رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
saeed kratos

نقد و بررسی بازی dark souls 2 توسط IGN (ترجمه توسط خودم)

پست های پیشنهاد شده

اسوده بمیر

[ATTACH=CONFIG]8286[/ATTACH]

بازی کردن ارواح تاریک 2 احساسی مانند بازی کردن بیسبال با یک دستکش بلند راحت و اشنا و خوش اندازه دارد ??قط قواعد بازی کمی بهینه سازی شده اند.طر??دارانی که نگران این بودند که مبادا بازی به بهانه ی جذب طی?? وسیعتری از مخاطبین ساده تر شود میتوانند با خیال راحت امشب بخوابند.ارواح تاریک 2 در هر لحظه ی بازی به اندازه ی بازی سال 2011 مجازات گر و پاداش دهنده است.ایده های جدید بازی در بخش تک ن??ره و یا انتخاب کردن کمک یا ازار دیگران در بخش چندن??ره به اندازه ی قبل جدید نیستند ولی انقدر کا??ی هستند که این بازی را به یک بازی استثنایی با چالشهای غیر قابل مقاومت کردن تبدیل کنند.

[ATTACH=CONFIG]8287[/ATTACH]

به عنوان کسی که در بازی اصلی ارواح تیره هردو اچیومنت dark lord و link the fire را کسب کرده ام ولی هیچ شرمی از این ندارم که اعترا?? کنم در ارواح تیره 2 بارها و بارها در طول س??ر عظیم 60 ساعته به پرتگاه کشیده شدم و مردم.ولی مانند بازی اصلی هیچ مرگی بیهوده نبود و هر لحظه ی مردن در بازی به من اموخت که چگونه در این بازی بهتر باشم.از یاد گر??تن الگوی حمله ی دشمنان گر??ته تا اموختن نشانه های تله های محیطی تقریبا هیچ کدام این گونه نبود که بازی را غیر قابل عبور جلوه دهد.گ??تم تقریبا زیرا بعضی وقتها سازنده ی بازی کمی بیش از حد شما را مجازات میکند با کم شدن مقدار خون با هر بار مردن.این جریمه را میتوان با مصر?? ایتم hum,an effigy جبران کرد ولی این ایتم در نیمه اول بازی بسیار کم و با ??واصل زیاد وجود دارد.با این که بی شک این یک المان هاردکور است ولی من ان را مقداری خسته کننده یا??تم چون باعث میشد در مقدار کمی از موارد حس اکتشا?? دنیا در من کمرنگ شود به خاطر ترس شدید از مجازات شدید در صورت مردن.ولی من پیش ر??تم و بزای این کار پاداش نیزگر??تم.چون دنیای وسیع و متنوع ارواح تیره ی 2 ثابت کرده است که برای اکتشا?? غیرخطی ساخته شده است.یکی از المانهای مورد علاقه ی من این است که شما همیشه حداقل تعدادی راه و مسیر مختل?? برای اکتشا?? در دنیایی که هستید در اختیار دارید.در اسکله ای ترسناک پر از غارتگران اتش به دست گیر کرده اید؟ خوب میتوانید را هخود را از پایین ادامه دهید و به غاری پر از موشهای سخنگو برسید.در شکست دادن یک غول سرسخت ناتوانید؟ خوب از یک مسیر دیگر ادامه دهید و وقتی لولتان به حد کا??ی رسید به مبارزه ی غول بیایید.دنیای Drangelic گسترده و پر از طی?? گسترده ای از مناطق مختل?? است.شما بین قلمروهای ساحلی ??اسد به باتلاق های لایه بندی شده با پوشش ضخیم از سم که احساس می کنید مانند روده جهنم است س??ر می کنید.در حالی که تنوع در مکان های مبارزه و اکتشا?? بسیار زیاد است ولی جهان ارواح تیره II ??اقد انسجام خاصی است که در عنوان اصلی بود.در بازی سال 2011و جهان Lordran انگار در یک م??هوم جغرا??یایی ساخته شده بود - ??ارغ از این که چقدر ??انتزی بود -- ولی همه به نظر می رسید به طور طبیعی با هم تناسب دارند .با تنوع جغرا??یایی که در ارواح تیره 2 وجود دارد و همچنین قابلیت س??ر سریع بین مناطق , این بازی بیشتر شبیه به مجموعه ای بزرگ از مراحل مختل?? است تا یک جهان واحد.

