رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
sinaweb

شبکه هاي 4g و ماهيت تجارت

پست های پیشنهاد شده

[ATTACH=CONFIG]207[/ATTACH]

 

تل??ن هاي سلولي امروزي عموماً در زمينه ي آنچه که در اصل براي انجام آن در نظر گر??ته شده بودند، بسيار عالي هستند: برقراري تماس، ارسال پيامهاي متني و از اين قبيل کارها. اما با رشد روزا??زون ??عاليت هاي مرتبط با اينترنت که به تل??ن هاي موبايل مدرن سپرده مي شوند، شبکه هاي جاري ديگر نمي توانند چنين ??شاري را تحمل کنند. در واقع هر وقت تعداد زيادي از کاربران براي دسترسي به eMailهاي خود، بارگذاري موزيک، تماشاي ويديو، بررسي گزارش هاي ترا??يکي و يا انجام هر ??عاليت آنلاين ديگري (که قتي از کامپيوترهاي سنتي خود دور هستند مي خواهند انجام دهند) تلاش مي کنند، اين شبکه هاي خيلي زود به زانو در مي آيند.

درست همانطور که کاربران عمومي تل??ن هاي سلولي، به تدريج با عبارت 3G مأنوس تر مي شوند، ??ناوري نسل سوم پشتيباني کننده از تل??ن هاي هوشمند نيز توسعه و گسترش ??ناوري ا??سانه اي نسل چهارم (4G) را نجوا مي نمايد. در يک بيان ساده، 4G (نسل چهارم ارتباطات بي سيم) با پياده سازي پايدار و کامل ارتباطات موبايل در قلمروي VoIP(Voice over Internet Protocol) سر و کار دارد. با وجود آنکه ??ناوري 4G نهايتاً در تنوعي از ابزارهاي موبايل (نظير لپ تاپ ها و ابزارهاي بازي) مورد است??اده قرار خواهد گر??ت، اما قابل توجه ترين تأثير خود را در حوزه ي تل??ن هاي موبايل خواهد داشت زيرا آنها هنوز بصورت مت??اوتي با داده هاي صوتي سر و کار دارند.

تل??ن هاي موبايل اساساً از همان سيستم VoIP ابتدائي است??اده خواهند کرد که برنامه هاي نرم ا??زاري Softphone کامپيوتري و بسياري از حاملين (Carriers) راه دور در حال حاضر بکار مي گيرند. آنها تمام اطلاعاتي که بايد ارسال نمايند را با يک شيوه ي منطبق با پروتکل هاي مختل?? اينترنت (IP) بر روي يک اتصال اينترنت بي سيم مخابره خواهند کرد. اين ويژگي به آنها امکان خواهد داد تا سوئيچينگ بسته را بطور کامل تري به حد کمال خود برسانند، يک روش عالي براي ارسال سريع و بسيار ارزانتر اطلاعات از يک نقطه به نقطه ديگر.

هنگاميکه شبکه هاي 4G استاندارد گردند، کاربران متوجه يک ت??اوت خواهند شد. ??ناوري 4G داراي چند مزيت متقاعد کننده است که به شتابدهي صنعت در مسير حرکت آن کمک مي کنند. زمان هاي اوج مصر?? (Peak) هنوز مي توانند تا حدودي گر??تگي ايجاد کنند (البته براساس استاندارد ا??رادي که با سرويس هاي اينترنتي ??وق سريع، لوس شده اند)، اما بطور کلي ما با يک سطح بالاتر از سرويس در مقايسه با آنچه که اکثر کاربران تل??ن هاي سلولي امرزوه با آن آشنائي دارند مواجه خواهيم بود.

مزايا

 

روش هاي متعددي براي بهره گيري يک بنگاه تجاري از ارتقاء به ??ناوري 4G-Friendly وجود دارند. در حاليکه تمام داده ها در اين ??ناوري توسط VoIP منتقل مي شوند (بعبارت ديگر، هنگامي که هيچ داده صوتي وجود ندارد نيز امواج راديوئي از طريق يک خط مخابره اختصاصي و جداگانه ارسال خواهند شد)، بنگاه تجاري مي تواند در هزينه هاي خود صر??ه جوئي کرده و از امنيت ارتقاء يا??ته آن سود ببرد.

نکته ديگري که به همين اندازه اهميت دارد، اين است که اين سرويس بطور کلي سريعتر از چيزي خواهد بود که در حال حاضر قابل دسترسي مي باشد. اين عملکرد و اعتمادپذيري بهبود يا??ته، تل??ن هاي سلولي را بيش از پيش در زمينه قابليت هاي کلي به قلمروي PCهاي موبايل نظير لپ تاپ ها خواهد کشاند. 3G بخشي از اين مسير را طي کرده است، اما از آنجائيکه شبکه ها صد در صد VoIP نيستند هنوز وقتي تعداد زيادي از کاربران بطور همزمان به ??عاليت بر روي تل??ن هاي خود مي پردازند، دچار مشکل مي شوند. هد?? شبکه هاي 4G اين است که قابليت هاي توان عملياتي و پهناي باند را ا??زايش دهند تا مشتريان بيشتري از تکيه بر تل??ن هاي سلولي خود براي انجام هر کار ضروري، احساس امنيت نمايند.

در اختيار داشتن تل??ني که مي تواند هر نقش اينترنتي که بطور معمول توسط يک PC انجام مي شده است را بر عهده بگيرد، به کارکنان امکان مي دهد تا زمان دور بودن خود از يک کامپيوتر را به حداکثر برسانند، چه در خانه و چه زمانيکه خارج از محل کار هستند. بعلاوه، اين کارکنان به آساني مي توانند در طول تمام لحظات بيکاري که در سراسر يک روز عادي آنها پراکنده هستند (نظير دقايقي که در ص?? يک رستوران انتظار مي کشند، مشغول تماشاي آگهي هاي تبليغاتي پيش از نمايش ??يلم هستند و يا در ترا??يک خيابان ها پشت ??رمان اتومبيل خود نشسته اند) به انجام کارهاي خود ادامه دهند.

يک گرايش که احتمال رواج بيشتري پيدا خواهد کرد، توجه به تل??ن هايي است که طراحي شده اند تا بر ويدئو کن??رانس ايده آل باشند. به اين ترتيب، همکاراني که از مکان هاي دور بر روي يک پروژه مشترک کار مي کنند مي توانند ويديوهاي جاري را تنها با دوربين تل??ن هاي سلولي خود براي سايرين ارسال نمايند (صر??نظر از اينکه بيمار هستند يا به مسا??رت ر??ته اند). در مجموع، ابزارها و کاربردهاي بسيار بيشتري که با وجه تجاري زندگي سر و کار دارند در نتيجه حرکت 4G از مراحل برنامه ريزي به سطح کاربرد عملياتي، در دسترس قرار خواهند گر??ت.

منبع:سایت راسخون

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...