رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
saeed kratos

جنون سیاه: بلندپروازی های ایرانی برای تولید بازی در حد و اندازه ای جهانی

پست های پیشنهاد شده

[ATTACH=CONFIG]6587[/ATTACH]

پروژه ای که مراحل پیش تولید آن از ماه های انتهایی سال 89 آغاز شده بود و ??از اصلی آن از ابتدای ??روردین 91 در توسن گام استارت خورد ، این روزها با عبور از مرز 70 درصد وارد مرحله جدیدی از توسع خود شده است.???جنون سیاه??? که پیش از این با نام شکار شیطان معر??ی شده بود سعی دارد تا با داشتن حدود 10 ساعت گیم پلی در زمان ارائه یک بازی مت??اوت و بزرگ ایرانی باشد که در سبک اکشن وحشت با رعایت استاندارد های جهانی توجه های گوناگون را به خود جلب نماید. توسن گام در این بازی با معر??ی مجموعه بزرگی از کاراکترهای مختل?? با قابلیت ها و مکانیک های متنوع می کوشد تا آخرین لحظه از بازی با رو کردن کارتی جدید مخاطبانش را غا??لگیر نماید.صحبت از حدود 20 گروه از کریچرهای مت??اوت است که در کنار کاراکترهای شوتر قرار است اوج هیجان را برای بازیکنان به ارمغان بیاورند.

تنوع محیط ها و چشمگیر بودن ??ضاهای بازی یکی دیگر از ویژگی های جنون سیاه است.این بازی 7 مرحله ای که در محیط هایی با ??ضاسازی و نور پردازی های خیره کننده داخلی و خارجی رخ می دهد، روایتگر داستان پلیس جوانی است که در آینده ای نامعلوم درگیر ماجرایی می شود که ریشه در اسطوره های کهن دارد . در توسعه جنون سیاه توجه به تک تک جزئیات از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است به گونه ای که در توسعه هر ویژگی هرچند کوچک سعی شده تا تمامی زوایای امر از جنبه های داستانی، طراحی ، هنری و ??نی مورد توجه قرار گیرد.این جزئی نگری هایی تا جایی پیشر??ته است که حتی ساخت آهنگ بازی نیز با تجهیز بخشی از ??ضای شرکت به صورت یک استدیوی کوچک و با حضور آهنگساز در کنار تیم توسعه انجام می گیرد تا حتی در روند تولید موسیقی نیز همواره دپارتمان های طراحی و هنری بر کار نظارت داشته باشند. گرچه توسن گام تاکنون با چراغ خاموش و حداقل اطلاع رسانی به ساخت بازی اش پرداخته و راجع به تاریخ رسمی انتشار آن نیز هیچ گونه اظهار نظری ندارد اما با نزدیک شدن به ماه های پایانی کار، قصد دارد تا نسبت به اطلاع رسانی از بازی بیش از پیش اقدام نماید تا با برنامه ریزی دقیق مخاطبان خود را در میان جوانان و نوجوانان و علاقمندان به این سبک پیدا کند. در ادامه چند تصویر از برخی کاراکترهای بازی تقدیم می شود و در آینده ای نزدیک تصاویر گیم پلی بازی ارائه خواهند شد.

[ATTACH=CONFIG]6588[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]6589[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]6590[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]6591[/ATTACH]

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

:biggrin2: یه بار بازی غزه هرگز نمیمیرد رو خریدم این گوش رو نکشیدما چلوندم قشنگه قشنگ که دیگه بازی ایرانی نخرم پولم به جهنم اعصابمم داغون شده بود اصلأ معلوم نبود از کجا تیر میخوری:angry:

واقعأ با بازی کردن اون بازی ??همیدم چرا اسرائیلی ها اینقدر تو جنگ های با این عرب ها میمرن بیچاره نمی??همه کی بهش از کجا شلیک میکنه تا بیاد ب??همه مرده دیگه:laugh:

