رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
Deviance

اهميت بازيگران زن در سينماي هاليوود چقدر است؟

پست های پیشنهاد شده

اهميت بازيگران زن در سينماي هاليوود چقدر است؟

در 100 ??يلم پر??روش سال گذشته، زنان تنها 29 درصد نقشهاي اصلي را داشته اند و ??قط 30 درصد ديالوگها متعلق به بازيگران زن بوده است

.

20140312153448_women.jpg

مطالعات جديد دانشگاه ايالتي سن ديه گو آمريكا حاكي از آن است كه در 100 ??يلم برتر سال 2013 تنها 15 درصد قهرمان داستان زن بوده است.

«مارتا لازن» مدير تحقيقات اين پروژه در دانشگاه سن ديه گو كه از پيشگامان اين بررسي نيز بوده است ، با مطالعه 2300 كاراكتر سينمايي در پر??روشترين ??يلمهاي سال 2013 به اين نتيجه رسيده است كه اگر چه كاربرد كاراكترهاي قهرمان زن در ??يلمهاي سينمايي با كمي ا??زايش به 15 درصد رسيده ، اما همچنان آمار نشان مي دهد كه هاليوود كمتر به كاربرد قهرمانان زن در ??يلمهاي بزرگ اهميت مي دهد.

«لازن» در اين بررسي كه «اينجا دنياي مردها است» نام دارد،‌ آورده،‌ در 100 ??يلم پر??روش سال گذشته، زنان تنها 29 درصد نقشهاي اصلي را داشته اند و ??قط 30 درصد ديالوگها متعلق به بازيگران زن بوده است. در 13 درصد از 100 ??يلم پر??روش سال قبل، نقشهاي زنان و مردان برابر بوده است.

بازيگران زن بين 20 تا 30 سال داشته و 26 درصد بازيگران زن جوان همبازي بازيگران مرد بين 30 تا 40 سال بوده اند.

نژاد در ??يلمهاي هاليوودي همچنان حر?? اول را مي زند، 73 درصد بازيگران زن در 100 ??يلم پر??روش سال گذشته ، س??يد پوست بوده اند و بقيه از اقوام سياه پوست و آسيايي بوده اند.

بنابراين حتي اگر بازيگران نقش اول زن همچون «ساندرا بولاك» مو??ق به دريا??ت اسكار بهترين بازيگر نقش اول زن شوند ، ولي مرد سالاري در ??يلمهاي هاليوودي موضوعي تكرار شده است.

منبع

??یلم باران

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به نظر من خیلی خوبه که بیشتر شخصیت های هالیوود س??یدپوست هستن

من خودم شخصأ از ??یلم های هندی ??یلم های آسیائی و ??یلم هایی که شخصیت اولش سیاه پوست باشه بدم میاد چون خیلی ایده آل و احمقانه هستن و یه جاهائی توهین به شعور بیننده داره توشون

مثلأ تو ??یلم های آسیایی یا هندی شخصیت اول بازی کلی کتک میخوره و داغون میشه بعد یهو یه ات??اقی می ا??ته قاطی میکنه و همه رو میزنه!!

اینکه چطور یهو قاطی کرد بماند اینش خیلی احمقانس که یارو سالم بود داشت ازشون کتک میخورد بعد که کلی له و لورده شده یهو همۀ اونا رو میزنه !!! اینجاست که احساس میکنم واقعأ داره بهم توهین میشه :bored:

یا شخصیت سیاه پوست ??یلم با یک ماشین classic محصول 1970 از دست ا?? بی آی ??رار میکنه واقعأ خیلی احمقانس در واقعیت احتمالش ص??ره تازه بماند با همون ماشین 5 تا پرش هم انجام میده خخخخخ

نمیدونم چطوری بعضیا حاضرن وقتشون رو بذارن و ??یلمای مضخر?? هندی رو ببینن

حداقل اگر هم شخصیت های ایده آلی تو هالیوود هست دارای نیروهای ویژه هستن مثلأ iron man یا spider man و.... و میشه یجوری با اینا کنار اومد ولی با اون ??یلم هندیا عمرأ:wi.nk:

لینک به ارسال
به نظر من خیلی خوبه که بیشتر شخصیت های هالیوود س??یدپوست هستن

من خودم شخصأ از ??یلم های هندی ??یلم های آسیائی و ??یلم هایی که شخصیت اولش سیاه پوست باشه بدم میاد چون خیلی ایده آل و احمقانه هستن و یه جاهائی توهین به شعور بیننده داره توشون

مثلأ تو ??یلم های آسیایی یا هندی شخصیت اول بازی کلی کتک میخوره و داغون میشه بعد یهو یه ات??اقی می ا??ته قاطی میکنه و همه رو میزنه!!

اینکه چطور یهو قاطی کرد بماند اینش خیلی احمقانس که یارو سالم بود داشت ازشون کتک میخورد بعد که کلی له و لورده شده یهو همۀ اونا رو میزنه !!! اینجاست که احساس میکنم واقعأ داره بهم توهین میشه :bored:

یا شخصیت سیاه پوست ??یلم با یک ماشین classic محصول 1970 از دست ا?? بی آی ??رار میکنه واقعأ خیلی احمقانس در واقعیت احتمالش ص??ره تازه بماند با همون ماشین 5 تا پرش هم انجام میده خخخخخ

نمیدونم چطوری بعضیا حاضرن وقتشون رو بذارن و ??یلمای مضخر?? هندی رو ببینن

حداقل اگر هم شخصیت های ایده آلی تو هالیوود هست دارای نیروهای ویژه هستن مثلأ iron man یا spider man و.... و میشه یجوری با اینا کنار اومد ولی با اون ??یلم هندیا عمرأ:wi.nk:

دقیقا

تازه یکی از ویژگی های هالیوود هم اینه که جلوه ویژه هاشون بی نظیره..،لامصب اصن آدم ک?? میکنه!!!

توی هالیوود هم سیاپوستا بیشتر نقش های کمدی اجرا میکنن(البته بی احترامی به استاد ??ری من و جکسون نشه)

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• جدید...