رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
kazy

مبارزه گوشي هاي اندرويدي با آيفون - قسمت اول

پست های پیشنهاد شده

پس از خبره هايي که چند روز پیش بر روی سایت قرار داديم و درگیری‌های ??راوان و نظرات مت??اوت نسبت به بهتر بودن iOS یا اندروید تصمیم بر این داريم تا به ترجمه یک مقاله دیگر بپردازیم، این متن در حقیقت ترجمه همزمان دو مقاله است که توسط دو دوست و همکار که هر دو متخصص و تحلیل‌گر ??ناوری اطلاعات هستند نوشته شده است. این دو ن??ر هر یک به عنوان حامی یکی از این دو گروه 10 دلیل برای برتری گروه مورد علاقه خود آورده‌اند . این مقاله در دو بخش به شما ارائه می‌شود و تنها بیانگر نقاط قوتی از هر گروه است و نتیجه‌گیری آن را نیز به شما دوستان خواهیم سپرد وشما هستید که پس از خواندن متن می‌توانید برای خود گروه برتر را انتخاب کنید. پس در ادامه با ما همراه باشيد .

در یک سو مدا??ع مزایای آی??ون مارک اسپوناوئر نویسنده قدیمی و منتقد حر??ه‌ای تل??ن‌های همراه است و در نقطه مقابل و نماینده جبهه اندروید آورام پیلچ است که او نیز یک متخصص با سابقه در زمینه تحلیل تل??ن‌های همراه محسوب می‌شود.قسمت اول

آورام پیلچ :اپل شاید مزایای بسیار خاصی را داشته باشد ولی یکی از مزایای همیشگی گوشی‌های اندرویدی نسبت به آی??ون ص??حه نمایش‌های بزرگ بوده است، برای یک گوشی اندرویدی یک نمایشگر بالای 4 اینچی یک مورد کاملا طبیعی است و در تمام رده‌های قیمتی می‌توان گوشی‌های اندرویدی با ص??حات نمایش بزرگ‌تر از 4 اینچ یا??ت ولی آی??ون تنها در سه مدل خود نمایشگر 4 اینچی دارد و تا قبل از آن نیز تنها نمایشگر‌های 3.5 اینچی بر روی این گوشی وجود داشته‌ است.نمایشگر بزرگتر برای کارهای چند رسانه‌ای مانند دیدن ویدیو و مکالمه تصویری بسیار مطلوب‌تر است و این از نظر من یکی از مزایای مهم در انتخاب اندروید خواهد بود.

مارک اسپوناوئر: آی??ون همیشه طراحی ظاهری بسیار زیبا و شیکی داشته است و این طراحی همیشه از نسخه اول این گوشی تا به امروز هویت خود را ح??ظ کرده است. جنس بدنه، نوع و زیبایی طراحی کناره‌های گوشی، نوع جایگیری دکمه و بسیاری از موارد دیگر طراحی ویژه آی??ون را برای خریداران آن به ارمغان آورده‌اند که این امر این گوشی‌ها را خاص و مت??اوت می‌سازد.

راند دوم

آورام پیلچ: داشتن NFC یک مزیت ویژه برای اندرویدی‌ها است، مزیتی که دارندگان آی??ون از آن محروم هستندو محروم نیز خواهند بود. اگر با این امکان کار کرده باشید متوجه می‌شوید که چه لذتی دارد که بدون اتصال با کابل یا شبکه خاص و تنها با نزدیک کردن گوشی‌ها به هم اطلاعات را با سرعتی بالا جابجا نمایید و این امر یکی از مهم‌ترین انگیزه‌های من برای داشتن یک گوشی اندرویدی است.

مارک اسپوناوئر: گوشی‌های زیادی از ??ناوری اینترنت 4G و LTE است??اده می‌کنند ولی تنها آی??ون است که با است??اده از این شبکه با تخلیه سریع باتری روبرو نمی‌شود، برای نمونه از نظر آماری عملکرد گوشی‌هایی که تقریبا همزمان و همنسل آی??ون 5 هستند با این گوشی در شرایط است??اده از اینترنت lTE مقایسه شده است که تصویر گویای نتایج است و تنها یک گوشی امکان رقابت با ای??ون در این زمینه را داشته است ولی به خاطر داشته باشید که گوشی موتورولا به نسبت آی??ون به زمان بیشتری برای شارژ شدن نیاز دارد.

