر قیمتا بالاست.حالا یه مادربورد که 4 گیگ رم ddr3 و سی پی یو intel core i5 رو ساپورت کنه چنده؟ چون میخواستم این سیستمو بخرم.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
یعنی اینقدر قیمتا بالاست.حالا یه مادربورد که 4 گیگ رم ddr3 و سی پی یو intel core i5 رو ساپورت کنه چنده؟ چون میخواستم این سیستمو بخرم.

سلام،

متاس??انه قیمتها بالا بودن و هستن که هنوز تغییر آنچنانی نداشتن حتی با وجود پایین اومدن قیمت $ در داخل کشور.

قطعات سخت ا??زاری از کشورهای دیگه وارد شده و بعد از کنترل قیمت توسط گمرک به وسیله شرکتهای گارانتی معر??ی در بازار پخش میشن که اون موقع اگر نسبت به چند روزه گذشته قیمت سیر نزولی داشته باشه میشه گ??ت قطعات ارزونتر شدن نه ارزون.

دوست گرامی مهمترین مسئله همین بودجه شماست چون خودم زمان گرونی بازار یعنی خرداد 92 ??قط برای خرید 4 قطعه اصلی یعنی CPU-RAM-Motherboard و Power Supply مجبور شدم 1 میلیون 120 هزارتومن هزینه کنم و متاس??انه الآن نسبت به اون موقع ??یمت کاهش چندانی نداشته .

درضمن قیمت corei 5 چه ivy و چه sandy زیر 570 نیست....

لینک به ارسال

مرسی از راهنماییت.حالا شما یه سیستم خوب تا سق?? یک میلیون بهم بگو شاید بریزم رو کامپیوترم.راستی یه کارت گرا??یک amd خوب هم بهم معر??ی کن.بازم ممنون

لینک به ارسال

سلام خسته نباشید اگه میشه یه کیس کامل میخوا م ببندم اگه میشه یه سیستم خوب در حد 2 میلیون تا 2.5 واسم معر??ی کنید گرا??یک nvidia سی پی یو intel و مادربورد msi یا giga و پاور و رم رو هم خودتون متناسب با اینا بگید

با تشکر

لینک به ارسال

سلام

من اگه بخوام از این بازی های جدید مثل battlefield4 که قراره بیاد رو بازی کنم کدوم قسمت سیستممو باید بالا ببرم؟ این سیستممه

RAM : 2GB DDR3

Graphic : 1GB AMD Readon HD 7450

CPU : Dual core E5700 3.00GHz

Main Board : MSI - 7610

لینک به ارسال
سلام

من اگه بخوام از این بازی های جدید مثل battlefield4 که قراره بیاد رو بازی کنم کدوم قسمت سیستممو باید بالا ببرم؟ این سیستممه

RAM : 2GB DDR3

Graphic : 1GB AMD Readon HD 7450

CPU : Dual core E5700 3.00GHz

Main Board : MSI - 7610

سلام..با توجه به اینکه بازی های جدید به سیستم قوی نیاز دارن پس به نظر من حداقل رم و گرا??یکتو 2برابر بالا ببری..البته cpu هم تاثیر گذاره

لینک به ارسال
سلام..با توجه به اینکه بازی های جدید به سیستم قوی نیاز دارن پس به نظر من حداقل رم و گرا??یکتو 2برابر بالا ببری..البته cpu هم تاثیر گذاره

ممنون.میتونین قیمت دوبرابر کردن هر کدوم رو بم بگین؟و مادربردم تا چه حدی ??بول میکنه؟

لینک به ارسال
ممنون.میتونین قیمت دوبرابر کردن هر کدوم رو بم بگین؟و مادربردم تا چه حدی ??بول میکنه؟
تا 4گیگ حداکثرشه واسه رم...??علا که قطعات حسابی قیمتشون بالاست پس تا 1میلیون تومان لازمته(بستگی به نوع مدلش داره)..البته واسه بازی یه گزینه دیگه هم داری اونم خرید کنسول بازی ویرایش شده توسط mohammads77

لینک به ارسال

دوستان سلام.میخواستم یه مادربورد بهم معر??ی کنین که سی پی یو های intel core و رم های ddr3 رو ساپورت کنه.مرسی

