رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
iman0013

آموزش تبدیل بازی های psn به نسخه blu ray

پست های پیشنهاد شده

_بازی خود را اکسترکت کنید.

2_??ولدری که به نام ایدی بازی است به PS3_GAME تغییر نام دهید.

3_یک ??ایل PS3_DISC.SFB از دیگر بازی های بلوری خود را در کنار پوشه PS3_GAME کپی کنید.

4_بعد از این با برنامه PS3 DISC SFB edit ایدی که در ??ایل sfb وجود دارد را به ایدی بازی PSN مورد نظر تغییر دهید.

5_??ایل param بازی را باز کرده و نوع بازی آن را به DG Disc Game تغییر دهید.

6_حال پوشه ای با نام بازی ساخته و ??ایل ps3_disc.sfb و پوشه PS3_GAME را به آن انتقال دهید.حال پوشه بازی را به GAMES در هارد اکسترنال خود انتقال دهید و بازی را از مولتی من اجرا کنید.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

واقعا عالی میشه ولی یه مشکل هست

ایمان جان من برنامه

PS3 DISC SFB edit رو ندارم میشه لینک بدی ؟

ممنون میشم

:4:

لینک به ارسال
واقعا عالی میشه ولی یه مشکل هست

ایمان جان من برنامه

PS3 DISC SFB edit رو ندارم میشه لینک بدی ؟

ممنون میشم

www.aldostools.org - Playstation Emulation Tools, Piano and Multimedia Software, Macro Recorder, Text-to-Speech, Memory Manager, Magnifier, Freeware, PDF Development Tool, Productivity Tools by Aldo Vargas

از این سایت میشه گر??ت.

لینک به ارسال

مرسی داداش خیلی کمک بزرگی کردی از این تاپیک ها بیشتر بذار:thumbup:

لینک به ارسال

ممنون خیلی بدردخورد :thumbup:

لینک به ارسال

سلام

میشه این

PS3 DISC SFB edit رو تو یه اپلود سنتر بزارید

از اون سایته نتونستم بگیرم

لینک به ارسال

PS3 DISC SFB edit رو تو یه اپلود سنتر بزارید

از اون سایته نتونستم بگیرم

ممنون میشم

لینک به ارسال

بعضی بازیا Edat میخواد این مشکلو چجوری باید ر??ع کرد.

مدتها قبل این مراحل رو ر??تم اما ??ایده نداشته. اگه راه حلی دارید بگید خیلی خوب می شه.

لینک به ارسال

یکی برای من این برنامه ی

PS3 DISC SFB edit بجایی لینکشو بده تا من دانلودش کنم؟

لینک به ارسال

منظور از بازی های پی اس ان چیه؟؟؟ یعنی چی تبدیل به مولتی من میشن؟؟

لینک به ارسال

سلام به دوستان گلم.لط??ا اگه میشه واضح تر آموزش بدین.من کامل ن??همیدم.ممنون میشم.

لینک به ارسال
سلام به دوستان گلم.لط??ا اگه میشه واضح تر آموزش بدین.من کامل ن??همیدم.ممنون میشم.

من این پروسه رو مدت ها پیش ر??تم و تقریبا رو 95 درصد بازیا جواب نداد. برعکس این ماجرا ینی تبدیل بازیای بکاپ به پی اس ان خیلی راحت جواب میده و رو تمام بازیا کارمیکنه. اما تبدیل بازیای پی اس ان به بکاپ اینطور نیست.

یکی از بازیایی که جواب داد رزیدنت اویل دارکسایدکرانیکلز بود.اما آمبرلا کرانیکلز جواب نداد نمیدونم چرا.

شاید بزودی تو همین تاپیک کلیه مراحلشو توضیح بدم.

لینک به ارسال

طبق گ??ته میلاد این روش رو خیلی از بازی ها جواب نمیده.