لینک به ارسال
:biggrin2: یه بار بازی غزه هرگز نمیمیرد رو خریدم این گوش رو نکشیدما چلوندم قشنگه قشنگ که دیگه بازی ایرانی نخرم پولم به جهنم اعصابمم داغون شده بود اصلأ معلوم نبود از کجا تیر میخوری:angry:

واقعأ با بازی کردن اون بازی ??همیدم چرا اسرائیلی ها اینقدر تو جنگ های با این عرب ها میمرن بیچاره نمی??همه کی بهش از کجا شلیک میکنه تا بیاد ب??همه مرده دیگه:laugh:

95 درصد بازیای ایرانی غیرقابل بازی کردن هستن ولی جدیدا دارن یه کم عقلشونو به کار میندازن و چندتا بازی تقریبا خوش ساخت درست کردن.به شخصه به بازی شبگرد خیلی امیدوارم.

لینک به ارسال

ببینیم چی از آب درمیاد. تا از گیم پلی و محیط بازی عکس و ??یلم نباشه نمیشه نظری داد. امیدوارم خوب باشه.

لینک به ارسال
ببینیم چی از آب درمیاد. تا از گیم پلی و محیط بازی عکس و ??یلم نباشه نمیشه نظری داد. امیدوارم خوب باشه.

اره همینطوره.منم امیدوارم بازی خوبی باشه و ایرانیا کم کم بتونن تو عرصه ی جهانی گیم حر??ی واسه گ??تن داشته باشن چون استعدادشو داریم.

لینک به ارسال

به نظرم اگه یه ن??ر از این گروه بازی ساز شعورش برسه باید از نظرای گیمر های حر??ه ای تو بازی کمک بگیره. کی حاضره کمک نکنه ؟؟ به خدا اگه یه بازی وحشتناک یا ورزشی بسازن من حاضرم از وقتم مایه بزارم. :biggrin2:

لینک به ارسال
به نظرم اگه یه ن??ر از این گروه بازی ساز شعورش برسه باید از نظرای گیمر های حر??ه ای تو بازی کمک بگیره. کی حاضره کمک نکنه ؟؟ به خدا اگه یه بازی وحشتناک یا ورزشی بسازن من حاضرم از وقتم مایه بزارم. :biggrin2:

حتماً اینا خودشون گیمرن که به ??کر ساخت بازی ا??تادن :biggrin2: ولی اینم نظر خوبیه. البته باید بتونن اون چیزایی هم که میخوان تو بازی پیاده سازی کنن.

لینک به ارسال

مستند ??ی??ا 12 رو داشتم میدیدم یه نکته جالب توش بود اونم این که بعد از پایان ساخت بازی و قبل از رلیز بازی گیمر هارو تو یه اتاق شیشه ای جمع می کردن و هنگام بازی سازنده های بازی عکس العمل گیمر ها رو بررسی می کردن که واقعا بازی روی گیمر تاثیر گذاشته یا نه. هیجانی در گیمر بوجود آورده یا نه.

واقعا سازنده های باید خودشونو جای گیمر ها بزارن تا بتونن بازی خوبی رو ارائه کنن.

لینک به ارسال

دیگه گذشت اون زمونی که ایرانی ها با موتور های تاریخ مصر?? گذشته ای مثل fps بازی می ساختن الآن دیگه ایران بازی هاش تو دنیا مطرح (اینم بگم که خود منم دارم یه بازی در سبک puzzle میسازم و ایشالا تا عید تموم میشه)

:love:I love iranian game maker:love:

لینک به ارسال
مستند ??ی??ا 12 رو داشتم میدیدم یه نکته جالب توش بود اونم این که بعد از پایان ساخت بازی و قبل از رلیز بازی گیمر هارو تو یه اتاق شیشه ای جمع می کردن و هنگام بازی سازنده های بازی عکس العمل گیمر ها رو بررسی می کردن که واقعا بازی روی گیمر تاثیر گذاشته یا نه. هیجانی در گیمر بوجود آورده یا نه.