راند سوم

آورام پیلچ: اندروید هر کس نمایشگر شخصی او را به همراه خواهد داشت و این امر از طریق شخصی سازی ویجت‌های بر روی Home Screen مهیا خواهد بود که یکی از موارد مطلوب و جذاب اندروید است و به کاربران آن آزادی عمل خاصی را در ایجاد ظاهری مت??اوت می‌دهد. این ویجت‌ها در سطح بسیار گسترده‌ای در اختیار مخاطبان قرار دارند و می‌توان بر اساس سلایق مختل?? آن‌ها را تنظیم کرد ولی آی??ون هر کسی نهایتا یک بک گراند مت??اوت با ??رد دیگر داشته و از شخصی سازی در این سطح خبری نخواهد بود.

مارک اسپوناوئر: من برای نشان دادن اینکه سرعت ای??ون همیشه از هم‌نسل‌های خود بالاتر است نتایج سه بنچ مارک مختل?? را برای شما قرار داده ام و در آن دو گوشی هم‌نسل با آی??ون 5 را با این گوشی مقایسه کرده‌ام، جالب اینجاست که حتی نسل قبلی آی??ون یعنی آی??ون 4S نیز از نظر نتایج این بنچ مارک‌ها با ??اصله‌ای اندک در پشت سر گوشی‌های اندرویدی یک نسل جلوتر از خود قرار می‌گیرد.

راند چهارم

آورام پیلچ: یکی از مزایای داشتن یک گوشی اندرویدی این است که هر وقت و هرکجا صددرصد یک کابل micro USB به USB یا??ت خواهد شد و می‌توانید به سادگی گوشی خود را به دستگاه‌های مختل?? مانند کامپیوترهای شخصی متصل سازید و اگر کابل خود را جا گذاشته باشید لازم نیست بگردید و کسی را بیابید که گوشی دقیقا مشابه با شما داشته باشد.

مارک اسپوناوئر: دورین آی??ون 5 بسیار عالی است، امکاناتی ماند پانوراما در آی??ون به اوج خود در یک گوشی رسیده‌اند و کی??یت تصویر نیز می‌تواند گویای همه چیز باشد، برای نمونه عکسی از سه تصویر گر??ته شده از یک شیئ توسط دوربین دو گوشی هم‌نسل با آی??ون 5 و خود آی??ون 5 را مشاهده می‌کنید که نشان دهنده برتری کی??ی دوربین ای??ون است.

راند پنجم

آورام پیلچ: اگر شما یک گوشی اندرویدی داشته باشید ولی از کیبرد استاندارد اندروید خوشتان نیاید می‌توانید کیبردهای تولید شده توسط شرکت‌های مختل?? را است??اده کنید و بدون هیچ مشکلی آن را بر روی گوشی خود نصب کنید ولی آی??ون در این زمینه محدودیت دارد و تنها می‌توان از کیبردهای متعلق به iOS است??اده کرد و خبری از است??اده از ص??حه کلید‌های Third-Partyنیست.

مارک اسپوناوئر: سیری یک سر و گردن از تمام نرم‌ا??زارهایی که می‌خواهند شبیه آن باشند بالاتر است، برای نمونه به کنترل صوتی اشاره می‌کنم، کا??ی است در سیری با صدای خود بپرسید که بازی دیشب ??لان تیم و ??لان تیم چند چند شد، این سیستم به صورت خودکار نتیجه بازی را برای شما می‌آورد ولی جذابیت امر وقتی بیشتر می‌شود که پس از آن بپرسید گلها را چه کسانی زدند و سیری بدون اینکه دوباره از شما بخواهد مشخص کنید از کدام بازی حر?? می‌زنید لیست گلزنان بازی را برای شما می‌‌آورد و این یعنی یگانه بودن.