من این پروسه رو مدت ها پیش ر??تم و تقریبا رو 95 درصد بازیا جواب نداد. برعکس این ماجرا ینی تبدیل بازیای بکاپ به پی اس ان خیلی راحت جواب میده و رو تمام بازیا کارمیکنه. اما تبدیل بازیای پی اس ان به بکاپ اینطور نیست.

یکی از بازیایی که جواب داد رزیدنت اویل دارکسایدکرانیکلز بود.اما آمبرلا کرانیکلز جواب نداد نمیدونم چرا.

شاید بزودی تو همین تاپیک کلیه مراحلشو توضیح بدم.

دارکساید رو من هر کاری کردم نشد.میشه دقیق توضیح بدید؟

لینک به ارسال

تبدیل بازی های شبکه psn به بلوری بکاپ

برای تبدیل بازی های شبکه PSN به بلوری بکاپ به ابزارهای زیر نیاز داریم:

بسته ابزارPS3 Tools Collection Aldos که شامل ابزارهای اکسترکت ایبوت،??ایل های پکیج، ساین ایبوت و ... هست.

آخرین نسخه موجود در سایت سازنده به تاریخ 1 آپریل 2014:

Aldos PS3Tools

برنامه TrueAncestor SELF Resigner که کاملترین ریزاینر موجوده.

ورژن 1.91

TrueAncestor_SELF_Resigner_v1.91

یک بازی PSN به همراه کرک. به خاطر حجم کم من بازی Sonic: The Hedgehog 4 Episode 1 رو انتخاب کردم که از سایت P30Day.Com دانلود شده.

ابتدا بازی و کرک بازی رو که به صورت پکیج هست رو با ابزار pkgview که در PS3 Tools Collection موجوده رو اکسترکت می کنیم.

پیش از ر??تن به مرحله بعد نیازه که بدونیم پوشه بندی بازی های PSN با نسخه Retail چندین ت??اوت داره. برای تبدیل دو نسخه به هم باید ت??اوت ها رو بدونیم تا بتونیم مراحل بعدی رو درست انجام بدیم.

بازی های PSN برای نصب وارد پوشه game میشن و با شماره آی دی خاصی مشخص میشن مثل NPXXXXXXX. اما بازی های Retail باید در پوشه GAMES یا GAMEZ قرار بگیره و پوشه هر اسمی داشته باشه مهم نیست.

در زیر ت??اوت پوشه بندی بازی هارو میبینید:

PSN:

8800-01-pushe-jpg

Retail BlueRay:

8801-02-pushe-jpg

برای راحتی کار من ??ایل های مورد نیاز رو آپلود کردم که دیگه دنبالش نگردید ??قط کا??یه تغییرات مورد نظرتونو توش ایجاد کنید. در ضمن میتونید از ??ایل های هر بازیی است??اده کنید.

??ایل های Retail

حالا لازمه که ??ایل های بازی PSN رو با ??ایل های Retail و در پوشه بندی جدید جایگزین کنید.

در مرحله بعد باید تغییراتی در ??ایل های زیر بوجود بیاریم:

PARAM.SFO

PS3_DISC.SFB

EBOOT.BIN

??ایل PARAM.SFO رو با برنامه PARAM.SFO Editor باز می کنیم و گزینه Category از HG Hard Drive Game به DG Disk Game BlueRay تغییر میدیم. گزینه Save رو میزنیم و پیش از بستن برنامه Title ID بازی رو کپی می کنیم.

8803-03-sfo-jpg

حالا ??ایل PS3_DISC.SFB رو باز میکنیم و Title ID بازی رو که از ??ایل PARAM.SFO کپی کرده بودیم رو در این برنامه پیست می کنیم و Save رو میزنیم و برنامه رو میبندیم.

نکته: اگه مراحل پوشه بندی رو ردست ر??ته باشید باید آیکون متحرک بازی و نام بازی جدید در برنامه PS3_DISC.SFB مشاهده بشه.