لینک به ارسال
مرسی از راهنماییت.حالا شما یه سیستم خوب تا سق?? یک میلیون بهم بگو شاید بریزم رو کامپیوترم.راستی یه کارت گرا??یک amd خوب هم بهم معر??ی کن.بازم ممنون

دوستان سلام.میخواستم یه مادربورد بهم معر??ی کنین که سی پی یو های intel core و رم های ddr3 رو ساپورت کنه.مرسی

سلام،

باتوجه به اینکه بودجه شما برای Gaming کا??ی نیست من پیشنهادی راجب صبر کردن برای خرید قطعات ندارم چون روند تغییرات قیمت $ حاکی از این هست که در آینده ای نزدیک احتمالا قیمت قطعات ا??زایش پیدا کنه و پس سود و ضرر با همون ریسک خرید در این شرایط بازار پای خود شماست و من هیچ مسولیتی ندارم چون خودم گرون خریدم و کسی من رو راهنمایی نکرد حالا دارم به شما این نکته رو متذکر میشم.

اگر در ه??ته آینده قیمت قطعات تغییر نکنه (قیمت قطعات به خاطر وابستگی به نرخ $ روزانه ودر شرایط خیلی حاد ساعتی کم و زیاد میشن)با بودجه ??علی شما 4 قطعه اصلی زیر برای خرید مناسب هست :

1. مادربرد گیگابایت مدل GA-H77-DS3H Rev1.1 قیمت 400 تا 418 هزارتومن با گارانتی معتبر شرکت آواژنگ.

2.Power Supply(منبع تغذیه) گرین مدل GP535A-EU .بهقیمت 208 تا 210 هزارتمون با گارانتی شرکت آینده سیما(گرین) و هیمنطور مدل GP480A-EU با قیمت 167 تا 175 هزارتومن انتخاب مناسبی هست.

3.CPU مدل corei /3 3220 یا core i/3 مدل 3210 (3220 از لحاظ میزان ??رکانس کمی از 3210 بالاتر هست ولی درکل کارایی و زمان پاسخ گویی مشابهی دارند) قیمتها به ترتیب اولی 378 تا 410 الی 415 و دومی در صورت موجود بودن 375 تا 393 الی 400 هزار تومن قیمت دارن.

4.رم اپیسر مدل Apacer panther single DDR3 4G FSB 1600 با رنج قیمت 110 تا 112 هزار تومن به خاطر داشتن HeatSing یا خنک کننده و همینطور مدل دیگه از این رم بدون هیتسینگ قیمت 98 تا 103 هزارتومن در بازار گارانتی مادام العمر شرکت سازگار ارقام در موجود هست.

توجه : حتما به نکاتی که در ص??حات قبلی اشاره شد و موارد زیر دقت داشته باش تا زمان خرید قطعات متضرر نشی :

1.مادربرد بالایی DDR3 بوده باتوجه به بودجه شما و به دلیل داشتن اسلات Pci Express 3.0 از اکثر گرا??یکهای DDR5 پیشتیبانی میکنه.

??وقالعاده کارآمد و پیشر??ته تر از مدلهای قدیمی چیپست H هست و از لحاظ تکنولوژی ساخت و کارکرد شباهت تقریبا زیادی به مادربرد GA-Z77-DS3H و D3H داره.

یک سری از مادربردهای چیپست Z77 به دلیل امکانات حر??ه ای تر مثل مودم وای??ای-کارت وایرلس , و پیشتیبانی از آورکلاک نهایی CPU تا ??رکانس 2800 و در بعضی مدلها تا 3000 مگاهرتز رمهای DDR3 رو تا آخرین FSB و باس با انجام اتوماتیک اورکلاک CPU-ص??حه بایوس و برنامه های تخصصی شناسایی میکنه به عبارتی با مادربردهای سری Z77 عملا میشه پرواز رو پشت صندلی کامپیوتر تجربه کرد:drool:.

اما مادربردهای HD3,D3H,GA-Z77-DS3H,G1.Sniper و .. قیمتهایی نجومی دارن به عنوان مثال قیمت پایه Z77-DS3H حدود

610 هزارتومن هست بماند که مدلهای دیگه مثل G1.Sniper واقعا قیمت زیادی داره اون هم به خاطر امکانات پیشر??ته و اضا??ه که گ??تم ازجمله USB3.0 بیشتر و پورتهای SATA 3 اضا??ه تر و..