منبع : گجت نیوز | gadgetnews.ir

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

مطلب خیلی جالب و البته مهم و آموزنده

لینک به ارسال

خیلی خوشحال میشم اگر ادامش بدی

لینک به ارسال
خیلی خوشحال میشم اگر ادامش بدی

رو چشم.اگه ادامه دادن منم میزارم داداش. البته اگه به ??نا نریم:thumbup:

ویرایش شده توسط kazy

لینک به ارسال

مرسی جالب بود.من که از اپل متن??رم.یه برند نامرده که الکی پول میگیره از کاربراش.البته لا اقل تو ایران که اینطوریه.??قط سونی.چه گوشی چه گیم چه تلویزیون چه دوربین.(البته قسمت دوربین رو الکی و تعصبی گ??تم چون canon و nikon یه چیز دیگن)

لینک به ارسال
مرسی جالب بود.من که از اپل متن??رم.یه برند نامرده که الکی پول میگیره از کاربراش.البته لا اقل تو ایران که اینطوریه.??قط سونی.چه گوشی چه گیم چه تلویزیون چه دوربین.(البته قسمت دوربین رو الکی و تعصبی گ??تم چون canon و nikon یه چیز دیگن)

اپل واس خاطر سیستم عامل قدرتمندش تو صدر مونده و خواهدموند. ??علا باید بوق بزنن برندای دیگه.:thumbsup:

البته تو دوربین گوشی هم واقعا اپل عالیه. بدون تعصب میگم. مثلا سونی یا سامی یا هر برند دیگه ای میگن 12 ولی 5 هم نیست. ولی اپل عددی که میگه کاملا واقعیه.

لینک به ارسال
اپل واس خاطر سیستم عامل قدرتمندش تو صدر مونده و خواهدموند. ??علا باید بوق بزنن برندای دیگه.:thumbsup:

البته تو دوربین گوشی هم واقعا اپل عالیه. بدون تعصب میگم. مثلا سونی یا سامی یا هر برند دیگه ای میگن 12 ولی 5 هم نیست. ولی اپل عددی که میگه کاملا واقعیه.

موا??ق نیستم باهات داداش.ولی اینم یه نظریه دیگه.:thumbup:

لینک به ارسال

شاید این نظر شخصی خودت باشه و من کاری باهاش ندارم ولی بهتره واقعیت رو نگاه کنی! الان اپل مقابل ده ها شرکت قرار گر??ته و سال هاست هیچ کدوم نمی تونن به مو??قیت اپل برسن! اپل به تنهایی میزان سود خالص و محبوبیتش از کل شرکت های سامسونگ و سونی و htc و هوایی و LG بیشتره! منم به سونی علاقه مندم ولی باید قبول کرد که سال هاست در زمینه موبایل کسی نتونسته به اپل برسه! اون دو مارک هم گ??تی سازنده ی دوربین عکاسی هستن نه گوشی موبایل! مطمئنا یه دوربین عکاسی بهتر از یه گوشی موبایل عکس می گیره حتی اگر مگاپیکسل کمی داشته باشه!

لینک به ارسال

دقیقا باهات موا??قم

الان حاضرم 5s رو با هرگوشی که میگی مقایسه کنم چون مطمئنم برنده میشه :thumbup:

لینک به ارسال
شاید این نظر شخصی خودت باشه و من کاری باهاش ندارم ولی بهتره واقعیت رو نگاه کنی! الان اپل مقابل ده ها شرکت قرار گر??ته و سال هاست هیچ کدوم نمی تونن به مو??قیت اپل برسن! اپل به تنهایی میزان سود خالص و محبوبیتش از کل شرکت های سامسونگ و سونی و htc و هوایی و LG بیشتره! منم به سونی علاقه مندم ولی باید قبول کرد که سال هاست در زمینه موبایل کسی نتونسته به اپل برسه! اون دو مارک هم گ??تی سازنده ی دوربین عکاسی هستن نه گوشی موبایل! مطمئنا یه دوربین عکاسی بهتر از یه گوشی موبایل عکس می گیره حتی اگر مگاپیکسل کمی داشته باشه!

