رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
Deviance

پنج اشتباه تاریخی در قسمت دوم فیلم ۳۰۰

پست های پیشنهاد شده

90592332369168970143.jpg

قسمت دوم ??یلم سینمایی ۳۰۰ که ماجراهای آن ??صل دیگری از نبرد جنگجویان اسپارت در برابر حملات سپاه خشایارشا پادشاه هخامنشی است دو ه??ته پیش روی پرده آمد. قسمت اول این ??یلم که از نظر پرداخت تصویری شمایی نیمه انیمیشن دارد، در سال ۲۰۰۶ اکران شد و ایرانی ها به خاطر آنچه تحری?? وقایع تاریخی و توهین به ??رهنگ ایران باستان می دانستند به شدت از آن ??یلم انتقاد کردند.

اما قسمت دوم این ??یلم با عنوان ۳۰۰: ظهور یک امپراتوری تا چه حد به حقایق تاریخی و??ادار است؟ پل کارتلج پرو??سور ??رهنگ یونانی در دانشگاه کمبریج پنج اشتباه تاریخی این ??یلم را برمی شمارد.

۱- ایراد اول در عنوان ??یلم است. عنوان ??یلم "۳۰۰: ظهور یک امپراتوری" است. اما منظور ظهور و قدرت گیری کدام امپراتوری است؟ اگر منظور"امپراتوری آتنی" است باید گ??ت که این امپراتوری حداقل دو سال پس از حوادثی که ??یلم روی آن تمرکز دارد یعنی نبردهای دریایی آرتمیسیوم و سالامیس که هر دوی آنها در سال ۴۸۰ قبل از میلاد روی دادند، به مرور شکل گر??ت.

37284837266920609302.jpg

رودریگو سانتورو در نقش خشایارشاه جوان

۲- داستان ??یلم با پرتاب یک تیر اعجاب آمیز که هیچ حقیقت تاریخی ندارد آغاز می شود. این تیر را یک قهرمان آتنی به نام تمیستوکل در جریان نبرد ماراتون در حومه شهر آتن در سال ۴۹۰ قبل از میلاد از کمان خود رها می کند و در کمال شگ??تی داریوش بزرگ، پادشاه ایران را می کشد.

در کنار او، خشایارشا پسر و جانشین وی ایستاده است. هر چند داریوش پادشاه ایران این کارزار نظامی را علیه یونان شروع کرد که در ماراتون با مقاومت روبرو شده و شکست خورد، ولی نه او و نه پسرش خشایارشا هیچکدام در این نبرد حاضر نبودند.

32530480728935326705.jpg

اوا گرین در نقش آرتمیس

۳- ??یلم از صحنه نبرد ماراتون که در آن سپاه ایران شکست خورد و از نظر تاریخی می توان آن را دلیل حمله بعدی سپاه ایران در دوران خشایارشا برای گر??تن انتقام از آن شکست قلمداد کرد، یکباره به ده سال بعد خیز برمی دارد و حرکت ناوگان دریایی سپاه ایران به سوی قلمرو یونان را نشان می دهد.

??رماندهی این ناوگان با یک زن یونانی است، آرتمیس، ملکه هالیکارناس که امروزه بودروم نامیده می شود. طبق اسناد و نوشته های هرودوت اندیشمند یونانی و مورخ جنگ های ایران و یونان که در همین دوران می زیسته، آرتمیس یک شخصیت واقعی است.

او یک ملکه یونانی بود که در نبرد سالامیس در اردوی ایرانی ها می جنگید. ولی او ??رمانده ناوگان دریایی ایرانی ها نبود. اسناد نشان می دهد که از حدود ۶۰۰ کشتی که در آن نبرد شرکت داشتند ملکه آرتمیس ??قط چند کشتی در اختیار سپاه ایران قرار داده بود.