[ATTACH=CONFIG]8288[/ATTACH]

با وجود این موضوع ولی جهان بازی بسیار دیدنی و زیباست.موتور تقویت شده ی ارواح تیره 2 باعث شده که نقش نور در اکتشا?? بسیار تقویت شود.بازی بسیا زیباست زمانی که در یک محیط روشن گشت و گذار میکنید یا زمانی که در تاریکی یک شمع حمل میکنید.در هر bonfire شما میتوانید سپر خود را حذ?? کنید و به جای ان یک مشعل در دست بگیرید.با این کار نه تنها مکانهای تاریک را روشن میکنید بلکه برخی دشمنان از ترس اتش شما قایم میشوند و جلو نمی ایند.ایا شما میخواهید امن بازی کنید و سپر داشته باشید یا ریسک مرگ را میکنید و برای یک تجربه ی بصری جالب مشعل حمل میکنید؟

اما این مسائل تاثیری روی این که تجربه ی این بازی چقدر لذت بخش است ندارد.این بازی سرشار از سختی و رمز ورازی است که در عنوان اصلی وجود داشت به همراه بسیاری از راههای مختل?? و تاثیر گذار.

[ATTACH=CONFIG]8289[/ATTACH]

یکی از بزرگترین تغییرات این بازی قابلیت س??ر سریع است.این موضوع در عنوان اول نیز وجود داشت ولی تقریبا از نیمه دوم بازی قابل است??اده میشد ولی در این بازی قابلیت س??ر سریع بین bonfire ها از اول وجود دارد.نمیتوانم کتمان کنم که س??ر سریع بین نقاط مختل?? نقشه در هر لحظه چقدر لذت بخش است.هر وقت که میخواهید لول خود را ارتقا دهید و روح ها را با ارتقا اماری قابلیتها تعویض کنید باید به هاب برگردید.موضوعی که سبب اتلا?? وقت میشود.البته برخی این را دوست دارند چ.ن مانند بازی demon's souls است ولی خوب به جرات میتوان گ??ت که این از ان کارهایی است که میتوان به ان گ??ت دو قدم به جلو ویک قدم به عقب.

[ATTACH=CONFIG]8290[/ATTACH]

یادتان می اید ??ریم ریت بازی زمانی که در بازی اصلی وارد blighttown میشدیم چقدر بد بود و ازار میداد؟ارواح تیره 2 روی 30 ??ریم ثابت اجرا میشود و هرگز ا??ت ندارد حتی در جاهایی که پر از دشمن و ا??کتهای محیطی است هم بازی ذره ای ارام نمیشود.این به ان معنی است که شما نمیتوانید هیچ گاه کسی را غیر از خودتان سرزنش کنید زمانی که عبارت '' شما مردید '' را روی ص??حه میبینید.

[ATTACH=CONFIG]8291[/ATTACH]

ارتباط انلاین با دیگر بازیکنان دینامیک بازی را به طور جالب و چالش برانگیزی تغییر میدهد.هم چنان شما میتوانید تصمیم بگیرید که به دنیای دیگر بازیکنان حمله کنید و انها را با کابوس مواجه کنید و یا به انها کمک کنید در مبارزه با دشمنان مرگبار بازی.

نقش پیمانهای برادری نیز گسترش داده شده و از ان است??اده ی خوبی شده در بخش چند ن??ره.برای مثال پیوستن من به پیمان برادری موش سبب شد که به من قابلیت ر??تن به یک مقبره ی تاریخی داده شود و هم چنین میتوانستم در انجا دریاچه های سم کار بگذارم و یا موشهای مهاجم قرار دهم و تله های مختل?? بگذارم برای بازیکنانی که جزو پیمان موش نیستند و به انجا می ایند و مجبور میشوند با اینها مقابله کنند.

[ATTACH=CONFIG]8292[/ATTACH]

مبارزات در این بازی بسیار شبیه به سیستم بی نقص عنوان اصلی است و در ان اهمیت زیادی داده شده است به صبر و خواندن حرکات دشمنان و د??اع کردن و جاخالی دادن در برابر ضربات.تر??ند های کوچکی در این بازی قرار داده شده اند از قبیل این که جادو کمی ضعی??تر از قبل به نظر میرسد و رد کردن ضربات دشمنان نیاز به زمانبندی دقیقتر دارد و سخت تر شده است ولی هنوز مبارزه در دنیای ارواح تاریک 2 بسیار لذت بخش است.هر مبارزه ای برای خود یک پازل است و دشمنان ارواح تاریک 2 جزو سخت ترین و چالش برانگیزترین دشمنانی هستند که تا به امروز ساخته شده اند.شوالیه های مومیایی شده که میتوانند د??اع کنند و ضربات شما را رد کنند جزو چالشهای جدی اوایل بازی هستند.لاک پشت های زره پوش غول پیکر که به ارامی و تهدید امیز به سویتان می ایند و شما را مجبور به است??اده از چابکیتان در برابر قدرت بسیار زیادشان میکنند و ترولهای غول پیکری که موجوداتی کوچکتر روی انها سوارند و شما مجبورید ??اصله تن را با انها ح??ظ کنید و ضرباتی بسیار زمانبندی شده به انها بزنید.این داستانیست پر از چالش و تنوع.