واقعا سازنده های باید خودشونو جای گیمر ها بزارن تا بتونن بازی خوبی رو ارائه کنن.

ایرانیا هنوز تو مسائل تکنیکی و ??نی و ساخت موتور یا گر??تن امتیاز یه موتور درست حسابی مشکل دارن.باید اول اینهارو ر??ع کنن تا بتونن یه بازی AAA بسازن و بعد به ??کر tester ها باشند.البته ??قط بازی AAA مهم نیست بلکه تو این چندسال ثابت شده که بازیهای کوچیک ولی خلاقانه گاهی وقتها از بازیهای خیلی بزرگ هم جلو میزنن.وقتی که یه روز ایرانیا تونستن تو استدیو برای خودشون یه موتور عالی بسازند اون وقت میتونیم بگیم داریم در مسیر ساخت بازیهای خیلی بزرگ قرار میگیریم هرچند که الان هم چند تا بازی خوش ساخت و تقریبا بزرگ داریم مثل گرشاسب و سیاوش و شبگرد و ارتشهای ??رازمینی و کوهنورد و مبارزه در خلیج عدن.ایشالا به زودی ایرانیا خواهند تونست بازیهایی با معیارهای برتر جهانی بسازند.به امید اون روز.

لینک به ارسال
ایرانیا هنوز تو مسائل تکنیکی و ??نی و ساخت موتور یا گر??تن امتیاز یه موتور درست حسابی مشکل دارن.باید اول اینهارو ر??ع کنن تا بتونن یه بازی AAA بسازن و بعد به ??کر tester ها باشند.البته ??قط بازی AAA مهم نیست بلکه تو این چندسال ثابت شده که بازیهای کوچیک ولی خلاقانه گاهی وقتها از بازیهای خیلی بزرگ هم جلو میزنن.وقتی که یه روز ایرانیا تونستن تو استدیو برای خودشون یه موتور عالی بسازند اون وقت میتونیم بگیم داریم در مسیر ساخت بازیهای خیلی بزرگ قرار میگیریم هرچند که الان هم چند تا بازی خوش ساخت و تقریبا بزرگ داریم مثل گرشاسب و سیاوش و شبگرد و ارتشهای ??رازمینی و کوهنورد و مبارزه در خلیج عدن.ایشالا به زودی ایرانیا خواهند تونست بازیهایی با معیارهای برتر جهانی بسازند.به امید اون روز.

درسته اما قرار نیست راهی رو که اونا این همه سال ر??تن ایرانیام برن. می تونن از تجربه هاشون است??اده کنن. همین چند سال پیش ترک ها یه بازی ساختن به اسم "کابوس" یه بازی ترسناک بود که ورژن تکامل یا??ته بازی رزیدنت اویل بود. تو خود ترکیه خیلی خوب ??روش کرد و حتی خارج از ترکیه هم ??روش خوبی داشت.

بقیه بازی هایی که گ??تی رو نمیدونم اما گرشاسپ واقعا سطحش پایین بود. واقعا ارزش خرید نداشت.

آواتارتم خیلی خوب شده. بهتر از اونجه :biggrin2:

لینک به ارسال
درسته اما قرار نیست راهی رو که اونا این همه سال ر??تن ایرانیام برن. می تونن از تجربه هاشون است??اده کنن. همین چند سال پیش ترک ها یه بازی ساختن به اسم "کابوس" یه بازی ترسناک بود که ورژن تکامل یا??ته بازی رزیدنت اویل بود. تو خود ترکیه خیلی خوب ??روش کرد و حتی خارج از ترکیه هم ??روش خوبی داشت.

بقیه بازی هایی که گ??تی رو نمیدونم اما گرشاسپ واقعا سطحش پایین بود. واقعا ارزش خرید نداشت.