07518309110846616079.jpg

سالیوان استیپلتون در نقش تمیستوکل

۴- سازندگان این ??یلم یک صحنه معاشقه طولانی و عریان را در این ??یلم گنجانده اند. این معاشقه کاملا ساختگی و تخیلی بین دو دشمن یعنی آرتمیس و تمیستوکل و درست در ??اصله دو نبرد آرتمیسیوم و سالامیس روی می دهد و طبیعتا آنطور که در داستان‌های تخیلی رایج است به عنوان نوعی دیپلماسی بین دو دشمن ارائه می شود.

در ضمن طوری تصویر شده که گویا سپاه یونان در این نبرد شکست خورد در صورتی که در عالم واقعیت در این نبرد هیچیک از دو طر?? نتوانستند به پیروزی برسند.

07508607892258038233.jpg

ملکه گرگو

۵- اما مهمترین نکته غلط تاریخی که در عین حال قرار است اوج حماسی این داستان باشد، مقطعی است که سپاه یونان به ??رماندهی تمیستوکل برای پیروزی در نبرد سالامیس به کمک نیروی دریایی قدرتمند اسپارت نیاز پیدا می کند و ناوگان دریایی اسپارت به ??رماندهی یک ملکه یونانی دیگر، گورگو (بیوه لئونیداس که قهرمان بخش اول ??یلم ۳۰۰ بود)، درست سر به زنگاه از راه می رسد.

اما در عالم واقعیت اسپارت در آن نبرد دریایی ??قط ۱۶ کشتی در اختیار ناوگان دریایی یونان قرار داده بود که مجموع آن حدود ۴۰۰ ??روند بود. و درست مثل کمک آرتمیس به سپاه ایران، حضور اسپارت و کشتی های آنان در این نبرد و سرانجام آن که یک پیروزی قاطع و بی چون و چرا برای یونانی ها بود تاثیر چندانی نداشت.

منبع

??یلم باران

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

چه اواتار قشنگی. it's so cooooool :thumbup::thumbup::thumbup:

لینک به ارسال
چه اواتار قشنگی. it's so cooooool :thumbup::thumbup::thumbup:

مرسی برادر

لینک به ارسال

این خارجی ها مگه اینکه تو ??یلما و گیماشون بتوننن ما رو شکست بدن

زمانی که قانون ما منشور حقوق بشر کورش بود که حتی از قانون سازمان ملل در همین لحظه و در همین سال 2014 میلادی هم انسانی تر و متمدن تره

زمانی که ایرانی ها به یهودی ها پناه دادن و جای زندگی دادن اونم تو خاک ایران و اعلام کردن یهودی ها میتونن آزادانه در ایران زندگی کنن و از آزادی مذهب هم برخوردار باشن و حتی در کتاب های قدیمی یهود به این قضیه اشاره شده

درست همون لحظات همین رومی ها با جنگ بین گلادیاتورها و کشتنشون برای خودشون سرگرمی میساختن !!!

وحشی گری تا چه حد بوده واقعأ :wi.nk:

تصور کنین تو یه میدون نبرد هستین و دو انسان رو به جون هم بندازن تا یکی اون یکی دیگه رو بکشه و یا با حیوونای درنده بجنگه و تیکه پاره بشه که ??قط پادشاه رومی ها سرگرم بشه !!

خخخخخخ

لینک به ارسال
این خارجی ها مگه اینکه تو ??یلما و گیماشون بتوننن ما رو شکست بدن

زمانی که قانون ما منشور حقوق بشر کورش بود که حتی از قانون سازمان ملل در همین لحظه و در همین سال 2014 میلادی هم انسانی تر و متمدن تره

زمانی که ایرانی ها به یهودی ها پناه دادن و جای زندگی دادن اونم تو خاک ایران و اعلام کردن یهودی ها میتونن آزادانه در ایران زندگی کنن و از آزادی مذهب هم برخوردار باشن و حتی در کتاب های قدیمی یهود به این قضیه اشاره شده

درست همون لحظات همین رومی ها با جنگ بین گلادیاتورها و کشتنشون برای خودشون سرگرمی میساختن !!!

