رفتن به مطلب
انجمن پی سی دی
datis

هر آنچه از ایکس باکس وان می دانیم

پست های پیشنهاد شده

8826-xxboxone5-21610shot-narenji-20131123-jpg-pagespeed-ic-thnnuk6_4p-jpg

مدت زمان بسیاری ??رصت دارید تا از بین کنسول های نسل بعد با توجه به سلیقه و بودجه تان یکی را برگزینید اما در اثنای انتظار برای شکسته شدن قیمت ها توسط ??روشندگان و خرید کنسول با قیمت اصلی -که شاید معادل یک تل??ن هوشمند باشد، می توانید راه آشنایی بیشتر با کنسول ها را در پیش گر??ته و حسابی آماده شوید.

کنسول

 

xxbox-one-hardware-6-narenji-20131123_0.jpg.pagespeed.ic.h-2Upb1yl7.jpg

 

 

 

 

 

 

جنس بدنه کنسول از یک مدل پلاستیک یک دست و براق است که مایکروسا??ت آن را "لیکویید بلک" می خواند. کنسول به صورت خوابیده 33 سانتی متر طول دارد و تقریبا 27 سانتی متر عرض. ارت??اع آن هم حوالی 8 سانتی متر است. همانند ایکس باکس 360، این کنسول هم از منبع تغذیه خارجی است??اده می کند که البته به مقادیر اندکی، از منبع تغذیه Xbox 360 کوچکتر است. به هر حال، هنوز هم یک آجر بد قامت است که نبودنش می توانست جذاب تر باشد.

 

مشخصات سخت ا??زاری

 

xifixit-xbox-one-teardown_large_verge_medium_landscape-narenji-20131123_1.jpg.pagespeed.ic.S74CCH3RJL.jpg

 

 

 

 

 

 

سی پی یو: چیپ 8 هسته ای AMD با معماری جگوار

پردازنده گرا??یکی: AMD با دایرکت ایکس 11.1 و 32 مگابایت حا??ظه ESRAM

رم: 8 گیگابایت از نوع DDR3

هارد: 500 گیگابایت

درایو نوری: بلو-ری

پورت ها: 3 پورت USB 3.0 (یکی در کنار و دو تا در عقب دستگاه)، HDMI In و HDMI Out و خروجی دیجیتال

ارتباطات با/بی سیم: پورت اترنت گیگابیت و وای ??ای داخلی 802.11n

محتویات داخل جعبه

 

x018090-narenji-20131123.jpg.pagespeed.ic.9tJedOwldo.jpg

 

 

 

 

 

 

در یک ویدیوی ت??سیری کامل، لری هیریب تمامی قطعات و مواردی که در جعبه وجود دارد را نشان می دهد که در ازای 500 دلار ناقابل تمامی موارد زیر را دریا??ت می کنید (یا باید دریا??ت کنید):

 

 

 

یک کنسول ایکس باکس وان

یک کنترلر بی سیم ایکس باکس وان

کینکت 2.0

یک هدست چت مونو

سیم پاور

منبع تغذیه

کابل HDMI سازگار با 4K

کنترلر

 

xxbox-one-controllers-narenji-20131123.jpg.pagespeed.ic.RyV5p-DZ7o.jpg

 

 

 

 

 

 

کنترلر ایکس باکس وان ت??اوت ظاهری چندان زیادی با کنترلر ایکس باکس 360 ندارد و برخلا?? سونی که تصمیم گر??ت DuakShock 4 را تبدیل به یک محصول درجه یک کند، مایکروسا??ت کنترلر درجه یکی که در اختیار داشت را به تیم مهندسانش سپرد تا بی نقص تر از گذشته آن را تحویل دهند.

 

 

 

بزرگ ترین ایراد کنترلر Xbox 360 بخش جهت های 4 گانه یا D-Pad بود که با مهندسی جدید به شکلی به مراتب بهتر در آمده و خبری هم از برآمدگی مزاحم دور آن هم نیست. شمایل D-Pad این کنترلر به دکمه های جهت دار نینتندو شباهت بسیار دارد که بی شک بهترین و راحت ترین مدل این دکمه ها را ارائه می دهند.

 

 

 

 

 

 

آنالوگ ها نسبت به دسته قبلی کوچکتر شدند و همان تو ر??تگی و حالت مقعر را ح??ظ کرده اند و به جای است??اده از 4 برآمدگی کوچک در 4 جهت دایره، از یک دایره برآمده کامل برای آنالوگ ها است??اده شده.

