رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
sasankarimi

پارتیشن

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

من میخواستم دوتا ویندوز سون یعنی 32و 64 بیتی رو کنار هم داشته باشم (سون 32 روی سیستمم نصبه). نکته1- ولی متاس??انه وقتی می خوام درایو d راprimary کنم با نرم ا??زار های MiniTool Partition Wizard Professional Edition و Acronis Disk Director 11 Home نمیشه نکته2- همچنین مشکل دیگر اینجاست که در نرم ا??زار Acronis Disk Director 11 Home درایو سی primary نشون نمیده ( یعنی به نظرم هیچ کدام از درایوام primary نیست ) نکته 3- اینم بگم من هاردم یک ترابایت و تقریبا 2 ماه پیش خریدم و خودم پارتشن بندی کردم ( شاید ناشیانه پارتیشن بندی کردم ) سوال : حالا اگر هیچ کدام از درایوام primary نباشه چه جوری میتونم درایوام رو primary کنم ؟ لط??ا راهنمایی کنید.

با تشکر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام،

کارعاقلانه تر این بود که ویندورهای 64 و 32 بیتی رو روی 2 هارد مختل?? نصب میکردی تا دو سیستم بوت اکتیو جدا گانه ساخته و شناخته میشد و هرکدوم رو به صورت جداگانه از BIOS بوت میکردی.

Primary کردن یک Disk زمان زیادی لازم نداره و از طریق همون برنامه Mini Tool Partition Wizard این کار انجام میشه.

بعد از نصب و اجرای این برنامه نوع Logical یا Primary پارتیشنها نمایش داده میشه.

هر درایوی که اولین ویندوز رو درش نصب کردی در حالت Active & Boot بوده که به معنی شناسایی همون پارتیشن برای بوت شدن ویندوز هست.

برای تغییر پارتیشن Logical به Primary بعد از اجرای برنامه mini tool روی پارتیشن موردنظر کلیک راست کرده و از منوی باز شده روی Modify کلیک و Set Partition As Primary رو انتخاب کن.

[ATTACH=CONFIG]5174[/ATTACH]

برای داشتن چندنوع سیستم عامل مختل?? در یک هارد بهترین راه است??اده از VMware Workstation هست که به صورت مجازی چند سیستم عامل رو برای است??اده دراختیار شما قرار میده.

اما شرط اجرا و نصب شدن این سیسم و Machine داشتن CPU 64 Bit هست.......

لینک به ارسال

ضمن تشکر از شما دوست عزیز در پاسخ به سوال بنده ، متاس??انه نوع پارتیشن های من simple هستش (تمام درایوام ) و وقتی هم روی درایو مورد نظر کلیک راست میکنم گزینه modify وجود ندارد ، در منوی پارتیشن گزینه modify وجود داشت ولی گزینه های زیر مجموعه اش ( Set Partition As Primary ) غیر ??عال بود .

ویرایش شده توسط sasankarimi
مشکل به صورت تصویری

لینک به ارسال

مشکل به صورت تصویری

[ATTACH=CONFIG]5175[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]0[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]5176[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]5177[/ATTACH]

لینک به ارسال
ضمن تشکر از شما دوست عزیز در پاسخ به سوال بنده ، متاس??انه نوع پارتیشن های من simple هستش (تمام درایوام ) و وقتی هم روی درایو مورد نظر کلیک راست میکنم گزینه modify وجود ندارد ، در منوی پارتیشن گزینه modify وجود داشت ولی گزینه های زیر مجموعه اش ( Set Partition As Primary ) غیر ??عال بود .

5175-new-bitmap-image-jpg[ATTACH=CONFIG]0[/ATTACH]5176-new-bitmap-image-2-jpg5177-new-bitmap-image-3-jpg

سلام،

متاس??انه شما این اشتباه رو بعد ار پارتیشن بندی مرتکب شدی و تمام درایوهای Logical رو به صورت Simple کانورت کردی یا از طریق Diskmanagement یا یرنامه هایی دیگه این اشتباه رو مرتکب شدی.

نصب دو ویندوز در یک هارد به صورت Bootable و Active کار عاقلانه ای نیست چون هرکاری هم بکنی ??قط یک پارتیشن اکتیو میشه و باید بین ویندوزها Switch کنی.

تنها راه اصولی است??اده از WMWare Workstation بوده یا نصب از طریق ویندوز در درایو Logical دیگه یا نصب دو ویندوز 32 و 64 بیت در دوهارد مت??اوت برای داشتن دو بوت مت??اوت هست.

اگر توسط برنامه های بالا و برنامه هایی نظیر : Norton Partition Magic و Paragon Partition Manager نتونی که درایو سیمپل شده رو به حالت Logical برگردونی آخرین راه Delete پارتیشنها و ساخت پارتیشن مجدد هست که این کار معمولا در ویندوز انجام نمیشه و موقع نصب ویندوز ازطریق پارتیشن بندی ویندوز کل درایوها به صورت RAW یا Unallocated درمیان ،

البته بعد از Delete کردن پارتیشنهای logical غیر از ویندور (که متاس??انه اونهاهم به جای logical به simple تبدیل شده) توسط برنامه mini tool میشه دوباره با است??اده از مقدار unallocated شده بوسیله Create یک پارتیشن Primary یا Logical ساخت که اگر این کار روی هارد شما و درایو غیر از ویندوز انجام بشه دیگه نیازی نیست که از ص??حه پارتیشن بندی ویدوز، درایوهارو RAW کنی ولی اگر نشد که حتما میشه تنها راه است??اده از پاریتشبندی موقع نصب ویندوز هست که کل درایوها رو به غیر از C باید اول Format و بعد Delete کنی تا بعد از نصب ویندوز توسط برنامه های بالا بتونی ??ضای است??اده اختصاصی نشده یا Unallocated رو به صورت پرایمری یا لوجیکال بسازی.

5179-d1-jpg

5180-d2-jpg

5181-d3-jpg

??رمان msconfig رو در Run Command وارد کرده و از تپ Boot نگاه کن ببین windows 7 نصب شده در چه درایوی رو شناسایی کرده!

5178-default-boot-jpg

اگر دی??الت بوت ویندوز و سیستم شما C بود میتونی کارهایی که گ??تم رو بوسیله mini tool partition wizard روی سایر دریاوهای Simple شده انجام بدی و اگر نتونستی پارتیشنها رو بعد از delete و create به logical تبدیل کنی آخرین راه ص??حه پارتیشن بندی ویندوز هست.

ممکنه برنامه هایی برای تبدیل پارتیشن simple به logical و primary موجود باشن اما من پیشنهاد نمکنم که است??اده کنی.

شاداب و برقرار باشی......:4:

ویرایش شده توسط Gamer_2013

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• جدید...