وحشی گری تا چه حد بوده واقعأ :wi.nk:

تصور کنین تو یه میدون نبرد هستین و دو انسان رو به جون هم بندازن تا یکی اون یکی دیگه رو بکشه و یا با حیوونای درنده بجنگه و تیکه پاره بشه که ??قط پادشاه رومی ها سرگرم بشه !!

خخخخخخ

واقعا،میبینی حالا کارمون به جایی رسیده که همون وحشیا ما رو با عربای ??لان ??لان شده ی ..... یکی میدونن

لینک به ارسال

??یلم رو نگاه کنین حالش رو ببرید چه کار به این چیزا دارید:88:

لینک به ارسال

شما شماره قبلشو دیدی؟اگه دیده بودی این حر??و نمیزدی!

چون واقعا ایرانی هارو آدمای ضعی?? و خون خوار نشون میدادن (خشایار شاه رو کچل کرده بودن...آخه یعنی چی...ایرانی های باستان همه پشمو پیلی بودن که)

تازه داستان رو هم اونطور که بوده تعری?? نکردن

لینک به ارسال
شما شماره قبلشو دیدی؟اگه دیده بودی این حر??و نمیزدی!

چون واقعا ایرانی هارو آدمای ضعی?? و خون خوار نشون میدادن (خشایار شاه رو کچل کرده بودن...آخه یعنی چی...ایرانی های باستان همه پشمو پیلی بودن که)

تازه داستان رو هم اونطور که بوده تعری?? نکردن

راستش من اصلا به اینکه منظورش چی بوده یا هست کاری ندارم . ??یلم اکشن رو نباید برای م??هوم و این چیزا نگاه کرد . stanly kubrik که کارگردانیش نکرده:razz:

لینک به ارسال

این حرومزاده ها همشون این شکلی هستند به قول دوستمون مگه اینکه اینا تو بازی ها یا ??یلماشون مارو شکست بدن واقعا تو قسمت یکش به ما توهین شد همین خشایار شاه تو ??یلم one night with the king یک جوون خوشتیپه چرا ؟ چون داماد یهودی هاست یعنی از این یهودی ها حرومزاده تر وجود نداره رو زمین (به غیر از اون خوباشون) این ??یلم هم ساخته ی کارگردان یهودیست یک چیز دیگه هم مهمه تو این ??یلم اونم همین معاشقه بین اون خانومه با سردار یونانیست چون تو ??رهنگ اینا زن نماد عقیده و سرزمینه اینجا به این صورت میخوان بگن ما عقیده و سرزمین ایرانی هارو گر??تیم

بد نیست بدونید این 13 بدر ما ایرانی ها به همین دلیله تو این روز همین یهودی ها استر که زن خشایار شاه بود با اون داییش مردخای نقشه قتل 75000 ایرانی رو عملی کردن واسه این 13 بدر میکنیم

در ضمن این دوست عزیز چرا به عربا توهین میکنی مثل اینکه امامامون عرب هستند ها !!!!

لینک به ارسال

لط?? کنین به ادیان توهین نکنین همینطور بنی اسرائیل نا سلامتی نص?? پیامبر هامون از بنی اسرائیل بودند ؛ حالا چند ن??ر به نام یهود اینکار ها رو می کنند . آدم لاشی و ... همه جا و به نام هر دینی پیدا میشه .

لینک به ارسال
این حرومزاده ها همشون این شکلی هستند به قول دوستمون مگه اینکه اینا تو بازی ها یا ??یلماشون مارو شکست بدن واقعا تو قسمت یکش به ما توهین شد همین خشایار شاه تو ??یلم one night with the king یک جوون خوشتیپه چرا ؟ چون داماد یهودی هاست یعنی از این یهودی ها حرومزاده تر وجود نداره رو زمین (به غیر از اون خوباشون) این ??یلم هم ساخته ی کارگردان یهودیست یک چیز دیگه هم مهمه تو این ??یلم اونم همین معاشقه بین اون خانومه با سردار یونانیست چون تو ??رهنگ اینا زن نماد عقیده و سرزمینه اینجا به این صورت میخوان بگن ما عقیده و سرزمین ایرانی هارو گر??تیم

بد نیست بدونید این 13 بدر ما ایرانی ها به همین دلیله تو این روز همین یهودی ها استر که زن خشایار شاه بود با اون داییش مردخای نقشه قتل 75000 ایرانی رو عملی کردن واسه این 13 بدر میکنیم

در ضمن این دوست عزیز چرا به عربا توهین میکنی مثل اینکه امامامون عرب هستند ها !!!!