 

 

 

 

 

 

اما اگر از جهات مختل?? کنترلر را تماشا کنید بزرگ ترین تغییر را در نمای عقبی خواهید یا??ت، یعنی جایی که تریگرهای راست و چپ و 2 دکمه LB و RB قرار دارند. اگر از این نما بخواهیم قضاوت کنیم، کنترلر ایکس باکس وان کلا یک محصول 180 درجه مت??اوت است که ات??اقا به نظر می رسد خالق Gears of War آقای کلی?? بلزینسکی هم آن ها را بسیار پسندیده است.

 

 

 

 

 

 

لرزش کنترلر در بازی و موقعیت های مختل?? وابسته به تکنولوژی هایی است که درون سخت ا??زار تعبیه شده اند و ات??اقا بسیار هم مهندسی شده و دقیق هستند. اگر یک سر هم بندی ساده باشند که -برای مثال- بعد از مدتی می روید Arkham Origins بازی کنید ولی به خاطر وارد کردن رمز اشتباهی، کنترلر به چند ده قطعه غیر مساوی تقسیم می شود!

 

 

 

 

 

 

مایکروسا??ت در این زمینه سنگ تمام گذاشته و با مهندسی جدیدی که به کار برده، قطعات متحرک را وارد تریگرها هم کرده و حتی لرزش را در آنجا هم حس می کنید. به هر حال بعد از عرضه بازی های بیشتر، این تکنولوژی نیز جذابیت بالاتری پیدا می کند اما تا همین جای کار می توانید با Forza Motorsport 5 این تکنولوژی را امتحان کنید.

 

 

 

 

 

 

کینکت

 

xkinect22-narenji-20131123.jpg.pagespeed.ic.NsGYvWbJ7Y.jpg

 

 

 

 

 

 

شما مخاطبین که پیگیر اخبار تکنولوژی هستید با کینکت آشنایی بسیار دارید. همان دوربین قدرتمند مایکروسا??ت که بدن بازیکن را اسکن و آن را عینا داخل بازی پیاده سازی می کند. نسل اول این دوربین بسیار کوچک تر از آنچه در بالا می بینید بود.

 

 

 

حالا نوبت به برادر بزرگ تر خانواده رسیده تا با مشخصات، حجم و قابلیت های بهتر و بیشتری همچنان بی رقیب در بازار بازی های حرکتی بر مبنای تشخیص حرکات بدن باشد. کینکت جدید قابلیت های بسیاری دارد که شاید به مرور زمان خیلی از آن ها توجه مان را جلب کند. این دوربین قابلیت ضبط تصاویر به صورت 1080p و 60 ??ریم بر ثانیه را هم دارد.

 

 

 

 

 

 

کینکت اول، اسکلت کلی بدن را کاملا تشخیص می داد اما کینکت ۲ قابلیت شناسایی انشعابات بدن شما را هم دارد و برای تان ضربان قلب را هم اندازه می گیرد که خوراک بازی های تحرکی است. با اسکایپ می توانید با دوستانتان صحبت کنید و حتی با آن س??ارش پیتزا بدهید. البته برخی از این ویژگی ها نیازمند اشتراک طلایی لایو هستند.

 

 

 

 

 

 

چرخش 180 درجه ای تاریخی

 

زمانی که مایکروسا??ت در اواخر ماه می ایکس باکس وان را معر??ی کرد، بسیاری از گیمرها واکنشی من??ی به این راه حل رو به جلوی تکنولوژیک از طر?? مایکروسا??ت نشان دادند. تصمیم بر این بود که در بازه های زمانی خاصی کنسول به اینترنت متصل شود و در E3 مشخص شد که این کار هر 24 ساعت یک بار انجام می شود.

 

 

 

 

 

 

اما این تنها بخشی از راهکار مایکروسا??ت بود. این کمپانی دست به دست شدن بازی ها یا ??روش بازی های دست دوم را هم کاملا ممنوع کرده بود اما بعد از یک هجمه گسترده از انتقادات (پس از E3)، مایکروسا??ت نیز به سونی و نینتندو پیوست و از روش سابق، اعلام حمایت کرد.

