رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
ali_razmara

کمک در خرید گرافیک

پست های پیشنهاد شده

سلام،

دوست عزیز قبلا هم جواب این سوال داده شده.

در بحث عملی و علمی این کار خیلی به مادربورد از لحاظ میزان برق رسانی و تامین انرژی ??شار وارد میکنه و همینطور هماهنگی تصویری جالبی مابین مادربورد و گرا??یک برقرار نمیشه

نتیجه اینکه در ??اصله زمانی نامشخص هم به مادربورد و هم به تمام متعلقات گرا??یک آسیب وارد میشه.

درضمن قابلیتهای کامل گرا??یک ??قط در یک مادربورد ddr3 که دارای اسلات pci3.0 بوده ??عال و قابل است??اده هست .

پس برای نتیجه بهتر باید از یک مادربورد ddr3 با پشتیبانی از pci3.0 است??اده کنی

مو??ق باشی.....:4:

ویرایش شده توسط Gamer_2013

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

متوجه نمی شم یعنی قدرت کارت آزاد نمی شه

پس با این حساب باید کارتی با اسلات pci express 2.0 بگیرم بنظر شما گرا??یکی که بتونه همه بازی ها رو با حد اکثر جزییات در رزولوشن 1360x768 اجرا کنه چیه البته مبلغش حد اکثر 400 باشه من خودم gt630 مد نظرمه بنظرت خوبه؟ gt640 که نمی تونم بگیرم چون که مادر بوردم pci express 3.0 رو ساپورت نمی کنه لط??ا کمک کن

لینک به ارسال

سلام،

به صورت خلاصه همین چیزی هست که شما ذکر کردی چون تا زمانیکه بستری مناسب و سازگار یعنی مادربوردبرای ??عالیت کامل قطعه ??راهم نباشه طبیعتا قطعه Performance و پردازشی خیلی بالا نداره حتی اگر خیلی هم قدرتمند باشه.

این نکته رو ??راموش نکن که برای اجرای بازی با تمام جزییات هر سه قطعه یعنی VGA -RAM و CPU باید توان اجرای اعمال سنگین یا پردازشهای پیچیده رو داشته باشن ،

صحبتم رو خلاصه میکنم تا شما هم سردرگم نشی برای اجرای بازیهای جدید با حداکثر جزییات باید یک cpu چندهسته ای -2 تا 3 رم 4گیگ DDR3 و یگ گرا??یک خوب روی روی یک مادربورد خوب DDR3 و البته با پشتیبانی از PCI3.0 مونتاژ یا Assemble بشن،

گرا??یکهای gt630 2GB - gt430 2GB و gt440 2GB مدلهای مناسب pci2.0 از برند گیگابایت هست اما شما باید قطعات رو به طور هماهنگ برای اجرای بازیهای سنگین مثل crysis 3-splinter cell blacklist و... کنار هم قرار بدی دقیقا نکته ای که در بالا گ??تم.

با وص?? این صحبتها گرا??یک گیگابایت gt440 2GB به مراتب از gt430 2GB و gt630 2GB قویتر بوده و سریعتر از این دو گرا??یک اطلاعات لازم برای اجرای بازیهارو لود میکنه.

آخرین نکته مربوط به منبع تغذیه با همون Power Supply سیستم هست که برای کارکرد این گرا??یکها سیستم شما به پاوری Real با ولتاژ 480 تا 535 وات نیازمند هست،

برای اطلاعات بیشتر به تاپیک زیر مراجعه کن چراکه این موضوع به صورت گسترده تر توضیح داده شده و بهتر بود اونجا مطرح میکردی :

راهنمایی خرید کارت گرا??یک (کلیک کن!)

لینک به ارسال

دوست من مادربوردم ddr3 هست ولی درگاه pci express2.0 داره حالا بنطرت چیکار کنم ؟؟؟ من که دلم می خواد gt640 بگیرم ولی اینطور که تو می گی پس باید gt630 بگیرم

لینک به ارسال
دوست من مادربوردم ddr3 هست ولی درگاه pci express2.0 داره حالا بنطرت چیکار کنم ؟؟؟ من که دلم می خواد gt640 بگیرم ولی اینطور که تو می گی پس باید gt630 بگیرم

سلام،

مدل کامل مادربورد

ram

cpu

و power supply سیستمت رو ب??رست.

از تاپیکی که آدرس دادم حتما است??اده کن اگرهم سوالی داشتی همونجا مطرح که خیلی از سوالها جواب داده شدن چراکه اینکارو بهش میکن دوباره کاری پس لط??ا به تاپیک زیر مراجعه کن

لینک به ارسال

*به عنوان آخرین جواب*

1.لط??ا کامنتهای قبلی رو مطالعه کرده و بعد کامنت جدید قرار بده.