آواتارتم خیلی خوب شده. بهتر از اونجه :biggrin2:

در سطح جهانی قبول دارم ضعی?? بود ولی در سطح ایران عالی بود.میدونی موضوع ??قط است??اده از تجربه ها نیست.ما که نمیتونیم از تجربه ی مثلا موتور کرای انجین 3 است??اده کنیم بلکه باید از خود این موتور است??اده کنیم که یعنی باید لیسانسشو بگیریم که یا نمیدن یا با قیمت سرسام اوری میدن که تو ایران کمتر تهیه کننده ای حاضره این مبلغ رو بده.اولین شرط یک بازی درجه یک و باکی??یت هم است??اده از موتور عالی هستش.

مرسی لط?? داری.من دوست دارم هر 2,3 ه??ته اواتارمو عوض کنم چون خسته میشم.راستی دیشب یکی از ??ن های اسلیر رو دیدم که کنار کری کینگ لباسش رو در اورد و عکس بزرگ کری کینگ رو در حال گیتار زدن روی تمام پشتش خالکوبی کرده بود.خود کری کینگ ک?? کرده بود و با موبایلش از پشت پسره چند تا عکس گر??ت.خیلی جالب بود.پسر اینا واقعا خدان.

لینک به ارسال

زیادم به موتور ربطی نداره ها همه میگ??تن unreal یه موتور بی مصر??و تاریخ گذشتست البته تا حدودی هست:biggrin2:

:treeswing:اما دیدیم که بایوشاک با این موتور چی ساخت و چه کرد

لینک به ارسال
زیادم به موتور ربطی نداره ها همه میگ??تن unreal یه موتور بی مصر??و تاریخ گذشتست البته تا حدودی هست:biggrin2:

نزن این حر??و.برای ساخت یک بازی aaa موتور حر?? اول رو در گرا??یک و طراحی مراحل و تخریب پذیری محیط و ...میزنه.انریل انجین بهترین موتور این نسل بود بیشک.چون تقریبا 80 درصد بازی سازها ر??تن سراغ اون.مطمئن باش که موتوری که از دل اون بازی بایوشاک در میاد ??قط میشه گ??ت محشره.حالا درسته که هنر کن لوین هم در ساخت بایوشاک خیلی خیلی موثر بود ولی انریل انجین قابل دسترس ترین موتور این نسل بود.چون مطمئن باش کن لوین واسه گر??تن لیسانس کرای انجین یا ??راست بایت مشکل مالی نداشته ولی از بین تمام اینها انریل رو انتخاب کرد چون میدونست چه بازدهی داره.حر??م غلطه؟

لینک به ارسال

اول سلام

حر?? های همتونو خوندم جالب بود ولی باید همه اینو بدونیم اولا صنعت بازی داره جایه ??یلمو تو صنعت هالیوود میگیره اینو خودتون شاهدین که بیشتر بچه های این نسل به بازی علاقه دارن تا ??یلم (البته نه اینکه اون نباشه ولی این بیشتره) به هر حال چون ایرانم تو دنیا از هر نظر حر??ی واسه گ??تن داره باید تو اینم سرمایه گذاری کنه که نسل بعدو با این جور چیزا میشه تربیت کرد دیگه دوره نسل ما گذشت که روزی 5 ساعت سر کلاس درس میخوندیم که چیزی ب??همیم بچه های الان به اندازه باباهاشون چیز می??همن

بهر حال ایران باید تو این عرصه قدم بگذاره و نترسه یکیم این تحریم ها به سود ما هم بوده چون باعث شده به خودمون جرات بدیم و هر چیزی که نداشتیم بهش برسیم

اینم بگم که هنوز اول راهه و ایران حر?? واسه گ??تن تو همه زمینه ها زیاد داره نه تنها بازی ??قط این جوونای دلسوز روی کار بیان ببینید ایران غله هارو چه جوری ??تح میکنه