دقیقا من خواستم همین حر?? رو بزنم :thumbup:

لینک به ارسال

کلاسی که ای??ون داره هیچ گوشی نمیتونه داشته باش

کی??یت دوربین از همه گوشی ها بیشتر (این رو مقایسه با note 3 -z1 -galaxsy s4 کردم که میگم از همشون سر تر بود چه از نظر سرعت ??ریم وچه از نظر کی??یت )

کی??یت ص??حه هم که خدای همه گوشی هاست :thumbup: با هیچ گوشی قابل مقایسه نیست

سرعت cpu که نگو.............:love:

پس اندرویدی ها هیچ چیز برای گ??تن ندارن :78:

تمام حر??ای ککه زدم از خودم نبود و همش رو بادلیل ومقایسه با گوشی های دیگه بدست آوردم

JUST IPHONE :love:

ویرایش شده توسط ali2013

لینک به ارسال

سی پی یو NOTE 3 به گ??ته خودشون 8 هستس:lol: ولی 2 هسته هم نیست

ولی ای??ون 5S 2 هسته ولی سرعتش بیشتر :thumbup: پس نتیجه می گیریم که ای??ون تمام قطعه هاش اصلیه برای خلا?? دیگ شرکت ها :ohnoes:

لینک به ارسال

از اپل متن??رم حالا هرچی بخواد باشه . از نظر من اپل یک چیزی مثل بارسلوناست . طی یک سری زد و بند خودش رو رو بورس قرار داده . قبول دارم یک زمانی شاخ بود ولی دورانش کم کم به پایان می رسه شاید هم رسیده . استیو جابز که مرد باید منتظر سقوط اپل باشیم . حالا ببینیم این iphone6 چی از آب در میاد . کم کم باید بره ibabe بسازه

لینک به ارسال

داداش اولا که پست منو دقیق بخون ببین که توی پرانتز نوشتم canon و nikon در قسمت دوربین عکاسی نه موبایل.با بقیه ی حر??ت هم اصلا موا??ق نیستم.من گوشی سونی مثلا اکسپریا زد رو دست دومش رو هم به یه اپل نو ترجیح میدم.من چیکار دارم که تو چه کشوری اپل چیکارکرده.تو خیلی از کشورا هم اپل شکست خورده از سونی یا htc ولی اینا به من مربوط نمیشه چون من توایرانم و اینجا به نظر من اپل م??ت نمی ارزه.این نظر شخصیمه و سندی بر درست یا غلط بودنش نیست.نظر شما هم برعکس منه و برای من هم محترم.

لینک به ارسال
از اپل متن??رم حالا هرچی بخواد باشه . از نظر من اپل یک چیزی مثل بارسلوناست . طی یک سری زد و بند خودش رو رو بورس قرار داده . قبول دارم یک زمانی شاخ بود ولی دورانش کم کم به پایان می رسه شاید هم رسیده . استیو جابز که مرد باید منتظر سقوط اپل باشیم . حالا ببینیم این iphone6 چی از آب در میاد . کم کم باید بره ibabe بسازه

پسر دمت واقعا گرم.چقدر عقایدمون شبیه به هم دیگس.دقیقا اگه بخوام اپل رو به یه کلمه تشبیه کنم بهترینش بارسلوناست.این بهترین جمله ای بود که از زمانی که تو انجمن میشناسمت ازت شنیدم.کاملا کاملا کاملا حر?? ته دل منو زدی.باریکلا.ایول داری.:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

لینک به ارسال

بیخیال بابا. اصن ج??تشون نامبر 1. هم اپل هم طر??داراش.:lol:

لینک به ارسال
بیخیال بابا. اصن ج??تشون نامبر 1. هم اپل هم طر??داراش.:lol:

در نامبر 1 بودن شما که شکی نیست. مهم ر??اقت و صمیمیته وگرنه نه به گوشی یا تیمه ؟ مهم خودتونید سر و کله زدن واسه گوشی و تیم یک شوخی و سر ب سر گذاشتنه . نا سلامتی پسر هستیم باید با هم سرو کله های الکی بزنیم که یکم خوش بگذره .:lol::thumbsup:

لینک به ارسال

بقدری از این تایپیک های کلکل خوشم میاد .:thumbsup:

لینک به ارسال

دقیقا همینطوره تمامی مطالبی که گ??ته شد در مورد iphone مثل دوربین و سیستم عامل و سرعت چیز هایی هستن که از استیو جابز مونده بعد از ??وت اون اپل در حال نابودیه. یادمون نره نوکیا هم تا مدت ها بعد از ورود اپل و اندروید و شرکت های دیگه سهم خیلی زیادی از بازار رو داشت اما ورشکست شد. همین ات??اق داره برای اپل پیش میاد. در کل از گوشی و برندی که به کاربر هاش اجازه نمیده که به دلخواه خودشون برنامه ای رو سند یا رسیو کنن یا حتی اهنگ ها رو ب??رستند و اجازه تغییر ظواهر گوشی به دلخواه خود کاربر رو نداره خوشم نمیاد.