 

 

 

 

 

 

در حال حاضر برای اینکه از ایکس باکس وان است??اده کنید اصلا لازم نیست به اینترنت متصل باشید، البته به جز اولین باری که کنسول را خریداری کرده و می خواهید اولین آپدیت را دانلود کنید. بله، دیگر بازی های دست دوم منعی ندارند و همه بازی هایی که روی کنسول شما اجرا شده اند روی باقی کنسول ها هم اجرا می شوند.

 

 

 

 

 

 

لانچ تایتل ها

 

xcrimson0628-610-narenji-20131123.jpg.pagespeed.ic.jDyy6rCLLG.jpg

 

 

 

 

 

 

عناوینی که تنها برای ایکس باکس وان منتشر می شوند:

 

 

 

Crimson Dragon - Grounding/Land Ho!, Microsoft Studios

 

 

 

Dead Rising 3 - Capcom Vancouver, Microsoft

Forza Motorsport 5 - Turn 10 Studios, Microsoft Studios

Killer Instinct - Double Helix, Microsoft Studios

Lococycle - Twisted Pixel, Microsoft Studios

Powerstar Golf - Zoe Mode, Microsoft Studios

Ryse: Son of Rome - Crytek, Microsoft Studios

Zoo Tycoon - Frontier Developments Ltd., Microsoft Studios

 

 

 

بازی هایی که توسط ناشران خارجی منتشر می شوند:

Assassin's Creed IV: Black Flag - Ubisoft, Ubisoft

Battlefield 4 - DICE, Electronic Arts

Call of Duty: Ghosts - Infinity Ward, Activision

FIFA 14 - EA Sports, Electronic Arts

Fighter Within - AMA Ltd., Ubisoft

Just Dance 2014 - Ubisoft Paris, Ubisoft

LEGO Marvel Super Heroes - TT Games, Warner Bros. Interactive

Madden NFL 25 - EA Sports, Electronic Arts

NBA 2K14 - Visual Concepts, 2K Sports

NBA LIVE 14 - EA Sports, Electronic Arts

Need for Speed: Rivals - Ghost Games, Electronic Arts

Skylanders: Swap Force - Vicarious Visions, Activision

Zumba Fitness: World Party - Zoë Mode, Majesco

آپدیت های بین نسلی و حجم بازی ها

 

 

اگر بازی هایی چون بتل??یلد 4، NFS: Rivals یا Assassin's Creed IV: Black Flag را برای ایکس باکس 360 خریداری کرده اید می توانید خیلی راحت با پرداخت 10 دلار بیشتر ورژن نسل بعدی آن ها را هم دریا??ت کنید. اکثر ناشرها چنین قابلیتی را برای کنسول های هر دو شرکت ایجاد کرده اند.

 

 

حجم مورد نیاز برخی از بازی ها را در زیر می توانید ببینید:

Assassin’s Creed IV: Black Flag - 20 GB

Call of Duty: Ghosts - 39 GB

Just Dance 4 - 22 GB

Skylanders Swap Force - 15 GB

LocoCycle - 13 GB

Dead Rising 3 - 19 GB

FIFA 14 - 8 GB

NBA 2K14 - 43 GB

NBA Live 14 - 9 GB

Madden NFL 25 - 12 GB

سازگاری با بازی های نسل قبل

 

xxbox-360-black-friday-narenji-20131123.jpg.pagespeed.ic.9cULXVYvFR.jpg

 

 

 

 

 

 

 

همانند پلی استیشن 4، سخت ا??زار ایکس باکس وان هم از بازی های نسل قبلی پشتیبانی نمی کند که برای هر دو کنسول یک امتیاز من??ی محسوب می شود. اما سونی با است??اده از سرویس استریم بازی ها در سال آینده PS3 را به PS4 خواهد آورد که اگرچه برای ما کاربران ایرانی ??علا کاربرد درست و حسابی ندارد اما حداقل به نوعی این ضع?? جبران می شود. متاس??انه مایکروسا??ت اعلام کرده تنها راهی که می توانید بازی های Xbox 360 را انجام دهید، خرید آن کنسول و بازی های اش است که چندان راه حل جالبی نیست.

 

 

رابط کاربری و ایکس باکس لایو

 

xxboxui-801-610-narenji-20131123.jpg.pagespeed.ic.v-2VX_BbJ0.jpg

 

 

 

 

 

 

بزرگ ترین تغییر رابط کاربری ایکس باکس وان نسبت به کنسول قبلی، است??اده از طراحی کاشی وار ویندوز 8 و یکپارچگی کامل با کینکت است که بسیار مت??اوت از تجربه قبلی روی ایکس باکس 360 به نظر می رسد.