2.مادربورد شما قدیمی هست و تا 16 گیگ رم DDR3 با باس (FSB) محدود یعنی 1333 رو پشتیبانی میکنه.

3.cpu سیستم شما سوکت LGA1155 بوده و قابلیت شناسایی رمهای DDR2 تا باس 1066 رو دارا هست و در صورت OverClock رمهای DDR3 با ??رکانس و باس 1333 رو شاید شناسایی کنه.

4.Power Supply سیستم شما توان لازم برای تامین برق گرا??یکهایی که نام بردی رو نداره و نخواهد داشت مگر اینکه از یک پاور گرین 480 تا 535 وات کنی که در پست چهارم همین تاپیک توضیح دادم و شما اصلا توجهی نکردی .

5.از گرا??یکهای gt630 و gt640 چند ورژن از چند برند مختل?? در بازار موجود هست که باید مشخص شه منظوره شما کدوم یک هست مثلا Asus-Gigabyte و.... چون بعضی از مدل ها با اینکه همین اسمها رو دارن ولی توان مادربورد و cpu سیستم شما برای دسته ای از مدلهای OC Edition یا مخصوص OverClock کا??ی نیست.

مو??ق باشی.....:4:

لینک به ارسال

نسل سی پی یو ها

سلام دوسا عزیز

کارت گرا??یک PCIE3 رو می توان روی Slot PCIE2 بدون هیچ مشکلی نصب و است??اده کرد .

کارت شما که GT640 هست و خیلی ابتدایی هست

من خودم 7870 رو روی PCIE2 نصب و باهاش کار کردم .

اختلا?? کار کرد موقعی بین PCIE2 و 3 معلوم میشه که واقعا به تمام قدرت گرا??یک نیاز باشه و یعنی سی پی یو به عنوان محدود کننده نباشه که اونم نهایتا 10 تا 15 درصد هست .

ولی GT 640 خیلی بیشتر از GT630 قدرت داره پس مطمئنا گرا??یک بهتری هست .

در ضمن دوستمون در باره پاور که نظر دادن حر??شون صحیح هست چون پاور خیلی مهمه و اگه کم بیاره باعث ریست سیستم و در نهایت اگه بهش توجه نشه داغ شدن سیستم و سوختن قطعات میشه .

در ضمن مادربرد های 1155 همگی DDR3 هستند و اصلا DDR2 ندارند مگه LGA 775 هستش که بخواد DDR2 هم ساپورت کنه!! نسل DDR2 ها با ورود سوکت 1155 کلا منقرض شد ر??ت .

تازه به راحتی برند های خوب و مطرح می تونند با یک سی پی یوی معمولی مثل i3 3120 و ... باس های 1600 و 1866 رو ساپورت کنند ??قط باید به دمای سی پی یو کمی دقت شود که خیلی بالا نرود .چون بخش کنترل رم ( memory controller) در این سوکت بر روی سی پی یو قرار گر??ته است .

LGA 775 به این دلیل هم DDR2 وهم DDR3 رو ساپورت می کرد که بخش کنترل رو بر روی مادربورد قرار گر??ته بود که شرکت های تولید کننده چیپست و مادربرد دنبال راهکارهایی بودند که بتونند این تاخیر زمانی که از رسیدن اطلاعات بر روی سی پی یو تا مادر برد و سپس بازگشت آن را به حداقل برسانند از تکنولوژی هایی مانند هایپر مموری و ... است??اده می کردند ولی در 1155 این مشکلات با ر??تن مموری کنترلر بر روی سی پی یو حل شد و به این دلیل سرعت سی پی یو های اینتل در overall performance بسیار ا??زایش یا??ت و سی پی یو های اینتل تولنستند رقیب دیرینه خود را با قدرت تمام کنار گذاشته و از آن پیشی بگیرند .

نکته جالب توجه این است که در سوکت 1366 هم که اولین سوکتی بود که اینتل مموری کنترلر را روی سی پی یو برده بود اینتل با مشکلاتی از قبیل دمای بالای بخش مموری کنترلر سی پی یو مطرح بود که دمای این بخش از سی پی یو به بالاتر از 105 درجه سانتیگراد می رسید و برای همین دلیل اینتل در مادر برد های این نسل تاکید می کند از رم های با ولتاژ کمتر از 1.6 ولت است??اده شود ولی با آمدن نسل بعد یعنی سوکت 1155 این مشکل نیز برطر?? گردید و شما می توانید هر نوع رمی با هر ولتاژی را بر روی مادر برد قرار داده و overclock کنید

لینک به ارسال
سلام دوسا عزیز

کارت گرا??یک PCIE3 رو می توان روی Slot PCIE2 بدون هیچ مشکلی نصب و است??اده کرد .