و بالاخره مهمترین قسمت کار:

طبق مراحلی که پیش ر??تیم ابتدا بازی و کرک بازی که به صورت پکیج بود رو اکسترکت کردیم.حالا باید ??ایل EBOOT.BIN کرک شده رو با ??ایل اصلی جایگزین کنیم. البته در بعضی بازی ها مثل همین SONIC در ??ایل PARAM.SFO نام بازی تریال درج شده که میشه از ??ایل PARAM.SFO داخل کرک است??اده کرد. اگه می خواید ??ایل رو جایگزین کنید ??راموش نکنید که مراحل تغییر PARAM.SFO رو که در بالا ر??تیم رو تکرار کنید.

و اما جایگزین کردن ??ایل EBOOT.BIN . حتما میدونید که ??ایل های EBOOT.BIN حالت های مختل??ی داره که هر کدوم مصر?? های خاصی داره.

Retail – Debug – NPDRM …..

??ایل EBOOT.BIN در بازی های PSN به صورت NPDRM هستش که باید تبدیل به Retail بشه. برای این کار به برنامه TrueAncestor SELF Resigner نیاز داریم. کار با این برنامه خیلی سخت نیست.

ابتدا ??ایل EBOOT.BIN کرک شده رو در پوشه برنامه TrueAncestor SELF Resigner و در کنار ??ایل resigner.exe کپی می کنیم.

سپس ??ایل resigner.exe رو اجرا می کنیم. پس از اجرای برنامه گزینه های زیاد مشاهده میشه که ما ??قط با یک گزینه اون کار داریم و اون گزینه 2 یعنی Resign to NON-DRM EBOOT هستش.

8804-04-trueancestor-self-resigner-jpg

ابتدا عدد 2 رو تایپ کرده و یک بار دکمه اینتر رو بزنید و صبر کنید تا این مرحله به اتمام برسه.

8806-06-peygham-jpg

پس از پایان این پروسه میتونید از برنامه خارج بشید و ??ایل EBOOT.BIN رو در پوشه بازی جایگزین کنید. اگه مراحل رو درست ر??تید می تونید ??ایل EBOOT.BIN.BAK رو هم پاک کنید.

حالا میتونید پوشه بازی رو به PS3 منتقل کنید و بازی رو امتحان کنید.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستان گرامی، مدت ها پیش بنده این مراحل رو ر??تم. این روش روی بسیاری از بازی ها جواب داده. اما روی خیلی از بازی ها هم کار نکرده و پیغام های مختل?? مثل Disk Read Error و غیره داده و پس از جستجوی ??راوان در اینترنت به نتیجه ای نرسیدم. اما امیدوارم که این موضوع برای شما پیش نیاد و تمام بازی ها با مو??قیت اجرا بشه.

بسیاری از بازی های PSN برای کرک شدن نیاز به ??ایل edat داره که من راهی براش پیدا نکردم. البته روشی هست که باید یه پوشه در کنار ??ایل EBOOT ساخت و اسم اونو edat گذاشت. ??ایل رو داخل این پوشه ریخت. من جواب نگر??تم.شاید برای شما جواب داد.

اگه هر قسمتی نام??هوم بود پست بزارید و بگید. تا جایی که بتونم و بلد باشم پاسخ میدم.

مدت ها پیش قرار بود این مراحل رو توضیح بدم، اما بدلیل مشکلات شخصی وقت پیدا نمیکردم که این کارو بکنم.

تمام مطالب نتیجه جستجو در اینترنت و سورس های غیر ایرانی بوده و نیاز به ذکر هیچ منبع خاصی نیست.

اگه پست قابل توجه و کامل بود مدیران سایت صلاح دیدن به ص??حه و پست اول انتقال بدن.

ویرایش شده توسط miladtexzas

لینک به ارسال

عالی بود میلاد جان:51:

چرا باید Resign to NPDRM رو بزنیم مگه این گزینه ریسان به نسخه psn نیست؟

لینک به ارسال
عالی بود میلاد جان:51:

چرا باید Resign to NPDRM رو بزنیم مگه این گزینه ریسان به نسخه psn نیست؟

اشتباه من بود. عذر میخوام . گزینه 2 رو باید بزنید.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• جدید...