ان شاء الله به زودی ایران ابر قدرتی از هر نظر میشه البته اگه خودمون بخوایم (اینم بگم که من خودم ایرانی نیستم ولی بهشون خیلی علاقه دارم و امیدوارم میتونن):biggrin2:

لینک به ارسال
اول سلام

حر?? های همتونو خوندم جالب بود ولی باید همه اینو بدونیم اولا صنعت بازی داره جایه ??یلمو تو صنعت هالیوود میگیره اینو خودتون شاهدین که بیشتر بچه های این نسل به بازی علاقه دارن تا ??یلم (البته نه اینکه اون نباشه ولی این بیشتره) به هر حال چون ایرانم تو دنیا از هر نظر حر??ی واسه گ??تن داره باید تو اینم سرمایه گذاری کنه که نسل بعدو با این جور چیزا میشه تربیت کرد دیگه دوره نسل ما گذشت که روزی 5 ساعت سر کلاس درس میخوندیم که چیزی ب??همیم بچه های الان به اندازه باباهاشون چیز می??همن

بهر حال ایران باید تو این عرصه قدم بگذاره و نترسه یکیم این تحریم ها به سود ما هم بوده چون باعث شده به خودمون جرات بدیم و هر چیزی که نداشتیم بهش برسیم

اینم بگم که هنوز اول راهه و ایران حر?? واسه گ??تن تو همه زمینه ها زیاد داره نه تنها بازی ??قط این جوونای دلسوز روی کار بیان ببینید ایران غله هارو چه جوری ??تح میکنه

ان شاء الله به زودی ایران ابر قدرتی از هر نظر میشه البته اگه خودمون بخوایم (اینم بگم که من خودم ایرانی نیستم ولی بهشون خیلی علاقه دارم و امیدوارم میتونن):biggrin2:

??کر کنم چون ایرانی نیستی اینقدر امیدواری داداش.??کر میکنم یه کم زیادی به ایران امید بستی ها.

لینک به ارسال
اول سلام

شما کجایی هستی ؟؟

لینک به ارسال

توجه توجه تمامی کسانی که ??ک میکنن ایران بازی سازیش خیلی مونده که به دنیا برسه سخت در اشتباهن و با من طر??ن:n4v1d_174:و قبل عید می??همین با کی طر??ین

لینک به ارسال

کی گ??ته تاریخ مصر?? گذشتس؟اونه به من نشان بده الآن:angry:

لینک به ارسال
توجه توجه تمامی کسانی که ??ک میکنن ایران بازی سازیش خیلی مونده که به دنیا برسه سخت در اشتباهن و با من طر??ن:n4v1d_174:و قبل عید می??همین با کی طر??ین

خیلی مونده باور کن.مگر این که ما هم از تکنولوژی اونا است??اده کنیم.

لینک به ارسال

باید زیر هر کاور بازی ریز ولی با خط قرمز بنویسن

ریدمانی دیگر از ما

لینک به ارسال

ریدمانی دیگر از ما

نه در تمام موارد ولی در 90 درصد موارد همینطوره.

لینک به ارسال

ریدمانی دیگر از ما

حتی اگه واقعا هم اینطور باشه حداقلش اینه که خودمون نباید درمورد بازیای ایرانی اینطور حر?? بزنیم بلکه باید از اون د??اع کنیم یکم به این زاپنی ها نگاه کنین اشغال ترین محصول شرکتای داخلی خودشونو انقدر حمایت میکنن که با گذر زمان همون چیز به قول شما ریدمان تبدیل میشه به یه قول در جهان

من خودمم قبول دارم که بازیای ایرانی حر??ی برای گ??تن ندارن ولی وظی??ه ی ما اینه که از بازی ساز ایرانی حمایت کنیم و توقع اینو نداشته باشیم که بعد تقریبا دو سال(تو این دو سال اخیر بیشتر به گیم تو ایران اهمیت داده شده)یه بازی در سطح tlou بسازیم

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• جدید...