البته این نکته رو هم بگم که H77-DS3H که پیشنهاد دادم بیشتر امکانات این مادربردها رو داراست مثل SATA3-PCI3.0-USB3.0 پشتیبانی از SSDو..

قابلیت پیشتیانی از رمهای DDR3 تا FSB یا باس و ??رکانسهای 1600مگاهرتز در حالت نرمال با داشتن 4 اسلات مخصوص رم توانایی پشتیبانی از مقدار رم تا 32 گیگابات رو داراست.

بهترین گزینه برای شما همین ماردبرد H77-DS3H هست چون با بودجه ??علی شما زیاد نمیشه روی گرا??یک مانور داد .

این مادربرد دارای گرا??یک Onboard بوده که ازطریق ص??حه Bios تنظیم میشه اما به هیچ وجه قدرت کارت گرا??یکها رو نداره و برای کارهای معمولی مناسب هست مگر اینکه مادر بردی پایینتر از H77 انتخاب کنی که به نظر من کر عاقلانه ای نیست چون میشه گرا??یک رو تهیه کرد اما مادربرد خیلی قطعه بنیادی هست.

در ص??حات اولیه این تاپیک لیست مادبردهای پر??روش و مقرون به صر??ه گیگابایت رو درون چدول قرار دادم که شما اگر دوست داشتی میتونی ??ایل PDF رو دانلود و مظالعه کنی.

2.مهمترین قسمت کامپیوتر بعد از مادربرد منبع تغذیه هست که دلیلش رو در ص??حات قبلی توضیح دادیم و میتونی مطالعه کنی چون مادربرد وپاورساپلای از قطعات بنیادی هستن که همی چیز رو مشخص میکنن.

قطعا میران پاور GP-480A-EU برای پشتیبانی از گرا??یکهای PCI2.0 مثل GT430-630 2G و همینطور گرا??یکهای DDR5 از نوع PCI3.0 و.. مناسب نیست چون توان کا??ی و هماهنگ شده رو با قطعه ارائه نمیده چراکه برق رسانی درستی نداره و متاس??انه برخی ا??راد و کسبه توجهی به میزان پاور ساپلای نشون نمیدن که همین موضوع در آینده گریبانگیر خریدار میشه و با Over load کردن مثلا گرا??یک به دلیل عدم هماهنگی با توان نهایی پاور باعث ??روسودگی و حتی خرابی این قطعه در یک مدت زمانی نا معین میشه.

گرا??یکها جند مدل و جندین ت??اوت دارند که بازهم در ص??حات قبلی توضیح داده شد.

گرا??یکهای جدید به خاطر تغییر اندازه چیپ و خود برد از 45 به 32 و 28 ت??اوت زیادی در پارامترها و بسترهای بالا دارند و بعضی DDR5 بوده که آورکلاک کارخانه هست و

درانتهای مدل گرا??یک عبارت (OC) یا OverClock مشخص هست و معمولا به شکل پیش??رض یا Default برای تبادلات اطلاعاتی بالا مابین RAM و CPU تنظیم شده چون درمورد رم این مسئله صادق بوده به این خاطر که در توضیحات مادربرد یا Specification میزان ??رکانس معمولی و همینطور (OC) مشخص هست و هیچ نیازی به مشورت و راهنمایی در اینمورد نیست چون سطح کاربری شما معمولی هست و به هیچ عنوان به انجام آورکلاک نیازی نداری مگر در صورت داشتن دانش لازم -تجربه و بودجه کا??ی.

مسئله گرا??یک و رم رو به این دلیل باز کردم تا به اهمیت مادربرد و منبع تغذیه سیستم پی ببری....