دوست عزیز همین عربا بودن که ریختن توی ایران همرو کشتن یا همین عمر (اگه اشتباه نکنم )بود که حمله کرد به ایران و تو جنوب تمام مردمو قتل عام کرد

همین عربا به مد??وع شتر میگن غذا اونوقت به ما یاد دادن به اون چیزی که میخوریم بگیم غذا

یا اصلا معنی دیوث رو میدی چیه؟!!!دیوث یه سردار با غیرت ایرانی بود که جلوی حمله ی عرب ها رو چندین بار گر??ت،برای همین هم از به ما یاد دادن که به آدم بی غیرت بگیم دیوث

اگه بخوام ایرادی عربا رو بگم باید براش یه تایپیک بزنم حالا ??علا همینا باشه

شما برو تاریخ بخون بعد بیا بگو

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

من مخال?? توهین از هر نوعی و به هر کسی هستم

ولی تا به حال دقت کردین چرا همیشه میگن 72 تن شهدای کربلا

چرا نمیگن 72 ن??ر!؟

چون ن??ر در زبان عربی واحد شمارش حیوون و یا شتر هست و وقتی ایرانی ها رو به اسارت گر??تن و به عنوان برده ??روختن به ن??ر شمردن یعنی هر ایرانی شد یک ن??ر

از طر??ی ایرانی ها به سگ میگ??تن تازی که معنیش از تاخت و تاز میاد و به عرب ها هم میگ??تن تازی ولی عرب ها برای تلا??ی کردن به واق واق سگ گ??تن پارس کردن در حالیکه تازی اصلأ توهین آمیز نیست !!

در کل دوستان بین هر قومی انسانهای خوب و بد وجود داره در هر سرزمینی انسانهای خوب و بد هست همه جای دنیا قاتل و آدم کش هست آدم خوب هم هست به نظر من شتاب زده و نژاد پرستانه هم حر?? زدن اصلأ درست نیست

دوستان دو ص??ت خیلی خوب در انسان ها وجود داره یکی احترام گذاشتن به بقیه و دومی دوست داشتن بقیه حالا از هر نژاد و قوم وطرز ??کری که هستن

ایشالا روزی برسه که همۀ مردم دنیا در صلح و آرامش زندگی کنن حداقل مثل الان نباشه که روزانه 24 هزار ن??ر بر اثر تشنگی و گشنگی در دنیا میمیرن و بیشترشون هم آ??ریقائی هستن اونم در حالی که از نظر منابع طبیعی آ??ریقا غنی ترین قارۀ دنیاست

>> منبع 24 هزار ن??ر سازمان ملل<<

دوستان سعی کنین اگه بحثی هم میکنین منطقی و بدون تخریب و توهین باشه وگرنه ممکنه این تاپیک رو ببندن:51:

این ??یلم ها هم همش تحری?? تاریخ هست به امید روزی که هنر در دنیا تحت کنترل سیاستمدارها نباشه

ویرایش شده توسط nazyaryan

لینک به ارسال

گور پدر عربا.همشون حرومزادن.3 تا نامه به ما زدن که بیاین مسلمون شین پادشاه ما هم گ??ت ما خودمون کلی سال تمدن داریم و نمیخوایم به حر?? شما سوسمارخورا گوش کنیم بعد به این بهونه حرومزاده ها حمله کردن بهمون و کتابامونو سوزوندن و به زنامون به چشم غنیمت جنگی اسلامی نگاه کردن و ??رشامونو تکه تکه کردن و بردن به بهانه ی این که به ندای اسلام گوش ندادیم.گور پدر همشون حرومزاده ها.هرچی میکشیم از دست این عربای سوسمارخوره.یهودیا شدیدا به عربا شر?? دارن.