لینک به ارسال
دقیقا همینطوره تمامی مطالبی که گ??ته شد در مورد iphone مثل دوربین و سیستم عامل و سرعت چیز هایی هستن که از استیو جابز مونده بعد از ??وت اون اپل در حال نابودیه. یادمون نره نوکیا هم تا مدت ها بعد از ورود اپل و اندروید و شرکت های دیگه سهم خیلی زیادی از بازار رو داشت اما ورشکست شد. همین ات??اق داره برای اپل پیش میاد. در کل از گوشی و برندی که به کاربر هاش اجازه نمیده که به دلخواه خودشون برنامه ای رو سند یا رسیو کنن یا حتی اهنگ ها رو ب??رستند و اجازه تغییر ظواهر گوشی به دلخواه خود کاربر رو نداره خوشم نمیاد.

احسنت.:thumbup:

لینک به ارسال
در نامبر 1 بودن شما که شکی نیست. مهم ر??اقت و صمیمیته وگرنه نه به گوشی یا تیمه ؟ مهم خودتونید سر و کله زدن واسه گوشی و تیم یک شوخی و سر ب سر گذاشتنه . نا سلامتی پسر هستیم باید با هم سرو کله های الکی بزنیم که یکم خوش بگذره .:lol::thumbsup:

شما خودت نامبر وانی داداش. لط?? داری.اره دیگه به هر حال یکم باید بحث کنیم بریم رو اعصاب هم بخندیم:lol:.

لینک به ارسال

سلام دوستان بالاخره بعد غیبت طولانی باز اومدیم...:biggrin2:

من الان تو خونمون iphone 5s و LG G2 و Lumia 920 دارم...

وقتی بخواییم مقایسه کنیم باید اصول و نکاتی رو رعایت کنیم و جوانب مختل?? رو بسنجیم...

آندروید در کل سیستم عامل سنگینیه و نیاز به سخت ا??زار قوی برای اجرای خوب داره که این از معایبشه ولی به قدری امکانات و توانایی شخصی سازی رو به کاربران میده که توانسته محبوب ترین سیستم عامل دنیا لقب بگیره و بیش از 70 درصد گوشیهای بازار به این سیستم عامل مجهز شده اند.

در طر?? دیگر IOS رو داریم که یک سیستم عامل بسته و نسبتا محدود اما بسیار سبک که بری اجرای روان به سخت ا??زار بسیار قدرتمندی نیاز نداره(همانند ویندوز??ون) و البته تراشه های اپل که جای خود دارن و بسیار قدرتمندند...

وقتی Iphone 5s رو ر مقابل G2 میذارم هر کدام مزیت هایی دارن و البته باید بگم که از لحاظ سرعت گوشی G2 مانند Iphone5s ??وق العاده سریع است و هیچگونه لک و کندی احساس نمیشه. . .

از لحاظ ص??حه نمایش که لازم نیس بگم G2 چه کی??یت ??وق العاده ای داره...آی??ون هم کی??یت عالی داره اما نه در حد G2...

در مقابل کی??یت ساخت آی??ون خیلی بالاتر هست...

از لحاظ طراحی هم خداییش هر دو سبک و زیبایی خاص خودشو داره و نمیشه گ??ت کدام قشنگ تره...

اینارو خلاصه گ??تم و اصلا جانب داری نکردم... گوشی من G2 هست و Iphone 5s هم مال داداشمه:thumbsup:

لینک به ارسال

من الان تو خونمون iphone 5s و LG G2 و Lumia 920 دارم...