*دسته بندی پاور های گرین براساس نوع و توان*

1.HE : با توان 330 تا 380 وات

2.SP : با توان 330 تا 480 وات

3.EU : با توان 380 تا 600 وات

4.HP : با توان 600 تا 700 وات

5.OC : با توان 650 تا 1600 وات(مخصوی آورکلاک)

5034-green-chart-jpg

ویرایش شده توسط Gamer_2013

لینک به ارسال

داداش ??قط یه سوال دیگه.کارت گرا??یک amd چه مدلی بگیرم؟ چون nvidia خیلی گرونه.بازم ممنون

لینک به ارسال
داداش ??قط یه سوال دیگه.کارت گرا??یک amd چه مدلی بگیرم؟ چون nvidia خیلی گرونه.بازم ممنون

سلام،

شما یه جمع اون قیمتها رو یزن چون رقم از 1 میلیون گذشت ،

با این حال من گرا??یکهای معمولی amd رو پشنهاد نمیکنم چون معلوم هست که شما برای گیم لازم داری و در قیمتهای پایین همون گرا??یکهایی که در پست قبلی مثال زدم به عنوان یک کارت گرا??یکی pci2.0 قدرت خوبی داشته و قیمتشون هم از 480 هزار تومن بیشتر نیست.....

ویرایش شده توسط Gamer_2013

لینک به ارسال
سلام خسته نباشید اگه میشه یه کیس کامل میخوا م ببندم اگه میشه یه سیستم خوب در حد 2 میلیون تا 2.5 واسم معر??ی کنید گرا??یک nvidia سی پی یو intel و مادربورد msi یا giga و پاور و رم رو هم خودتون متناسب با اینا بگید

با تشکر

سلام،

برای چه کار و سطحی میخوای سیستم ببندی؟

(گیم نت-شبکه با اینکه یک سیستم Gaming حر??ه ای برای خونه)

لینک به ارسال

سلام داداش.یه سوال داشتم.من تو یه سایت به نام rayaneh.com ر??تم که همه نوع سخت ا??زار برا خرید داشت.میخواستم بدونم معتبره یا نه؟

چون امکان خرید حضوری نیست.شما سایتی سراغ نداری که بشه با اطمینان ازش خرید کرد؟ مرسی

لینک به ارسال

سایتی که آقای gamer-2013 به من معر??ی کرد اینه:

????? ??? ????? ? ???????? ???? ???? ???? ???? ????? ???????? ? ???? ?????? ?? ??? ??? ??? ???? ?? ?? ?? ?? ???? ??????? ???????????

با تشکر از GAMER-2013

لینک به ارسال

سلام آقا من این قطعاتو دارم اگه بخوام ارتقا بدم چیکار کنم بهتره مادربرد asus e3n 78 se گرا??یک GeForce 240 GT سی ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????پی یو AMD 3core 8450 رم 4 gig

لینک به ارسال

سلام. میشه لط?? کنید و قیمت رم 4gb ddr3 و کارت گرا??یک 2gb رو بم بگین ، ممنون میشم.و میخواستم بدونم که

سلام. میشه لط?? کنید و قیمت رم 2GB DDR3 و کارت گرا??یک 2GB رو بم بگین ، ممنون میشم.و میخواستم بدونم که CPU چقد در بازی تاثیر داره و باید چه مدلی باشه؟ این مدل CPU منه Intel Pentium®Dual-core E5700 @ 3.00GHz. یه سوا دیگه هم داشتم ، من روی سیستمم رم Apacer نصبه و میخواستم بدونم کدوم مدل رم خوبه؟ و اشکالی داره که دو رم مختل?? رو سیستم نصب باشه؟

ویرایش شده توسط rezahitler

لینک به ارسال
سلام. میشه لط?? کنید و قیمت رم 2GB DDR3 و کارت گرا??یک 2GB رو بم بگین ، ممنون میشم.و میخواستم بدونم که CPU چقد در بازی تاثیر داره و باید چه مدلی باشه؟ این مدل CPU منه Intel Pentium®Dual-core E5700 @ 3.00GHz. یه سوا دیگه هم داشتم ، من روی سیستمم رم Apacer نصبه و میخواستم بدونم کدوم مدل رم خوبه؟ و اشکالی داره که دو رم مختل?? رو سیستم نصب باشه؟

سلام،

شما اول از ص??حات اولیه این تاپیک برنامه CPU-Z رو دانلود و نصب کن تا همه اطلاعات لازم برای ارتقائ سیستم رو بدست بیاری مثل نوع مادربرد و رم چون من مدل مادربرد شما رو پیدا نکردم .