لینک به ارسال

سلام به همه ی دوستان

پس واقعا حا??ظه ی تاریخیتون پاکه اگه درست بخونین من استثنا قایل شدم بین خوبها و بداشون ولی بیشترین مشکلی که بشریت داره از دست یهودی هاست الان همتون تو اخبار میبینید 1 درصد اداره کننده امریکا یهودیان همتون میدونید این وهابیت حرامی ساختهی دست یهودی های انگلیسیست سینمای هالیوود دست یهودی هاست اینان که عربارو به جون ایرانی ها میندازن بیشترین دشمنی رو این یهودی ها با ما دارند در ضمن من نگ??تم عربا خوبن همشون بله شما راست میگی ولی من این استثنا رو قایل شدم که توهین به بقیه نشه گ??تم امامامون هم عربند اینجا رو باید شما ب??همی دیگه مگه اینکه امام هارو هم قبول نداشته بودی در ائن صورت اسلامم زیرابش میخوره دقت کنین به نظری که نوشتم بعد اینجور داغ کنین

:Iran:بزرگترین شیعه خانه ی امام زمان و هوادار همه ی مظلومین در جهان با هر نژاد و رنگی و قومیت و دین :Iran:

لینک به ارسال

1-مرگ بر تمام اعراب هوس ران و بد ذات(اینو که میگم یعنی اینکه خوب هم دارن که من به اونا کاری ندارم و خیلی هم دوستشون دارم) خداوند 124000 پیامر واسشون ??رستاد وکه راهنماییشون کنن ولی هنوز اینا خرن خدا کنه تا وقتی که ن??ت و گازشون تموم شه من زنده باشم و ر??تار آریکایی ها رو با اینا ببینم او?? که چه مزه ای میده.

2-این ??یلم 300 اصلش اینه که در جنگ ایران و یونان ایرانی ها همه جارو گر??ته بودند 300 ن??ر از سربازای یونان زنده مونده بودند که ایرانی ها اینا رو محاصره کردن و اینا هم از گشنگی و تشنگی مردن حالا این داستان سراها دارن حماسیش میکنن تقصیر خودمونه که در این زمینه ??یلم نمی سازیم

لینک به ارسال
گور پدر عربا.همشون حرومزادن.3 تا نامه به ما زدن که بیاین مسلمون شین پادشاه ما هم گ??ت ما خودمون کلی سال تمدن داریم و نمیخوایم به حر?? شما سوسمارخورا گوش کنیم بعد به این بهونه حرومزاده ها حمله کردن بهمون و کتابامونو سوزوندن و به زنامون به چشم غنیمت جنگی اسلامی نگاه کردن و ??رشامونو تکه تکه کردن و بردن به بهانه ی این که به ندای اسلام گوش ندادیم.گور پدر همشون حرومزاده ها.هرچی میکشیم از دست این عربای سوسمارخوره.یهودیا شدیدا به عربا شر?? دارن.

منم با تو موا??قم.. چیز گشاد هم هستن .. ??قط هم بلدن بچه درست کنن ..

لینک به ارسال

من با تو موا??قم ??یلمش خیلی قشنگه من قسمت اولش رو دیدم صحنه های جنگی باحالی داشت

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)
سلام به همه ی دوستان

پس واقعا حا??ظه ی تاریخیتون پاکه اگه درست بخونین من استثنا قایل شدم بین خوبها و بداشون ولی بیشترین مشکلی که بشریت داره از دست یهودی هاست الان همتون تو اخبار میبینید 1 درصد اداره کننده امریکا یهودیان همتون میدونید این وهابیت حرامی ساختهی دست یهودی های انگلیسیست سینمای هالیوود دست یهودی هاست اینان که عربارو به جون ایرانی ها میندازن بیشترین دشمنی رو این یهودی ها با ما دارند در ضمن من نگ??تم عربا خوبن همشون بله شما راست میگی ولی من این استثنا رو قایل شدم که توهین به بقیه نشه گ??تم امامامون هم عربند اینجا رو باید شما ب??همی دیگه مگه اینکه امام هارو هم قبول نداشته بودی در ائن صورت اسلامم زیرابش میخوره دقت کنین به نظری که نوشتم بعد اینجور داغ کنین