وقتی بخواییم مقایسه کنیم باید اصول و نکاتی رو رعایت کنیم و جوانب مختل?? رو بسنجیم...

آندروید در کل سیستم عامل سنگینیه و نیاز به سخت ا??زار قوی برای اجرای خوب داره که این از معایبشه ولی به قدری امکانات و توانایی شخصی سازی رو به کاربران میده که توانسته محبوب ترین سیستم عامل دنیا لقب بگیره و بیش از 70 درصد گوشیهای بازار به این سیستم عامل مجهز شده اند.

در طر?? دیگر IOS رو داریم که یک سیستم عامل بسته و نسبتا محدود اما بسیار سبک که بری اجرای روان به سخت ا??زار بسیار قدرتمندی نیاز نداره(همانند ویندوز??ون) و البته تراشه های اپل که جای خود دارن و بسیار قدرتمندند...

وقتی Iphone 5s رو ر مقابل G2 میذارم هر کدام مزیت هایی دارن و البته باید بگم که از لحاظ سرعت گوشی G2 مانند Iphone5s ??وق العاده سریع است و هیچگونه لک و کندی احساس نمیشه. . .

از لحاظ ص??حه نمایش که لازم نیس بگم G2 چه کی??یت ??وق العاده ای داره...آی??ون هم کی??یت عالی داره اما نه در حد G2...

از لحاظ طراحی هم خداییش هر دو سبک و زیبایی خاص خودشو داره و نمیشه گ??ت کدام قشنگ تره...

اینارو خلاصه گ??تم و اصلا جانب داری نکردم... گوشی من G2 هست و Iphone 5s هم مال داداشمه:thumbsup:

ا??رین.منطقی گ??تی.

لینک به ارسال

من الان تو خونمون iphone 5s و lg g2 و lumia 920 دارم...

در طر?? دیگر ios رو داریم که یک سیستم عامل بسته و نسبتا محدود اما بسیار سبک که بری اجرای روان به سخت ا??زار بسیار قدرتمندی نیاز نداره(همانند ویندوز??ون) و البته تراشه های اپل که جای خود دارن و بسیار قدرتمندند...

وقتی iphone 5s رو ر مقابل g2 میذارم هر کدام مزیت هایی دارن و البته باید بگم که از لحاظ سرعت گوشی g2 مانند iphone5s ??وق العاده سریع است و هیچگونه لک و کندی احساس نمیشه. . .

از لحاظ ص??حه نمایش که لازم نیس بگم g2 چه کی??یت ??وق العاده ای داره...آی??ون هم کی??یت عالی داره اما نه در حد g2...

اینارو خلاصه گ??تم و اصلا جانب داری نکردم... گوشی من g2 هست و iphone 5s هم مال داداشمه:thumbsup:

واقعا نمی دونم چی بگم lg رو با appele مثایسه می کنی؟

خدایا ما رو با کیا کردی 75 میلیون

آره داداش شما درست میگی...............

لینک به ارسال
واقعا نمی دونم چی بگم lg رو با appele مثایسه می کنی؟

خدایا ما رو با کیا کردی 75 میلیون

آره داداش شما درست میگی...............

با من 75 میلیون شدی...:biggrin2:

داداش من محصول دو شرکت رو مقایسه کردم داداش گلم نه سابقه دو شرکت!!!

اگه G2 رو دستت گر??ته باشی حتما می??همی چی میگم و اینو همه تایید میکنن حتی طر??دارای دو آتیشه آی??ون...من داداشم از هر چی گوشی آندروید هس بدش میاد اما گوشی G2 براش یه چیز دیگه هست...قرار نیست هر گوشی آندرویدی سریع نباشه و لک داشته باشه!!!

بهتره به دور از تعصب نگاه کنیم و بدونیم که هر گوشی مزیت های خودشو داره که گوشی دیگه نداره...!!!!

من یکیم اینقد آی??ون دستم بوده که از سر و تهش خبر داشته باشم...

من میدونم واکنشت بیشتر بخاطر این بوده که گ??تم هر دو ??وق العاده سریع هستند...ولی واقعا اینطوره و G2 خیلی روان و سریعه...نمیدونم شاید واست ??یلم بذارم یکم قانع بشی...:ohnoes:

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• جدید...