[ATTACH=CONFIG]8293[/ATTACH]

باس های منحصر به ??ردی که لحظات به یاد ماندنی بسیار زیادی سرشار از درد وپشیمانی برایتان به همراه دارند تا شرانجام لذت پیروزی را بچشید.شاید ??کر کنیم انها مانند بازی اصلی نیستند ولی بگذارید عادل باشیم , دلیل این حر?? این است که به خاطر بازی کردن عنوان اصلی در این بازی خودرا خیلی برای انها اماده کرده بودم و شاید به این دلیل کمی راحت تر به نظر میرسند.برای مثال مبارزه با شوالیه ی ایینه ای یک مبارزه ی بسیار سخت است که در یک برج بسیار زیبا رخ میدهد و در ان سورپرایزهای زیبایی برای بخش چند ن??ره و new game plus وجود دارد.سورپرایزهای زیادی که برایتان لو نمیدهم.

[ATTACH=CONFIG]8294[/ATTACH]

نتیجه گیری

ارواح تاریک 2 یک دنباله ی هوشمند عظیم و به طور باور نکردنی پاداش دهنده است.بازی پر از سیستمهای عمیق اکتشا?? , برخوردها و مبارزات شدید و المانهای هوشمندانه در بخش چندن??ره و new game plus است که من را وادار کرد به محض دیدن اسامی پاین بازی دوباره بازی را شروع کنم.همه ی اضا??ات بازی در حد بهترینها نیستند (البته ??قط تعدادی در حد بهترینها نیستند) ولی با وجود این مراحل و دشمنان برای اکتشا?? و مبارزه, ارواح تیره ی 2 یک س??ر 60 ساعته سرشار از درد و جان کندن ولی بسیار لذتبخش را برای شما تدارک دیده است.

[ATTACH=CONFIG]8295[/ATTACH]

بازی در یک کلمه : بی نظیر

امتیاز بازی 9/10

+ چالشهای پاداش دهنده

+مبارزات سخت ولی عادلانه

+طراحی بینظیر دشمنان

+بخش چندن??ره هوشمندانه

_ مجازات شدید برای مرگ

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

عکس هایی که از بازی گذاشتی ??وق العاده بودند ؛ به تنهایی برای بازگو کردن این اثر کا??ی هست:thumbup:

لینک به ارسال

ولی واقعا حوصله داشتی نشستی ترجمه کردی ها ؛‌ حداقل آخرش می زدی (( منبع : خودم ))

لینک به ارسال
ولی واقعا حوصله داشتی نشستی ترجمه کردی ها ؛‌ حداقل آخرش می زدی (( منبع : خودم ))

خداییش 2 ساعت طول کشید ترجمه کردم.ولی الان که میخونم میبینم همچین بد هم ترجمه نکردم ها.

لینک به ارسال

ممنون سعید جان سایت های برزگی مثل گیم اسپات بدونن انقدر خوب نقد میکنی سریع مبردنت نویسندت میکردن سعید جان :wub:

خیلی عالی همش رو خوندم یعنی اگه مرد م هم حتما باید این بازی رو تموم کنم:88:

لینک به ارسال
ممنون سعید جان سایت های برزگی مثل گیم اسپات بدونن انقدر خوب نقد میکنی سریع مبردنت نویسندت میکردن سعید جان :wub:

خیلی عالی همش رو خوندم یعنی اگه مرد م هم حتما باید این بازی رو تموم کنم:88:

چاکرتم داداش.لط?? داری به من همیشه علی جون.خوشحالم که میگی حتما بازی میکنی.ممنون که نقدرو خوندی.:thumbup::thumbup:

لینک به ارسال

واقعا نقد و بررسی خیلیییییییییی عالی بود.همینکه خودت ترجمه کردی خیلی همت و حوصله میخواد.خسته نباشی.:thumbsup:

لینک به ارسال
واقعا نقد و بررسی خیلیییییییییی عالی بود.همینکه خودت ترجمه کردی خیلی همت و حوصله میخواد.خسته نباشی.:thumbsup:

خوشحالم که خوشتون اومد.چاکرم.ممنون که خوندی.