:Iran:بزرگترین شیعه خانه ی امام زمان و هوادار همه ی مظلومین در جهان با هر نژاد و رنگی و قومیت و دین :Iran:

در مورد اینکه امام ها عرب بودن ??کر کنم تاریخ رو خوب نخوندی

چون قبیلۀ قریش تعصب شدیدی نسبت به خودش داشت و با سایر قبیله های عرب ها هم ازدواج نمیکرد و پیامبر هم چهل نسل بالاترش میرسه به حضرت ابراهیم که اون هم عرب نبوده و همین طور همسر امام حسین دختر یزدگزد پادشاه ایرانی بوده

در مورد وهابیت و این ها نظری ندارم چون دربارشون مطالعه نکردم ولی مشخصه ادمای abnormal و غیر منطقی ای هستن ولی اگه بازم تاریخ رو بخونی نباید از ر??تار همین وهابی ها تعجب کنی. چرا ؟

چون میتونی جنایات خیلی وحشتناکی که مامون در دوران حکومتش انجام داده رو بخونی و معتضد عباسی

البته معتضد عباسی رو پیشنهاد نمیکنم چون واقعأ جنایاتش و شکنجه هاش جوریه که اصلأ نام انسان رو نمیشه بر روی این ??رد گذاشت حتی تو بعضی از جنایاتی که انجام داده جلادهای اون موقع از انجام اون کارها منعجب میشدن و در تاریخ ثبت شده !!!

کلأ عرب از قدیم جنایتکار و وحشی بوده الانم هست

همین الان مگه نمیبینی دارن به شاخاب پارس میگن خلیج عربی !! چشمات رو بستی ??کر کنم

مگه صدام رو اعدام کردن همین عرب ها لقب شهید بهش ندادن !!

مطمئن باش همین عرب ها اگه میتونستن بارها به ما حمله کرده بودن همین طور که عراق این کار رو کرد

در ضمن خیلی از همین عرب ها نه تنها تو رو مسلمون نمیدونن بلکه مجوس کا??ر و نجس هم میدونن برو یه سر تو یو تیوب ??یلم های ضد ایرانیشون رو ببین !!

البته من با توهین مخال??م و اینکه میگم عرب ها وحشی و جنایتکار هستن توهین نیست واقعیت ثابت شدۀ تاریخی هست

یکم مطالعه ات رو بیشتر کن

مو??ق باشی دوست عزیز :51:

ویرایش شده توسط nazyaryan

لینک به ارسال

دوست عزیز من مطالعم کلا تاریخ تاریخ اسلام ایران و جهان

من نمیگم شما درست نمیگی بله انسان بد درشون هست ولی نباید متذکر خوباشون نشیم بدشم بهتره اینو بدونی که درسته که قبیله ی قریش از سایر قبایل متمایز بود اونم به خاطر حلال زادگیشون بوده ولی بازم عرب بود نسل رو هم که برمیگردونی بازم حضرت ابراهیم هم در همین حلال شیعی موسوم به خاورمیانه (که البته این جمله بسیار اشتباست چون از سمت اروپا و امریکا ما خاور میانه میشیم بگذریم اینکه جنرال تیر ماهان امریکایی اولین بار این کلمه رو گ??ت ) بازم در همین محدوده حضرت ابراهیم زندگی و مهاجرت کرد هر چند عرب به قول شما نبود ولی ائمه ی ما که عرب بودن دیگه این رو که نمیتونیم انکار کنیم که قران به زبان عربی نازل شده چه جور پس این قران رو پیغمبر امی ما که عربی نمیدونسته یا به تعبیر شما عرب نبوده گر??ته و ابلاغ کرده