کارت شما که GT640 هست و خیلی ابتدایی هست

من خودم 7870 رو روی PCIE2 نصب و باهاش کار کردم .

اختلا?? کار کرد موقعی بین PCIE2 و 3 معلوم میشه که واقعا به تمام قدرت گرا??یک نیاز باشه و یعنی سی پی یو به عنوان محدود کننده نباشه که اونم نهایتا 10 تا 15 درصد هست .

ولی GT 640 خیلی بیشتر از GT630 قدرت داره پس مطمئنا گرا??یک بهتری هست .

در ضمن دوستمون در باره پاور که نظر دادن حر??شون صحیح هست چون پاور خیلی مهمه و اگه کم بیاره باعث ریست سیستم و در نهایت اگه بهش توجه نشه داغ شدن سیستم و سوختن قطعات میشه .

در ضمن مادربرد های 1155 همگی DDR3 هستند و اصلا DDR2 ندارند مگه LGA 775 هستش که بخواد DDR2 هم ساپورت کنه!! نسل DDR2 ها با ورود سوکت 1155 کلا منقرض شد ر??ت .

تازه به راحتی برند های خوب و مطرح می تونند با یک سی پی یوی معمولی مثل i3 3120 و ... باس های 1600 و 1866 رو ساپورت کنند ??قط باید به دمای سی پی یو کمی دقت شود که خیلی بالا نرود .چون بخش کنترل رم ( memory controller) در این سوکت بر روی سی پی یو قرار گر??ته است .

LGA 775 به این دلیل هم DDR2 وهم DDR3 رو ساپورت می کرد که بخش کنترل رو بر روی مادربورد قرار گر??ته بود که شرکت های تولید کننده چیپست و مادربرد دنبال راهکارهایی بودند که بتونند این تاخیر زمانی که از رسیدن اطلاعات بر روی سی پی یو تا مادر برد و سپس بازگشت آن را به حداقل برسانند از تکنولوژی هایی مانند هایپر مموری و ... است??اده می کردند ولی در 1155 این مشکلات با ر??تن مموری کنترلر بر روی سی پی یو حل شد و به این دلیل سرعت سی پی یو های اینتل در overall performance بسیار ا??زایش یا??ت و سی پی یو های اینتل تولنستند رقیب دیرینه خود را با قدرت تمام کنار گذاشته و از آن پیشی بگیرند .

نکته جالب توجه این است که در سوکت 1366 هم که اولین سوکتی بود که اینتل مموری کنترلر را روی سی پی یو برده بود اینتل با مشکلاتی از قبیل دمای بالای بخش مموری کنترلر سی پی یو مطرح بود که دمای این بخش از سی پی یو به بالاتر از 105 درجه سانتیگراد می رسید و برای همین دلیل اینتل در مادر برد های این نسل تاکید می کند از رم های با ولتاژ کمتر از 1.6 ولت است??اده شود ولی با آمدن نسل بعد یعنی سوکت 1155 این مشکل نیز برطر?? گردید و شما می توانید هر نوع رمی با هر ولتاژی را بر روی مادر برد قرار داده و overclock کنید

سلام،

ممنون بابت اطلاعات تکمیلی و موثق شما؛

اما دلیل اینکه کامنتهای قبلی رو کوتاه کردم این هست که در تاپیک آدرس داده شده به طور گسترده درمورد هماهنگی و مچ بودن این قطعات با مادربورد کاربر توضیح داده شده.

در مورد بند اول کلام شما نه در این تاپیک و نه در تاپیک معر??ی شده حر??ی از عدم Assemble گرا??یک pci3.0 روی اسلات مادربورد pci2.0 زده نشده.

درمورد مادربورد پیشنهاد میکنم data sheet یا specification قطعه رو چک کنی

نمیشه به طور منطقی خارج از توان قطعه انتظار کارکرد داشت و حر?? من راجب یک مادربورد یعنی P8H61 بود نه همه مادربوردها چراکه ??رکانس نهایی این مینبورد 1333 درنظر گر??ته شده و یوزر معمولی طبیعتا overclocker نیست چراکه دانش و سرمایه لازم رو نداره.

دراون تاپیک مشکلات است??اده از یک pci3.0 رو روی pci 2.0 در طول زمان نامشخص برای کاربر ذکر شده پس شما هم این اشتباه رو مرتکب نشو چون مادربرود به عنوان بستر وظی??ه شناسایی قطعه رو داشته و میکرو پروسسور یا همون cpu وظی??ه کنترل اعمال سیستم و هدایت ??رمانهای لارم رو برای اجرای صحیح اطلاعات لود شده از روی قطعات داره.