 

 

رابط کاربری از 3 بخش عمده تشکیل شده. در مرکز داشبور شما با ص??حه اصلی روبرو می شوید که نمایش دهنده ??عالیت های اصلی شما است. اپلیکیشن هایی که اخیرا اجرا کرده اید هم در این بخش نشان داده می شوند. در سمت چپ pinها و موارد مورد علاقه شما نمایش داده می شوند و در سمت راست Marketplace قرار دارد.

 

 

??روشگاه به چندین قسمت مت??اوت نسبت به قبل دسته بندی شده که جالب ترین تغییر آن یک دسته شدن تمامی بخش های ایکس باکس لایو، ایکس باکس لایو ایندی گیمز و ... است.

 

 

سرعت گشت و گذار در داشبورد ایکس باکس وان بسیار سریع و بی نقص است ولی باید ببینیم اپلیکیشن های سنگینی چون نت??لیکس که مدت زمان زیادی طول می کشد تا اجرا شوند، در این سیستم چه عملکردی خواهند داشت.

 

 

آنلاین بازی کردن و دسترسی به اپلیکیشن ها همچنان نیاز به اشتراک طلایی دارد که سالانه 60 دلار هزینه برای شما خواهد داشت. تنها استثنایی که برای این مورد مایکروسا??ت قائل شده بازی Project Spark است.

 

 

 

 

به اشتراک گذاری ویدیو و استریم

 

xxboxone-guide610-narenji-20131123.jpg.pagespeed.ic.a3tRrIX2TY.jpg

 

 

 

 

 

 

مایکروسا??ت با توییچ رابطه خوبی برقرار کرده و از این به بعد می توانید گیم پلی را به صورت استریم و آنلاین تماشا کنید که این ویژگی ارتباطی به اشتراک طلایی مایکروسا??ت ندارد و به صورت جداگانه باید 60 دلار به Twitch بابت این ویژگی بپردازید.

 

 

با است??اده از قابلیت ضبط، می توانید 5 دقیقه از گیم پلی بازی را ضبط و سپس ویرایش کنید و آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید که البته این ویژگی نیازمند اشتراک طلایی است. یوتوب هم در ابتدا در دسترس نیست اما در آپدیت های آینده به کنسول ا??زوده خواهد شد.

 

 

اسمارت گلس

 

xwindowstablet052013-narenji-20131123.jpg.pagespeed.ic.qjt2NbogQH.jpg

 

 

 

 

 

 

 

در اتاق نشیمن:

با است??اده از کیبورد و تاچ وسیله همراه تان، ایکس باکس وان را کنترل کنید

رسانه ها و ستاپ باکس را از طریق کنترل اسمارت گلس کنترل کنید

با است??اده از وسایل موبایل در تلویزیون وب گردی کنید

با است??اده از قابلیت های اسمارت گلس تجربه آنچه تماشا و یا بازی می کنید را بهبود بخشید

با است??اده از کانکشن سریع تر و قابل اطمینان کارایی آن را ا??زایش دهید

در اتاق نشیمن یا هر جای دیگر:

بازی هایی که می خواهید انجام دهید را روی کنسول جستجو، ??هرست و ثبت کنید

اچیومنت ها را دنبال کنید، کمک بگیرید، به دوستانتان پیام دهید و کلیپ های ضبط شده را تماشا کنید.

آیا در آینده قصد خرید ایکس باکس وان را دارید؟ برای آن برنامه ریزی خواهید کرد یا به سمت رقیبش، پلی استیشن 4 می روید؟ شاید هم گزینه شما یک PC قدرتمند باشد. به هر حال پس از برقراری آرامش در بازار کنسول ها طی چند ماه آینده، می توانید ایکس باکس وان را حدود یک میلیون و ششصد الی یک میلیون و هشتصد هزار تومان خریداری کنید. البته اگر ات??اق خاصی رخ ندهد!

ویرایش شده توسط datis

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درسته اصلا" با xbox حال نمیکنم ولی اینو گزاشتم واسه اونایی که با xbox حال میکنند:;;d:

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوستان کسی forza بازی کرده؟؟؟

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

×
×
  • جدید...