این تمایز رو قائل بشید بیشترین شهدای اسلام رو خوب عربها دادن ولی اون دسته ی خوبشون این طبیعیست تا زمان ظهور حضرت قائم عج مردم خوب و بد دارن در گذشته هم همین بوده ولی بهتره بدونید این عربای وحشی که شما میگید ساخته ی دست همین یهودیت تحری?? شدست برین به دورو برتون نگاه کنید یه 4 تا کتاب در همین مورد بدونید ببینید من دروغ میگم یا نه ؟

ولی از همه ی اینا گذشته یک نگاه کلی نداشته باشید درجا بگید عربای وحشی نه !!! بگید وهابیت چه میدونم عرب وحشی به جز خوباشون این مهمه دوست عزیز اگه تو پست اول من دقت کنی میبینی که همین یهود رو هم من تمایز قائل شدم من نوکر اون موحد ها و خداپرستای واقعی شون هستم

ولی اتیش مخاصمت دنیا زیر سر یهودیت صهیونیزم هست که اسلام صهیونیزم (وهابیت یا به قول شما عربای وحشی ) رو به جون بقیه میندازه و این کشت و کشتارا رو به وجود میاره

در ضمن این ایام شهادت دخت مکرم نبی اسلام حضرت ??اطمه سلام الله علیها به همه ی دوستان و پیروان حضرت تسلیت باد

لینک به ارسال

ا??رین به دوستان که میبینم واقعا خیلی ها اینجا نظرشون مثل منه و ??قط من تنها نیستم.گور پدر تمام اعراب از دم.همه ی بدبختیمون از اینا و خودمونه اونوقت ما امریکا و انگلیس و اسرائیل رو مقصر میدونیم.سگ وهابیا و یهودیا به عربای کثا??ت حرومزاده شر?? داره.از خوب و بدشون دهن مارو سرویس کردن.مگه همون صدر اسلام نبود که حمله کردن بهمون و به ??نامون دادن.خوب و بدشون به خون ما تشنه بودن و هستن.چون ما تاریخ داشتیم تمدن داشتیم سوسمار نمیخوردیم.اومدن اسلام رو بهونه کردن و کشورمون رو غارت کردن.

لینک به ارسال

اولا دوستان عزیز توهین نکنید . دوما ما میگم عرب ها ??لانن یهودی ها اینجورین .... پس باید انتظار داشت اونا هم عکس العمل نشون بدن. سوما این بحث چه ربطی به این ??یلم داشت دوست عزیز داشت درمورد تمدن ایران سخن میگ??ت که این تبعیض ها اومد چهارما بیخیال ولش کنید

لینک به ارسال

خیلی نظرات جالبی دادید...ولی اینم باید بدونید که وقتی ما به عربا ??حش میدیدم و از اونا بدمون میاد اونا هم میان و بما توهین میکنن که متاس??انه این کار 1400ساله داره تکرار میشه...

لینک به ارسال

ماشاء الله به دوست عزیزمون این همونیه که میگم اینه که باعثه دشمنی های بیشتر میشه

لینک به ارسال

سلام خدمت تمامی اساتید!

اینکه بخواییم به نژادی توهین کنیم واقعا کار زشتیه

من خودم عربم(اهواز) و وقتی این نوع توهین هارو بشنوم مسلما ناراحت میشم اما اینکه بخوام بگم همه عرب ها خوب هستن اشتباه هست...مثلا من هیچ وقت عرب های خلیج رو قبول ندارم چون کارهایی میکنن که دیگه.....

در کل باید گ??ت که هیچ نژادی بر نژادی دیگه برتری نداره و عمل و آنچه که از آدم بروز میکنه باعث برتری هست ولی همه ما در پیشگاه حق تعالی از بدو خلقت یکسانیم...

این ??یلم هم ??قط و ??قط جنبه تخریبی داره و ارزش تاپیک زدن رو هم نداره!

مو??ق باشید...:4:

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• جدید...