مهمتر اینکه از روی عدد یک گرا??یک نمیشه در مورد performance و کی??یت کارکرد یک قطعه در مقایسه با قطعه دیگر به این راحتی نظر داد و پیشنهاد میکنم از سایتهای Benchmark قطعات است??اده کنی چون از یک گرا??یک gt640 چندین برند با Memery Bus یا Memory Interface های مختل??ی ساخته و روانه بازار شده حالا جدا از اینکه حتما باید به نوع گرا??یک توجه داشت که آورکلاک کارخانه هست یعنی OC یا نوع معمولی که در سیستم تعمین انرژی و نوع power supply توصیه شده هم مت??اوت هستن صر?? نظر از اینکه همین گرا??یکهای مدلهایی DDR5 هم داره که حر?? ما اصلا درمورد DDR5 نیست چون داستانش ??رق داره و یوزر درمورد گرا??یک DDR3 سوال مطرح کرده.

حر?? شما درمورد Non Detect عمل کردن مادربرودهای 1155 در مورد رمهای DDR2 با باس 800 و 1066 اشتباه هست چون خود سازنده در مشخصات قطعه یا همون Specification قابلیت شناسایی ??رکانس های پایه در مورد رم رو ذکر کرده که در مورد هر مادربورد مشخص شده.

LGA775 به واسطه داشتن باس یا FSB 800 مگاهرتزی توانایی شناسایی و detect ??رکانس درنظر گر??ته شده برای cpu و رم های DDR2 رو دارا هست و بعضی از cpu های این رده به طوره کامل این ??رکانس رو شناسایی میکنن و ??رارتر از اون به واسطه OverClocking میسر میشه که طبیعتا آسیبهایی رو هم به مین -cpu و حتی رم وارد میکنه که این رو از روی log آورکلاک قطعات DDR2 برای کارکرد بالاتر به کرات مشاهده کردم و خیلی آسیب گزارش شده.

LGA775 به هیچ عنوان رم DDR3 رو به عنوان DDR3 شناسایی نمیکنه هم در مورد رم و هم GPU و با چک کردن Bios میشه با ??رکانس شناسایی شده رم پی برد و برای گرا??یک اولین اختلال کارکرد همین پرش و تاخیر زمان شارژ شدن تصویر گرا??یک موقع بوت و ریبوت سیستم هست که برق لازم برای انتقال از مادربورد به VGA ??راهم نشده و درنتیحه تصویر با اختلال زمانی و کندی به کانکتور مانیوتر و ال سی دی ??رستاده و به نمایش در میاد که من در مورد ماردبوردهای DDR2 و DDR3 با assemble یک کارت pci2.0 و pci3.0 این مشکل رو دیدم.

درمورد cpu هم چون دوستان در تاپیک مورد نظر م??صل با عکسهای Compare شده cpu های core i توضیح دادن توضیح نمیدم و پیشنهاد میکنم مراجعه کنی و اینکه شما اصلا به کامنت توجه نکردی که بنده عرض کردم این cpu روی این مادربورد رمهای بیش از 1333 رو با ??رکانس نهایی مثلا 1088-1600-1800-2000 و ... رو شناسایی نمیکنه و به زوره OC به شاید به ??رکانس 1333 برسه.

درضمن core i3210-3220-3120 که روی سیستم خودم 3210 assemble کردم در مادربرودهای DDR3 و High End تا ??رکانس 1600 به صورت نرمال و 1800 به صورت oc قادر هست که رمهای OCedition رو روی مادربرودهایی مثل chipset Z77 تا ??رکانس 2133 به صورت نرمال و همینطور 2200 و 2400 به صورت Overclock شناسایی بکنه که باید روی cpu آور انجام داد.

در مادربوردهای مخصوص نسل جدید اینتل یعنی 1150 ??رکانس نهایی مابین cpu و رم که بهش همون باس گ??ته میشه به طور نرمال از 1800 شروع و تا 2800 -3000 و حتی بالاتر به صورت oc شناسایی میشه و درمورد مابقی دلایل با شما موا??قم چون بحث چیزه دیگری بود و ایشون به عنوان یک کاربر معمولی خواستار یک گرا??یک هماهنگ و مناسب با مادربورد ??علی خودش بود....:4:

لینک به ارسال

تاپیک بسته شد.:hd:

برای طرح سوالها به تاپیک زیر مراجعه ب??رمایید!

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• جدید...