بعد از دانلود برنامه با حجم 2MB این برنامه رو نصب کرده و بعد از اجرا از تمام ص??حات ازجمله CPU-Cash-Memory و... چند تا عکس بگیر و در همین ص??حه قرار بده تا راحتتر بشه مدلی رو پیشنهاد داد.....

لینک به ارسال
سلام آقا من این قطعاتو دارم اگه بخوام ارتقا بدم چیکار کنم بهتره مادربرد asus e3n 78 se گرا??یک geforce 240 gt سی ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????پی یو amd 3core 8450 رم 4 gig

سلام،

برنامه cpu-z رو از ص??حه اول دانلود و نصب کن،

از اطلاعات موجود در ص??حات برنامه عکس بگیر یا اطلاعات مربوط به مادربرد و cpu رو به صورت دستی بنویس ،

در منوی استارت ??ولدری به نام cpuid وجود داره که برنامه cpu-z درش نصب شده.....

لینک به ارسال

سلام دوستان یه سوال داشتم.چجوری میشه یه کامپیوتر 32 بیتی رو تبدیل به 64 بیتی کرد؟ آیا باید قطعه ی خاصی رو عوض کنیم؟ ممنون میشم جواب بدین...

لینک به ارسال
سلام دوستان یه سوال داشتم.چجوری میشه یه کامپیوتر 32 بیتی رو تبدیل به 64 بیتی کرد؟ آیا باید قطعه ی خاصی رو عوض کنیم؟ ممنون میشم جواب بدین...

سلام،

ویندوز 64 بیتی روی lga775 نصب میشه اما به خاطر قدیمی بودن این سوکت یعنی 32 بیتی بودن رمها رو تا 4 گیگ شناسایی میکنه ،

تنها راه حل خرید یک مادربرد DDR3 با پشتیبانی از CPUهای 64 بیتی هست و بسته به نوع مادربرد رم ها رو تا مقدار 6-8-12-16 و 32 گیگابایت به راحتی شناسایی میکنه.........:4:

لینک به ارسال

سلام ببخشید مزاحم میشم.

میخواستم بدونم کارت های گرا??یک ati سری 6000 تو بازار چنده؟

اگه کسی قیمت روز رو داره بهم بگه. مرسی

لینک به ارسال
سلام ببخشید مزاحم میشم.

میخواستم بدونم کارت های گرا??یک ati سری 6000 تو بازار چنده؟

اگه کسی قیمت روز رو داره بهم بگه. مرسی

سلام،

از این سری چندین مدل با قیمتهای مت??اوت در بازار موجود هست،

قیمت پایه هم اگر اشتباه نکنم 175 تا 220 هزار تومن هست که صد البته باید مدل دقیق گرا??یک سری 6000 رو مشخص کنی تا آخرین قیمت در صورت موجود بودن در بازار قرار داده بشه......

لینک به ارسال

سلام.ببخشید میتونی بهم بگی کدوم کارت های ati از directx 11 پشتیبانی میکنه؟ در ضمن قدرت خوبی هم داشته باشه.مرسی

لینک به ارسال
سلام.ببخشید میتونی بهم بگی کدوم کارت های ati از directx 11 پشتیبانی میکنه؟ در ضمن قدرت خوبی هم داشته باشه.مرسی

سلام،

دوست عزیز گرا??یکهای سری 6000 همه Directx 11 هستن و من تا حالا مدلی زیر این دایرکت ایکس ندیدم،

شما بهترین کاری که میتونی انجام بدی اینه که مدل دقیق گرا??یکی که برای خرید مد نظر داری رو ب??رستی چون با این سوالات هیچ کمکی به شما نمیشه چراکه ??قط میپرسی در صورتیکه باید مدل اسم ببری تا مقایسه انجام بشه.

از سری 6000 گرا??یکهای ATI چندین مدل با مقدار رم-بیت ریت و نوع مموری مت??اوت موجود هست که اگر شما بخوای به این شکل غیر اصولی پرس و جو کنی کار رو سخت میکنی و هیچ نتیجه ای هم نمیگیری.

پس اگر واقعا میخوای گرا??یکی از سری 6000 بخری لط??ا مدل دقیق رو ب??رست (مثلا GV-6950-2GB-B گیگابایت و...)

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• جدید...