لینک به ارسال

من موندم چرا نویسنده نشدی داداش خسته نباشی:88::wub::51:

لینک به ارسال

عالی بود . اولین نقد یک بازی در انجمن از زبان انگلیسی به ??ارسی تبریک میگم داداش :;;d:

لینک به ارسال
من موندم چرا نویسنده نشدی داداش خسته نباشی:88::wub::51:

چاکرم داداش.اگه خوشتون اومده بازم این کاررو از سایت های معتبر ادامه میدم اگه میخونید مطالبو.ممنونکه خوندی

لینک به ارسال
عالی بود . اولین نقد یک بازی در انجمن از زبان انگلیسی به ??ارسی تبریک میگم داداش :;;d:

متشکرم از لط??ت.خوشحالم که خوشت اومد و ممنون که خوندین مطلبو.با این دلگرمی که بهم دادین بازم ادامه میدم این کارو.

لینک به ارسال

سلام

سلام دوست خوبم دستت درد نکنه بسیار جالب بود.:wub::thumbsup::thumbsup::thumbsup:

??قط من این بازی رو گر??تم تو ش گم و گور شدم نمیدونم چی کار کنم نه نقشه ای نه ماموریتی .:sad::sweat:

اگه خودتون یا بقیه دوستان میدونن کمک کنید.:87::grouphugg:

لینک به ارسال
سلام دوست خوبم دستت درد نکنه بسیار جالب بود.:wub::thumbsup::thumbsup::thumbsup:

??قط من این بازی رو گر??تم تو ش گم و گور شدم نمیدونم چی کار کنم نه نقشه ای نه ماموریتی .:sad::sweat:

اگه خودتون یا بقیه دوستان میدونن کمک کنید.:87::grouphugg:

سلام.چاکرم داداش.خوشحالم که خوشت اومد.والا من هنوز این بازی رو شروع نکردم.ولی همیشه اینو بدون که در نهایت یه راه اصلی وجود داره که میتونی بری و قدرتت بهش میرسه.بقیه ی راهها موجوداتی داره که نمیتونی با لول اوایل بازیت بکشیشون و با 1 ضرب میکشنت.هر جا که میرسی به یک شمشیر که توی زمین ??رور??ته بهش میگن bonfire و در حقیقت save بازی هستش و هر بار بمیری از اخرین bonfire میای و میتونی بینشون از س??ر سریع است??اده کنی.یه راهنمایی کلی دیگه این که هنگام مبارزه با هر دشمن اول به الگوی حمله کردنش دقت کن و هی جاخالی بده تا یاد بگیری که همیشه چطوری حمله میکنه و بعد از این که حمله کرد برو نزدیک و پشت سر هم بهش ضربه بزن.نکته ی بعدی برای شما که ??کر کنم با این بازی غریبه ای و تازه داری این سری رو بازی میکنی بدون که بهترین کلاس برای انتخاب شما warrior هستش و ازهر 2 تا اپگریدی که میکنی یکیش رو روی strength خرج کن.اگه بازیشو شروع کنم بیشتر میتونم راهنماییت کنم و اینارو از روی اطلاعاتی که از بازی دارم و شماره ی یک بازی بهت گ??تم.

لینک به ارسال

خوشم میاد این موقع شب انلاینی و به همه سوالات به خوبی پاسخ میدی:thumbup:

لینک به ارسال

داداش دمت مذاب آتیشی!

لینک به ارسال
خوشم میاد این موقع شب انلاینی و به همه سوالات به خوبی پاسخ میدی:thumbup:

چاکرم داداش.لط?? داری.:thumbup::thumbup::thumbup:

لینک به ارسال
داداش دمت مذاب آتیشی!

دم خودت سوزناک و اتش??شان پرور بهنام جون.

لینک به ارسال

سلام

مرسی دادا دست وپنجولت درد نکنه:;;d::4:

لینک به ارسال

نقد و بررسی خیلی خوبی بود ، مرسی . :4:

لینک به ارسال
نقد و بررسی خیلی خوبی بود ، مرسی . :4:

چاکرم محسن جان.ممنون که خوندی.پسر عجب امضای معرکه ای داری.:thumbup::thumbup:

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• جدید...